Forum Klubu ROVERki.pl :: Stłuczka nie z mojej winy, a brak przeglądu.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Stłuczka nie z mojej winy, a brak przeglądu.
Autor Wiadomość
Piter91 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 7



Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 03:11   Stłuczka nie z mojej winy, a brak przeglądu.

Witam, tak jak w temacie. Uczestniczyłem swoją coupetą w stłuczce. Kobiecina przejechała na czerwonym świetle, i uderzyła mnie w przednie lewe koło. Prędkości na całe szczęście nie były duże, moje 30kmh i jej maksymalnie 10kmh. Felga dość mocno podrapana, uszkodzony błotnik i brak zbierzności, u niej natomiast nie ma połowy zderzaka i jest uszkodzone nadkole. Oczywiście przyznała się do winy. Przechodząc do sedna sprawy. Samochód zakupiłem przeszło tydzień temu, okazało się że praktycznie wydech w tym aucie nie istnieje, i w konsekwencji policja zabrała mi dowód rejestracyjny. Od funkcjonariusza dostałem pisemko, na którym jest podana przyczyna zarekwirowania dowodu "niesprawny układ wydechowy", oraz z informacją, że do 10.04 powinienem ta usterkę naprawić i zrobić przegląd na jakiejkolwiek stacji diagnosntycznej. Tego samego dnia odstawiłem samochód do garażu i czekałem na części. Tak wyszło, że musiałem wyjechać i opiekować się babcią przez kilka dni. Dzisiaj rano, odebrałem części i udałem się do garażu, aby cały ten układ wydechowy wymienić. Po skonczonej pracy, jechałem własnie na stacje kontroli pojazdów aby ów przeglad wykonać. Dodam, że całe zajście miało miejsce dnia 11.04. Tak więc dzień po wyznaczonym terminie przez policję, ale z podanych przyczyn nie byłem wstanie tego wcześniej załatwić. Związku z tym nie za bardzo wiem, co mam począć, i czy ubezpieczalnia będzie chciała pokryć naprawę mojego pojazdu ?

Z góry dziękuję, za szybkie odpowiedzi.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 03:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lysy_ 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 119
Skąd: Radom



Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 06:46   

W świetle prawa pozwolenie czasowe dopuszczające auto do ruchu wygasło 10.04 więc nie miałeś prawa poruszać się tym autem po drogach. Na pewno ubezpieczyciel będzie chciał uchylić się od wypłacenia odszkodowania.
 
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 11:09   

Tak jak napisał Lysy_, będziesz musiał wykazać, iż stan techniczny Twojego pojazdu nie doprowadził do zaistnienia kolizji. Za to, że jechałeś bez ważnego badania
stanu technicznego pojazdu można rozpatrywać w kontekście odpowiedzialności za wykroczenie, wszystko zależy od humoru funkcjonariusza policji, czy spotka Cię w tym przypadku kara czy nie. Jest pewnym usprawiedliwieniem poruszania się przez Ciebie samochodem w celu udania się na stację diagnostyczną. Przecież nie przeniesiesz samochodu na plecach i nieracjonalnym byłoby dowiezienie go do stacji na lawecie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 08:56   

A czy pojazd w dowodzie zabranym przez policję miał ważny przegląd techniczny ( coroczny ) czy tamten również się skończył ? Zawsze można argumentować ,że ogólnie pojazd był sprawny i badanie techniczne miał ważne a dowód został zabrany jedynie za nie spełnienie norm hałasu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] stłuczka nie z mojej winy - co mam robić
malagula Prawo i ubezpieczenia 27 Wto Sty 26, 2010 18:12
Mayson
Brak nowych postów Stłuczka z mojej winy,sprawa z ubezpieczeniem
szymon1986 Prawo i ubezpieczenia 10 Wto Kwi 17, 2012 21:26
szymon1986
Brak nowych postów Stłuczka z mojej winy.Inny kierujący pod wpływem alkoholu.
barney79 Prawo i ubezpieczenia 23 Sro Lis 14, 2012 15:01
chudson
Brak nowych postów Słuczka z mojej winy
szymon1986 Prawo i ubezpieczenia 1 Pią Kwi 06, 2012 17:51
maciej
Brak nowych postów Wypadek oświadczony, że z mojej winy, problemy z AC
Cris Prawo i ubezpieczenia 9 Sob Lis 21, 2009 23:40
dyla_m



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink