Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416 97 16V LPG 16K4F] szarpie na gazie, ksztusi sie silnik
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416 97 16V LPG 16K4F] szarpie na gazie, ksztusi sie silnik

pomoc w sprawie instalacji LPG
Autor Wiadomość
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Wto Cze 30, 2009 09:36   

Hmm.. czyli jest coś nie teges z wtryskami... :hmm: naj lepiej byłoby podmienić listwę i zobaczyś efekt...
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 30, 2009 09:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Wto Cze 30, 2009 09:42   

[quote="faecd"]iktorn73, wiesz dla mnie wiekszego sensu nie ma w zmianie instalacji bo to sa juz spore koszta. jedynie najpierw sprobuje przelozyc ta listwe na kolektor, ewentualnie zainwestuje te 200zl i zaloze magic jeta:)

Ale ja nic nie dopłacam :) . Gazownik zobowiązał się że jeśli KME nie będzie chodziło jak trzeba to wymienia mi na to co sobie zażyczę :) .No więc życzę sobie STAG300 i MagicJet :)
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Wto Cze 30, 2009 11:11   

faecd napisał/a:
aiwer, w takim razie bardzo mozliwe, ze to wina listwy. MI osoboscie tez ten mankament za bardzo nie przeszkadza, ale zawsze darzy sie do idealow;)

Myslalem by przelozyc swoja listwe w to miejsce gdzie Ty masz, ale mniemam, ze duzo to nie zmieni:)....a noz widelec...

oprawca_1978, pogratulowac wymiany oleju:) co Cie sklonilo ku temu? Tak zachwalales swoj olej, ze juz tak dlugo na nim jezdzisz, wielokrotnie na forum o tym czytalem w Twoich postach:)

Ps tez bym chcial by mi nic nie cieklo z silniczka:( niestety...cieknie...a moze nawet i sie spala..cholera jasna:)


A wpadł mi w łapki nowy Lotos 10W40 półsyntetyk i skojarzyłem sobie, że taki właśnie zaleca fabryka do tego silnika, a jakoże filtr oleju i powietrza miałem już ze dwa lata, to ileż to roboty było.. Silnik po zagrzaniu trzyma na wolnych ciśnienie oleju tak na oko 150, może trochę wiecej KPa (wg instrukcji, minimalne to 30 kPa, tak więc pięć razy więcej jest), ale na zagrzanym powyżej 2000 - 2200 rpm, trzyma na oko, co najmniej 500 (0.5 MPa), tak więc oznacza to, że silniczek na panewkach jest git nówka, choć ma już ponad 163 kkm i trzynaście lat. Także popychacze zaworowe jakby nieco ucichły, zwłaszcza na silniki zagrzanym, na wolnych obrotach. I tak je będę zaraz wyjmował i czyścił, bo wreszcie, ostatni raz, biorę się za wymianę paska rozrządu (wg niektórych znawców materii, nie był on nigdy wymieniany) a także uszczelniaczy zaworowych i na wałkach rozrządu i ten w pompie oleju, przedni wału też zmienię, tak więc i tak będą czyszczone.
Nie ma na tym oleju charakterystycznego, nieregularnego puk-puk-puk na jednym, dwóch popychaczach, którym to pukaniem nie przejmowałem się nigdy, przez całe pięć lat jeżdzenia i prawie sto tysięcy przebiegu. Jak pukał przy zakupie, tak puka teraz.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 30, 2009 11:22   

truten23 napisał/a:
naj lepiej byłoby podmienić listwę i zobaczyś efekt...
no wlasnie...chyba nastepnym razem, za jakies 10tys podjade do gazownika i nie bede mowil w czym problem bo znowu zarzuci glupim tekstem tylko zapytam czy maja magic jeta na stanie jak tak to niech zaloza jak bedzie dzialalo to kupuje;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Cze 30, 2009 20:30   

Kilka pozycji w górę jest podobny temat. Koledze też szarpał przy dodawaniu jak i przy odejmowani pedału gazu. Winny był potencjometr położenia przepustnicy. Może i u nas też coś z tym jest nie tak?

http://forum.roverki.eu/v...76685bc2#366427
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Lip 01, 2009 14:16   

aiwer, tylko, ze kolega, ktory ma problem z instalacja brc sequent 24 bez wzgledu na to czy wolno wciska pedal gazu czy mocno i szybko ma problem z przydlawieniem silnika co tak na prawde uniemozliwia jazde! U nas da sie jezdzic i jezdzimy bez problemu. Wiec sadze, ze czujnik przeplywomierzu musi byc okej! Tutaj problem polega jedynie na naglym szybkim wcisnieciu pedalu gazu w deche. Wtedy sie przyksztusi, ale nie zgasnie!

Moze pod koniec wakacji jak bede mial wiecej czasu i pieniedzy by sie akurat tym mankamentem zajac podjade do gazownika i zapytam czy mi na probe nie zaloza innej listwy...ogolnie po to by sprawdzic czy to ona jest winna bez potrzeby kupna takowej listwy...

Na razie pasuje i biore sie za inne rzeczy, ktore chcialbym poprawic, ulepszyc, naprawic w Roverku:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Płyn sie gotuje, silnik szarpie, hgf ??
irena Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Kwi 30, 2009 15:31
Gość
Brak nowych postów [R416] Silnik dławi się, gubi zapłony, szarpie
szarpie na niskich obrotach
TomekBugajski Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Czw Kwi 09, 2009 07:28
przemek_w
Brak nowych postów [R400] Szarpie na gazie
Lysy_ Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sro Kwi 04, 2012 19:29
markol4
Brak nowych postów [416 16K4F] silnik przerywa głównie na zimnym
Cosmo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Czw Maj 27, 2010 21:11
Cosmo
Brak nowych postów [R416] Remont silnika 16k4f
KRIS2105 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Lut 20, 2013 13:09
KRIS2105



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink