Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Lpg przeróbka z II generacji na IV czy ktoś robił
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Lpg przeróbka z II generacji na IV czy ktoś robił
Autor Wiadomość
gucwiz 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 114
Skąd: sosnowiec



Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 19:17   [R620] Lpg przeróbka z II generacji na IV czy ktoś robił
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

jak w temacie moj rover zaczol dziwnie chodzic na gazie moim zdaniem (pada sonda a redukor ledwo dyszy ) sonde musze i tak wymienic(koszt 80-140 zl) ale reduktor to koszt okolo 240- 400 zl i moje pytanie jest takie czy nie lepiej pzerobic na sekwencje i czy ktos to robil i mneij wiecej jakie koszty
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sty 31, 2011 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 19:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 19:22   Re: [620si] lpg przerobka z II generacji na IV czy ktos robi

gucwiz napisał/a:
jak w temacie moj rover zaczol dziwnie chodzic na gazie moim zdaniem (pada sonda a redukor ledwo dyszy ) sonde musze i tak wymienic(koszt 80-140 zl) ale reduktor to koszt okolo 240- 400 zl i moje pytanie jest takie czy nie lepiej pzerobic na sekwencje i czy ktos to robil i mneij wiecej jakie koszty


zeby to przerobic na seqwencje to trza wywalic cala instalke LPG z przedzialu silnikowego i do tego zakupic kompa odpowiedniego plus wtryskiwacze :) oczywiscie reduktor i filtry jakie sa potrzebne do IV generacji i to wszystko zapakowac do auta :) teraz sopobie to przelicz czy ci sie oplaca :)
 
 
gucwiz 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 114
Skąd: sosnowiec



Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 19:27   

wiesz co problem tego typu ze na gazie nie zanma(sekwecja nigdy nie mialem 2 gen to jzu z zamknietymi oczami skadam ino na pustaj butli bo sie gazu boje) sie a obecnei nie mam czasu sie uczyc i jak parze to multum tego jest wiecjesli sie znasz to moze w wolenj chwili zucisz okiem i mi powiesz jakie mniejwiecej koszty
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 19:30   

gucwiz napisał/a:
wiesz co problem tego typu ze na gazie nie zanma(sekwecja nigdy nie mialem 2 gen to jzu z zamknietymi oczami skadam ino na pustaj butli bo sie gazu boje) sie a obecnei nie mam czasu sie uczyc i jak parze to multum tego jest wiecjesli sie znasz to moze w wolenj chwili zucisz okiem i mi powiesz jakie mniejwiecej koszty


jak sie znasz na II generacji to sobie poradzisz z IV ale koszt takich gratow to tzra liczyc w granicach 800-1000 zeta plus zalozenei jesli niechcesz tego robic sam :mrgreen: bo tzra pamietac ze tzra to dobrze zestroic zeby latalo a nie chylko chodzilo :(
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 20:05   

Eeee. Do Roverka 620 przerabiać z II na IV generację.. Roverków 620 jest już malusio, nawet na naszych ścieżkach, te samochody przepadają, choć to przykre, jakoże są to samochody o bardzo ładnej linii (wogóle Roverki posiadają bardzo ładną linię, wszystkie, np. Rover 75 to cacko, i to nowoczesne oraz relatywnie baaaardzo tanie - względem swych generacyjnych, jakościowych i wiekowych kolegów) ale jednak te samochodziki jednak przepadają.
DOBRZE założona instalka II generacji i DOBRZE wyregulowana przy silniku w DOBRYM stanie, spełnia się w zupełności.
Osobiście posiadam samochód leciwy, zwany Polonezem. Kupiłem go prawie pięć lat temu. Po zakupie wstawiłem mu gaz. Na jesieni 2004. II generacji, ma się rozumieć. Silnik w nim to 1.4 MPI Rovera. Do dziś przejechałem nim już 93 kkm. Zwykłym polonezem. Zima-lato, nie ma zmiłuj, dzienne przebiegi około 100 km.
Po założeniu gazu KAŻDE tankowanie gazu notowałem, dosłownie każde, prowadząc szczegółowe zestawienie ilości zakupionego paliwa, przejechanych km i kosztów paliwa i wydatków na nie.
W lato 2007 osiągałem nim, gdy odbijał jeszcze wielozawór w butli, średnie zużycia gazu (na trasach W-wa - Nowy Dwór Mazowiecki, do roboty i z powrotem) czasami poniżej 7,5 l/LPG na 100 km, a regularne mocno poniżej 8 litrów.
Instalację, oczywiście, reguluję osobiście, bo jakże inaczej. W silniku NIC nie zmienione od nowości od trzynastu lat, nawet uszczelniacze.
I z silnikiem NIC się nie dzieje, choć nawet na jesieni 2006 sam naprawiłem mu HGF'a i po tej zabawie, silnik nie produkuje "majonezu" i nawet nie pluje na boki borygiem czy olejem.
Dla dopełnienia całości dodam, że ostatnio w silniku olej zmieniłem w lato 2007 roku przy przebiegu 126 kkm. Silnik ma teraz 161 kkm. I olejek ma się dobrze, choć nieco zrzedniał.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
_papa_ 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 07:32   

Ja jakiś czas temu dokonałem tego rodzaju przeróbki. Zmiana II gen na sekwencje. I nie żałuje decyzji. Koszt to ok. 1300zł. Papiery zostają, butla zostaje. Nowe założone:
Komputer STAG300
Wtryskiwacze Lovato
Parownik plus ewentualne dodatki. Efekt - żadnej różnicy w jeździe na gazie a na benzynie. Zero szarpania przy przełączaniu jak to bywało w instalacji podciśnieniowej. Wydatek warty efektu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Przeróbka lusterek nie podgrzewanych na podgrzewa
michallo Rover serii 600, Honda Accord 8 Sob Paź 15, 2011 18:44
Matbia
Brak nowych postów [R620] Moduł sterowania podnosnikami szyb - przeróbka?
mzganiacz Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Cze 01, 2007 19:51
ADAM1
Brak nowych postów [R620] Rozbierał ktoś licznik?
irecki26 Rover serii 600, Honda Accord 2 Czw Cze 04, 2009 16:37
irecki26
Brak nowych postów [R620] Wie ktos gdzie kupic szklo lampy przedniej????????
lu_cky Rover serii 600, Honda Accord 8 Nie Mar 20, 2011 23:44
karolj
Brak nowych postów [R600] Ma ktoś elektroniczną książkę serwisową?
waldi1233 Rover serii 600, Honda Accord 2 Wto Sie 04, 2009 09:56
waldi1233



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink