Zobacz temat - [R620] Sworznie wahaczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Sworznie wahaczy

funfel - Pon Gru 14, 2009 17:39
Temat postu: [R620] Sworznie wahaczy
Witam, czeka mnie wymiana sworzni wachaczy gornych przednich.. i tak patrze na allegro i troche mnie tu zastanawia.

sam sworzeń kosztuje 63zł
http://www.allegro.pl/ite..._rover_600.html

a caly wachacz ze sworzniem 55zł
http://www.allegro.pl/ite..._rover_600.html

o co kaman? skad taka rozbieżność w cenach?
I kupic sam sworzeń czy caly wachacz ?

sTERYD: usunąłem orta z tematu

thef - Pon Gru 14, 2009 17:53

Ten pierwszy, to sworzeń wahacza dolnego (i to dobrej firmy), a w zasadzie sworzeń zwrotnicy, stąd taka różnica. Proponuję kupić cały wahacz górny, ale jakiejś lepszej firmy, choćby Yamato.
tal009 - Pon Gru 14, 2009 18:03

pewnie, ja tez radze wymienic caly wahacz. ale nie musi on byc dobrej firmy, bo jak wiadomo za firme sie placi. a tak samo sie zniszczy na naszych polskich drogach jak ten za 55zl. pozdrawiam
funfel - Pon Gru 14, 2009 18:04

w sklepie powiedzial mi za dwa wachacze 140zł to i tak wychodzi na allegro.

A mam jeszcze jedno pytanie.. bo koles mowil ze przy okazji sworzni mozna wymienic za jedna robotą odrazu cos innego.. i tu szukam jasnowidza ktory mi to powie.. co to jest to drugie co mozna wymienic podczas wymiany sworznia.. moze mowil o wachaczach :?: Bylo to daaawno temu dlatego nie pamietam. A odrazu bym kupil sworznie i to drugie..

thef - Pon Gru 14, 2009 18:09

Wahacz górny wymieniasz w całości i nic tam więcej do wymiany nie ma. Jeżeli zaś chciałbyś wymienić sworzeń zwrotnicy, to mając ją na wierzchu można się od razu pokusić o wymianę tarcz i łożysk, tylko, że to raczej odwrotna zależność jest - przy wymianie tarcz i łożysk warto od razu wymienić sworzeń ;) .
funfel - Pon Gru 14, 2009 18:11

heh, idąc tym tropem mozna pokusic sie o wymiane kol na zimowe:P jutro kupie pojade to zobacz o co im chodzilo;)
tal009 - Pon Gru 14, 2009 18:39

a dlaczego wymieniasz wahacze?? napisz na gg 2398801 pozdro
funfel - Pon Gru 14, 2009 18:41

wymieniam bo gumowa część sworznia jest przecięta, popękana..
tal009 - Pon Gru 14, 2009 18:56

aha, no to radze wymienic tez sworzen zwrotnicy. koszt 1 na allegro 35 zl, i sa bardzo dobre. za jednym zamachem i wymiana bedziesz mial 2 rzeczy zrobione. a to one najczesciej pukaja. wiem bo mialem to samo. wymienilem tylko wahacze gorne, i za 2 tyg od nowa rozbieranie i wymiana sworzni. pozdrawiam
funfel - Pon Gru 14, 2009 19:02

OK to i sworzeń zwrotnicy dopisze do listy. dzieki
filo - Wto Gru 15, 2009 08:35

funfel, jak będziesz wymieniał te wahacze sprawdź sobie rozstaw tych śrub bo ktoś opisywał,że się różnią. Nie pamiętam dokładniej o co chodziło.
Polecam też odnaleźć temat forumowicza Szoso420 w którym opisuje wymianę tychże wahaczy ale w modelu 400.
Generalnie chodzi o skręcanie elementów pod obciążeniem...

tal009 - Wto Gru 15, 2009 12:19

witam, pozwole sobie odpowiedziec na to pytanie. a wiec jesli chodzi o rozstaw tych srub, to jak najbardziej kolega ma racje ze sie roznia, poniewaz sa dwa wymiary 1: 18cm, a 2:19cm. a wiec przed zakupem nalerzy je zmierzyc, mozna to zrobic po otwarciu maski, i sruby sa widoczne na kielichu. a jesli chodzi o skrecanie tulejek wahacza, to nalezy przykrecic go go kielichow, sworzen na swoje miejsce i mocno skrecic, zalozyc kolo, opuscic auto na kolo, i dopiero teraz dokrecic mocno tulejki. mam nadzieje ze pomoglem. pozdrawiam
funfel - Wto Gru 15, 2009 16:33

Hm, wlasnie wrocilem ze sklepu i nic mi koles nie mowil ze sa rozne rozstawy śrub. Mam nadzieje ze dobre kupilem. A jak nie bedzie pasowac to sie odda i wezmie drugi.

Za wahacze zaplacilem 69zł X2 i sworznie zwrotnicze 32zł X2
teraz ciekawe ile wezmą za wymiane

filo - Wto Gru 15, 2009 17:59

Nie masz warunków aby samemu to zrobić?
O ile wahacze to nie taka tragedia to sworznie mogą trochę marudzić ale podejrzewam,że da rady to zrobić...

funfel - Wto Gru 15, 2009 18:08

Garazu nie mam, a pod blokiem nie bede wchodzil pod auto, jeszcze w taka pogode. Ale zawsze jak ide do tych mechanikow cos robic to mi odrazu przeglad calego auta robią.. wiesz.. tu wymieni wachacz ale zobaczy przy okazji czy z silnika nic nie wycieka, co tam nastepne w przyszlosci do wymiany bedzie. Tak wiec stan techniczny jest sprawdzany czesciej niz raz w roku. (nie to ze chce go sprzedac i dlatego tak pisze, bo ogolnie to cud miód i malina, mozna kupowac bez sprawdzania heh)
filo - Wto Gru 15, 2009 18:10

Jak masz sprawdzonych i zaufanych mechaników to już jest duży plus...

Też chyba będę powoli szykował się do wymiany tych górnych wahaczy bo coś mi postukuje delikatnie cały czas nawet na w miarę równej drodze, ale najpierw obadam czy to aby na pewno one...

tal009 - Wto Gru 15, 2009 20:37

do "filo" to delikatne pukanie to na pewno nie sa wahacze, tylko sworznie zwrotnicze. one tak pukaja delikatnie. a co "funfel" to aby wymienic te sworznie zwrotnicze to i tak musi mechanior wyjac cala piaste ;-) bo inaczej go nie wybije, aha i przypilnuj aby zawleczki zalozyl, bo wiekszosc "doktorow" nie robi tego, bo im sie nie chce. aaaa jeszcze jedno, wahacze jak sa za duze lub za male, (tak jak mowilem dwa wymiary 18 i 19) to pamietaj ze pod wplywem mlotka da sie je wcisnac, ale nie radze tego robic na sile, musza wejsc tak glatko jak zejda stare. pzodrawiam
funfel - Wto Gru 15, 2009 20:39

ja chyba po tych wahaczach bede wymienial poduszki silnika, bo na progach zwalniajacych jakos tak trzeszczy dziwinie spod maski.. i w ogole jakies drgania mi przechodza czasami na karoserie i dziwne odglosy wydaje. tylko te poduchy strasznie drogie..
tal009 - Wto Gru 15, 2009 20:46

no czasem trzeba cos wymienic ;-) pozdrawiam
filo - Sro Gru 16, 2009 20:45

tal009 napisał/a:
to delikatne pukanie to na pewno nie sa wahacze, tylko sworznie zwrotnicze. one tak pukaja delikatnie


Dolne czy górne?
Dodatkowo coś skrzypi przy kręceniu na postoju...


funfel napisał/a:
na progach zwalniajacych jakos tak trzeszczy dziwinie spod maski..


Ja bym sprawdził gumy mocowania stabilizatora do nadwozia skoro coś skrzypi-podlej je olejem lub psiknij silikonem w sprayu-jak na jakiś czas przestanie skrzypieć to już wiesz co jest trumfem...

funfel - Czw Gru 17, 2009 09:16

tal009 napisał/a:
(tak jak mowilem dwa wymiary 18 i 19

Niestety kupilem za wąskie, tych 19cm nie ma w zadnym katalogu (tzn nie są rozdzielone na 18cm i 19cm, jest tylko jeden ten 18), tak powiedzial koles ze sklepu.. ale maja szukac jeszcze.. Pomoze ktos w jakis sposob zlokalizować numer tego wahacza 19cm?

tal009 - Czw Gru 17, 2009 12:36

witam kolego, rozmawialem z kolega odnosnie tych wahaczy i on kupil 18cm a mial w aucie 19, ale wcisnol je na sile, i mowi ze lata juz 0.5 roku i jest dobrze. a co do kupna tych 19, to musisz na allegro poszukac. poszukam tego goscia co ja zamawialem od niego i dam Ci namiary na niego.

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 12:33 ]
tu masz link do jego strony. http://moto.allegro.pl/it...gorny_nowy.html

mozna zadzwonic powiedziec jakie sie chce a on wysyla za pobraniem, czesci bardzo dobrej jakosci. polecam bo sam od niego kupilem. Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 12:36 ]
tak jak mamy wybite te sworznie zwrotnicze dolne, to pukanie jest i oczywiscie ten super pisk, jak by sie nam cos zacieralo. pozrawiam

filo - Czw Gru 17, 2009 14:02

Jutro kupie te sworznie bo znalazłem w IC firmy 555.
Zwrotnice już ściągałem więc wiem co i jak. W nasadkę nr.36 już się zaopatrzyłem.
Sworzeń wybić to myślę,że też nie będzie cudów.
Jakieś dobre rady co do całości roboty?

I sorry,że podpinam się pod temat...

tal009 - Czw Gru 17, 2009 15:21

dobre rady hmmmm, pamietaj ze na sworzniu jest zawleczka zabezpieczajaca i musisz ja sciagnac bo bedziesz bil do usranej smierci ;-) i przy wkladaniu nowego uwazaj na gume, aby sie nie przeciela. pozdrawiam i zycze udanej wymiany ;-)
funfel - Czw Gru 17, 2009 15:44

Dzwonili przed chwila ze sklepu i szersze sa od hondy accord jakis starszy rocznik.. jutro pojde odebrac to sie zobaczy.
filo - Czw Gru 17, 2009 16:12

tal009 napisał/a:
pamietaj ze na sworzniu jest zawleczka zabezpieczajaca i musisz ja sciagnac bo bedziesz bil do usranej smierci ;-)


Wiem.
Słyszałem,że warto we własnym zakresie ściągnąć tą gumę ochronną ze sworznia i nałożyć pod nią trochę smaru grafitowego...

tal009 - Czw Gru 17, 2009 16:20

hmm od starszego modelu hondy, dziwne bo moj rowerek byl 1997 rocznik, a mialem szersze. no nie wiem moze maja racje. ja Ci wyslalem link do wahacza 19cm. a co do sciagania gumy, to ja bym sie w to nie bawil, szkoda czasu i nerwow, no chyba ze za sworzen dales 10zl ;-) pozdrawiam
funfel - Czw Gru 17, 2009 16:25

tal009 napisał/a:
dziwne bo moj rowerek byl 1997 rocznik
myslalem ze po liftingu byly moze węższe.. to jaka jest zależność ? moze jakies wersje na różne kraje :???:
filo - Czw Gru 17, 2009 16:35

tal009 napisał/a:
a co do sciagania gumy, to ja bym sie w to nie bawil, szkoda czasu i nerwow, no chyba ze za sworzen dales 10zl ;-) pozdrawiam


Sworznie firmy 555.
Na allegro po 63 PLN chyba.
Były jeszcze w IC firmy Febi Bilstein, droższe o dychę ale nie mieli na miejscu...
A z tym smarowaniem to tak zapobiegawczo.
Na obecnych sworzniach przejechałem 60000km po polskich drogach a nie wiem kiedy były wcześniej wymieniane...

tal009 - Czw Gru 17, 2009 17:04

Cytat:
myslalem ze po liftingu byly moze węższe.. to jaka jest zależność ? moze jakies wersje na różne kraje
nie mam pojecia o co tu chodzi. moze szly jak im pasowalo :grin:
funfel - Czw Gru 17, 2009 17:24

Czyli tak:
wahacze 19cm pasuja od hondy accord, wyszukiwarka w katalogu rovera nie uwzględnia wahaczy 19, pokazuje tylko 18.

numer katalogowy tych 19cm od hondy accord to:
lewy: 51460 SN4003
prawy: 51450 SN4003
cena 69zł szt.

mozliwe ze lewy z prawym pomylilem ale to komplet na przod

szymix - Sob Sty 09, 2010 10:54

Dziwne bo do mojego idą 18 cm mam roverka z 99r. U mnie tez strasznie skrzypi mechanik kazał mi kupić cały wahacz, zamówiłem i przyszedł niestety 19cm. Czy ktoś z was się orientuje czy można zdjąć tuleje i sworzeń i przełożyć na stary bo nie wiem czy odsyłać ( mechanik powiedział ze nie zdejmie tulei bo uszkodzi i żebym kupił dobry wahacz) może mu się nie chce.
funfel - Sob Sty 09, 2010 20:45

ja sie pytalem, bo tez kupilem nie taki.. zeby same sworznie zmienic.. to mowil ze sie nie da bo to jest jedna część.
fireman - Nie Sty 10, 2010 13:59

Mam pytanie.Jakiej firy Wy kupujecie te wahacze po 69zl itp? ja ostatnio kupowalem wahacz gorny przod yamato i zaplacilem 170zl za jedna sztuke i taniej nie moglem znalezc
:/

Perez - Nie Sty 10, 2010 14:22

Odradzam zdecydowanie wachacze gorne jak i inne czesci zawieszenia z najtanszej polki.

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=47489

Jezeli chodzi o sworznie to polecam 555, jezeli chodzi o koncowki to rowniez 555, odradzam swoznie kager`a, gorne wachacze sa dobre jamato. Generalnie zaczalem kupowac w tomateam i powiem, ze Tomi zawsze doradzi mi to co dobre jezeli chce to co dobre.

[ Dodano: Nie Sty 10, 2010 14:22 ]
Jezeli chodzi o gorne wachacze to kupilem na allegro za 69zl szt pol roku temu i teraz juz sado wymiany, wiec odradzam.

filo, jezeli Ci skrzypia przy skrecaniu to na bank sworznie i to znaczy, ze jest juz ich najtragiczniejszy moment.

Jezeli chodzi o rozstaw gornego wachacza to dlatego, ze kupujecie od Hondy, a debile z allegro pisza miejac do Hondy, ze to od razu do 600. Proponuje kupic do acc 5gen, a oni czesto wciskaja z innych generacji i stad ten problem. Tez kiedys kupilem szersze i poprostu na sile musialy wejsc.

Jezeli chodzi o gorne wachacze to naprawde polece Wam Tomateam, tylko tam chyba jamato kosztuja kolo 170, ale wydaje mi sie, ze warto i ze wzgledu na pewnosc co do kupowanej czesci, jak i ze wzgledu na jakosc.

Jezeli samochod skrzypi pod maska na hopkach to beda gumy stabilizatora,tak jak napisal ktos wyzej czasami wystarczy je przesmarowac to stala bolaczka 600.

Na swozniach kagera moje auto zrobilo okolo 60 000km, az do momentu urwania. Zaczely skrzypiec tydzien przed tragedia.

filo - Nie Sty 10, 2010 14:51

Perez napisał/a:
filo, jezeli Ci skrzypia przy skrecaniu to na bank sworznie i to znaczy, ze jest juz ich najtragiczniejszy moment.


Perez, wymieniłem je już jakiś czas temu.
Tu są moje wypociny o wymianie sworzni :arrow: WYMIANA SWORZNI R600

thef - Nie Sty 10, 2010 23:22

Wahacze górne możena bez problemu przezbroić. Jeżeli mechanik mówi, że się nie da, to albo mu się nie chce, albo nie ma sprzętu lub ewentualnie umiejętności ;) .
wilkxt - Czw Sie 05, 2010 09:52

witam
odswieże temat bo mam problem z górnym sworzniem wahacza.
Kupilem sworznie firmy teknorot, wymontowałem wahacz, wybilem stary sworzeń i okazało sie że nowy nie pasuje, jest o 2mm szerszy niż stary, co patrzę po allegro i sklepach to mają te szersze. Gdzie kupic dobry sworzeń ktory ma srednice (cześc wbijana do wahacza) 33mm?

zuber84cool - Czw Sie 05, 2010 10:06

Tutaj coś znalazłem, wysoka jakość, niestety tylko 1 szt. http://allegro.pl/item117...za_gornego.html
i tutaj http://allegro.pl/item116...ica_33_5mm.html

Skiba - Czw Sie 05, 2010 10:10

W IC są sworznie wahaczy górnych Delphi za ok 60 pl
wilkxt - Czw Sie 05, 2010 10:24

zuber84cool napisał/a:
Tutaj coś znalazłem, wysoka jakość, niestety tylko 1 szt. http://allegro.pl/item117...za_gornego.html
i tutaj http://allegro.pl/item116...ica_33_5mm.html


ten pierwszy powinien byc ok, szkoda ze nie ma drugiego
sworzen z drugiegio linku chyba nie bedzie pasował, albo facet dał złe zdjecie bo odległość od dołu sworznia do wciecia na pierscień jest za duża, wyglada to jak dla dolnego sworznia

Skiba napisał/a:
W IC są sworznie wahaczy górnych Delphi za ok 60 pl

zaraz zadzwonie i zapytam o średnicę

dzieki za informacje

zuber84cool - Czw Sie 05, 2010 10:49

wilkxt napisał/a:
sworzen z drugiegio linku chyba nie bedzie pasował, albo facet dał złe zdjecie bo odległość od dołu sworznia do wciecia na pierscień jest za duża, wyglada to jak dla dolnego sworznia
Fakt, ale możesz zapytać :wink: , bynajmniej sworznie Delphi chociaż droższe, wydają się być lepsze jakościowo niż sworznie Teknort.
wilkxt - Pią Sie 06, 2010 08:10

niestety ten z IC też ma 35mm. A rok temu kupowałem u nich całe wachacze. Nie wiem jak to jest ze wszyscy piszą że mają sworznie do Rovera a jak sie okazuje to poźniej nie pasują
Skiba - Pią Sie 06, 2010 09:44

wilkxt napisał/a:
niestety ten z IC też ma 35mm. A rok temu kupowałem u nich całe wachacze. Nie wiem jak to jest ze wszyscy piszą że mają sworznie do Rovera a jak sie okazuje to poźniej nie pasują


mówisz o Delphi TC1153 ?

wilkxt - Pią Sie 06, 2010 11:40

Skiba napisał/a:
wilkxt napisał/a:
niestety ten z IC też ma 35mm. A rok temu kupowałem u nich całe wachacze. Nie wiem jak to jest ze wszyscy piszą że mają sworznie do Rovera a jak sie okazuje to poźniej nie pasują


mówisz o Delphi TC1153 ?


tak

mam nadzieje ze udało mi sie znaleźć to co trzeba teknorot h-313, tak jak pisał zuber84cool
http://allegro.pl/item116...ca_33_5mm.html, fotka jest zła ale sworzeń powinien być ok

zuber84cool - Pią Sie 06, 2010 13:38

Popytaj tych sprzedawców na allegro lub w innych sklepach internetowych, na pewno coś znajdzie :wink:
Skiba - Pią Sie 06, 2010 14:57

Dzisiaj u mnie wprasowano Delphi TC1153. Weszedł ciasno, ale jest :) Ten 33,5 zapewne wejdzie jak w masełko ;)

Zobaczę jak ten delphi będzie się sprawował, niestety następnym razem, to już tylko cały wahacz do wymiany :|