Zobacz temat - [R75] Czujnik abs?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik abs?

sebol11 - Nie Lut 27, 2011 16:16
Temat postu: [R75] Czujnik abs?
Witam!!! Chyba przez te mrozy skończyła się bezawaryjność mojego samochodu:( Otóż trzy dni temu wsiadłem do samochodu i zapaliła mi się kontrolka abs.Po wyłączeniu silnika na stacji i ponownym rozruchu przestał działać mi prędkościomierz i licznik km.Sprawdziłem bezpieczniki i nic...wszystkie ok.Czy może to być czujnik abs? Jak tak to gdzie go szukać?
Sebastian

SeniorA - Nie Lut 27, 2011 16:30

sygnał z czujnika w prawym przednim kole . Najpierw sprawdź przewody.
Ale wczesniej poczytaj to http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757

sebol11 - Nie Lut 27, 2011 16:33

będę się go starał jakoś dzisiaj namierzyć :/ kupując takie coś to mam chyba od razu przewód z czujnikiem?
http://allegro.pl/nowy-cz...1460979626.html

Aragorn - Nie Lut 27, 2011 16:33

...są 4 czujniki ABS wtyczki są pod tylnym siedziskiem i przy silniku niebieskie po prawej i lewej stronie (ten z prawej pod skrzynką z bezpiecznikami)
SeniorA - Nie Lut 27, 2011 16:38

sebol11 napisał/a:
kupując takie coś to mam chyba od razu przewód z czujnikiem?
tak ,wystarczy wpiąć wtyczkę
sebol11 - Nie Lut 27, 2011 20:31

SeniorA napisał/a:
sebol11 napisał/a:
kupując takie coś to mam chyba od razu przewód z czujnikiem?
tak ,wystarczy wpiąć wtyczkę

Chwila ale ten pod skrzynką z bezpiecznikami pod maską to chyba po lewej bo on jest od strony kierowcy a to chyba lew strona samochodu???

Aragorn - Nie Lut 27, 2011 20:50

sebol11 napisał/a:
SeniorA napisał/a:
sebol11 napisał/a:
kupując takie coś to mam chyba od razu przewód z czujnikiem?
tak ,wystarczy wpiąć wtyczkę

Chwila ale ten pod skrzynką z bezpiecznikami pod maską to chyba po lewej bo on jest od strony kierowcy a to chyba lew strona samochodu???
...tak mówiłem patrząc na silnik od frontu :grin:
SeniorA - Nie Lut 27, 2011 21:05

sebol11 napisał/a:
Chwila ale ten pod skrzynką z bezpiecznikami pod maską to chyba po lewej bo on jest od strony kierowcy a to chyba lew strona samochodu???
tak , to jest lewa strona , uszkodzony czujnik jest w prawym kole , czyli po stronie pasażera.
sebol11 - Nie Lut 27, 2011 22:12

Dzięki panowie.Musiałem odpuścić temat na dziś gdyż ten czujnik tak mi się zapiekł ,że tylko się kruszy i w żaden sposób nie idzie go wyjąć...:/
SeniorA - Nie Lut 27, 2011 22:27

sebol11 napisał/a:
w żaden sposób nie idzie go wyjąć...:/
uważaj na pierścień magnetyczny w łożysku żeby go nie uszkodzić nawet dotknąć.
volverin - Pon Lut 28, 2011 10:52

miałem to samo czujnik ABS padł koszt okolo 130zl i wskazówka od predkościomierza nie rosła :) i jeszcze jedno nie martw sie jak przy skręcie w prawo zaświeci się kontrolka paliwa albo bedzie wariować wskazówka paliwa ( paliwa w baku ok 20L ) ma to związek z czujnikem ABS wymień i bedzie OK :) wiem po włas
longer86 - Pon Lut 28, 2011 13:03

volverin napisał/a:
przy skręcie w prawo zaświeci się kontrolka paliwa albo bedzie wariować wskazówka paliwa ( paliwa w baku ok 20L ) ma to związek z czujnikem ABS wymień i bedzie OK


u mnie co prawda z ABS wszystko w porządku, działa prawidłowo. Ale zauważyłem wahania wskazówki od Paliwa dość znaczne... Czasem zapali sie też rezerwa pomimo dużej ilości... Czy jeśłi coś jest nie tak z czujnikiem to Pali się kontrolka ABS w czasie jazdy? bo u mnie nic

krzys_ko5 - Pią Mar 25, 2011 14:25

longer86 wskazanie paliwa jest zależne od komputera, który przekazuje dane na kontrolkę z obliczeń średniego spalania. Więc można mieć nawet 1/2 baku paliwa i przy jeździe z maksymalnie wciśniętym pedale przyspieszenia doprowadźić do wskazania rezerwy na kontrolce

[ Dodano: Pią Mar 25, 2011 14:25 ]
A co do czujnika , u mnie było to samo co u kolegi sebola11. Musiałem się nieżle napocić, żeby wyjąć stary czujnik. Pomogło tylko delikatne rozruszanie go w prawo i lewo szczypcami, lecz trzeba uważać aby go nie złamać bo wtedy pozostaje tylko wiercenie, co wiąże się z uszkodzeniem pierścienia magnetycznego, o czym już wspomniał SeniorA. Pozdrawiam!

lukkrak - Pią Mar 25, 2011 17:21

Mam taki czujnik do sprzedania prawy przód i lewy tył.Orryginał używane w 100%sprawne.
668479436

rafal34 - Pon Kwi 04, 2011 22:17

witam wszystkich ja też mam podobną przypadłość w mojej 75cdt na początku kontrolka abs na desce włączała się i gasła a teraz pokazała się awaria abs ale po za tym wszystko jest oki. mam pytanie od czego zacząć jechać na komputer i szukać błędu czy mechanik i zmiana czujnika wystarczy,jak najprościej zdiagnozować problem,obiło mi się o uszy że to może wiązać się z pompom hamulcową jeśli tak to jak to stwierdzić.proszę o pomoc pozdro.dla wszystkich użytkowników
PIEKARZ - Pon Kwi 11, 2011 09:27

Mam podobny problem z czujnikiem ABS. W sobotę wymieniałem klocki. i pojawiła mi sie kontrolka ABS na desce. Co może być przyczyną?????
pawel00 - Sob Kwi 23, 2011 11:03

Witam, mój problem z abs-em polega na tym, że przy maksymalnym skręcie kierownicą w lewo i tylko w lewo zapala sie abs, nie działa prędkościomierz i nie przewijają sie kilometry. I od czasu do czasu zapala się poducha.Co to może być?hmm, czujnik, taśma w kierownicy i Bóg wie co jeszcze, pomóżcie. Rover 75 2.5 v6.Paweł
lukkrak - Sob Kwi 23, 2011 14:44

Kolego zobacz sobie czy nie ociera ci opona z prawej strony o kable miedzy innymi o czujnik abs u mnie tak było.
sebol11 - Czw Kwi 28, 2011 10:21

nie wiecie może czy zepsuty czujnik abs może tak zakłócać działanie BCU ,że nie działa centralny i oświetlenie wnętrza?
Bo tak skojarzyłem ,że mi zarówno abs jak i centralny przestały działać tego samego dnia w zimę.
Pozdr.

SeniorA - Czw Kwi 28, 2011 11:31

sebol11, a wymieniłeś już ten czujnik ? , jesli nie to wymień , bo powiązanie jest , chociaż by przez funkcję blokowania zamków po przekroczeniu prędkości 7 km/h.
sebol11 - Czw Kwi 28, 2011 11:38

Właśnie dzisiaj będę wymieniał.Może wreszcie coś się ruszy z tym zamkiem bo to wszystko już jest nielogiczne :/
sebol11 - Czw Maj 19, 2011 20:57

Wymieniłem czujnik abs i dalej d...pa.Prędkościomierz nie działa :( Tak sobie myślę ,że niedziałający wspomniany prędkościomierz,abs,centralny zamek,zapalniczka i światło w kabinie muszą mieć jedno i to samo podłoże gdyż wszystko to przestało działać tego samego dnia i nie działa dalej pomimo wymiany BCU.Tylko teraz pytanie jest co? Może jakby całą wiązkę wymienić?

[ Dodano: Nie Maj 15, 2011 11:28 ]
nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie ale po wyjęciu wykładziny okazało się ,że mam spore bagno pod nogami kierowcy-pod pasażerem sucho.Już drugi raz tą wodę w kabinie przerabiam tyle ,że wcześniej była ona po stronie pasażera (ok 3 lata temu)...

[ Dodano: Czw Maj 19, 2011 20:57 ]
Trochę zabawy miernikiem i problem centralnego oraz światła w kabinie rozwiązany :D Szkoda tylko ,że kupiłem bez sensu BCU :/

apples - Nie Maj 22, 2011 22:52

Rozwiązanie problemu http://forum.roverki.eu/v...p=626910#626910

Temat zamykam.