Forum Klubu ROVERki.pl :: [Inne] [prawo podatkowe] interpretacja artykułu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Inne] [prawo podatkowe] interpretacja artykułu
Autor Wiadomość
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 16:08   [Inne] [prawo podatkowe] interpretacja artykułu

chodzi mi o interpretacje :

"Art. 39. (651) 1. W terminie do końca lutego roku następującego po roku podatkowym płatnicy, o których mowa w art. 31, art. 33 i art. 35, w przypadku gdy nie dokonują rocznego obliczenia podatku, są obowiązani przekazać podatnikowi i urzędowi skarbowemu, którym kieruje naczelnik urzędu skarbowego właściwy według miejsca zamieszkania podatnika, a w przypadku podatnika, o którym mowa w art. 3 ust. 2a, urzędowi skarbowemu, którym kieruje naczelnik urzędu skarbowego właściwy w sprawach opodatkowania osób zagranicznych - imienne informacje sporządzone według ustalonego wzoru, z zastrzeżeniem ust. 5. Informację, o której mowa w zdaniu pierwszym, sporządza się również w przypadku dokonywania wypłaty świadczeń określonych w art. 21 ust. 1 pkt 46 i 74.
"

Moje pytanie brzmi czy do konca lutego mam miec pit w rece czy do konca lutego mogą go wysłać pocztą(data stempla pocztowego)??

Kolega mi mowi ze wazny jest stempel, ale wg mnie do konca lutego ma obowiązek przekazac czyli ja do konca lutego musze go otrzymac.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 27, 2009 16:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lut 27, 2009 16:13   

stempel pocztowy jest traktowany jako data złożenia, ja jakoś 2 lata temu wysyłałem ostatniego dnia póxnym wieczorem i spoko.
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 16:33   

Kodeks postępowania cywilnego:
Art. 165. (...)
§ 2. Oddanie pisma procesowego w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu.

Kodeks postępowania administracyjnego:
Art. 57. (...)
§ 5. Termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem nadano pismo w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego albo złożono w polskim urzędzie konsularnym. (...)

Zatem decyduje złożenie pisma w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego, a nie fizyczne dostarczenie pisma adresatowi.
_________________
It's all right...
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 17:06   

teraz pytanie kiedy moge zglosic ze nie dostalem Pita?? bo jak wysla zwyklym listem to moge czekac i 2 tygodnie...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 18:25   

No właśnie po tych dwóch tygodniach... Podejrzewam, że nikt nie wysłał priorytetem, tylko zwykłym poleconym. Dlatego ustawodawca przewidział taką rozpiętość czasową w terminach: pracodawca do Ciebie - do końca lutego, Ty do US - do końca kwietnia.
_________________
It's all right...
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 18:41   

jesli przyjdzie do mnie pit z data pozniejsza niz 28.02 to moge to zglosic??
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 18:50   

Jeśli przyjdzie to Ciebie koperta z datą późniejszą niż 28 lutego, to znaczy, że pracodawca nie dopełnił swojego obowiązku. Pamiętam, że masz na pieńku z poprzednim pracodawcą, zatem jeśli wysłał PITa po terminie, możesz go podrzeźbić do US :diabeł:
_________________
It's all right...
 
 
 
drooid 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 22:33   

Takie tam luźne dywagacje... pokażcie przepis, który ukarze płatnika za nie przekazanie pracownikowi PIT-11 lub przekazanie nie w terminie. jeszcze nie słyszałem o urzędowym ściganiu płatników za te uchybienia. Karać może US za nieterminowe złożenie PIT-11 w US.

Kolejna kwestia jest taka, że brak PIT-11 nie zwalnia od rozliczenia się z podatku w wielkościach prawidłowych, czyli z niego wynikających (tak w uproszczeniu, bo pomijam błędy w PIT-11).
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Lut 28, 2009 10:18   

drooid napisał/a:
Takie tam luźne dywagacje... pokażcie przepis, który ukarze płatnika za nie przekazanie pracownikowi PIT-11 lub przekazanie nie w terminie. jeszcze nie słyszałem o urzędowym ściganiu płatników za te uchybienia. Karać może US za nieterminowe złożenie PIT-11 w US.

Kolejna kwestia jest taka, że brak PIT-11 nie zwalnia od rozliczenia się z podatku w wielkościach prawidłowych, czyli z niego wynikających (tak w uproszczeniu, bo pomijam błędy w PIT-11).


Art. 80. § 1. Kto wbrew obowiązkowi nie składa w terminie właściwemu organowi wymaganej informacji podatkowej,
podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.
§ 2. Płatnik, podmiot, o którym mowa w art. 41 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, niepełniący funkcji płatnika lub pośredni odbiorca, który wbrew obowiązkowi nie składa w terminie podatnikowi lub właściwemu organowi wymaganej informacji podatkowej lub informacji, o których mowa w art. 42 ust. 2 pkt 2 lub art. 42c ust. 1 powołanej ustawy,
podlega karze grzywny do 180 stawek dziennych.
§ 3. Jeżeli informację określoną w § 1 lub 2 złożono nieprawdziwą, sprawca
podlega karze grzywny do 240 stawek dziennych.
§ 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1-3
podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
drooid 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Sro Mar 04, 2009 22:11   

Przepraszam, przyznaję się do błędu. Myślałem, że temat jest zaniedbywany ale okazuje się, że nie. US karze. Kara jest różna, średnio 200-300.
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: zmiany w ustawie - prawo o ruchu drogowym i innych
zetes Prawo i ubezpieczenia 5 Sob Kwi 11, 2015 21:50
Aska85
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Zasady kącika "Prawo i ubezpieczenia"
piter34 Prawo i ubezpieczenia 0 Pon Gru 01, 2008 13:18
piter34
Brak nowych postów [Inne] prawo jazdy
zgubione/skradzione
witgut Prawo i ubezpieczenia 4 Czw Paź 08, 2009 21:59
zetes
Brak nowych postów [Inne] Sprowadzony samochód - ubezpieczenie i inne procedury
Cherman Prawo i ubezpieczenia 31 Czw Gru 11, 2008 21:39
AndrewS
Brak nowych postów [Prawo pracy]
szymon1986 Prawo i ubezpieczenia 25 Pią Cze 19, 2009 14:25
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink