Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Wskaźnik paliwa, rezerwa ...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Wskaźnik paliwa, rezerwa ...
Autor Wiadomość
DeathMan 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Maj 02, 2008 20:53   [R620] Wskaźnik paliwa, rezerwa ...
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Mam problem ze wskaźnikiem paliwa, pokazuje za dużo paliwa przez co nie raz już musiałem dojeżdzać na stacje na oparach. Cięzko wyczuć ile tego paliwa jest.

Odkąd kupiłem samochód kotrolka rezerwy nie zaświeciła się ani razu.

Co może być przyczyną ?

Szukać usterki w samych zegarach (może ktoś majstrował przy przebiegu i to efekt uboczny?) czy może wymienić pływak w baku ? Może być jeszcze jakaś przyczyna ?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lut 05, 2011 00:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 02, 2008 20:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
cz58y 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 54
Skąd: Opole

Rover 600

Wysłany: Sob Maj 03, 2008 06:50   

Wskazówka na wskaźniku dochodziła do zera gdy brakło już paliwa?
U mnie kontrolka zapala już się tak ze 2-3mm przed zerem, i mogę spokojnie pojeździć jeszcze 150km.
Sprawdzałeś samą żaróweczkę czy nie jest czasem spalona, albo coś nie kontaktuje na złączach.
_________________
Pozdrawiam.
 
 
 
DeathMan 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Maj 03, 2008 08:18   

cz58y napisał/a:
Wskazówka na wskaźniku dochodziła do zera gdy brakło już paliwa?
U mnie kontrolka zapala już się tak ze 2-3mm przed zerem, i mogę spokojnie pojeździć jeszcze 150km.


No właśnie chodzi o to, że wskazówka była jeszcze jakieś 3 mm przed zerem.
Albo inaczej, zalałem 25-30 litrów do baku, już dokładnie nie pamiętam a wskaźnik pokazywał full.
 
 
rafalg 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Maj 03, 2008 09:33   

kolego w 600 jest właśnie taki mały problem pływak z miernikiem poziomu paliwa lubi się podwieszać znajduje się on w zbiorniku pod tylnią kanapą na przejściu kanapy i kufra odkreć tam 3 śróby wypnij wtyczkę odkręć właz ( postukująć w zaczepy srubokrętem i młotkiem) wyciągnij cały pływak i zobacz w jakim on zakresie pracuje czy nie ma w pewnym momencie oporu. Tylko uważaj i nie pal fajek :rotfl:
_________________
ROVER 75 ......:::Lublin:::.......
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ
 
 
DeathMan 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Maj 03, 2008 09:45   

RafałG napisał/a:
kolego w 600 jest właśnie taki mały problem pływak z miernikiem poziomu paliwa lubi się podwieszać znajduje się on w zbiorniku pod tylnią kanapą na przejściu kanapy i kufra odkreć tam 3 śróby wypnij wtyczkę odkręć właz ( postukująć w zaczepy srubokrętem i młotkiem) wyciągnij cały pływak i zobacz w jakim on zakresie pracuje czy nie ma w pewnym momencie oporu. Tylko uważaj i nie pal fajek :rotfl:


To znaczy gdzie te śróby mam wykręcić ? Musze ściągnąc tylną kanape, tak ?
 
 
rafalg 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Maj 03, 2008 09:51   

wyjąć dywanik z bagażnika opuścić oparcie, jak stoisz przodem i patrzysz się do bagażnika jest tam taki włazik do baku po prawej stronie odkręcasz 3 śróby i pokrywkę i jesteś w baku.
_________________
ROVER 75 ......:::Lublin:::.......
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ
 
 
DeathMan 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Maj 03, 2008 10:20   

Ok, dzięki RafałG, znalazłem :)
Tylko teraz głupie pytanie, jak złożyć tylne oparcie ?

Raz, że nie mogę złożyć oparcia, a dwa nie wiem w jaki sposób odkręcić ten pierwszy pierścień.
Możesz mi RafałG dokładniej napisać co mam podwadzić ?
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sob Maj 03, 2008 11:44   

Oparcie złożysz jak pociągniesz za "sznureczki" żółte pod półką w bagażniku, wsadź głoe do bagażnika i spójrz do góry w prawo i w lewo a je ujrzysz
 
 
 
DeathMan 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Maj 03, 2008 12:13   

NEOSSS napisał/a:
Oparcie złożysz jak pociągniesz za "sznureczki" żółte pod półką w bagażniku, wsadź głoe do bagażnika i spójrz do góry w prawo i w lewo a je ujrzysz


To u mnie jest coś chyba nie tak:

 
 
rafalg 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Maj 03, 2008 12:40   

Ty masz tam jakiś subwofer i chyba masz nie składane tylnie siedzenie pierwszy raz się z tym spotkałem ale jednak możliwe musisz zdjąć oparcie siedzenia tylniego i odkręcić subwofer pod nim jest owe wejście do zbiornika wypnij wtyczkę i pobijaj pierścień młotkiem zapięty jest na 3 kły no chyba że masz tam jakieś inne cudo.
_________________
ROVER 75 ......:::Lublin:::.......
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ
 
 
String 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Maj 03, 2008 12:46   

Ja u siebie w 400 tez niedługo będę wyciągał ten czujnik ze zbiornika, bo mi nie świeci rezerwa - mimo że żarówka jest OK. Znajomy mechanik ostrzegł mnie żeby bardzo uważać przy odkręcaniu czujnika i wyciąganiu go, bo można coś tam pourywać. A jak się pourywa (bo podobno zwyczajowo jest tam sporo rdzy), to można zafundować sobie niechcący kupno nowego zbiornika. ja już profilaktycznie zalałem śruby środkiem penetrującym, zeby zwiększyć szansę lekkiego odkręcenia śrub i teraz czekam na wolny czas żeby tym się zająć.
Jakbys zaczął walczyć z tematem - byłbym wdzięczny jakbys porobił jakieś fotki z demontażu. Może się przydać potomnym jako lekcja światopoglądowa :mrgreen: :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
krystianshoota 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 49



Wysłany: Sob Maj 03, 2008 13:10   

W moim R420DI kontrolka rezerwy zapala sie dopiero jak strzałka na wskaźniku dojdzie do zera, na początku lekko świeci gasnąc przy pokonywaniu nierówności, a później już normalnie świeci.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 11:53   

DeathMan napisał/a:
To u mnie jest coś chyba nie tak:

Jest zdecydowanie inaczej niż u mnie, bo ja tam w tych wnękach z boku mam sznureczki... :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
DeathMan 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Maj 07, 2008 18:16   

String napisał/a:
Jakbys zaczął walczyć z tematem - byłbym wdzięczny jakbys porobił jakieś fotki z demontażu. Może się przydać potomnym jako lekcja światopoglądowa


Jak będe robił drugie podejście do sprawy to postaram się jakieś zdjęcia porobić. Może przez weekend. Aczkolwiek nadal nie wiem jak ten pływak wyciągnąć. Kolega pisał, żeby te zaczapy młotkiem i śrubokrętem potraktować ale ja nie bardzo wiem które to zaczepy. Nie wiem czy mam przekręcić ten pływak aby go wyciągnąć ?
W RAVE mówią aby uzyć specjalnego klucza do tej czynności.
Piter34 napisał/a:
Jest zdecydowanie inaczej niż u mnie, bo ja tam w tych wnękach z boku mam sznureczki...

Wychodzi na to, że oparcie tylnej kanapy nie jest u mnie składane.
A szkoda.
 
 
String 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sro Maj 07, 2008 21:56   

DeathMan napisał/a:
Kolega pisał, żeby te zaczapy młotkiem i śrubokrętem potraktować


No własnie - ostrożnie tam - bo chyba o tym mówił mój mechanik, że można sobie wymianę zbiornika zafundować.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Sro Maj 07, 2008 23:38   

Witam
ja ostatnio walczyłem z rezerwą, żarówka ok, kable też, okazało się, że czujnik rezerwy, który jest na końcu pływaka był uszkodzony, musiałem kupić nowy pływak ale był tylko od hondy prelude, sam czujnik pasował, ale cały pływak niestety nie. Jeżeli chodzi o odkręcenie pierścienia to trochę miałem z tym problem, udało mi się za pomocą..... nożyc do cięcia blachy :mrgreen: (trakie większe obcęgi) złapałem nimi za 2 zaczepy i jakoś poszło (młotek i śrubokręt nie dał rady) wcześniej lepiej spryskać ten pierścień np WD40 bo na prawdę ciężko go było ruszyć, przynajmniej u mnie, w piątek jak będę miał chwilę to może zrobię jakieś fotki
 
 
AkUu
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sie 10, 2008 12:13   

krystianshoota napisał/a:
W moim R420DI kontrolka rezerwy zapala sie dopiero jak strzałka na wskaźniku dojdzie do zera, na początku lekko świeci gasnąc przy pokonywaniu nierówności, a później już normalnie świeci.


no wlasnie wczoraj mialem rezerwe pierwszy raz i cos mam chyba nie tak...

czy kontrolka przy rezerwie powinna palic sie caly czas?!bez przerw??
jezeli swiecila sie na nierownosciach i co jakis cas zapalal sie jak by mniej intensywnie a czasem bardziej znaczy ze to normalne czy juz musze pol auta rozbierac?
;)
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pon Sie 11, 2008 08:39   

AkUu, normalne zjawisko, kontrola będzie jasno świecić i cały czas gdy naprawdę będzie już sahara w baku...
 
 
 
AkUu
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sie 11, 2008 16:45   

NEOSSS napisał/a:
AkUu, normalne zjawisko, kontrola będzie jasno świecić i cały czas gdy naprawdę będzie już sahara w baku...


uhhmmm kurde to moglem go jeszcze troche poprzeciagac zeby zobaczyc na ile styknie :)
sprawdze za troche :) nie mialem auta wczesniej co by swiecilo z rozna czestotliwosci w zaleznosci od poziomu paliwa w momencie gdy strzalka sie polozyla :D no nic bedzie trzeba sie przyzwyczaic i wyczuc przedewszystkim co i jak :)

dzieki
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pon Sie 11, 2008 16:56   

AkUu, w Fiatachjest podobnie... Gdy jest rezerwa i około 10litrów, kontrola zaświeca sie słabo co jakiś czas, gdy jest ok. 5 litrów już zaświeca się jasno coraz cześciej a gdy sahara to żyd(rezerwa) nie pozwala jechac w nocy :razz:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Wskaźnik paliwa
wilkxt Rover serii 600, Honda Accord 6 Sro Paź 03, 2007 16:04
piter34
Brak nowych postów [R620] Wskaźnik paliwa
cov_666 Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Sty 28, 2008 15:50
tiruces
Brak nowych postów [R620] wskaźnik poziomu paliwa
fenomen1717 Rover serii 600, Honda Accord 0 Sro Sie 21, 2013 20:39
fenomen1717
Brak nowych postów [R620] Wskaźnik paliwa, pilot i alarm
mariuszlol23 Rover serii 600, Honda Accord 25 Sro Paź 29, 2008 16:23
mariuszlol23
Brak nowych postów [rover 620i] rezerwa paliwa
and77 Rover serii 600, Honda Accord 8 Nie Kwi 13, 2014 11:33
and77



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink