Zobacz temat - [R214 1.4Si 96r] woda w bagażniku i brak spryskiwaczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 1.4Si 96r] woda w bagażniku i brak spryskiwaczy

raiden25 - Wto Sty 15, 2008 16:22
Temat postu: [R214 1.4Si 96r] woda w bagażniku i brak spryskiwaczy
Witam, kupilem roverka jakis czas temu, w bagazniku byla woda co nie zauwazylem. woda stala pod kolem zapasowym (az nie moglem go odkrecic bo wszystko podrdzewialo). rozebralem poczki w bagazniku i wogolle wyjolem wszystkie te filce. dowa stala na spawach nadkol z podwoziem czy jak to tam nazwac, a najbardziej lecialo z lewej strony przy wlewie paliwa, cala ta scianka byla mokra, od czego to moze byc? blacharka jest dobra wq tym samochodzie i sam nie wiem....

Do tego nie dziala spryskiwacz tylnej szyby, a moze go wogule nie ma ? slychac jak pracuje silniczek od spryskiwaczy ale nic nie leci. nie wiedze dziurki z ktorej mial by tak owy plyn leciec... czytalem ze moze byc pekniety wezyk od spryskiwaczy i pomyslalem ze moze to ma jakies polaczenie z woda w bagazniku ze np net plyn nie leci na szybe a do mojego bagaznika? jest taka mozliwosc?

maciej - Wto Sty 15, 2008 16:25

Przeczytaj zasady tego kącika i zmień temat na zgodny z nimi (użyj przycisku "Edytuj" przy pierwszym poście w tym temacie) - to pozwoli łatwiej znaleźć Twój temat osobom znającym się na Twoim modelu - niektórzy zaglądają tylko do tematów dotyczących modelu, na którym się znają.

raiden25 napisał/a:
dowa stala na spawach nadkol z podwoziem czy jak to tam nazwac, a najbardziej lecialo z lewej strony przy wlewie paliwa, cala ta scianka byla mokra, od czego to moze byc?

Dokładnie tam przebiega u Ciebie wężyk spryskiwacza, więc jak najbardziej może istnieć związek przyczynowo skutkowy między brakiem spryskiwacza, a wodą po lewej stronie bagażnika.
Musisz znaleźć urwany wężyk i go wymienić na silikonowy wężyk akwarystyczny. :)

raiden25 - Wto Sty 15, 2008 16:47

ok ale nie widze "edytuj"
rovero - Wto Sty 15, 2008 16:49

Prawy górny róg Twojego pierwszego posta!
maciej - Wto Sty 15, 2008 16:50

raiden25 napisał/a:
ok ale nie widze "edytuj"

Przycisk w prawym górnym rogy Twojego pierwszego postu w tym wątku.
Dokładnie w prawo od tekstu: "Wysłany: Dzisiaj 16:22 woda w bagarzniku i brak spryskiwaczy!"

raiden25 - Wto Sty 15, 2008 17:35

wylogowalo mnie i nie bylo wtedy tego napisu :) sorka

Co do wezyka, zeczywiscie jest pekniety, z tym ze lewy jest pekniety a prawy nie, przynajmniej ta czesc w wezyku jest cała :) ale nic nie leci wiec trzeba zalozyc ze sa pekniete oba. Teraz powiedzcie mi jak to wymienic jak do tego nie ma dostepu....

MaReK - Wto Sty 15, 2008 21:44

Jak to prawy i lewy?
Z lewej masz wezyk, a z prawej masz wiazke kabli do klapy. Wycieraczka, ogrzewanie szyby, stopka swiatel stop.

Dokladnie u Violki stalo sie to samo. Pekl wezyk na harmonijce (wewnatrz tej oslonki gumowej). Zdejmujesz czarna oslone od wewnatrz klapy bagaznika i lokalizujesz wezyk. Zdejmuje go z krucca idacego do wycieraczki i ow lacznik zdejmujesz. Wezyk wkladasz bezposrednio, a kruciec ktory ci zostal sluzy do polaczenia peknietego wezyka.

U Violli ten wezyk jest dosc sztywny, przez co na mrozach moze sie poddac.
Dlatego zakupilem dzisiaj w sklepie akwarystycznym silikonowy wezyk i zamierzam go jutro wymienic.

Pozdrawiam,

Chester - Sro Sty 16, 2008 05:29

a co do spryskiwacza to proszę poczytać TO
misio - Sro Sty 16, 2008 12:27

Raiden25 mam pytanko. Udało Ci sie w końcu odkręcić koło zapasowe?jesłi tak to jak?:)mam podobny problem:)
raiden25 - Wto Cze 03, 2008 07:49

Widze ze miałem lekka przerwe w korespondencji :) Koło odkreciłem takim przyządem hmmm tylko jak to sie nazywa :) nie wiem czy on nie sluzy do naciągania.... taka rączka z łańcuchem... Obkreciłem to plastikowe pokrętło łańcuchem, zaciągnołem na maszynce maksymalnie i mialem kółko z rączką :) i wtedy poszlo bez problemu. teraz woda mi nie stoi w bagazniku bo wywierciłem sobie otwór i woda jak leci to scieka na dół.
dobryziom - Wto Cze 03, 2008 09:31

prawdopodobnie cieknie ci za lampami częsty przypadek...
wykręcić lampy
wyczyścić
zamontować
uszczelnić ładnie sylikonem :) i problem powinien zniknąć

Nilbul - Sob Mar 07, 2009 15:51

dobryziom napisał/a:
prawdopodobnie cieknie ci za lampami częsty przypadek...
wykręcić lampy
wyczyścić
zamontować
uszczelnić ładnie sylikonem :) i problem powinien zniknąć


Tak czytam bo po przejechaniu w czwartek 160 km w deszczu miałem prawie pół wiadra wody w bagażniku pod kołem. Szukałem przecieków i stawiam na:
- lampy
- uchylane tylne szyby w 3d
- brak 3 gumowych zaślepek na tylnej ścianie bagażnika.

PS: Co do silikonu to jak ognia unikać zwłaszcza sanitarnego na bazie octu. Po paru miesiącach przeżre na wylot korozja.