Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Fotele - podgrzewanie foteli
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Fotele - podgrzewanie foteli
Autor Wiadomość
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 26, 2011 16:53   

sknerko napisał/a:
Tyle ze przekaźnikiem od foteli steruje moduł komfortu i o ile się nie mylę to żeby zaczęły grzać musi być odpalony silnik i musi ruszyć wskazówka temperatury silnika.


Oj chyba nie, robiłem instalacje pod fotele u siebie wg schematu z RAVE... zasilanie idzie od akumulatora przez przez skrzynkę bezpieczników pod schowkiem, potem stacyjka i przyciski od foteli... całość omija BCU, przynajmniej jeśli chodzi o fotele grzane i sterowane elektrycznie bez pamięci, a nawet te z pamięcią nie są chyba połączone z BCU
_________________
75 Red Edition
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 26, 2011 16:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Nie Cze 26, 2011 17:01   

No nie wiem co jeszcze moge zrobić wygląda na to ze do guzika napiecie dochodzi ale za guzik już nie, ale nie jestem pewien bo nie wiem które kable idą do grzania, kostke sprawdziłem i na niektórych pinach jest napięcie a na niektórych jest masa i po wciśnięciu guzika jest bez zmian napięcie było tam gdzie było chcąc sprawdzić sama mate czy grzeje to se wysadziłem boczną poduszke kierowcy :( (((i ochota na grzebanie mi przeszła
PS wiecie ile moze kosztować nowa i czy wymiana jest jakoś skomplikowana i czy potem trzeba jechać na T4?
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 26, 2011 17:37   

w kostce pod fotelem powinno być napięcie pomiędzy kablem żółtym pin 1 i pomarańczowym z białym paskiem pin 2. Jeżeli po włączeniu ogrzewania dochodzi tam napięcie to przyczyny trzeba szukać w okolicach fotela. u mnie nie było styku w kostkach juz na tych cienkich kablach pod fotelem i polutowałem je na stałe... mogły się też oderwać od termostatu jak w tym temacie: http://forum.roverki.eu/v...p=407932#407932
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Cze 26, 2011 21:22   

a to ciekawe moje bez odpalenia nie grzeją

[ Dodano: Nie Cze 26, 2011 21:22 ]
ale mam oryginalnie (nie dokładane)
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 26, 2011 22:24   

sknerko napisał/a:
a to ciekawe moje bez odpalenia nie grzeją

[ Dodano: Nie Cze 26, 2011 21:22 ]
ale mam oryginalnie (nie dokładane)


na dobrą sprawę nie sprawdzałem czy grzeją bez odpalania, a wg schematu z rave powinny grzać bez odpalania, zaraz sprawdzę.

Byłem w aucie i przycisk zapala się na przekręconej stacyjce, bez odpalania.

Z tym że fotele nie grzeją, być może przez termostat, pamiętam jak robiłem instalację to mierzyłem napięcia na przewodach przy fotelu bez odpalania

Co do foteli też mam oryginalne fotele z anglika maty wszystko fabryczne i przyciski tylko nie było instalacji
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Cze 27, 2011 09:42   

u mie też diodka w przycisku się zapala ale nie grzeją, sprawdzałem zimą
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 01, 2011 14:12   

Czy jest taka opcja że podgrzewanie foteli włącza się samo ? bo wczoraj zrobiło się trochę już zimno i ustawiłem temperaturę w climatronicu na 25 po czym pasażer stwierdził ze fotel zaczyna smażyć :twisted: ja po chwili też odczułem że grzeje, problem w tym że nie włączałem przyciskiem ogrzewania foteli, wyłączyłem całkowicie klimatronik i o dziwo przestały grzać :shock: włączyłem go ponownie tylko ustawiłem na 22 i też nie grzało. Czy tak powinno być czy mam coś uszkodzone?
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 01, 2011 17:27   

Może masz jakiś prezent od poprzedniego właściciela. Według RAVE podgrzewanie foteli jest zależne wyłącznie tylko od przycisków - i u mnie tak dokładnie i jest.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Sob Lip 02, 2011 11:14   

Panowie no bo fotele na wyłaczonym silniu nie grzeja tak jest umnie ale na właczonym już tak z tym ze nie zawsze dziś jadąc do pracy włączyłem grzanie i chyba zadziałało bo,ale jak włączyłem grznie pasażera to jego fotel był zimny , czy jest mozliwe ze podgrzewanie działa nie dość ze na włączonym silniku to jeszcze trzeba na nim siedzieć bo chyba u mnie tak właśnie jest. miałem wlączone oba fotele ale grzał tylko ten na którym siedziałem (fotel pasazera jest sprawny i grzeje jak sie na nim siedzi )
 
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 02, 2011 19:20   

jeżeli faktycznie coś takiego by było , a coś mi się przewinęło jak szukałem info o swoim "problemie" że jest, to ciekawe swoją drogą czy taki czujnik jest podłączony pod poduszki pasażera :roll:
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 02, 2011 21:27   

Wklejam schemat podgrzewanych foteli, bo już cuda tutaj opowiadacie :) Trzy elementy, sterujące ogrzewaniem:

1. Stacyjka S176;
2. Przyciski S161 i S162;
3. Termo-wyłączniki T258.

To wszystko. Jeżeli bezpieczniki są sprawne więcej nic niema wpływu na grzanie. No chyba że gdzieś w siedzeniu nie ma kontaktu i wystarczy usiąść żeby zaczęło grzać… :D Radzę w takim przypadku posprawdzać co tam się dzieje…


_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
miehalek40 



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 22
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Lip 06, 2011 12:14   

u mnie fotele tez nie grzeja i dzis zacząłem sie przygladac dlaczego.. spr fotele wszystko podłączone i mata jest sprawna, wiec rozebrałem konsole i tam miałem mała niespodziankee, otóż, w srodku znalazły sie 4 nie podłaczone COS... strzelam ze to moze byc cos od nawigacji albo od radia, ale moze ktos wie przy okazji konkretnie co moze byc do czego i czy to moze miec powiązanie z nie podgrzewającymi fotelami? ps. zapomniałem dodac ze kontrolki podrzewania tez sie nie swieca...
 
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Sro Lip 06, 2011 13:23   

miehalek40 napisał/a:
ps. zapomniałem dodac ze kontrolki podrzewania tez sie nie swieca...

Skoro nie świecą to wymień bezpiecznik pod schowkiem
 
 
 
miehalek40 



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 22
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Lip 06, 2011 19:03   

Sprawdziłem jeszcze raz bezpiecznik, z tym ze tym razem zamieniłam juz z innym zeby mieć max pewność i sie okazało ze jednak był uszkodzony, bo kontroli zaczęły świecić. ale to jedyna "poprawa", fotele jak nie grzały tak nie grzeją, sprawdziłem czy dochodzi napięcie do kostek pod fotelem i nie, niestety.(kabel zółty i pomarańczowo-biały) podałem kolory bo z przycisku załączającego napięcie wychodzi umnie kablem zołtym i czarnym.. takze chyba musze rozebrac wszystko i spr po kolei;( macie jakies pomysły zanim popadne w ta zabawe?
 
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Sob Lip 16, 2011 05:35   

U mnie fotele grzeją już po ok 2 min czuć ciepełko ale może przez jakieś 5-8 min potem jakby sie wyłączało,albo grzeje tak na pół gwizdka.
Czy tak powinno być, a może by tak zewrzeć styki na tym małym termostacie , co myślicie
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 17, 2011 22:00   

fotel po osiągnięciu odpowiedniej temperatury (nie pamietam ile stopni) to termostat rozłącza ogrzewanie, przycisk będzie świecił a fotel nie będzie grzał, to samo w przypadku włączenia ogrzewania foteli w ciepły dzień... nie będą grzały
_________________
75 Red Edition
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 11, 2011 18:14   

Odkopuje ;) grzane siodła i u mnie nie działają :/ w fotelu kierowcy była odpięta wtyczkam po podpięciu i odpaleniu (zimnego) silnika fotel zaczął grzać (tylko siedzisko) ale tylko chwile i potem przestał. Poprawiłem luty, motor się zagrzał i fotel już się nie zagrzał :/ Napięcie na kostce pod fotelem jest, mialem kiepskie połączenie z miernikiem i pokazywał skokowo 5,7,9voltow itp. W drugim fotelu na kostce tez jest napiecie, tez tak skokowo (chyba wina miernika) a fotel zimny. Sprawdziłem czy jest napięcie na termostatach w matach i nie ma :/ tylko nie wiem czy dobrze sprawdzałem - sprawdzałem na tych 2 czerwonych kablach wchodzacych do termostatu. Zauwazylem tam tez brazowy kabel obok przy macie. Moze wywalic ten termostat i polaczyc te czerwone kable na ostro? pomozcie bo w dupke zimno :(
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 11, 2011 18:50   

sprawdź miernikiem czy jest przejście pomiędzy kablami na odcinku termostat kostka pod fotelem
_________________
75 Red Edition
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 11, 2011 22:56   

oki sprawdze, a co z wywaleniem termostatu?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Sro Paź 12, 2011 09:41   

Domyślam sie ze termostat jest podpiety w szereg wiec jak podepniesz sie miernikiem w jego nózki to ci powinno pokazywac wielkie nic, podłącz jeden koniec miernika do masy samochodu a drugi do jednej koncówki termostatu, a potem do drugiej
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Podgrzewanie foteli
trawis25 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Lip 29, 2008 21:36
christopher7
Brak nowych postów [R75] Włączniki - podgrzewanie foteli
longer86 Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Lut 17, 2011 22:10
VMatas
Brak nowych postów [R75] Podgrzewanie foteli nie działa
arczi220 Rover serii 75, MG ZT 11 Sro Lis 29, 2017 07:50
arczi220
Brak nowych postów [R75] Podgrzewanie foteli - zrób to sam
Kris Rover serii 75, MG ZT 28 Sob Lut 01, 2014 22:52
geffi
Brak nowych postów [R75] Nie działa fotel pasażera i podgrzewanie obu foteli
SzymionMaster Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Sty 13, 2017 17:49
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink