Forum Klubu ROVERki.pl :: [Ubezpieczenia] zniżki zabiorączy nie ??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Ubezpieczenia] zniżki zabiorączy nie ??
Autor Wiadomość
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



  Wysłany: Pią Mar 06, 2009 12:00   [Ubezpieczenia] zniżki zabiorączy nie ??

witam po kupnie auta miałem pewna przygodę obyło się bez zderzenia czolowego ale z mojej winy Pan X wleciał do rowu spisaliśmy z ubezpieczenia ze z mojej winy wleciał do rowu i obyło się bez policji :) Ogólna ugoda :)
Ogolnie nie rejestrowalem aut na siebie ze wegledu na duże ubezpieczenie i tak wyszło ze nie mam ich w dniu dzisiejszym ale o co mi chodzi juz pisze :)
Po tym zdarzeniu ktore wyżej opisałem sprawa sie ciagnie juz 3 miesiące i 2 tyg temu pisałem nowa polise na moje autko bo stara wyszła i zawołali mi 1800zł :nook: i zrobiłem tak ze w skarbówce zrzekłem się połowy auta na rzecz mojego taty (jest współwłaścicielem) i juz za ubezpieczenie miałem do zapłaty 600zł na rok i zapłaciłem.
teraz moje pytanie po tej klozji jak wypłacą odszkodowanie to jak teraz tata jest współwłaścicielem to zabiorą mu zniżki 10% czy nie?? bo kiedy zaszła ta cała kolizja auto było tylko na mnie zarejestrowane ale teraz jest juz dwoje współwłaścicieli i czy Zabiorą zniżki ojcu?? Bo mi nie maja co zabrać....
Co o tym sadzicie??
Pytam bo mój ojciec ma na siebie 5 aut i dlatego mnie to martwi
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 06, 2009 12:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 15:34   

nie powinni. ubezpieczenie przeszlo na Ciebie jako na wlasciciela, Twoj tata wspolwlascicielem zostal pozniej.
(chociaz calkowitej pewnosci nie mam, nie zajmowalam sie szkodami a samym wyliczaniem skladek)

Firq napisał/a:
Bo mi nie maja co zabrać...

zabrac nie, ale dac ;) a konkretniej zwyzke.
czyli zamiast pelnych znizek (60%) powinienes w zaleznosci od tow miec 50-40%.
co prawda jesli tow. nie wymaga zaswiadczen a jedynie "oswiadczenie" ubezpieczajacy czesto "zapomina" wspomniec, ze stluczke mial (podpisujac sie pod tym swoim nazwiskiem). jesli nie ma szkod w ciagu kolejnego roku to zysk, natomiast moze byc problem jesli w razie kolejnej stluczki TU zapozna sie z historia ubezpieczen i doszuka sie, ze jednak jakies odszkodowanie wyplacane bylo (z tego co pamietam moze np. chciec doplaty lub zwrotu czesci wyplaconego odszkodowania)
 
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 15:44   

Reansumując szkoda była w listopadzie właścicielem auta byłem wyłącznie ja ubezpieczenie było na poprzedniego właściciela (bo auto co dopiero kupiłem) na stłuczce spisane dane z polisy poprzedniego właściciela1! sprawa nierozwiązana do dnia dzisiejszego i pare dni wcześniej dopisałem ojca jako współwłaściciela i czy moga zabrać ojcu zniżki czy nie?? dodam ze ja nie posiadam żadnych zniżek ;/
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 16:18   

Firq napisał/a:
szkoda była w listopadzie właścicielem auta byłem wyłącznie ja ubezpieczenie było na poprzedniego właściciela (bo auto co dopiero kupiłem) na stłuczce spisane dane z polisy poprzedniego właściciela1!

jak wyzej pisalam- ubezpieczenie oc przechodzi na nowego wlasciciela w momencie zakupu samochodu. czyli mimo, ze dane byly poprzedniego wlasciciela, odpowiadasz Ty.
Firq napisał/a:
sprawa nierozwiązana do dnia dzisiejszego

ale szkoda byla zgloszona wtedy, to, ze sie ciagnie do dzis nie ma znaczenia
Firq napisał/a:
pare dni wcześniej dopisałem ojca jako współwłaściciela i czy moga zabrać ojcu zniżki czy nie??

jesli bylo to juz po szkodzie, to nie powinni, j.w.
Firq napisał/a:
dodam ze ja nie posiadam żadnych zniżek

przeczytaj jeszcze raz dokladnie moj poprzedni post ;)
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Mar 10, 2009 15:36   

Firq, zwyżkę za spowodowanie kolizji dostaniesz TY. Tata nie ma z nią nic wspólnego, bo nie był ani sprawcą ani ubezpieczonym.

P.S. Dlaczego sprawa się ciągnie do dzisiaj?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pią Cze 12, 2009 17:11   

Joa napisał/a:
co prawda jesli tow. nie wymaga zaswiadczen a jedynie "oswiadczenie" ubezpieczajacy czesto "zapomina" wspomniec, ze stluczke mial (podpisujac sie pod tym swoim nazwiskiem).


Bardzo mnie zaciekawiło to poniewaz zbliza się koniec mojego OC a kilka miesięcy temu dosłownie dotknąłem samochód pana X, lekkie otarcie zderzaka.
Policji nie wzywaliśmy i zgodziłem się na zgłoszenie szkody w TU

Czy teraz "zapominając" o tym potwierdze że rok był bez szkody w innym TU dopatrzą się mojej "chwilowej amnezji"

Czy TU wymieniają sie danymi o klientach?

Co radzicie ?
Wcześniej korzystałem z jakiegoś pakietu który był dla mnie najbardziej atrakcyjny cenowo [780 zł rok], a teraz w związku z incydentem normalne OC [1000 zł rok] jezdze dopiero 4 lata i znizek malutko
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
maciekmpl 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Cze 15, 2009 11:45   

KRYS napisał/a:
Bardzo mnie zaciekawiło to poniewaz zbliza się koniec mojego OC a kilka miesięcy temu dosłownie dotknąłem samochód pana X, lekkie otarcie zderzaka.
Policji nie wzywaliśmy i zgodziłem się na zgłoszenie szkody w TU

Czy teraz "zapominając" o tym potwierdze że rok był bez szkody w innym TU dopatrzą się mojej "chwilowej amnezji"

Czy TU wymieniają sie danymi o klientach?

Co radzicie ?
Wcześniej korzystałem z jakiegoś pakietu który był dla mnie najbardziej atrakcyjny cenowo [780 zł rok], a teraz w związku z incydentem normalne OC [1000 zł rok] jezdze dopiero 4 lata i znizek malutko


Taka "amnezja", to było, nie było, poświadczenie nieprawdy, a za to są paragrafy. 1000PLN - 780= 220 PLN, więc sam przyznasz, że niewielka cena, za spokojny sen.

Nawiasem mówiąc, kiedy ja ubezpieczałem samochód (w Generali), to nie chcieli ze mną rozmawiać o zniżkach, zanim im nie dostarczyłem pisemnych zaświadczeń od poprzednich ubezpieczycieli (PZU, Warta) o bezszkodowej jeździe i dopiero wtedy uwzględnili mi zniżki.

M
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Cze 16, 2009 13:02   

maciekmpl napisał/a:
Nawiasem mówiąc, kiedy ja ubezpieczałem samochód (w Generali), to nie chcieli ze mną rozmawiać o zniżkach, zanim im nie dostarczyłem pisemnych zaświadczeń od poprzednich ubezpieczycieli (PZU, Warta) o bezszkodowej jeździe i dopiero wtedy uwzględnili mi zniżki.

To chyba większość teraz już tego wymaga też tak miałem w PZU i MTU
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Ubezpieczenia] Źródła i wyjaśnienia kwestii prawnych
Linki do stron zawierających wyjaśnienia nt. najczęściej występujących problemów
maciej Prawo i ubezpieczenia 4 Pon Cze 22, 2009 13:00
maciej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Zasady kącika "Prawo i ubezpieczenia"
piter34 Prawo i ubezpieczenia 0 Pon Gru 01, 2008 13:18
piter34
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] Zniżki ? jak to jest
pajda Prawo i ubezpieczenia 25 Czw Sie 27, 2009 23:08
Perez
Brak nowych postów [OC] Znizki a kolizja
faecd Prawo i ubezpieczenia 9 Czw Paź 29, 2009 23:11
zuber84cool
Brak nowych postów Zniżki ubezpiecznia OC.
Dominoz Prawo i ubezpieczenia 8 Sro Gru 30, 2015 12:31
rtcars



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink