Zobacz temat - [R75] kilka problemów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] kilka problemów

Kiniulek - Pon Kwi 22, 2013 00:15
Temat postu: [R75] kilka problemów
Witam Kolegów
piszę bo moj roverek ma bardzo dziwne obawy
Rano (na zimno) odpala mi za którymś razem, proces wygląda tak,że samochód zaraz po przekręceniu stacyjni zapala, i od razu gaśnie, po 3 - 4 razach okres "chodzenia" wydłuża się do kilku sekund, aż w końcu zaczyna chodzić, jednak obroty pływają (chwilkę są normalne, potem na granicy zgaśnięcia i znów normalne) w tym czasie nie reaguje zupełnie na naciśnięcie pedału gazu. Gdy tak pochodzi 3 - 5 minut (zależnie od temperatury zewnętrznej - im zimniej tym potrzebuje więcej czasu) wszystko się stabilizuje, obroty się stabilizują i normalnie reaguje na gaz.
Dodam, że wiem, ze mam uszkodzony intercooler - miał pękniętą obudowę i ostatnio po tym jak zahaczyłem o pryzmę zbrylonego lodu na parkingu pęknięcie znacznie się powiększyło. Pojechałem do warsztatu, i stwierdzili, że to wina tego intercoolera, ale czy ten problem z odpalaniem wynika z tego samego (przed powiększeniem dziury w plastiku intercoolera zapalał zawsze idealnie. Jeszcze jedno, w warsztacie okazało się również, że filtr powietrza jest czarny od sadzy.
Jutro zamawiam nowy intercooler i filtr - czy może ktoś mi podpowiedzieć, czy to rozwiąże problem, czy mogę oczekiwać innych "niespodzianek" ?? ?

szpynior - Pon Kwi 22, 2013 08:40

Kiniulek, napewno zacząć od tego gdyż powietrze idzie ciepłe do silnika . Po drugie jak już będziesz wymieniał IC to warto od razu się pobawić i wyczyścić EGR bądź go nawet zaślepić. Koniecznie filtr do wymiany . Sprawdź obudowę filtra i podstawę czy nie ma żadnych pęknięć lub ubytków . Jak już będziesz miał ściągnięty pas z przodu warto sprawdzić czy wentylator poprawnie działa .
apples - Pon Kwi 22, 2013 10:50

Kiniulek napisał/a:
Rano (na zimno) odpala mi za którymś razem, proces wygląda tak,że samochód zaraz po przekręceniu stacyjni zapala, i od razu gaśnie, po 3 - 4 razach okres "chodzenia" wydłuża się do kilku sekund, aż w końcu zaczyna chodzić, jednak obroty pływają (chwilkę są normalne, potem na granicy zgaśnięcia i znów normalne) w tym czasie nie reaguje zupełnie na naciśnięcie pedału gazu. Gdy tak pochodzi 3 - 5 minut (zależnie od temperatury zewnętrznej - im zimniej tym potrzebuje więcej czasu) wszystko się stabilizuje, obroty się stabilizują i normalnie reaguje na gaz.
Zawór wysokiego ciśnienia na pompie CR do wyczyszczenia lub wymiany. Czytaj http://forum.roverki.eu/v...p=494721#494721
Kiniulek - Pon Kwi 22, 2013 11:20

Apples - dzięki za podpowiedź,przeczytałem odnośnik i chyba to jednak nie to. mój rover jak już się "ustabilizuje" to pracuje normalnie - nie gaśnie, pracuje równo. Nie wiem jak z mocą pow 3000rpm bo pow 1800rpm kopci jak lokomotywa więc staram się nie wkręcać go wyżej niż 2000.
apples - Pon Kwi 22, 2013 14:31

Kopcenie ... intercooler
Odpalanie ... obstawiam nadal zawór.

Rowan - Pon Kwi 22, 2013 14:58

Ja również zawór ;) Gdy paliwo się ogrzeje, objawy mi mijają. Spotkalem się również z takim przypadkiem, że winny był wtryskiwacz. Ale w tym przypadku proponuje zacząć od zaworu, jak radzi kolega apples, :wink:
Kiniulek - Pon Kwi 22, 2013 15:42

Oki - dzięki - intercooler już kupiłem - myślę że jutro uda mi się go wymienić w jakimś warsztacie - i od razu filtr powietrza. Szukałem na allegro i mam odpowiedź że "tego co pan chciał to nie ma :D " - jak ktoś powiedział w Psach :D . jat tego szukać - tego zaworu ? - ma jakąś fachową nazwę ??
szpynior - Pon Kwi 22, 2013 15:59

Kiniulek, tak jak napisał apples, najpierw wyczyść. Szkoda generować koszty .
Kiniulek - Pon Kwi 22, 2013 16:05

Postaram się by w warsztacie najpierw wyczyścili - tylko gdzie to jest ?? bo specjaliści od Roverka to z nich żadni:

http://forum.roverki.eu/v...p=464865#464865

obstawiam 4-kę z rysunku powyżej ale ... to ma być zawór - więc valve a to jest sensor - więc czujnik
HP fuel valve - nie znalazłem takiej pozycji

Rowan - Pon Kwi 22, 2013 16:25

Kiniulek, jejku, kolega apples, podał C link i masz tam na temat zaworu kilka tematów, w jednym opisane jest razem ze zdjęciami jak to zrobić. Ot cała filozofia.
apples - Pon Kwi 22, 2013 19:19


Kiniulek! Temat zamykam.

Odpowiedź na Twoje pytanie udzielił kolega Rowan.

Proszę kierować się jego wskazówkami, a następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj
lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam,
apples