Zobacz temat - [R214Si 1.4, 103KM, rok 96] planowanie głowicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si 1.4, 103KM, rok 96] planowanie głowicy

kasiapila - Sro Maj 14, 2008 22:11
Temat postu: [R214Si 1.4, 103KM, rok 96] planowanie głowicy
Witam!
Mam takie pytania:

1.jeśli się wymienia uszczelkę głowicy, to czy trzeba równocześnie zrobić planowanie głowicy?
2. Jeśli mam masło w zbiorniczku, czy można jeszcze coś jeździć kontrolując płyn, czy już raczej od razu odstawić autko?
3. i jak jest w końcu z tą nową uszczelka głowicy? Warto ją zakładać czy nie? Czytałam nieco na forum i opinie są podzielone. Może właśnie konieczne jest planowanie głowicy, żeby problem się nie powtórzył?
4. gdzie mogę znaleźć info. na temat momentu dokręcania śrub głowicy, ich kolejności itp. - proszę o linki już do konkretnych stron, jeśli to możliwe.
5. dziękuję wszystkim, którzy zechcą konkretnie odpowiedzieć na pytania:)

sTERYD - Sro Maj 14, 2008 22:41

kasiapila napisał/a:
1.jeśli się wymienia uszczelkę głowicy, to czy trzeba równocześnie zrobić planowanie głowicy?

tak jest zgodnie ze sztuką, można to pominać, jeśli po sprawdzeniu płaskości przylgni nie ma wątpliwości, że jest prawidłowa, :cool:
kasiapila napisał/a:
2. Jeśli mam masło w zbiorniczku, czy można jeszcze coś jeździć kontrolując płyn, czy już raczej od razu odstawić autko?

w zasadzie można, ale trzeba uważać zwłaszcza na temperaturę silnika...
problemem może wystapic, gdy płyn dostaje sie nad denko tłoka, przy dużej ilości płynu rozrusznik nie będzie miał siły odpalić :(
kasiapila napisał/a:
3. i jak jest w końcu z tą nową uszczelka głowicy? Warto ją zakładać czy nie? Czytałam nieco na forum i opinie są podzielone. Może właśnie konieczne jest planowanie głowicy, żeby problem się nie powtórzył?

niestety nie mam doświadczeń :(
Cytat:
4. gdzie mogę znaleźć info. na temat momentu dokręcania śrub głowicy, ich kolejności itp. - proszę o linki już do konkretnych stron, jeśli to możliwe.

na tym forum chyba ze 100 razy było ;)
np tu:
http://forum.roverki.eu/v...p=140892#140892
kasiapila napisał/a:
5. dziękuję wszystkim, którzy zechcą konkretnie odpowiedzieć na pytania:)

nie ma za co :)

michalswiatek - Sro Maj 14, 2008 22:45

ad1. zdecydowanie tak!
ad2. to zalezy, czy sa jeszcze jakies inne objawy, jak duzo jest tego "masla" i jak zmienil sie poziom plynu i oleju.
ad3. wiekszosc raczej chwali nowy typ.
ad4. odpowiedz jest w rave, ale jako ze sa ponoc problemy ze dostepem do rave, poszukam i wkleje rysunek z kolejnoscia dokrecania.
ad5. :wink:

Pamietaj ze nalezu sprawdzic dlugosc srub, jezeli sa juz zbyt dlugie, to tez nalezy je wymienic.

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 22:47 ]
widze ze sTERYD, ubiegl mnie z odpowiedzia :wink: , wiec rysunku juz nie wklejam

piter34 - Czw Maj 15, 2008 10:24

michalswiatek napisał/a:
ad3. wiekszosc raczej chwali nowy typ.

To się zaczyna powoli zmieniać...

michalswiatek - Czw Maj 15, 2008 16:55

piter34 napisał/a:
michalswiatek napisał/a:
ad3. wiekszosc raczej chwali nowy typ.

To się zaczyna powoli zmieniać...


Przeczytalem ten watek i zaczynam sie troche martwic...
pozyjemy, zobaczymy...

kasiapila - Czw Maj 15, 2008 22:18

no właśnie ja też zaczynam się martwić, bo dziś właśnie zamówiłam tę nową uszczelkę... Kosztuje jakieś 260zł. Zobaczymy, jak się będzie sprawować - tym razem będę mogła odpowiadać, a nie pytać:) A Sterydowi ponownie dziękuję za informacje - jako pierwszy znów mi pomógł. Klawisz "pomógł" już nacisnęłam :mrgreen: Pozdrowienia dla Roverowiczów i dla Steryda :rotfl:
bandieta - Sro Maj 21, 2008 00:35
Temat postu: Re: [R214Si 1.4, 103KM, rok 96] planowanie głowicy
kasiapila napisał/a:

1.jeśli się wymienia uszczelkę głowicy, to czy trzeba równocześnie zrobić planowanie głowicy?

mi nie zrobili i trzeba było wymienić jeszcze raz

kasiapila napisał/a:

2. Jeśli mam masło w zbiorniczku, czy można jeszcze coś jeździć kontrolując płyn, czy już raczej od razu odstawić autko?

zatkasz chłodnice (wiem bo moja się zatkała :D )

powodzenia!