Forum Klubu ROVERki.pl :: Dlaczego nie warto zaniedbywac zawieszenia.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego nie warto zaniedbywac zawieszenia.

Moja wczorajsza awaria...
Autor Wiadomość
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 20:30   Dlaczego nie warto zaniedbywac zawieszenia.

Historia dluga.... Przede wszystkim trzeba zaczac od tego, ze nie warto zaniedbywac niektorych elementow, bo potrafia sie zemscic. Wczoraj o godzinie 22:30 pojechalem na lotnisko odebrac mojego wujka. Wiadomo rodzinka te sprawy, wszyscy zapakowani w auto ruszylismy spod lotniska. Jadac po parkingu w poszukiwaniu wyjazdu uslyszalem chrupniecie. Zatrzymalem sie momentalnie, wyskoczylem i wskoczylem od razu pod auto. Padl sworzen dolny zwrotnicy. Probuje, auto dalej jedzie, ale strasznie cos trze. Mowie sobie ok, trzeba wyjechac tylko z parkingu, bo tutaj godzina postoju to 8zl. Wyjechalem z parkingu, na lotnisku tez nie mozna nigdzie zaparkowac, wiec jechalem tak do stacji Orlenu na ktorej postawilem auto. Zadzwonilem, przyjechal po mnie kolega i zawiozl do domu. W miedzy czasie wykonalem telefon do innego kolegi, ktory dal mi cala zwrotnice ze sworzniem, lozyskiem, tarcza innymi duperelami w jednym kawalku.

Dzisiaj pojechalem, aby naprawic Rovka, bo przeciez jak mowil mariusz418 przez telefon nie jest to trudne i sobie poradze. Podjechalem na lotnisko, patrze, a w moim aucie nie ma szyby od strony kierowcy. Podbiegam, na szczescie okazalo sie, ze zapomnialem jej wczoraj zamknac. (dziekuje wszystkiemu co sie przyczynilo, ze nikt nie wyciagnal na przyklad radia). Chcialem juz sie brac za wymiane zwrotnicy, ale stwierdzilem, ze od strony uszkodzenia stoi inne auto i bedzie malo miejsca, zeby pracowac, wiec postanowilem auto przestawic o jedno miejsce. Wyjechalem do tylu na ulice i wyskoczyla mi polos ze skrzyni, blotnik oparl sie o opone i samochod stanal na srodku drogi na dobre. Pod wplywem adrenaliny towazyszacej mi oraz mariusz418 na telefonie (OGROMNE DZIEKI W TYM MIEJSCU) zalozylem nowa zwrotnice (narazie bez polosi) i wepchnalem samochod na miejsce. Jutro bede skladal dalej do kupy, ale juz na chodniku.

P.S.
mariusz418 - "...Perez spokojnie wsadzisz ta polos, ja Ci powiem jak, bo ona wchodzi tylko w jednej pozycji..."
Perez - "...Marian, ale ja stoje na srodku jezdni, samochody mnie mijaja i nie mam czasu..."
mariusz418 - "...no co Ty pie$%#lisz, zrob zdjecie..."

Wiec na zyczenie mariusz418 zamieszczam zdjecia. Filmiki tez sa, ale ze kolega kamerujacy nie ma do tego daru, a poza tym zawieraja wiele niecenzuralnych slow wyplywajacych z moich ust podczas proby wlozenia polosi w skrzynie nie zamieszcze ich na forum.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 03, 2009 20:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
0L0 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 20:46   

Dzięki takim sytuacjom właściciel bardziej zżywa się ze swoim pojazdem :mrgreen:

Obym ja się nigdy tak z moim Roverkiem nie pieścił :lol:
 
 
Ciufa 




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 20:51   

Perez napisał/a:
nie zamieszcze ich na forum.

dajesz na youtube :D
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Mix 




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 20:52   

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: - to pierwsza moja reakcja, po przeczytaniu.
A tak na poważnie - współczuję i gratuluję wytrwałości i zawzięcia w działaniu.
Powodzenia - aby wszystko skończyło się szczęśliwie i żeby R wrócił (razem z Tobą na pokładzie) bezpiecznie do domu :ok:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 20:53   

Perez, Mimo "tragedii" humor cię nie opuszczał :grin:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 21:25   

staf, mnie chyba nigdy humor nie opuszcza ;)

Mixtated, bede mial nadzieje, ktora chyba przyjdzie jutro

Ciufcia, pomyslimy nad tym

0l0, jak spojzalem na to pozniej mijajac R75 pomyslalem sobie: dobrze, ze moje marzenie sie nie spelnilo i nie jezdze 75, bo bym tak latwo nie ponaprawial

[ Dodano: Wto Lis 03, 2009 21:25 ]
Ciufcia,
Cytat:
po co wykonywać ruch, który donikąd prowadzi


i wlasnie zastanawiam sie nad tym do czego prowadzi zamieszczenie filmiku na YT, ale nie mowie jeszcze, ze tego nie zrobie
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 21:28   

Perez, brawka :lol:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 21:38   

kasjopea, za co brawka?
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 21:45   

Za zimną krew i że sobie poradziłeś. Nie każdy by potrafił.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Konix 



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 473
Skąd: Katowice



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 21:52   

Przecież nic wielkiego się na szczęście nie stało gdyby sworzeń wypadł 15 minut później było by nieromantycznie ;)
 
 
SeevS 




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 21:54   

Konix napisał/a:
Przecież nic wielkiego się na szczęście nie stało gdyby sworzeń wypadł 15 minut później było by nieromantycznie ;)



hohoh ale inni opuścili by ręce i dzwonili po lawetę.

Perez tak trzymać ! :)
 
 
merf3 



Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 63
Skąd: gdynia

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 21:56   

OJ JA BYM CHYBA DZWONIL:)
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 21:56   

SeevS napisał/a:
Konix napisał/a:
Przecież nic wielkiego się na szczęście nie stało gdyby sworzeń wypadł 15 minut później było by nieromantycznie ;)



hohoh ale inni opuścili by ręce i dzwonili po lawetę.

Ja bym się poddał :sad:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 22:03   

Mixtated napisał/a:
to pierwsza moja reakcja, po przeczytaniu.

Ty sie Mix nie smiej, bo R400/R45/ZS maja ta sama przypadlosc.
Uwaga, boj sie: SWOOOORZEŃ uahahaha :twisted:

Tomi to przeszedl w swojej 400 i kilka osob z forum w R600.

Perez, gratki za wytrwalosc chlopaku. I tak jak mowiles w niedziele, bierz sie za R bo niedlugo nie bedzie co zbierac :P

Pozdrawiam
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sro Lis 04, 2009 08:15   

Perez, masz jaja! Ja bym dzwonił po kumpla z lawetą i do mecha grzał. Podziw! :ok: :smile:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lis 04, 2009 09:55   

Perez, czy na filmie jest tekst "Jestem hardcorem!" ;) ? Jak nie, to trzeba dubla skrecic ;)
Dobrze, ze ta ulica nie byla az tak ruchliwa, ale mimo wszystko stoisz na podwojnej ciaglej i zmuszasz innych do przekraczania jej ;) Ciekawe, co by zrobila przejazdzajaca tam zupelnie przypadkiem straz miejska ;D ?

Jak napisal Mayson - masz jaja - ale mialbys wieksze, jakbys to robil na trasie torunskiej, miedzy marymoncka, a Dworcem Zachodnim, albo na modlinskiej w kierunku do Mostu Grota miedzy godiznami 7:30 - 9:30 ;)

Czy polecial jakis nieprzyzwoity tekst od jakiegos mijajacego Cie kierowcy?
Albo czy padla propozycja pomocy ze strony omijajacych Cie?

Pozdro,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 10:07   

MaReK napisał/a:
Ciekawe, co by zrobila przejazdzajaca tam zupelnie przypadkiem straz miejska


Hehehe, zalozyliby blokadke na lewe kolo, ale Perez by sie jej pozbyl rozbierajac i skladajac zawieszenie rowniez z lewej strony :D

Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Lis 04, 2009 10:07 ]
Chociaz do tego rozbierac zawieszenia nie trzeba - wystarczy dobrze powietrze spuscic. I tak podejrzewam ze Perez by rozebral zawieszenie zeby na przyszlosc ogarniac rowniez lewa strone.

Pozdrawiam
 
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Sro Lis 04, 2009 11:14   

Mi w środę padł wysprzęglik na skrzyżowaniu, po paru sek nieudanego ruszenia z miejsca wyskoczyłem i zacząłem spychac samochód na bok, po czym telefon do znajomego żeby mi pomógł wepchnąc tego woła na pobliski parking :) O dziwno nikt nie trąbił choc zakorkowałem cały ruch na ładną chwilę.

Swego czasu posiadając starą Skodę 105 padł mi silnik na Gdańskiej (przy kortach w stronę Łomianek), na górkę nie udało mi się już wtoczyc, także musiałem przepchnąc samochód na drugą stronę na ten parking.. na szczęście zatrzymał się jeden gośc z vana i mi pomógł bo nie wiem jakbym miał to sam zrobic w poprzek dwóch 3-pasmowych tras gdzie każdy zapierniczał dopóki nie widział przed sobą auta w poprzek.
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Sro Lis 04, 2009 11:55   

Przejezdzajacy obok kierowcy tylko sie patrzyli, jakis malolat beemka musial pokazac, ze jego 1.6 to naprawde mocny silnik, to byla wbrew zdjeciom dosc ruchliwa ulica i duzo TIR-ow na Cargo jechalo.

Dzisiaj dalej bede sie dlubal, bo musze wyjac jeszcze raz cala zwrotnice, zeby mechanik mogl mi poskladac wszystko do kupy.

Lawety nie wezwalem, bo po pierwsze szkoda kasy, po drugie opona oparla sie o blotnik, wiec jakby pociagnal to by blotnik wyrwal, poza tym wiedzialem, ze sam dam sobie rade.

Nie wiem co by zrobila przejezdzajaca obok straz miejska, ale drogowka tylko sie patrzyla.

Tekstu "jestem hardkorem" nie ma, ale jest duzo smiesznych tekstow, miedzy innymi prosze panstwa to jest "Jackass"

Do tego dochodzi kolega, ktory zalozyl sobie na glowe pokrowiec od zaglowka z jego skody, bo mu zimno bylo :D
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Sro Lis 04, 2009 14:24   

Perez, Ty to jednak jesteś hardkorem :D

Jak mi się zrobi to samo, to będę do Ciebie dzwonił :rotfl:
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Wszystkie] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Offtopic 0 Nie Kwi 10, 2011 22:56
kasjopea
Brak nowych postów Dlaczego nie warto parkować pod drzewem na przykładzie R45
Dam-Kam Offtopic 6 Pon Lip 13, 2009 13:52
Mayson
Brak nowych postów Dlaczego nas tam nie ma??
Włodarze klubu rzućcie okiem:)
czapaja Offtopic 5 Pon Maj 03, 2010 18:16
czapaja
Brak nowych postów Dlaczego Rover/MG?
andrew0503 Offtopic 22 Czw Kwi 10, 2014 22:54
longer86
Brak nowych postów Dlaczego Rover upadł?
xROnx Offtopic 7 Nie Cze 18, 2017 22:20
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink