Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Gdzie jest kod do radia ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Pią Paź 19, 2012 18:28
[R75] Gdzie jest kod do radia ?
Autor Wiadomość
arkads 



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 39
Skąd: Sławków

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 26, 2009 01:31   [R75] Gdzie jest kod do radia ?
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Witam

niedawono kupiłem R 75 z nawigacją na ekranie LCD. Radio nie wiem jakie ale wyświetla się w tym LCD, TV także tu jest. Nie mam problemu z kodem jak na razie ale chciałem dowiedzieć się gdzie jest umieszczony kod do radia.

Gdy kupowałem auto sprzedawca w komisie mówił, że nie ma książki serwisowej ani żadnych kodów. Dostałem tylko potwierdzenie wyrejestrowania z francji i masę kwitów z ubezpieczeń francuskich. Później gdy przeglądałem auto znalazłem w schowku nad zmieniaką instrukcję po angielsku, a z tyłu tej instrukcji jest książka serwisowa ze wszystkimi wpisami przeglądów (bez usterek) :) . W środku są 4 karty in blanco nówki z czego są 2 na kod do radia i inne dane a dwie na Assistance w UK. Na tych kartach pisze, że w sprawie kodu należy zobaczyć w instrukcji lecz kodu w instrukcji nie ma. Za to instrukcja jest w takim plastikowym pudełku gdzie jest naklejona nalepka i są tam jakieś numery. Jest też numer 4 znakowy jednak zawiera on także litery. Czy to może być kod do radia? W nawigacji jest mozliwość wprowadzania liter i cyfr. Czy ktoś posiada podobne auto i wie gdzie znajduje się kod do radia oraz pozostałe dane? Załączam foto.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 26, 2009 01:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wesoly226 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: okolice Nysy/Wrocław



Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 21:06   

U mnie kod do radia jest wpisany właśnie na tym co dałeś na ostatniej fotce, 4 cyfry. Jak nigdzie nie znajdziesz to pewnie trzeba będzie skorzystać z usług jakiegoś pasożyta "odzyskującego" kody.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 22:26   

wesoly226 napisał/a:
będzie skorzystać z usług jakiegoś pasożyta "odzyskującego" kody.

Albo się po prostu pozbyć kodu w jakimś servisie RTV.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 08:33   

z tym kodem spróbuj tutaj ; http://mg-rover-radio-codes.com/
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
arkads 



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 39
Skąd: Sławków

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 11:58   

wesoly226 napisał/a:
U mnie kod do radia jest wpisany właśnie na tym co dałeś na ostatniej fotce, 4 cyfry.


Na razie nie potrzebuję kodu, chciałem się tylko upewnić. Czyli mówisz o fotce karta1.jpg? Masz wpisany po prostu na kartę tak? Czy ktoś ma może taką plastikową oprawkę do instrukcji z nalepką jak na fotce nr 1 - kody.jpg? Jakby wziąć na logikę to tam właśnie powinni umieścić taki kod. Skoro na karcie gdzie się wpisuje kod napisali "refer to Your Owner's Handbook" a przecież w instrukcji nie ma kodu, to by pasowało że na tej nalepce może być. A skoro to 4 cyfry to by pasowało to co opisałem 4 znaki. Tylko że u mnie nie są to tylko cyfry ale także litery. Może przez to, że mam takie radio z GPS? W każdym razie teraz nie będę sprawdzał czy zadziała bo jeszcze się pozbawię radia :) Zdaje się, że jeśli nie zbyt długo potrwa przepięcie nowego akumulatora to radio nie zdąży się rozładować bo jakieś napięcie jeszcze jest przez kilka minut na jakichś elementach pojemnościowych jak kondensatory (nie znam się dokładnie na tym ale wiem że po wyjęciu kluczyka mogę jeszcze przez krótki czas schować lusterka zanim to napięcie nie zaniknie).
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 13:09   

arkads napisał/a:
(nie znam się dokładnie na tym ale wiem że po wyjęciu kluczyka mogę jeszcze przez krótki czas schować lusterka zanim to napięcie nie zaniknie).

Nie znasz się napięcie po wyjęciu kluczyka jest w każdym R75 przez 20s celem domknięcia szyb ew. złożenia lusterek i jest o tym napisane w instrukcji obsługi.
po odpięciu aku kondensatory w radiu rozładują się w kilka sekund albo i krócej tak że jeżeli radio kodu wymaga praktycznie nie ma szans na odpięcie i zapięcie aku żeby nie wołało o kod.
a tak przy okazji pierwszy raz spotykam się z osoba która ma w R75 składane elektrycznie lustra ba nawet na fotkach w ogłoszeniach nigdy tego gadżetu nie zauważyłem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
arkads 



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 39
Skąd: Sławków

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 13:22   

sknerko napisał/a:
arkads napisał/a:
(nie znam się dokładnie na tym ale wiem że po wyjęciu kluczyka mogę jeszcze przez krótki czas schować lusterka zanim to napięcie nie zaniknie).

Nie znasz się napięcie po wyjęciu kluczyka jest w każdym R75 przez 20s celem domknięcia szyb ew. złożenia lusterek i jest o tym napisane w instrukcji obsługi.
po odpięciu aku kondensatory w radiu rozładują się w kilka sekund albo i krócej tak że jeżeli radio kodu wymaga praktycznie nie ma szans na odpięcie i zapięcie aku żeby nie wołało o kod.
a tak przy okazji pierwszy raz spotykam się z osoba która ma w R75 składane elektrycznie lustra ba nawet na fotkach w ogłoszeniach nigdy tego gadżetu nie zauważyłem


Pewnie że się nie znam- przecież tak napisałem. Ale pamietam że na forum być może tym czytałem ze ktoś odpinał aku i to trwało 10 minut po czym nie był wymagany kod do radia. Do tego ja sam skłądałem lusteka po czasie dluższym niż 20 sek ale nie było to, aż 10 minut. Raz też mi się tylko do połowy złożyły.

Ja mam takie lusterka a i ten raczej ma http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C6439744 , a służy do tego przycisk wskazany na foto. Ja mam nowszy model, ostatni jaki wyszedł 2004/2005 i mam pełne wyposażenie oprócz ogrzewania postojowego.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 15:49   

a masz dużą navi czy małą? bo duża navi nie jest kodowana i nie woła o kod

[ Dodano: Pią Wrz 04, 2009 15:49 ]
a widzisz jak ja szukałem swojego to nowszych było na lekarstwo i nie widziałem takiego ze składanymi lustrami
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
wesoly226 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: okolice Nysy/Wrocław



Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 19:37   

Tak na tym co jest podpisane karta1.jpg, normalnie długopisem wpisany. W razie jakichś napraw możesz przepinać akumulator na kablach, czy podłączyć prostownik. Choć znając życie i tak kiedyś będziesz musiał się z tym kodem zmierzyć ;)
 
 
Grzesiek_Gdynia 



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 45
Skąd: Gdynia

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 06:02   

A ja po kupnie swojego od razu wyjalem radyjko i w Rumii za nowy kodzik zaplacilem 80 zl :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 17:19   

wesoly226 napisał/a:
Tak na tym co jest podpisane karta1.jpg, normalnie długopisem wpisany.

sprawdziłem u siebie i potwierdzam mam na tej karcie wpisany kod a na odwrocie vin auta
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
arkads 



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 39
Skąd: Sławków

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 09:40   

sknerko napisał/a:
a masz dużą navi czy małą? bo duża navi nie jest kodowana i nie woła o kod


Mam taką jak tu przy oznaczeniu UI5.

http://www.intravention.c...-ZT%202001-2005
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 15:36   

to jest duża navi i one nie sa kodowane z tego co mi wiadomo
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 22:33   

sknerko napisał/a:
to jest duża navi i one nie sa kodowane z tego co mi wiadomo


czy to pewne ? mam zamiar odpiąc aku i nie chciałbym sie potem martwić o kod do radia którego nie mam ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
arkads 



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 39
Skąd: Sławków

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 21:06   

Potwierdzam. U mnie w 100% wszystko gładko poszło.
 
 
artokolos 



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 22
Skąd: Tczew



Wysłany: Wto Wrz 13, 2011 11:01   

a jak wprowadzic ten kod jesli zawiera on cyfry wieksze niż "6" a na radiu sa tylko klawisze od 1 do 6?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Wrz 13, 2011 11:38   

artokolos, w Googlową szukajke forumową wpisać "jak wprowadzić kod do radia"
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pawelsmilowski 



Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 2
Skąd: gniezno



Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 08:11   

witam
kupiłem 75 (uderzoną) obecnie po naprawie blacharsko-lakierniczej próbuje opanować resztę, nie mogę w żaden sposób uruchomić radia (oryginalne kasetowiec) podświetlenie działa kasetę wciąga i wyrzuca ale nie chce się wyświetlacz abym mógł wprowadzić kod
z góry dziękuje za pomoc
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 11:12   

a nie wyświetla ci się wogóle nic na wyświetlaczu np. code ? jeśli ci wyświetlacz nie działa to myślę że tylko elektryk tu pomoże, albo zmiana na inne radio :wink:
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
pawelsmilowski 



Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 2
Skąd: gniezno



Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 22:47   

dafit napisał/a:
a nie wyświetla ci się wogóle nic na wyświetlaczu np. code ? jeśli ci wyświetlacz nie działa to myślę że tylko elektryk tu pomoże, albo zmiana na inne radio :wink:


[ Dodano: Pon Wrz 19, 2011 22:47 ]
wizyta u fachury elektronika potwierdziła moje przypuszczenia - do wymiany
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów [R200 2,0 1997r] gdzie kabel do radia prosba o pomoc
chyn Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Czw Lut 07, 2008 20:39
chyn
Brak nowych postów [R75] Gdzie jest wyjście AV w radiu z TV
PD Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Pon Paź 26, 2009 10:17
Stachu
Brak nowych postów [ MG ZR 1.4 2004]Wzmacniacz 4-kanalowy- gdzie L a gdzie R?
donell Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Czw Sie 06, 2009 17:52
donell
Brak nowych postów [R ALL] ABC CB Radia
jak był temat to wybaczcie !
memphisto Car-audio, nawigacje, radia CB 13 Pią Maj 15, 2009 09:56
memphisto



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink