Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wyświetlacz licznika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wyświetlacz licznika
Autor Wiadomość
Filip 



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Maj 10, 2013 18:51   

Spostrzegłem to po odebraniu auta od kumpla który mi wymieniał alternator, skrzynia manual.
Dodam ,że jak miałem ''dojazdówkę do pit-stop-u'' po A2:mrgreen: to już wskaźniki zaczęły świrować
najpierw zaświecił się akumulator(brak ładowania)później ABS a na końcu układ hamulcowy.
Używka na którą zamieniłem jest z R75 ,ale o rok młodszy od mojego(może to mieć jakieś znaczenie :?: )
Czyli przez podłączenie do komp. diagnostycznego raczej nie da się wyprostować tego błędu :?:
_________________
Filip
Ostatnio zmieniony przez Filip Pon Wrz 23, 2013 14:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 10, 2013 18:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Maj 10, 2013 20:44   

Nie, komputer diag. nie poradzi sobie z tym problem - sądzę że żaden.
Najlepiej i najprościej zrobić reflash kości. Ustawić potem mu konfigurację na kompie i po problemie. PHJOWI powinien to ogarnąć bez problemu. Jak nie, to na pewno w British Cars możesz to wykonać w ciągu kilku godzin.

Pozdrawiam,

[ Dodano: Pią Maj 10, 2013 20:44 ]
Alternator nie ma znaczenia z jakiego auta. Myślę, że IKE zwariował w związku z awarią alternatora i tym co opisujesz.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Szuryga 



Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 33
Skąd: Baranowo



Wysłany: Czw Lut 06, 2014 13:58   

Witam dziś wyjąłem licznik odczepiłem 2 wtyczki i po ponownym montażu zapaliła mi się ta dioda od alarmu i świeci cały czas wcześniej nie świeciła tylko mrugała jak auto było zamknięte.Czego to wina? na zdjęciu mocne czerwone światło

http://www.fotosik.pl/pok...ecce5a72ab.html

dodam że alarm działa prawidłowo zamykam ,otwieram z pilota tylko te świecenie denerwuje
po wyjęciu licznika za nim jest jakiś ucięty kabel na którym jest naklejka speed od czego on może być?
ta kontrolka od alarmu gaśnie po odłączeniu tej białej kostki po lewej stronie ale i wtedy nie działają zegary

http://www.fotosik.pl/pok...d5190a6935.html

ps dziś zauważyłem że jak przekręcę kluczyk na pozycję 2 to dioda gaśnie ale znowu jak zaciągnę ręczny to dioda świeci jeszcze mocniej :shock:
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 09:28   

A zanim wyjąłeś zegary pierwszy raz wszystko było okej i kontrolka od uzbrajania się/alarmu działała prawidłowo?

Szuryga napisał/a:
po wyjęciu licznika za nim jest jakiś ucięty kabel na którym jest naklejka speed od czego on może być?

To chyba jakaś własna instalacja... nie widziałem czegoś takiego domyślnie, ale też nie mam pod ręką RAVE'a żeby to sprawdzić.

Wyjmij liczniki jeszcze raz. Spójrz na gniazda z tyłu czy nie są pogięte piny, czy nie ma jakiejś śniedzi, chociaż widzę po wtyczkach, że raczej nie. Oceń wizualnie, dokładnie same wtyczki oraz przewody przy nich, a potem zlokalizuj gdzie idzie ten "speed". Może jednak ktoś go dołożył i wpiął w wiązkę, Ty ruszyłeś i powstało jakieś zwarcie... Może ktoś próbując ratować martwe linie, rozbierał licznik, robił eksperymenty, coś zostawił w środku - coś spadło i robi zwarcie - akurat w ten sposób. Musiałbyś rozebrać i sprawdzić.

Możesz jeszcze podmienić zegary i sprawdzić czy na innych występuje ten sam problem.

Ps.
Otwarte drzwi i sygnalizacja wykończonych okładzin hamulcowych to prawda czy to też w wyniku jakiś problemów z instalacją?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Szuryga 



Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 33
Skąd: Baranowo



Wysłany: Pon Lut 10, 2014 09:42   

Tak działał prawidłowo po zamknięciu auta z pilota migała tak szybko alarm się uzbroił i potem migała co parę sekund
patrzyłem na te kostki i na te druciki co wchodzą w kostkę wszystko wygląda ok nie są pogięte
ten kabel co jest naklejka speed to jest podpięty do przewodów co idą do czarnej kostki (na zdjęciu po prawej stronie)
co do kontrolki drzwi to były otwarte przy robieniu zdjęcia a kontrolka od okładzin hamulcowych się świeci cały czas (tak już było jak kupiłem)to do wymiany okładziny ale które?

nie wiem co mię skusiło ten licznik wyjąc i tak tam nic nie zobaczyłem, nic nie znalazłem eeeehhhh morał jest taki jak wszystko dział to nie ma co rozbierać
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 09:57   

Wyjęcie licznika nie powinna pozostawiać takich skutków ;)
Jeśli wszystko zostało zrobione ze sztuką, to powinno hulać ;)

Skoro to speed i idzie z czarnej kostki, to pewnie z pinu 6 (srebrno/biały) przewód.
Zaraz obok (PIN 7) jest sterowany przez BCU sygnał kontrolki alaramu.

Jeśli po odłączeniu czarnej kostki problem znika, to winna jest kostka lub jej połączenia.
Tak czy siak możesz spróbować usunąć ten przewód "speed" i sprawdzić dokładnie czy coś tam nie zwiera.

Jeśli nie, to być może w samych zegarach jest jakieś zwarcie...
Spróbuj barbarzyńskiej metody, wyjąć zegary i postukać w nie z lewej strony, potem z prawej, jeśli coś leży i robi zwarcie, może się przesunie i ustąpi... ale może też zrobić gorzej jeśli zewrze zbyt wrażliwe elementy ;)

Po odłączeniu białej wtyczki gaśnie, bo ona daje 12v i masę ;)
Zobacz jeszcze czy po wyjęciu kluczyków w stacyjce dioda gaśnie, a zapala się ponownie jak wciśniesz guzik od resetowania kilometrów.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Szuryga 



Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 33
Skąd: Baranowo



Wysłany: Pon Lut 10, 2014 10:08   

jest tak auto zamykam z pilota dioda świeci cały czas, otwieram świeci cały czas, przekręcam zapłon na pozycje 1,2,3 gaśnie auto uruchomione dioda zgaszona zaciągnę ręczny zapala się kontrolka od ręcznego i dioda od alarmu, gaszę auto dioda się zapala ,zaciągnę ręczny dioda zaświeca się jeszcze mocniej

umówię się do elektryka to sam zobaczy a przy okazji podłączy mi grzane fotele i sprawdzi czemu nie działa zmieniarka cd
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 10:16   

Info o hamulcu ręcznym to PIN 8 ;) Zatem wszystko w "kupie" :)
Jeśli nie masz do tego drygu, nim zepsujesz bardziej, lepiej oddaj auto do kogoś kto pojęcie o robocie ma :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [75] wyświetlacz
bys Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Kwi 12, 2014 17:41
bys
Brak nowych postów [R75] Wyświetlacz komputera
kerbi Rover serii 75, MG ZT 134 Sob Gru 14, 2019 22:09
R75
Brak nowych postów [R75] Wyświetlacz komputera
średnie spalanie/chwilowe spalanie
argail Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Lut 11, 2008 15:29
Rowan
Brak nowych postów [R75] Nie gaśnie wyswietlacz kilometrów
kosaaro Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Wrz 21, 2015 20:13
marcin.misek
Brak nowych postów [R75]Nie działa górny wyświetlacz
leston Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Sty 09, 2015 13:03
leston



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink