Forum Klubu ROVERki.pl :: Jaką "cyfrówkę" polecacie?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką "cyfrówkę" polecacie?

Czyli stary dylemat, co najlepiej kupić...;)
Autor Wiadomość
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 12:54   

maniaq napisał/a:
strasznie wQrza mnie krecenie korbami w tego typu statywach. chcesz cos szybko pstryknac i krecisz i krecisz ;)
lepiej kupic raz, a porzadny statyw

Niestety, te naprawdę porządne statywy klasy Manfrotto itp są w tej chwili totalnie poza zasięgiem;)To być może pieśń przyszłości, jeśli takie będę miał potrzeby;)
Także liczę że statyw za 150zł na 2-3 latka mi wystarczy, bo tyle minimum spodziewam się korzystać z opisywanego sprzętu;)A w razie czego, gdybym szybciej miał możliwość i potrzebę zmiany sprzętu - wydana kasa w las nie pójdzie, bo będzie super gotowy prezencik dla dziewczyny która fotografią również się interesuje:D

maniaq napisał/a:
zastanwaia mnie dokupowanie tylu filtrow- rozumiem uv- ochrona, polar tez rozumiem- choc tego nie stosuje sie tak czesto, za to skylight uwazam jest specyficznym filterkiem imho malo uzytecznym, podobne efekty mozna latwo w obrobce pp osiagnac.

Viniu napisał/a:
Poza tym osobiście zrezygnował bym albo ze Sky albo z UV, bo one praktycznie mają takie same zastosowanie (Sky minimalnie może zmieniać odcienie), a w miejsce jednego z nich kupił bym filtr połówkowy szary...


No właśnie;) Czyli polar, zostaje;) Co do UV i SkyLight, wz informacji w miejscach wyżej podanych, generalnie zrozumiałem że UV praktycznie w żaden sposób nie wpływa na zdjęcie, tylko przede wszystkim pełni funkcję ochronną, chociaż na forum Nikona piszą też "zwiększa jednak ich nasycenie i wyostrza obraz, redukując zamglenie. Przeznaczony do fotografowania w plenerze w dobrych warunkach pogodowych. Filtr UV pochłania krótką wiązkę widma, co przy zamgleniach pozwala otrzymać bardziej czysty obraz, oraz uniknąć przeniebieszczenia kadru. Robiąc zdjęcia w plenerze, łatwo zauważyć, że zdjęcia bez filtra UV są najczęściej lekko przymglone".
O SkyLight natomiast, "Zalecany jest do zdjęć w cieniu przy słonecznej pogodzie i bezchmurnym niebie.[...]Zastosowanie filtra gwarantuje uzyskanie właściwej równowagi barwnej w każdych warunkach oświetleniowych i neutralny odcień skóry." i "absorbujące znacznie promienie UV. Nieznacznie dodają ocieplenia dla lepszego oddania kolorów. Użyteczne przy fotografowaniu w słonecznych plenerach dla uniknięcia przeniebieszczeń, w pochmurne dni i w cieniu, a także skutecznie likwiduje przymglenia, oraz zapobiegają mieszaniu zieleni z ultrafioletem, co pozwala na wydobycie z zieleni większej ilości szczegółów. Stosowane również do subtelnego docieplenia zdjęć portretowych.[/i]"
Niby więc prawie to samo, ale jednak nie do końca...
Filt SkyLight jakby miał wszystkie zalety filtra UV, plus do tego ocieplał kolory....
A jeżeli o szary chodzi...to też o nim myślałem:)
Tylko który z nich (o jakim współczynniku ND x.y) byłby "najneutralniejszy"?:) Myślę o czymś takim... Chociaż ten opis: "Filtr ND 4.0 (ciemniejszy niż okulary spawalnicze) zmieni ekspozycje 1/1000 s przy danej przysłonie na 10s, a 1/30s na 333s (ponad piec i pół minuty). Fotografowanie ruchliwej ulicy z czasem naświetlania piec i pół minuty da efekt ulicy całkowicie pustej, bo elementy ruchome (pojazdy i przechodnie) nie zarejestrują się na filmie." brzmi strasznie intrygująco:D Będę musiał kiedyś spróbować:D
A dlaczego rozważam kupno "tylu" filtrów? Przede wszystkim bo jestem praktykiem, i samodzielne próby w różnych konfiguracjach powiedzą mi o wiele więcej niż teoria w necie;)Więc nawet jeśli kupiłbym dwa filtry więcej niż realnie będzie mi na codzień potrzebne....to te 100 czy 150zł pójdzie w naukę, a nie w las;)
Jako początkujący, wiadomo że muszę się kilka razy "sparzyć" żeby sobie wszystko wyprecyzować;)

maniaq napisał/a:
wykladajac tyle kasy to chyba lepiej juz jakas lustrzanke kupic jezeli naprawde masz zamiar sie uczyc czegos naprawde.

Viniu napisał/a:
Przy obecnej cenie lustrzanki D40 + 18-55mm za 1300zł lub jeszcze lepiej E-410 + 14-42mm i 40-150mm za 1700zł zakup hybrydy w cenie 1500zł to nonsens. Jednak nalezy tez pamiętać, że lustrzanka wymaga jednak nieco większej wiedzy, większego "czucia" fotografii. A kiedy już się tego blusa poczuje to wydatki stają się nieuchronne i dość uciążliwe (a to jakaś jasna stałka, a to jakiś tele, a to grip, to później lampa itd.)

Hmm...chyba jednak na za głęboką wodę nie ma się odrazu co rzucać - zarówno jeżeli chodzi o umiejętności, jak i finanse. Powyższy cały zestaw to koszt ~1500-1600zł, być może jeżeli odrazu wszystkiego kupował nie będę (akumulatorki w domu jakieś bym znalazł, baterie w kpl z aparatem też są..., może zamiast 4 na początek wezmę tylko 2 filtry itd). Lustrzanka natomiast...z tym minimum osprzętu który do niej trzeba dobrać, poniżej 2 tyś nie byłoby szans zejść;(

Co do gabarytów...nie jest to dla mnie jakiś priorytet - na nartach i prawie zawsze jeżdżę z całym plecakiem;) Tak jak na rowerze itp;)G klasa, to napewno bardzo dobry aparat, ale jakoś mi nie podchodzi:) Przekonaliście mnie już do S9600;) No i droższy jest G:( Nowy G9 zaczyna się od ponad 1300zł, używane G7 kosztują tylko minimalnie mniej niż nowy S9600:/
A focenie aut, to niejako zawodowo myślę będę robił - a jak rozwinie się we mnie zmysł fotografa, to pewnie focić bede "wszystko co się rusza" i nie tylko;) Także zastosowanie to focenie aut + wszelkie pozostałe amatorskie focenie;)

maciej napisał/a:
1. Ja bym kupił większą kartę

Narazie żadnego wyjazdu/urlopu dłuższego nie przewiduję, także 2GB chwilowo mi wystarczą;)A w niedalekiej przyszłości napewno dokupię coś jeszcze;)

maciej napisał/a:
2. Wbrew pozorom nie lekceważyłbym tak pokrowca, tylko wydał 20-30 zł więcej na LowePro [...] Popatrz tutaj http://www.torbylowepro.pl/index.php?cPath=65 - LowePro to naprawdę dobra firma i znam kilku zawodowców, którzy używają toreb LowePro i sobie chwalą.

Ale tam nie ma żadnego porównywalnej wielkości, w którym aparacik z osprzętem (bez statywu oczywiście :razz: ) by się zmieścił;(

maciej napisał/a:
maniaq napisał/a:
epiej zainwestowac w lustro do ktorego mozesz dokupic sensowny osprzet - jak juz bedzie sie swiadomie fotografowalo, nizeli lupy , pseudo konwertery i inne plastikowe "akcesoria" niewiele dajace. lepiej miec cos, co w perspektywie da lepsze mozliwosci rozbudowy systemu - a to daje lustro , a nie kompakt :)

Młody jestem - także na to przyjdzie jeszcze czas;) Wiadomo że nie nauczę się "fotografii" w miesiąc, trzy czy sześć... Tak jak pisze Maciej, przez 2-3 latka raczej na 100% taki sprzęcik dla mnie wystarczający będzie;) A i wtedy do śmieci przecież S9600 nie wyrzucę;) Aparat to nie auto, co w rok 30% wartości traci;) Jak będzie zadbany, a już moja w tym głowa, napewno znajdzie się dla niego zastosowanie;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 16, 2008 12:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4534
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 16, 2008 14:16   

Azazel85 napisał/a:
Ale tam nie ma żadnego porównywalnej wielkości, w którym aparacik z osprzętem (bez statywu oczywiście ) by się zmieścił;(

Po moich doświadczeniach, jeśli chcesz używać intensywnie tego aparatu, to szukałbym pokrowca z innymi zaczepami paska.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 14:42   

Azazel85 napisał/a:
A jeżeli o szary chodzi...to też o nim myślałem:)
Chyba się nie zrozumieliśmy.. ;) Ja mówiłem o filtrze szarym POŁÓWKOWYM. Całkowity filtr szary właściwie niczego Ci nie zmieni poza wydłużeniem czasu ekspozycji. Filtr połówkowy pozwoli Ci zachować "normalny" czas, ale unikniesz przepalenia nieba, czy innych zbyt jasnych górnych partii kadru. Myślałem raczej o takim filtrze:
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=361508478
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Maj 17, 2008 01:54   

Azazel85 >>>>

rozumiem ze sam statyw manfrotto moze kosztowac wiecej niz kompakcik o ktorym myslsisz. mozesz poszukac cos ze slik-a bo sa tansze ale rownie ok;)

jednak mam wrazenie , ze chcesz placic dwa razy , bo kupujac kompakt masz ograniczona rozbudowe , wiec w przyszlosci i tak kolejnym krokiem bedzie lustro. lustro wcale nie wymaga az takiej wiedzy, spokojnie w pol h jestem w stanie ci pokazac co i jak i zrobic przykladowe foty :D tylko kwestia zastosowania roznych rzeczy w celu osiagniecia jakiegos efektu to juz kwestia praktyki :)

ja osobiscie wole miec kilka kart pamieci, raz ze jak padnie nie traci sie calego materialu, dwa jak mi sie zapelni biore druga, a z tej zgrywam sobie na databank , czyli nei przerywam robic zdjec ;) jakbym mial jedna 4gb to bym musial poczekac kilka min zeby sie zgralo O_o czasem nie mozna sobie na taka przerwe pozwolic .

szary caly filtr tak jak w opisie aukcji przyciemni ci caly obraz i wydluzy ekspozycje, powiem , ze slaby statyw ktory nie jest stabilny, solidny, nie wytrzyma proby takich zdjec, bo podmuch wiatru, klapniecie lustra juz wprowadza wibracje - wtedy tracimy na ostrosci.

jezeli juz to szara polowka zeby nie bylo za duzej rozpietosci miedzy jasnym niebem i np detalami w cieniu. niebo przyciemniasz polowka , wydluzasz czas troche i masz niebo jeszcze nei wypalone , a w cieniu widzisz szczegoly :)

uv - pokaze ci foty i sprobuj zgadnac, ktore sa z filtrem uv, a ktore bez, jak zgadniesz bede ci winien skrzynke piwa ;) nierealne :D

skylight zalezy tez od typu troszeczke podbijal kontrast i nasycenie- przynajmiej na kliszy, bo na cyfrze nie bawilem sie nim nigdy :)

tyle ...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Nie Maj 18, 2008 22:20   

Viniu napisał/a:
Chyba się nie zrozumieliśmy.. ;) Ja mówiłem o filtrze szarym POŁÓWKOWYM.

Dokładnie tak;) Qmam juz o które chodziło;) Niedoczytałem i niedopatrzyłem się:D

maniaq napisał/a:
ozumiem ze sam statyw manfrotto moze kosztowac wiecej niz kompakcik o ktorym myslsisz. mozesz poszukac cos ze slik-a bo sa tansze ale rownie ok;)

Niestety Slik'i to też koszt około 400zł, a takiej $ już nie będę miał:/

Co do lustrzanki, to przede wszystkim chodzi o fundusze. Generalnie, z tego co wyczytałem, kupując lustrzankę lepiej dołożyć trochę by nie kupować maksymalnie okrojonych i wykastrowanych sprzętów, gdzie producenci chcieli jak najbardziej z ceny zejść:/ Także lustrzanką pewnie zainteresuję się w przyszłości - oczywiste jest że nie kupuje sprzętu na całe życie odrazu;)

Karty w przyszlosci na pewno beda dokupywane;) po 2gb pewnie, bo to takie optimum wg mnie;)

Co do filtrow, zdecydowalem ze "odrazu" chcialbym wziasc polara i UV, a w jakiejs niedalekiej przyszlosci dokupic SkyLight i ta neutralna szara polowkowa - jako ze te filtry nie sa juz takie drogie;)

Chyba tyle;)

Dzieki Wam wszystkim slicznie za opinie, rady i informacje! Bardzo duzo mi daly;)
Niemniej tematu oczywiscie za zamkniety nie uwazam, i o sprzecie fotograficznym jak i samej fotografii mozemy dalej dyskutowac;)

Pozdr!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4534
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 11:46   

No to po tym co przeczytałem, to już tylko Canon'a można polecić:
http://www.wykop.pl/ramka...opment-kit-czad

WOW! :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 22:28   

widze ze odnalazles stronke ;)

mnie z jednej strony cieszy - ze odblokowac ktos moze i sie da pewne bardzo ciekawe opcje, ale z drugiej strony wk&%$@ mnie po maxie - ze blokuje sie dostep do czegos do czego sprzet jest zdolny, byle wymusic kupno wyzszego modelu O_o to tak jak silnik 90 i 110 tdi vag-a czy tam 110 130, ktores byly zmienione softowo w glownej mierze co nie usprawiedliwialo wydaku kilku tysi wiecej :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4534
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 09:55   

maniaq napisał/a:
widze ze odnalazles stronke

No. :)
Niestety A80 i EOS 400D nie ma, ale moja ciotka ma A720, więc chyba zamienię się z nią na A80 na jakiś cas. ;)
maniaq napisał/a:
to tak jak silnik 90 i 110 tdi vag-a czy tam 110 130, ktores byly zmienione softowo w glownej mierze co nie usprawiedliwialo wydaku kilku tysi wiecej

Albo CDT i CDTi w R75. :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Wto Maj 20, 2008 13:03   

Macieju, namówiłeś mnie do rozejrzenia się za firmowymi pokrowcami...i znalazłem:D
Skoro miałeś do czynienia z tą firmą, może możesz coś powiedzieć o konkretnych modelach?:) Osobiście skłaniam się ku Rezo 110 AW ale może coś innego jest godne zwrócenia uwagi?:)
Tutaj: "Cyfrowe.pl" mają super wybór przeróżnych futerałów, po dobrych wg mnie cenach;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4534
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 13:10   

Ja używam znacznie większej Nova 2 AW, a kilkoro znajomych również Nova 1 AW.
Do tego dwóch znajomych ma te duże torby reporterskie - nazw nie pamiętam, ale fajne są. :)

AW to pokrowie All Weather - przeciwdeszczowy - działa super - warto za niego dopłacić, jeśli jest szansa, że np. będziesz musiał wrócić ze spaceru fotograficznego w deszczu (ćwiczyliśmy to w niedzielę z maniaq'iem i Kruchym). :)

Co do tych konkretnych modeli to nie mam doświadczeń, ale ZTCW LowePro tandety nie robi w żadej kategorii, a torby są bardzo przemyślane i maja masę przydatnych kieszonek na karty, baterie, filtry itp. :)

[ Dodano: Wto Maj 20, 2008 13:16 ]
Przyjrzałbym się jeszcze serii D-Res AW.

Najlepiej to obejrzeć "na żywo", a właściwie to mając aparat przymierzyć go do konkretnej torby (ja tak robiłem), ale w Wawie jest hurtownia.
Nie wiem, czy w Gdańsku jest jakiś sklep gdzie mają większy wybór... :(

Jest też opcja, że jak jedziesz do Niemiec to tam będzie Ci łatwiej znaleźć sklep z pokrowcami LowePro i obejrzeć je na żywo, a cena pewnie będzie podobna o ile nie niższa...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 13:17   

ja osobiscie nosze w samsonite , bo dostalem za pol darmo do lustra w usa i sie sprawdza. jedna rada nie kupuj czegos na scisk , bo potem nie ma gdzie wlozyc karty, ladowarki, szmatki do obiektywu, itp itd ;)

maciej , jak juz zmodujesz 80 to ja kupie jakas karte i shakuje na wlasne potrzeby do street-a , bo lustra niestety nie zawsze nosze i fajne momenty uciekaja :/

ps podrzuc na @ jakies foty plenerowe 2bemaniaq@wp.pl - moje konto spamowe, czesto spr i duzo sie miesci ;) bede mial twoj to odesle cos po pp ;) pewnie po weekendzie , bo raczej bieszcady zalicze :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Wto Maj 20, 2008 13:48   

Nova trochę wielka jak dla mnie jest...Do lustra na pewno akurat, ja przecież nie będę miał obiektywów, lamp błyskowych itp akcesoriów;)Do torby trafi aparat, docelowo 2-3 karty, zapasowy kpl akku, filtry i kabel do kompa żeby się nie walał;) I tak jak pisze maniaq, przysłowiową "szmatkę do obiektywu":)

Aparat ma wymiary 128x129x93mm
Także najbardziej chyba skłaniam się ku Rezo 110 albo 120 o wymiarach wewnętrznych odpowiednio: 152x130x100 i 152x165x105 ;) Serię D-Res też widziałem, tylko ona nie ma prawie żadnych dodatkowych kieszonek - ani bocznych, ani przedniej...:(

Cyfrowe.pl ma siedzibę w Gdańsku :mrgreen: i wybór tam jak pisałem, wg mnie mają super;) Także oczywiście przed zakupem "po przymierzam" aparacik (żeby nie powiedzieć "powsadzam w pokrowce" :razz: ), ale chciałbym być już mniej więcej zorientowany co i jak, i wtedy się już raczej nie zastanawiać a może to...a może tamto... ;)

W Niemczech ceny mają bardzo podobne, przykładowe Rezo 120 AW kosztuje od 26,70€ + 4,00€ Versandkosten....tj koszty wysyłki, a 30€=~101,70zł (po średnim kursie), także więcej by mnie to niż w Gdańsku wyniosło;)

I dzięki chłopaki za super szybką odpowiedź;)

[ Dodano: Wto Maj 20, 2008 16:40 ]
Nie no oszaleje.....;) :help2:
Kiedy jestem już praktycznie na statyw zdecydowany, znajduję coś takiego...
Velbon Sherpa 200R :cwaniak:

A ja jakieś takie zboczenie chyba mam, że jak coś kupuję lubię wiedzieć że za dane pieniądze to dobry wybór i dobry stosunek jakości do ceny, więc jeśli wiem że można parę zł dołożyć i dużo na tym zyskać, to już takie rozwiązanie wolę...i tak się robi koło zamknięte :wnerw:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Wto Gru 09, 2008 10:44   

Ja się podepne troche pod temat chociaż mam gorzej bo nie mam żadnego bladego nawet pojęcia o sprzęcie, parametrach (oprócz wielkości matrycy i xxx zoomie ;) )
Jak pewnie niektórzy z was wiedzą jestem architektem wnętrz i potrzebuje robić fotki głównie wewnątrz budynków a co za tym idzie aparat + obiektyw szerokokątny byłby wskazany (wg mnie)
Nie interesują mnie kompakty/hybrydy bo już to przerabiałem (i niestety jeszcze przerabiam). Stawiam na lustrzanki i tak myślałem o połączeniu aparatu (stosunek jakości do ceny)+obiektyw szerokokątny do niego. Mówię "nie" wszelkim Sony, Panasonic bo jak już coś mam od nich kupować to tylko telewizor ;p ani żadnym Pentax'om.
Potrzebowal bym wszelkie podstawowe info jakich parametrów mam szukać (nie wiem co to ogniskowa i inne wszelkie podstawy teorii mile widziane :D ) przykladowo: mam sfotografować ściane 600cmx310cm i stojąc np w odleglosci 4m chcę ją mieć cała na zdjęciu :D
Powiedzmy ze mam fundusze ok 2000pln na aparat oraz xxx pln na obiektyw :)
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 18:59   

xR, a to będzie aparat TYLKO I WYŁĄCZNIE do pracy, czy prywatnie, na wyjazdach jakiś itp też go będziesz chciał używać?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Gru 09, 2008 22:44   

xr zasmuce cie, bo lustrzanki te tansze maja mniejsze matryce, przez co przelicznik obiektywow - ogniskowych - sie zmienia. np u canona jest to 1,6 czyli jakbys mial 10mm na malym obrazku, to na tych lustrzankach malo matrycowych, bedziesz mial juz 16 mm, a to przy szerokim kacie duza roznica O_o in minus oczywiscie.

imho bedzie cie ciezko kupic cos za taka $ , niestety takie realia, ja kupowalem szklo szeroki kat sigmy za okolo 1600 pln, samo szklo pod canona.

poszukaj moze jakies firmy robia tansze szerokie katy np pentax, nikon ... nie zglebiam tajnikow innych systemow , nie podnieca mnie rozmowa o sprzecie dla samej rozmowy ;) wole w tym czasie porobic foty :D

jak sie natkne na ocs ciekawego to dopisze . moze czas sie rozejrzec w sprzecie, bo juz wypadam z obiegu ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Wto Gru 09, 2008 22:59   

Azazel85 napisał/a:
TYLKO I WYŁĄCZNIE do pracy, czy prywatnie

Tzn tak. Firma jednoosobowa więc generalnie do pracy ale na wyjazdy też ;)
maniaq napisał/a:
imho bedzie cie ciezko kupic cos za taka $ , niestety takie realia, ja kupowalem szklo szeroki kat sigmy za okolo 1600 pln, samo szklo pod canona


Byłem dzisiaj w sklepie dla idiotów i jest aparat Olympusa z dwoma obiektywami... cholerka nie zapisalem sobie modelu ani parametrow. Kosztowal dokladnie 2099pln...
To byl chyba ten zestaw ale głowy sobie nie daje uciąć...
http://www.mediamarkt.pl/...roduct_id=66731
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Sro Gru 10, 2008 00:15   

Ehh...żeby to było takie proste...;)

O to czy będziesz focił tylko wnętrza/zawodowo, czy również prywatnie - pytałem ze względu na dobór obiektywów, czy jeden szeroki wystarczy czy brać od razu dwa kitowe z jednym tele do wyjazdów;)

W tej pierwszej opcji wg mnie coś pomiędzy... Canon / Olympus / Nikon ;) (kolejność przypadkowa)
Są to standardowe kitowe szerokie kąty oscylujące wokół 28mm dla małego obrazka (35mm) - generalnie im mniejsza ta wartość, tym lepiej ;)

Dokładając odrobinę, dostaniesz w zestawie drugi obiektyw tele (zoom), co by mieć pokryty szerszy zakres ogniskowych i móc lepiej focić wybrane tematyki ;) (szeroki kąt średnio nadaje się do fotografii portretów, detali, makro i tym podobnych ;) )
Modele odpowiednio Canon, taki Olympus, albo taki (ten drugi z większym zoom'em, ale z niepokrytymi środkowymi wartościami ogniskowej). Wspomniany Nikon ze swoim jednym obiektywem, pokrywa niemalże cały zakres ogniskowych w pierwszym Olympusie (Nikon 18-135, Olympus 14-150).

ALE....to tylko początek;) Do tych kosztów dolicz sobie na pewno torbę, kartę pamięci, w zależności jakie pomieszczenia focisz i jakie masz tam światło - lampę błyskową, ew. statyw... ;)
No i najważniejsze, kitowe obiektywy mogą być nie wystarczające, i o ile na początku pewnie będziesz musiał z tym "żyć", o tyle domyślnie zbieraj na coś takiego...
Do Canona - 10-22mm / albo tzw. rybie oko
Do Olympusa - 11-22mm / albo tzw. rybie oko
Do Nikona - 12-24mm, 16-85 / albo tzw. rybie oko
Lub, uniwersalna Sigma ;)
To oczywiście tylko luźne propozycje niemal "pierwsze z brzegu" - żebyś miał ogólny zarys jak to chyba powinno wyglądać ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Gru 10, 2008 00:28   

ja zapytam z innej storny co chcesz od tego aparatu poza szerokim katem ? ?

czy potzrebujesz focic w ciemnych wnetrzach? czy potrzebujesz szybkiego aparatu? wielu fps ? duze formaty wydrukow?

do czego to ma sluzyc poza wakacyjnymi pstrykami ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Gru 10, 2008 06:58   

maniaq napisał/a:
ja zapytam z innej storny co chcesz od tego aparatu poza szerokim katem ? ?

Generalnie aparat ma mi służyć (pod względem pracy) do tworzenia dokumentacji powykonawczej jak i przy inwentaryzacjach pomieszczeń(pomiarach). Pomieszczenia są różne jedne z dobrym oświetleniem inne z gorszym.
Nie potrzebuje profesjonalnego sprzetu (fotografem nie jestem i co za tym idzie raczej potrzebowalbym w miare prostej lustrzanki) tylko taki żeby mnie że tak powiem zadowolił ;)
Poco szeroki kąt? Żebym nie mial już takiej sytuacji jak ostatnio kiedy to fotografowałem łazienke 4m x 4m i na każdym zdjęciu średnio mieściło się pół kibla, srajtaśma i trzy sztuki płytki :)
maniaq napisał/a:
czy potrzebujesz szybkiego aparatu?

raczej tak
maniaq napisał/a:
duze formaty wydrukow?

zdjęcia głównie pozostają na kompie może sporadycznie być wydruk ale to nie wielkoformatowy...
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Gru 10, 2008 08:32   

xROnx napisał/a:
Powiedzmy ze mam fundusze ok 2000pln na aparat oraz xxx pln na obiektyw
xROnx... hmm.. jak już wspomniał Maniaq Twoje fundusze mogą okazac się niewystarczające. IMHO powinieneś zmienic proporcje w wydatkach. przeznacz na aparat ok. 1000zl (Np. Canon 1000d) a resztę na szkła, chociaż wydaje mi się, że i to może Ci nie wystarczyć. Niestety lustrzanka wymaga zainwestowania w dobre szkła, które stanowią ok. 75% jakości zdjęcia, a te niestety kosztują duże pieniądze. Kupowanie lustra z tanimi standardowymi obiektywami mija się z celem. Zwłaszcza w Twojej branży. Co innego gdybyś focił obiekty ruchome, sportowe, reporterskie, wówczas potrzebujesz szybkości lustra czy tez bawił się w portrety wówczas potrzebujesz matrycy lustra i jasnych szkieł dla małej głębi ostrości. Jednak w Twojej branży nie potrzebujesz ani szybkości focusa, ani małej głębi ostrości.

Dlatego też może dość przewrotnie zaproponuję Ci na początek dokupienie do Twojego kompaktu (no własnie zależy co to za kompakt) konwerter wide.. czyli taka nakładka na obiektyw w poszerzająca pole widzenia. Co prawda zabiera ona działkę na jasności, ale dokupujesz do tego statyw za 100zł i wydłużasz czas migawki. Do fotografii wnętrz myslę, że z powodzeniem Ci taki zestaw wystarczy. A nawet jeśli nie spełni Twoich oczekiwań, zawsze możesz pchnąć na alledrogo.pl i nic na tym nie stracisz.. no może jakieś koszty przesyłki.

Przemyśl to, bo nie sztuka wywalić 2,5-3tys. i nadal być niezadowolonym.
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zakup auta - "pchełki";) Jaki polecacie?
Nie o Roverkach, więc w OT:D
Azazel85 Offtopic 6 Wto Maj 13, 2008 19:45
michone
Brak nowych postów nowe stawki akcyzy od 2017 według "dobrej zmiany"
WitekWawa Offtopic 23 Pon Lut 27, 2017 11:14
bociannielot
Brak nowych postów Dyskusja o cenach paliwa - z "Chcę kupić Roverka"
thef Offtopic 29 Czw Cze 25, 2009 15:52
Viniu
Brak nowych postów Co mogą znaczyć słowa "może świadczyć tylko o tym"
Mayson Offtopic 8 Wto Paź 26, 2010 11:14
piter34
Brak nowych postów [Android] "Pusta karta"..ktos cos pomoze?
Wydryszek Offtopic 6 Wto Lis 26, 2013 18:40
Wydryszek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink