Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Symphony - AUX
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piter34
Pon Maj 28, 2007 16:56
[R75] Symphony - AUX
Autor Wiadomość
WojtekN 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 72
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 00:09   [R75] Symphony - AUX

Chciałbym podłączyć do audio jak w temacie odtwarzacz mp3.
Mam 3 (chyba) opcje:
1) preferowana: po kabelku, z playera sygnał wychodzi po jack'u. Da się to wpiąć gdzieś w system audio?
2) niechętnie po Bluetooth (koszty) - znów pytanie jak moduł BT wpiąć w audio samochodu
3) Tu bez pytań (nie ingeruje się w system audio) - transmiter FM ale jakość będzie dość żałosna chyba ...

Instrukcja do R75 milczy w temacie, którego statystyczny użytkownik bez wizyty w serwisie nie powinien tykać :lol:

Podłączał ktoś do tego audio zewnętrzne źródło dźwięku? a jeśli, to w jaki sposób?

Wojtek
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 12, 2011 23:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 14, 2007 00:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 14, 2007 00:30   

WojtekN napisał/a:
transmiter FM ale jakość będzie dość żałosna chyba
dużo ludzi mówi, że trasmiter to mega ***** jakość. Osobiście nie miałem okazji przetestować ale wszyscy tak mówią.
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
Doleslaw 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 12 Paź 2005
Posty: 120
Skąd: Zgierz/Łódź



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 00:41   

Jechalem ze znajomymi ich samochodem, przez godzine nie zorientowałem się że słuchamy MP3 z transmittera, póki go nie zauwazyłem i nie spytałem co to. Po prostu jakość jak z UKF :smile:
_________________
Był R75 2.0 V6 Atlantic Blue
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:19   

Transmiterami FM - bawiłem się i jakość była fatalna. Było to jednak prawie rok temu i być może sporo zmieniło sie w tym temacie. Spróbuj pożyczyć ze sklepu i przetestować przed zakupem - to rozwiązanie najprostsze.
Nie wiem czy masz zmieniarkę CD - jeśli nie to można spróbować podpiąć mp3-kę właśnie pod wejście CD.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
WojtekN 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 72
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 11:28   

Marian_K napisał/a:
Nie wiem czy masz zmieniarkę CD - jeśli nie to można spróbować podpiąć mp3-kę właśnie pod wejście CD.

Zmieniarki nie mam i nie planuję mieć. A mp3 mam w nawigacji. Ponieważ wszystkie mapy są w pamięci urządzenia to została mi pusta karta SD (obecnie mam 1GB). Chciałem to użyć właśnie zamiast zmieniarki.
Ale OK, spróbuję z podpięciem pod wejście CD i zobaczymy :smile:

Wojtek
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 15:38   

A ja też mam pytanie w tym temacie.
Mam tą wersje (2 bodajże) na kasety, na radiu jest przycisk CD. Co można zrobić żeby podłączyć jakąś mp3/odtwarzacz/zmieniarke.
Może trochę nie zrozumiale ale inaczej nie umiem tego ująć. :oops:
 
 
 
WojtekN 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 72
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 16:16   

Jutro będę odbierał mojego R i poproszę o wysunięcie radyjka aby obejrzeć sposób podłączania zmieniarki CD. Jeśli coś pozytywnego wyniknie z oględzin dam znać.

Wojtek
 
 
maciekktm 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 8
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 16:52   

Chciałbym wskrzesić temat... czy do radia Alpine da się podłączyć jakieś urządzenie zewnętrzne np ipoda?? (pomijam metodę adaptera kasetowego i transpiterów fm.. ze względu na jakość).
 
 
soulz 




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Białystok



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 18:48   

jednyne i najlepsze za razem aczkolwiek kosztowne rozwiązanie to kupno tego adaptera: connects2
Dostępne są na ebayu.co.uk. Można sterować iPodem z kierownicy Rovera :)

badałem już temat podłączenia zmieniarki pod system harmony (philips) - najprostszy w Roverach. Sprawa dość skomplikowana, gdyż tylko zmieniarki z K-bus podpasują albo od BMW a są drogie nawet jako używane.
_________________
Rover 75 Chrome, 1.8
 
 
 
maciekktm 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 8
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 22:36   

soulz napisał/a:
jednyne i najlepsze za razem aczkolwiek kosztowne rozwiązanie to kupno tego adaptera: connects2
Dostępne są na ebayu.co.uk. Można sterować iPodem z kierownicy Rovera :)


Hehh 89 funtów - troszku drogie :D
 
 
xxxgrze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Sob Lip 21, 2007 10:14   Re: [R75 - Symphony Audio] - wejście AUX ??

WojtekN napisał/a:
Chciałbym podłączyć do audio jak w temacie odtwarzacz mp3.
Mam 3 (chyba) opcje:
3) Tu bez pytań (nie ingeruje się w system audio) - transmiter FM ale jakość będzie dość żałosna chyba ...


Tragedia :sad: kupiłem do iPoda transmiter firmy Belkin polecany przez Apple. Jakość dźwięku koszmarna, praktycznie na każdej częstotliwości przebijają inne radiostacje.

[ Dodano: Sob Lip 21, 2007 10:19 am ]
soulz napisał/a:
jednyne i najlepsze za razem aczkolwiek kosztowne rozwiązanie to kupno tego adaptera: connects2
Dostępne są na ebayu.co.uk. Można sterować iPodem z kierownicy Rovera :)



Kupiłem wczoraj w sklepie www.nexxia.co.uk całość razem z przesyłką kosztowała 109.93 funtów. Dam znać po zamontowaniu w aucie.
Ostatnio zmieniony przez Brt Sob Lip 28, 2007 06:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kRisj 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 60
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Lip 28, 2007 01:57   

Też długo się z tym męczyłem. Nawet znalazłem schemat wejścia zmieniarki - oczywiście okazał się inny niż gdziekolwiek indziej, więc nic nie dało się tu oszukać. Byłem nawet tak zdesperowany, że chciałem nawet wymienić radio. I wtedy mój kumpel namówił mnie, żebym jednak spróbował kasety - adaptera.
Ponieważ nie chciałem czekać na wysyłkę z allegro udałem się do sklepu nie dla idiotów. Miełem do wyboru dwa za ok 20zł i ok 35zł (na allegro kosztuje 5zł+wysyłka) Kupiłem droższy (z założeniem, że już na 100% uda mi się stwierdzić, że to shit i że nie ma się co tym kiedykolwiek interesować).
Podłączyłem mp3 (średniej firmy) i stwierdziłem, że wcale nie jest źle.
Jednak moje zdziwienie było naprawde ogromne :shock: jak podłączyłem laptopa i zapuściłem film. Kino domowe siada!!!! Jak załatwie łądowarke samochodową do lapka to będę oglądał filmy tylko w roverku. Dzwiek czysty, basy ok, głośność jak trzeba - poprostu git. Niewiedziałem, że mam takie audio w aucie :) .W tych alpinkach chyba naprawde dobre głowice montowali (wkońcu dolby też niby jest).
Oczywiście rozwiązanie ma mankamenty. Mechanizm kasety zgrzyta, a jak się go wyjmie (usunie z wnętrza kasety) to na wyświetlaczu pojawia sie TAPE ERROR. Rozmawiałem już ze znajomym elektronikiem i powiedział, że da się to załatwić i może nawet wpiąć się bezpośrednio w głowicę radia - wtedy nie było by już żadnej straty jakości.
Pomyślę o tym jak kupie lepsze mp3.
Tak czy inaczej mogę polecić to rozwiązanie.
Tak swoją drogą to zastanawiam sie jakby się sprawowała kasetka z allegro :)
Mam nadzieję, że moje doświadczenia się komuś przydadzą.
Pozdrawiam
_________________
pozdrawiam wszystkich forumowiczów i roverkowiczów :D
 
 
 
xxxgrze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Sob Lip 28, 2007 07:09   Re: [R75 - Symphony Audio] - wejście AUX ??

xxxgrze napisał/a:
Kupiłem wczoraj w sklepie www.nexxia.co.uk całość razem z przesyłką kosztowała 109.93 funtów. Dam znać po zamontowaniu w aucie.


Odebrałem i zamontowałem wczoraj. Sam montaż bardzo prosty, należy przepiąć wiązki przewodów wpinając adapter. Adapter przykleiłem na radiu za zaślepką z prawej strony wyświetlacza. W zaślepce wyciąłem otwór na wejście/wyjście do iPoda. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to jak dla mnie rewelacja (zaznaczam, że nie jestem audiofilem i mam dosyć słoniowe ucho :grin: ), nie ma porównania z adapterem kasetowym, nie wspominając już o transmiterze radiowym. W czasie podłączenia iPod jest bezpośrednio zasilany i ładowany przez kabel z instalacji samochodu.

Jak dla mnie super rozwiązanie bardzo polecam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Symphony - AUX
ciacho4 Car-audio, nawigacje, radia CB 22 Sro Mar 30, 2016 17:52
Q-bak
Brak nowych postów [R75] Kod radia SYMPHONY...
Grzech Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Sro Cze 11, 2008 08:18
Miras31
Brak nowych postów [R75] Harmony na Symphony
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Mar 26, 2008 16:21
PHJOWI
Brak nowych postów [75] Radio Symphony i kod
pablo Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sro Lis 07, 2012 19:22
pablo
Brak nowych postów [R75] Symphony - podłączenie wzmacniacza
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Czw Sie 20, 2009 14:16
bob1987



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink