Forum Klubu ROVERki.pl :: Obiektyw do Canon EOS 400D
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Obiektyw do Canon EOS 400D
Autor Wiadomość
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Lip 20, 2008 13:15   Obiektyw do Canon EOS 400D

Zastanawiam się nad zakupem obiektywu do Canon EOS 400D. W sumie model aparatu ma tutaj mniejsze znaczenie, bo jakby nie było, obiektyw dobiera się raczej w sposób systemowy, ale to dosyć popularny model, więc może ktoś z Was będzie mógł coś polecić :-) Kilka wymagań, które powinien spełniać obiektyw: w miarę szeroki zakres ogniskowych, tutaj nie mam większych ograniczeń, AF oraz cena do około 1,2k PLN.

Zastanawiam się nad tymi obiektywami:

http://www.komputronik.pl...pelny,id,53612/

http://www.komputronik.pl...pelny,id,53607/

Czy ktoś z Was ma takie? Może ktoś miał okazję robić zdjęcia z wykorzystaniem tych obiektywów? Co sądzicie o obiektywach Tamrona?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 20, 2008 13:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
praktis 



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Nie Lip 20, 2008 16:00   

Brałbym raczej tego 18-200 niż 28-300, bo:
-28mm to trochę wąsko jak na początek (ZTCP w matrycach APS-C to ekwiwalent 42mm w pełnej klatce)
-przy 300mm z jasnością obiektywu 6.3 ciężko Ci będzie zrobić nieporuszone zdjęcie w gorszych od idealnych warunków oświetlenia (wyjściem jest oczywiście zastosowanie statywu)
A co do Tamrona to w tym przedziale cenowym nie znajdziesz raczej nic lepszego (Sigma podobna jakościowo).
Mają dość wolny i głośny AF, można trafić na egzemplarz, w którym AF MOCNO nie trafia z ostrością (ale u Sigmy jest z tym gorzej). Wyjściem jest zakup w sklepie stacjonarnym, wybrać się tam z puszką i laptopem, pstryknąć kilkanaście fot przy różnej ogniskowej, zgrać na lapa i sprawdzić jak jest z ostrością danego egzemplarza.

Jakich szkiełek używasz teraz?
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 21, 2008 13:12   

emes, a kto Cię próbuje tak skrzywdzić doradzając przestarzałe spacer-zoom'y?

Obecnie w tej klasie liczy się jedynie Tamron 18-250 - wiem, jest o 300 zł droższy od interesującego Cię przedziału, ale pożycz kaskę albo poczekaj miesiąc i kup 18-250 - używam od 3 miesięcy i nie ma porównania z 18-200 i 28-200, a 28-300 jest za mało "szeroki" jak na jeden, uniwersalny obiektyw "do wszystkiego", z resztą poczytaj testy.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Lip 21, 2008 13:53   

maciej napisał/a:
Obecnie w tej klasie liczy się jedynie Tamron 18-250


Zastanawiałem się nad nim, w sumie odpadł ze względu na cenę, ale w tym momencie chyba jednak się na niego zdecyduję :-)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 21, 2008 14:02   

emes napisał/a:
Zastanawiałem się nad nim, w sumie odpadł ze względu na cenę, ale w tym momencie chyba jednak się na niego zdecyduję

Jak szukałem spacer-zooma to poczytałem testy i wg nich jest on znacznie poprawiony w stosunku do 18-200 (jest lepszy w tym zakresie, a do tego ma jeszcze te dodatkowe 50 mm ogniskowej), bije też porównywalną Sigmę, jedyne czego mu brakuje to stabilizacji obrazu, ale wtedy kosztowałby 2200 zł (ja swojego kupiłem w Wawie za 1499 zł w sklepie internetowym z odbiorem osobistym).
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kupno aparatu foto Nikon vs Canon
darek_wp Offtopic 82 Nie Cze 26, 2011 10:55
sobrus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink