Forum Klubu ROVERki.pl :: [R-75] Jatco JF506E & FUCHS TITAN ATF 4400
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R-75] Jatco JF506E & FUCHS TITAN ATF 4400
Autor Wiadomość
janio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 335



Wysłany: Nie Wrz 06, 2015 12:10   [R-75] Jatco JF506E & FUCHS TITAN ATF 4400
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Będąc jakieś tydzień temu u Niemca po samochód, szwagier kupił tam bańkę 20 litrów oleju atf jak na zdjęciu, do skrzyni jatco JF506E i kusi mnie tym olejem. Wczoraj byłem u niego obadać sprawę na miejscu jak będzie u siebie wymieniał. Korkiem spustowym zeszło dokładnie 3,65 litra starego oleju i tyle samo zalał nowego, przejedzie na tym jakieś ze 300 km i zrobi drugą wymianę. Olej ten jest mieszalny z innymi olejami o podobnych parametrach co napisali między innymi w tym oto linku: http://olejefuchs.pl/fuch...-4400-1ltr.html
Sam już nie wiem kurcze, chyba dam się skusić. Kupiony olej u nich, z napisem Made in Germany, świadczyć może tylko o czystości aryjskiej rasy tego oleju. Może ktoś z kolegów już dolewał ten olej u siebie i ma praktyczne doświadczenie w tej sprawie?
_________________
Od 1996 roku Rover 416 Si
Od 2016 roku Rover 25 Lift
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 06, 2015 12:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Wrz 06, 2015 15:15   Re: [R-75] Jatco JF506E & FUCHS TITAN ATF 4400

janio napisał/a:
Będąc jakieś tydzień temu u Niemca po samochód, szwagier kupił tam bańkę 20 litrów oleju atf jak na zdjęciu, do skrzyni jatco JF506E i kusi mnie tym olejem. Wczoraj byłem u niego obadać sprawę na miejscu jak będzie u siebie wymieniał. Korkiem spustowym zeszło dokładnie 3,65 litra starego oleju i tyle samo zalał nowego, przejedzie na tym jakieś ze 300 km i zrobi drugą wymianę. Olej ten jest mieszalny z innymi olejami o podobnych parametrach co napisali między innymi w tym oto linku: http://olejefuchs.pl/fuch...-4400-1ltr.html
Sam już nie wiem kurcze, chyba dam się skusić. Kupiony olej u nich, z napisem Made in Germany, świadczyć może tylko o czystości aryjskiej rasy tego oleju. Może ktoś z kolegów już dolewał ten olej u siebie i ma praktyczne doświadczenie w tej sprawie?

Pewnie jego czystość jest taka sama , jak Niemieckiej żydo-azjatycko -afrykańsko-amerykańskiej aryjskiej rasy :lol: :lol: :lol:
Po mojej ostatniej wizycie w Berlinie , stwierdziłem ,że rdzennego Niemca , coraz ciężej spotkać (chyba są na wymarciu :lol: ) wystarczy spojrzeć na ich reprezentację w piłce nożnej
 
 
groszek_76 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 128



Wysłany: Pią Wrz 11, 2015 13:54   fuchs

Olej FUCHS 5W40 wlewam od 8 lat ( marea jtd , a teraz rover 2,0 cdti) normalnie do silnika i bardzo ładnie pracuje na nim. Olej generalnie jest mało znany u nas ale powiem ci że te oleje są produkowane pod specyfikę tirów czyli do ciężkiej pracy i dużych przebiegów. Prawie wszystkie firmy transportowe w Niemczech stosują ten olej poza serwisami. Wole ten olej w dobrej cenie niż mobila czy castrola, ale to już indywidualna decyzja. Fuchs produkuje jako chyba jedyny olej z siarczkiem molibdenu , który poprawia kulturę pracy silnika i skrzyni.
_________________
SAMOCHODY SIĘ NIE PSUJĄ , TO WŁAŚCICIELE O NIE ŹLE DBAJĄ
 
 
janio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 335



Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 15:17   

Już jestem, właśnie przyjechałem od szwagra, dałem się skusić i wymieniłem olej w skrzyni biegów. Do domu od szwagra mam jakieś 60 km i na całej trasie wszystko było dobrze, roverek śmigał jak trzeba. Szwagier zalał drugi raz, będziemy teraz obaj jeździć i obserwować. Wstępnie mogę stwierdzić, że ten FUCHS TITAN ATF 4400 to dobry olej, faktycznie jest do skrzyni Jatco JF506E i można go dolewać jak napisali.
_________________
Od 1996 roku Rover 416 Si
Od 2016 roku Rover 25 Lift
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Olej do JF506E
janio Rover serii 75, MG ZT 55 Pią Gru 06, 2013 12:27
Punx
Brak nowych postów [R75] Poziomowanie oleju w JF506E
janio Rover serii 75, MG ZT 15 Wto Maj 26, 2015 20:57
janio
Brak nowych postów [R-75] Dorobienie rurki do skrzyni JF506E
janio Rover serii 75, MG ZT 10 Sob Cze 06, 2015 15:09
janio
Brak nowych postów [R75] Skrzynia Jatco
Patrykowski1 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Wrz 18, 2018 13:06
Patrykowski1
Brak nowych postów [R75] Ile oleju w automacie Jatco
MarcinRad Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Kwi 04, 2008 13:40
PD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink