Zobacz temat - [R620 SDI '95] Wskaźnik doładowania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R620 SDI '95] Wskaźnik doładowania

funfel - Czw Kwi 19, 2007 08:33
Temat postu: [R620 SDI '95] Wskaźnik doładowania
Montował ktoś w swoim bolidzie wskaźnik doładowania i może się podzielić swoimi doświadczeniami? Jak i gdzie zamontować czujnik, ktorędy puścic kable..

Pozdrawiam..

Brt - Czw Kwi 19, 2007 10:33

Hej.
Mam u siebie takie cudo ;) gdzies były nawet linki do zdjęć, ale sam nie mogę ich obecnie zlokalizować ;) W zestawie, który kupiłem, jest wskaźnik z wyprowadzonyumi przewodami, 2m rurki przeźroczystej i trójnik. oraz daszek nad wskaźnik. Ja jeszcze dokupiłem tzw. "kubek" Nie chciałem uszkodzić deski i wskaźnik zamontowałem przy lewym słupku dociągając go opaską. NIe jest niestety zamocowany na sztywno, ale nie dzwoni anie nie drży podczas jazdy, wiec jest OK. węzyk trzeba przeprowadzić przez jeden z przepustów w pobliże MAP sensora (naścianie grodziowej) Do MAP sensora dochodzi rurka zza turbiny. Należy przeciąć ową rurkę wstawić trójnik, do trójnika podpiąć węzyk od wskaźnika. Przewody podłaczyć wg. schematu (masa, wyjście ze stacyjki, światła pozycyjne) i to wszystko.
Z częścią elektryczno cisnieniową niema problemu,a co do mocowania, to podejrzewam, że dopiero po zakupie bedziesz na 100% mógł przymierzyć i wybrać miejsce, oraz sposób mocowania: Jak znajdę fotki, to wrzucę.

funfel - Czw Kwi 19, 2007 10:44

A mozesz mi napisac jeszcze jakies firmy masz ten wskaźnik? Jak nie masz z nim problemów to kupie taki sam :)
Brt - Czw Kwi 19, 2007 10:48

Mam dokładnie ten wskaźnik zamontowany w kubku 52mm, ale obecbnie nie widzę aukcji z kubkiem. Napisz do kolesia, to ją dla Ciebie wystawi. Ostatnio kubki były po 20PLN
funfel - Czw Kwi 19, 2007 10:57

Ok, dzięki. Poszukam narazie w stalowej w sklepach bo i tak musze owiewki kupić jeszcze. Jak nie znajde to wezme ten z allegro. I jak znajdziesz te fotki to bys zapodał na forum

Jeszcze raz dzięki.. i ruszam na sklepy :)

Paul - Czw Kwi 19, 2007 11:00

Brt napisał/a:
Mam u siebie takie cudo

Potwierdzam, widziałem to u Brt. Świetny bajer, sam mam ochotę na coś takiego :D

Brt - Czw Kwi 19, 2007 12:04

Nie pamiętam swojego hasła z fotosika ;) wiec fotki zapodam wieczorem, chyba, że komus uda sie odnaleźć linka do tych fotek ;)
funfel - Czw Kwi 19, 2007 12:09

fotosika? fotosik.pl? moze opcja "Zapomniałem hasła" przypomni :)
Brt - Czw Kwi 19, 2007 12:20

Ale trzeba też login pamiętać :lol: :cool: :D
funfel - Czw Kwi 19, 2007 12:24

hm, wystarczy tylko adres mail http://www.fotosik.pl/haslo.php chyba ze tez zapomniany :smile:
Brt - Pią Kwi 20, 2007 09:11

Wrzucam fotki tutaj:
ADAM1 - Sob Kwi 21, 2007 22:40

Brt napisał/a:
Nie pamiętam swojego hasła z fotosika wiec fotki zapodam wieczorem, chyba, że komus uda sie odnaleźć linka do tych fotek


Na www.fotosik.pl jest funkcja - szukaj.
Wpisalem "BRT" i znalazlem twoje zdjecia w ciagu 20 sekund :lol:
Twoj nick to "brt77" a do hasla sam dojdziesz :smile:

http://www.fotosik.pl/pok...695a48a58a.html

Pozdrawiam

Brt - Sob Kwi 21, 2007 22:47

THX Adamie ;) hasło było na domowym :D i później przyszło też na pocztę ;) Ale dobrze, że wrzuciłem fotki wskaźnika tutaj ;) szybszy dostęp ;)
funfel - Czw Lip 12, 2007 17:17



Tu mam wstawić ten trójnik tak ? I czy są jeszcze jakies dodatkowe opaski na ten trójnik.. czy poprostu tne przewód i wpinam trójnik?
Jeszcze jedno.. którędy poprowadziłeś wężyk do wskaźnika ? Bo zrobie w tym samym miejscu, nawet "puszke" mam taką samą :) w skaźnik firmy auto gauge.
Zamówiłem sobie jeszcze MBC, na dniach powinienem mieć

Pozdrawiam.

Brt - Czw Lip 12, 2007 23:43

Tak. w tym miejscu masz wstawić trójnik. Opsaek nie było. Ja wziąłem dwa kawałki wężyka, który pasował zarówno na rójnik, jak i na obecny wężyk powkładałem, ścisnąłem opaskami plastikowymi i jest OK. a do środka auta to siędostałem poprzez gumę obok wiązki przewodów, i następnie udało się pomiędzy słupkiem a deskąznaleźć wystarczającą szczelinę, zeby wężyk przeszedł ;) Rzuć fotkami jak zamontujesz ;)
Powodzenia ;)

dobryziom - Pią Lip 13, 2007 12:45

Bart ile dales za wskaznik i gdzie kupiles jak moge spytac:) oraz oczywiscie jak sie sprawuje:)
funfel - Pon Wrz 17, 2007 21:37

Rzucam fotkami ;] zdjecia nie sa najlepszej jakosci.. robione telefonem. Wskaźnik podpięty jest do zapalniczki, tak chwilowo zeby sprawdzic czy dziala.. i dlatego nie widac pewnie wskazówki.. ( za male napięcie?)



Jutro rzuce fotką jak to wyglada pod maską

Pozdrawiam.

[ Dodano: Pon Wrz 17, 2007 21:42 ]
Jutro jak bede mial czas to pobawie się z MBC :) a potem tylko zwiększyć dawke paliwa.. i czekać aż coś wybuchnie:)

Brt - Pon Wrz 17, 2007 22:33

:grin: :grin: :mrgreen: to je to :mrgreen:
mbombka - Pon Wrz 17, 2007 22:51

wybaczcie za mój off top, laikiem jestem, ale czy wskaźnik doładowania oprócz funkcji wizualnych, oraz tego by odpowiednio ustawić mbc służy do czegoś jeszcze? Jeżeli tak to w czym jest przydatny? dzięki :)
Brt - Pon Wrz 17, 2007 23:12

W obserwacji poprawnej pracy turbiny :D JAk dla mnie to te wcześniej wymienione funcje były wystarczające ;)
mbombka - Pon Wrz 17, 2007 23:18

a da się bez tego ustrojstwa skalibrować mbc ? :D jeśli tak to dla mnie niepotrzebne :P
Brt - Pon Wrz 17, 2007 23:21

jakiś miernik ciśnienia musisz mieć. Inaczej sie nie da. Chyba że podepniesz się pod jakiegoś kompa ;) ZTCW to mozna dostać takie przemysłowe mierniki ciśnienia i są one tańsze od tych "tuningowych".
mbombka - Pon Wrz 17, 2007 23:25

a nie styknie miernik ciśnienia od kompresora? :D :D staram się ciąć koszty w planie delikatnego tuningu :P
jakie wartości osiąga ciśnienie w naszych turbinach?

Brt - Pon Wrz 17, 2007 23:27

hmmm można spróbować :D u mnie max. ciśnienie to ok 1,2 bar. A na postaoju ok. 07 - 0,8 bar przy gazie w podłodze ;)
mbombka - Pon Wrz 17, 2007 23:34

czyli styknie prosty manometr, dzięki za pomoc, sorki za off ;)
Skiba - Wto Wrz 18, 2007 10:49

Witam,

Ostatnio miałem okazje posiedzieć w Audi 200 2.2 Turbo, także z zamontowanym wskaźnikiem doładowania. Na postoju wskaźnik stał na ok -0.5. Na biegu jałowym po dodaniu gazu dochodziło do 0 . Wskaźnik pokazywał ciśnienie na +1 dopiero przy jeździe na ok 4tyś. obrotów.

PS A Ja mam taki: :grin:



[ Dodano: Wto Wrz 18, 2007 13:47 ]
funfel napisał/a:
Rzucam fotkami ;] zdjecia nie sa najlepszej jakosci..


Funfel, a jak poprowadziłeś przewód ? Którą drogą, że się spytam ? I czy wsadzałeś go w kanał nawiewu ? (bo wskaźnik masz tam przykręcony)

funfel - Wto Wrz 18, 2007 16:22

Jak widac bylo ciemno jak robilem zdjecia i nie widac szczegółów :) ( pewnie dlatego robilem fotki w nocy:P :)

Zaraz pojde do auta i pstrykne jeszcze pare
Pozdrawiam

Adrian355 - Wto Wrz 18, 2007 16:42

A mam takie pytanko bo po prostu jestem za głupi to tego :razz: Czy idzie też zamontować ten zegar HGT czy HGT do tej lepszej wersji czyli 86 koni??> :mrgreen:
funfel - Wto Wrz 18, 2007 16:47

kable sa narazie wyprowadzone pod zapalniczke.. wiec sa widoczne.. ale na dniach to zmienie bo narazie czasu nie mam ;]


troche niewyraźnie, ale myśle że wiadomo o co chodzi:)



przewód do auta poprowadzilem przez sciane grodziową.. kolo pojemnika plynu chlodniczego jest na scianie grodziowej taka gumowa zatyczka.. tamtedy puscilem do srodka.. a w srodku to juz kolo drzwi.. widac kawalek rurki ktora tam jest poprowadzona..


Pozdrawiam.

Brt - Sro Wrz 19, 2007 11:47

Adrian taki zegar też możesz do siebie założyć, bo masz turbinę ;)
funfel - Czw Wrz 20, 2007 20:09

juz jest lepiej, świeci jak powinno.. bład byl takie ze źle podpiąłem kable:P


kriss87 - Sob Lut 02, 2008 13:45

witam ja też kupiłem wskaźnik gauge indigio czy coś w tym stylu i też szukam jakiegoś MBC ale w miarę po przystępnej cenie i nie jakiś co wygląda jak z epoki kamienia łupanego. zmieniam też intercooler od renault megane 2 1.5dci i scenic 1.9dci 58cm x 19cm :grin: :grin: :grin: zobaczymy co sie bedzie działo. i prosze napisz gzie kupiłeś mbc i za ile
funfel - Sob Lut 02, 2008 14:28

MBC kupilem na allegro, a dalem nie pamietam.. hm jakies 50zł chyba. Jeszcze nie zalozylem, czekam na zmiane pogody, moze cos na wiosne zrobie bo nie mam garazu zeby cos przykombinować.
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=17795 tutaj jest fotka tego ustrojstwa.

ten IC tez chcialem sobie zmienić, ale jak popatrzylem na zderzak to nijak nie moglem tam wpasować innego IC, a nie chce zeby wystawał poza zderzak. A co dopiero poprowadzenie rur.. glupia klima przeszkadza. Ale jak bedziesz robil to pstrykaj fotki, zostanie dla innych.

P.S. nie wiesz czy mozna dostac u nas "sportowy" kolektor wydechowy?

Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Remigiusz - Sro Lut 06, 2008 22:27

Witam,

Ja pokaze moze jak podlaczyc w Roverkach 220 D bez Intercoolera :lol:

Wiec jak na tym zdjecia ponizej widac trzeba podlaczyc trojnik wskaznika doladownaia gdzie pisze tak nie wyraznie "Gauge" na dole.

Jezeli chcemy wmontowac jeszez MBC (Manual Boost Control) to nalezy w miejcze BCV zamontowac ten sprzet. Potem nalezy w miesciu gdzei pisze FP wstawic trojnik kolejny i ten wezyk co na zielono jest podkreslony tam do tego trojnika w miescjuz FP podlaczyc.

I teraz na Wastegate gdzei byl wezyk na zeilono trzeba dziurke zatkac jakas sruba albo cos zeby bylo szczelne :!:



Wiec umnie tak wyglada BoostGauge :rotfl:





Pozdrawiam :rotfl:

kriss87 - Pią Lut 08, 2008 17:30

witam mam jeszcze jedno pytanie. jeśli u mnie ciśnienie na manometrze jest max 1bar to co to znaczy turbina do regeneracji??? a na postoju to też dochodzi do 1 bar przy wchodzeniu na obroty. a co do mojego wcześniejszego postu to ten intercooler od renault sie nie zmieści :neutral: ale bede dalej próbował
Brt - Pią Lut 08, 2008 22:59

może wystarczy tylko podniesć ciśnienie :) to siereguluje za pomoca zaworu nad turbiną ale nie wiem, jak to przekręcić :// kiedyś próbowałem i lipa. Może ktoś pomoże ;)
kriss87 - Sob Lut 09, 2008 10:13

jeszcze jedno pytanie jakie jest seryjne ciśnienie SDI-ka??? znaczy sie fabryczne???
piter34 - Pon Lut 11, 2008 16:50

kriss87 napisał/a:
jeszcze jedno pytanie jakie jest seryjne ciśnienie SDI-ka??? znaczy sie fabryczne???

max. ok. 1,2bar

kriss87 - Wto Lut 12, 2008 13:01

to ja mam max 1bar :beczy: :beczy:
Brt - Wto Lut 12, 2008 13:42

to wyreguluj na 1,2 ;)
kriss87 - Czw Lut 14, 2008 13:20

ale jednak sądzę że trzeba będzie regenerować. mój przebieg to 240tyś
funfel - Czw Lut 14, 2008 13:50

moj ma 260, i tez wiecej niż 1 bar nie pompuje, zatrzymuje sie na rowno z 1.
kriss87 - Pią Lut 15, 2008 08:57

no a co z olejem??? ja mam tam z tyłu koło turbiny mokre z oleju. nie wiem dokładnie z czego tam się leje ale trzeba będzie to sprawdzić. i też leje mi się olej ze złączek od wspomagania
dobryziom - Pią Lut 15, 2008 11:55

na 90% uszczelniacze od turby olej przy wspomaganiu tez norma trzeba wymienić węzę i posprawdzać cybanty :)
kriss87 - Pią Lut 15, 2008 13:43

ale tego nie da się zrobić samemu tak??? trzeba oddać turbine do specjalisty?? :?:
Brt - Pią Lut 15, 2008 13:55

kriss87 napisał/a:
trzeba oddać turbine do specjalisty??

Tak, to dość skomplikowana operacja i materiały używane do regeneracji raczej słabodostępne (uszczelniacze ceramiczne). Lepiej nie ryzykować, bo jakby coś nie wyszło, to zamiast turbiny będzie silnik do rozbiórki :||

dobryziom - Pią Lut 15, 2008 15:00

na dobra sprawę sama wymiana uszczelniaczy trudna nie jest i może byś sobie poradził zestawy regeneracyjne do turbin zaczynają sie od 300zł zależnie od modelu tylko jest jedno ale pewnie nie masz wyważarki do wirników :rotfl: a bez tego jak to BRT powiedzial moze byc male bum :wink:
krzychu2414 - Sob Lut 16, 2008 15:01

Brt napisał/a:
... węzyk trzeba przeprowadzić przez jeden z przepustów w pobliże MAP sensora (naścianie grodziowej)... ...Przewody podłaczyć wg. schematu (masa, wyjście ze stacyjki, światła pozycyjne) i to wszystko.
Z częścią elektryczno cisnieniową niema problemu...


Chcialbym takie cos zamontowac u siebie, ale troche obawiam sie podłączenia elektrycznego - tak zeby podswietlenie palilo sie tylko z zapalonymi swiatłami :roll: Czy ktos moglby napisac gdzie podpiac te kabelki od tego miernika lub wrzucic jakies fotki? Fajnie by bylo tez jakby ktos pokazal na fotce przez jaki przepust najlepiej przepuscic ten weżyk :wink:

Z gory dzieki

Skiba - Sob Lut 16, 2008 18:32

Z tego co pamiętam Brt podłączył swój wskaźnik pod stacyjkę, a dziurki poszukaj pod machą :P U mnie jest jedna na górze od strony kierowcy.
Brt - Sob Lut 16, 2008 18:39

ten co jest u mnie musi byc podpięty ze stacyjką, bo inaczej nic nie widać. jak kupisz taki że widac go w dzien, to mozna odłaczyc go pod kabelek podświetlenia deski lub przycisków ;)
funfel - Sob Lut 16, 2008 23:34

Ale nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie podpinac taki wskażnik pod stacyjke albo swiatla.. troche razi w nocy ;] ja zrobilem osobny wlącznik, narazie jest to pod zapalniczke.. ale jak uzbiera sie wiecej tych rzeczy pod zapalniczke to pobawie sie w rozdzielacze, jakos sprytnie ukryte :)

Dodam jeszcze ze mam osobny włącznik do wskaźnika, włączam i wyłączam.. taki bajer :)

Pozdrawiam.

Brt - Nie Lut 17, 2008 12:07

mój nie daje po oczach :)
kriss87 - Pon Lut 18, 2008 16:40

a ja podłączyłem pod radio. wskaźnik juz świeci jak przekręce kluczyk na 1 :mrgreen: i też mnie nie razi
funfel - Pon Lut 18, 2008 16:45

moze to ze razi to za duzo powiedziane.. ale ja zrobie slupek ze wskaźnikami.. i tak mi sie wydaje ze jak beda 3 wskazniki dodatkowe to moze to razic, bo jest bardziej wyraźniejsze od oryginalnych

Pozdrawiam :)

kriss87 - Wto Lut 19, 2008 16:44

no pewnie tak ja mam podświetlanie iluminescencyjne i wygląda super :lol:
Remigiusz - Sob Sie 16, 2008 23:36

Witam, musze fote zrobic jeszcze bo zmieniłem miejsce mojego wskaźnika. :mrgreen:
Mam teraz na gorze po prawej stronie na desce :wink: Tylko razi to jak cos w nocy, i się chciałem zapytać czy da sie ten wskazniki od Autogauge "Smoke" jakoś pod potencjometr podłączyć żeby dawało mniej prądy i żeby słabiej świeciło :?:

Bo np jak sie wyłączy stacyjkę całkiem to mi jeszcze wskaźnik pare min świeci tak super przyciemniony ze po oczach nie daje tylko nie wiem jak to zrobić, zeby tak świecił i nie więcej :???:

funfel - Nie Sie 17, 2008 18:18

tylko nei pamietam juz jakie kolory sa tych kabli od wskaznika, jeden jest od masy i pozostaja dwa.. jak podlaczysz tylko jeden z nich to nie bedzie tak jasno swiecil.

Pozdrawiam.

Remigiusz - Pon Sie 18, 2008 01:30

Tobie chodzi o pomaranczowy, ale w tedy to za ciemno znow swieci juz propowalem, musze zakupic jakis maly potencjometr bo z tym najlepiej da sie wyregulowac :mrgreen:

[ Dodano: Sro Lis 12, 2008 19:34 ]
Chciałem dodać moja przeróbkę, teraz wygląda to tak i mam potencjometr i mogę sobie sam regulować jasno na no i na dzień :)




balrog - Wto Mar 30, 2010 22:33

Witam forumowiczów. Chciałbym odgrzać temat gdyż męczy mnie pewna sprawa. Podłączyłem wskaźnik ciśnienia w miejscu poniżej oznaczonym czerwona kreseczką, i ustawiłem sobie turbinę na około 1bar. Potem postanowiłem dla lepszego odzwierciedlenia ciśnienia przepiąć wskaźnik do krótkiej gumowej rurki idącej od turbiny do westgate i tu mi pokazuje max 0.8bar. Co może być tego powodem. Jeszcze przepnę spowrotem wskaźnik w pierwsze miejsce i sprawdzę czy będzie 1bar. Ktoś coś może poradzić?

Pozdrawiam
balrog


funfel napisał/a:
Obrazek
Obrazek

Mazak - Czw Kwi 01, 2010 20:36

Polecacie jakieś konkretne wskaźniki czy to bez znaczenia jaki producent i cena ??
Krzysi3k - Sro Lip 21, 2010 13:46

Panowie, widziałem wiele schematów różnych itd.
Także na pierwszej stronie zdjęcia, ale nie wole zapytać.
Bo mówią żeby montować to na rurce od westegate do kolektora. A z tego co tu wynika to na tej innej. Czy to trzeba zamontować na rurce gdzie są dwie strzałki czy na tej małej gdzie jest tylko jedna?
I czy zarówno się na niej montuje mbc i wskaźnik doładowania czy na różnych?

[ Dodano: Sro Lip 21, 2010 13:46 ]
Z tego co mi się wydaje to do rurki na pierwszej fotce trzeba wpiąć wskaźnik, a na drugim mbc, nie myle się?

Brt - Sro Lip 21, 2010 14:08

nie mylisz się :)
Krzysi3k - Sro Lip 21, 2010 14:17

Dzięki wielkie Brt :) zaraz biore się do roboty ;)
Tak sobie myśle jeszcze. Opaski zaciskowe na ten trójnik plastikowy do wskaźnika dawać?

Brt - Sro Lip 21, 2010 14:48

ja założyłem te plastikowe elektryczne ... w zupełności wystarczają :ok: :)
Rachalko - Nie Sie 21, 2011 19:24

Mam pytanie po co jest MBC i czy te MBC jest konieczne? jeśli chce tylko zwiększyć moc mego roverka bez montowania jakichś wskaźników w kabinie (dla podniety ciśnienia) :razz: i gdzie podczepić manometr by ustalić ciśnienie? oraz czy ten wskaźnik jest konieczny w kabinie. Pozdro.
Firq - Nie Sie 21, 2011 20:23

Rachalko, mbc Manual Bost Control ustawiasz sobie na nim graniczne ciśnienie :) Wskaźnika nie musisz montować na stałe i trójnikiem musisz sie wpiąć w wężyk od zaworu westage przy turbinie.