Zobacz temat - [R25] Rolka napinająca paska rozrządu ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Rolka napinająca paska rozrządu ?

colo254 - Sob Lip 22, 2017 19:18
Temat postu: [R25] Rolka napinająca paska rozrządu ?
Witam !

Jak sprawdzić jaką mam rolkę napinająca pasek rozrządu ? W sklepie z częściami mówią mi o ręcznej i automatycznej... Jak to sprawdzić ? :?:

A i jeszcze pytanie jaki zestaw polecacie ( +pompa wody) ? :cool:

U mnie zestaw z INY + pompa Dolz kosztuje 260 zł... Czy warto wziąć taki zestaw ? :D

P.S Jeśli są już takie posty to z góry przepraszam, ale nie znalazłem postów z satysfakcjonującą mnie odpowiedzią... ;-)

Pozdrawiam

nanab - Sob Lip 22, 2017 20:06

jeśli chodzi o ina to nie polecam, chyba że skrócisz o połowę czas między wymianami.
Adrian - Sob Lip 22, 2017 21:34

colo254,

Co do napinacza, to w tym temacie masz odpowiedź:

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=95076

ADI-mistrzu - Pon Lip 24, 2017 07:04

nanab, ja mam napinasz INA, pompa SKF, pasek Gates i to w 3 autach "R" i nic kompletnie się nie dzieje. W jednym w 2012 roku był zestaw założony i do dziś dnia jest cacy.

Chyba że ostatnio coś mienili i się pogorszyło, ale w Streetwise Lift rok temu zakładany był nowy rozrząd i także wszystko ok.

nanab - Pon Lip 24, 2017 15:14

Zamontowałem zestaw ina do vectry b, po ok 40 tys. km z dnia na dzień straciłem całą wodę(wyciekła pompa, moja wina bo kupiłem harta albo jakiegoś innego krafta), przy wymianie okazało się że rolka nie miała już wszystkich kulek, a napinacz też kwalifikował się do wymiany. Zakładany resurs zestawu rozrządu dla tego silnika to 75 tys. km
bociannielot - Pon Lip 24, 2017 15:34

nanab, wszyscy u nas polecają ina, mam i ja, zero problemów
ADI-mistrzu - Wto Lip 25, 2017 08:13

nanab, może do innych aut im nie idzie, ale na R i MG ogólnie jest polecana, nie słyszałem aby ktoś miał problem.