Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45 2.0 iDT 2002r.] Jak zdemontować wkład lusterka bocznego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45 2.0 iDT 2002r.] Jak zdemontować wkład lusterka bocznego
Autor Wiadomość
barszczyk 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Paź 11, 2008 13:13   [R45 2.0 iDT 2002r.] Jak zdemontować wkład lusterka bocznego

Witam serdecznie Wszystkich!

To po kolei:
Auto: R45 2.0 iTD 01.2002r
Problem: Brak podgrzewania lusterek
Co juz wiem: podgrzewanie lusterek włącza się wraz z podgrzewaniem tylnej szyby, na konektorach napięcie pojawia się (14,4V), sugeruję, że maty grzewcze są do wymiany.

Czego nie wiem: Chciałbym się dowiedzieć jak zdemontować wkład lusterka, ponieważ muszę wymienić mate grzewczą.
Jest ktoś kto w R45 juz wyciągał wkład lusterka?

Dzięki bardzo za odpowiedź
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 11, 2008 13:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10898
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Paź 11, 2008 13:18   

musisz wcisnąć wewnętrzny koniec lusterka ile się da do środka, a później wyciągnąć wkład w kierunku zewnętrznym
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
barszczyk 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Paź 11, 2008 13:21   

Dziekuję bardzo za szybką odpowiedź

ide sprawdzić czy dam rade!
 
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Sob Paź 11, 2008 19:40   

Mógłby ktos opisac jak wygląda sprawa z lusterkiem podgrzewanym ogólnie, jak to działa ile tam przewodów i jakie idą. Zastanawiam sie czy dużo by kosztowało zrobienie sobie podgrzewanych. Co trzeba by z jakiegos rozbitka wymontowac i czy to w ogole ma sens. Juz wiem z postow wyzej ze maja sie wlaczac z podgrzewaniem tylniej szyby.
 
 
barszczyk 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Paź 11, 2008 23:01   

sTERYD napisał/a:
musisz wcisnąć wewnętrzny koniec lusterka ile się da do środka, a później wyciągnąć wkład w kierunku zewnętrznym


Dzięki bardzo udało się!! teraz tylko kupno nowych mat i sprawa załatwiona...

Juz klikam "pomógł" :)

[ Dodano: Sob Paź 11, 2008 23:06 ]
niuton napisał/a:
Mógłby ktos opisac jak wygląda sprawa z lusterkiem podgrzewanym ogólnie, jak to działa ile tam przewodów i jakie idą. Zastanawiam sie czy dużo by kosztowało zrobienie sobie podgrzewanych. Co trzeba by z jakiegos rozbitka wymontowac i czy to w ogole ma sens. Juz wiem z postow wyzej ze maja sie wlaczac z podgrzewaniem tylniej szyby.


No więc sprawa jest dość prosta... Mianowicie "masę" podpinasz do jakiegokolwiek metalowego elementu w lusterku, natomiast "plus" ciągniesz od włącznika podgrzewania tylnej szyby... musisz miernikiem sprawdzić na którym pinie pojawia się napięcie po wciśnięciu włącznika, ot cała filozofia...
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sob Paź 11, 2008 23:08   

barszczyk napisał/a:
teraz tylko kupno nowych mat i sprawa załatwiona

powoli- powoli, zostaje jeszcze kwestia wydlubania szkiel z oprawki a to nie jest takie latwe.
 
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Nie Paź 12, 2008 00:58   

Powoli, powoli:) W innym temacie o jakichs matach czytałem, i rozumie to tak ze lusterko obklejone z tyłu jet ta mata grzewcza i od niej bedzie szedł przewod. Tak?
W praktyce wyciagniecie szkła lustra i zamontowanie spowrotem kest proste i nieokupione żadnymi ubytkami w lusterku?

JEzeli to sie zgadza to mneij wiecej wydaje sie proste, ale zapomniałem o najwazniejszym myslac o podgrzewaniu. O elektrycznym ustawianiu. Tu na pewno sam włacznik trzeba by wymontowac z rozbitka i ładnie wmontowac w puste miejsce w swoim, ae jak to dalej wyglada, czy skomplikowane to nie mam pojecia.

Aha ogladałem dzis Rover 416 tak zeby zbadac wyposazenie i po lewej stronie pod kierownica jest jakis tam przyisk (nieistotne) pozniej regulacja lusterek i ostatnie włąsnie nie wiem co, nie wywnioskowałem z rysunku. Myslałem ze to podgrzewanie lusterek ale teraz wiem ze jest ono automatyczne z tylnia szyba. Co to jest?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10898
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Paź 12, 2008 01:02   

jeśli to był R416 z lat 95-96 to tam jest przycisk właczający ogrzewanie lusterek...

mata owszem jest przyklejona od spodu do szkła, ale jeszcze na nią jest przyklejony plastik, który sluży do zamocowania szkła do mechanizmu regulacji...
jest on trocę niewygodny do zdemontowania :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
barszczyk 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Paź 12, 2008 09:53   

Ja nie wiem co jest niewygodnego w ściaganiu szkła z tego plastiku, czy odklejaniu maty??
Według mnie ta czynność jest najprostrza, ale czasochłonna....

Rozgrzewam suszarką plastik, po czym delikatnie wyciągam wkład lusterka, rozgrzewam matę i ja zdzieram z lusterka, po czym klej co został z maty na lusterku usuwam preparatem Kontakt Chemie LabelOFF, potem wszystko dokładnie odtłuszczam spirytusem.
 
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Pon Paź 13, 2008 10:14   

Gdzie mozna kupic taką mate? A sam mechanizm do ustawiania el lusterek skomplikiowany? Czy robił sobie ktos sam el lusterka? Domyslam sie ze sprowadza sie to do zamontowania sterowania, poprowadznia przewodow do lusterek i zamontowania w nich mechanizmu ktory bym mogl wymontowac z innego Rovera tak? Czy trzeba by całe lusterko przełożyc?


Co do 416 to pewnie był to model z tych lat bo własnie tak ten przycisk wyglądał.
 
 
barszczyk 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Paź 13, 2008 16:59   

Co do instalacji elektrycznej nie wypowiem się, bo nie mam pojęcia....
Natomiast maty kupisz na allegro.pl u użytkownika "EMGLAS"
 
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Sro Paź 15, 2008 10:34   

Tak z ciekawosci bo nie chce mi sie grzebac skoro i tak sie za to JESZCZE nei biore, całe lusterko od wewnatrz sie sciaga no nie? Tam pewnie koło regulacji sruby? Standartowo?
 
 
cin1 



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: wroclaw



Wysłany: Wto Lis 11, 2008 18:23   ostroznie

w sobote chcialem wymienic mate w lusterku. Kupilem na allegro mate o wymiarach
17,5 x10,5 okazala sie za duza, mam dwie opcje albo kupie nowa mniejsza albo przytne ja a druciki polacze specjalny lakierem do takich rzeczy.
Przy prubie wyjecia szkla z pastiku, podgrzalem plastik z waskiej strony, gdy sie nagrzal szkielko elegancko odeszlo, tylko ze nie odgiolem wsowki kabelka , przy mocniejszym nacisku szkielko peklo. KUR... 7 olat nieszczesc.
A tak swoja droga szklarze maja przesrane bo ciagle im lustra pekaja.
 
 
barszczyk 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Lis 12, 2008 12:49   

To współczuję :(

Swoją drogą, mata sama w sobie dość mocno się nagrzewa bo te ścieżki to drut oporowy i taki lakier nic nie pomoże od razu się przepali.
Ja w swoim zastosowałem maty: 140x85mm dostępne na allegro.pl i jest ok
 
 
 
capri1 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 29
Skąd: Krosno



Wysłany: Sro Lis 12, 2008 14:08   

Wymieniałem też maty i z mojej strony mogę podpowiedzieć, że przy wyciąganiu wkładów z lusterka pomocny jest mały śrubokręt i podważenie zaczepów.
Co do wyłuskania szkła z plastiku to ja wrzuciłem wkład do garnka z wodą i podgrzałem prawie do wrzenia wody, plastik zmiękł na tyle, że nie było żadnego problemu z wyciągnięciem szkła.
 
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 22:53   

Juz prawie sie zabrałem za te lusterka, jeszcze tydzien bo spinki beda potrzebne znajac zycie, to pourywa sie troche:)
Mam jeszcze jedno pytanie, zeby podpiac sie do ogrzewania bede musiałzdemontowac troche deski, wystarczy ten element na ktorym sa wszystkie pokretła do całej operacji tj podpiecie i doprowadzenie kabli? Jak sie go sciaga?

P.S. Wiem ze ktos opisywał jak zdemontowac CAŁA deske ale nie moge znalezc po "szukaj" jakby ktos zarzucił linkiem byłbym wdzieczny.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 23:08   

Wkładu nie trzeba wrzucać do garnka!Wymieniałem matę u siebie jakieś dwa tygodnie temu.W imadle(albo w jakiś inny sposób)zamocuj suszarkę do włosów,nastaw na maksa i podgrzewaj lustro.następnie podważaj nożem,albo cienkim śrubokrętem szkło lusterka(dobrze mieć rękawiczki,bo trochę parzy)i równomiernie odciągaj je od plastiku.Potem,jeszcze ciepłą ,matę oderwij od szkła,usuń resztki kleju(ja użyłem benzyny) i przyklej nową matę.Potem trzeba zrobić otwory w plastiku (na wsuwki) i wszystko złożyć.Musi dzialać.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 19, 2008 23:18   

ps ja wlasnie zauwazylem u siebie, ze gdy wlacze podgrzewanie tylnej szybki to mi prawe lusterko tez sie grzeje, krople znikaja natomiast lewe pupa:)

czyli mowicie, ze to na bank mata? nic innego:/??
 
 
barszczyk 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 08:42   

Sprawdź napięcie na konektorach!!
Odsuń maksymalnie lusterko, będzie widać konektory od mat, bierzesz miernik i mierzysz, jak jest napięcie, a mata nie grzeje to masz winowajcę :mrgreen:
pozdrawiam
 
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Pon Gru 22, 2008 23:21   

niuton napisał/a:

Mam jeszcze jedno pytanie, zeby podpiac sie do ogrzewania bede musiałzdemontowac troche deski, wystarczy ten element na ktorym sa wszystkie pokretła do całej operacji tj podpiecie i doprowadzenie kabli? Jak sie go sciaga?

P.S. Wiem ze ktos opisywał jak zdemontowac CAŁA deske ale nie moge znalezc po "szukaj" jakby ktos zarzucił linkiem byłbym wdzieczny.


Hmm pomożecie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Szczegółowa pomoc przy wymianie lusterka bocznego
kuba6216 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Lis 05, 2012 22:07
kuba6216
Brak nowych postów [R45 iDT 2002r] Podgrzewane lusterka
Czy oby faktycznie są?
PopaY Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Nie Sie 30, 2009 14:15
Jugol
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R45] Jak zdemontować boczek
justyna44 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Lip 29, 2011 10:37
Adrian
Brak nowych postów [45 2.0 2000]Jak zdemontować drzwi
miuzziker Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 16 Sro Wrz 29, 2010 00:44
Alexi
Brak nowych postów [R45/MG ZS] Jak zdemontować deskę rozdzielczą?
Dahrek1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Nie Mar 09, 2014 20:30
Dahrek1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink