Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] odnosnie głośników
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] odnosnie głośników
Autor Wiadomość
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 08:57   [R400] odnosnie głośników

Pytanie do CA maniaków :mrgreen: przymierzam sie do założenia na przód zestawu odseparowanego Blaupunkta GTc 652 lub 662(wszystko zalezy co bedzie tańsze)i pytanie,bo widze,ze do zestawu dają takie plastikowe koszyki czy cos,zeby wysokotonowce zamontowac.Zastanawiam się,czy wsadzic je w ten koszyk i przykrecic do tego trojkata plastikowego w drzwiach przy szybie,czy kupic te trojkaty juz gotowe pod glosnik wysokotonowy,pytanie tylko czy mi to tam wlezie.Aha a na tyl jakis to rozmiar?4x6 czy 6x9?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 25, 2010 08:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 13:16   

włóż w ten plastik będzie fajnie wyglądać. jeśli masz zwykłą półkę to lepiej w to nic nie pchać bo więcej będzie zakłóceń niż pięknego dźwięku.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 27, 2010 00:02   

dokładnie z tyłem daj sobie spokój najlepiej odseparowany przód i ew. jakiś subek mały do bagażnika a i zamiast tych blaupunktów brałbym np. Helixy dark blue 62.1 droższe ale opłaca się dołożyć :wink: chyba że nie będziesz wygłuszał to wtedy mijają się z celem takie głośniki

a co do wysokotonowców to mniemam że nie masz fabrycznego miejsca w aucie na nie ? no i dobrze bo miejsce fabryczne jest słabo nakierowane i trochę psuje efekt wg. mnie lepiej np w słupek wsadzić ...przynajmniej w moim przypadku miejsce w słupku okazało się leprze niż fabryczne w trójkącie od lusterek, może jak dobrze nakierujesz na tym trójkącie tez będzie dobrze to już musisz pod siebie zrobić bo jednemu tak spasi a drugiemu inaczej...
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Sob Lut 27, 2010 16:56   

To ja spytam trochę inaczej.
Czy te maskownice od R45 podejdą do R400 97'?
maskownice lusterek
Zastanawiam się właśnie czy ewentualnie nie dałoby rady głośników wysokotonowych trochę pod kątem ustawić w oryginalnych otworach.
Może ktoś miał z tym do czynienia?
Nie bardzo chciałbym przerabiać słupki...Ale jeśli nie będzie innego wyjścia...
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 27, 2010 20:37   

może i da się wyrzeźbić coś tam w środku ale mi osobiście łatwiej było zrobić słupek :wink:
a co do samych osłonek to wyglądają tak samo ale czy podejdą to niech się kto inny wypowie, ja nie mam pojęcia ...
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Mar 01, 2010 11:46   

Robert_, te maskownice podejdą bez problemu. Pytanie tylko po co chcesz je kupować na alledrogo i przepłacać. Zobacz u Tomiego http://www.tomateam.pl/sk...kcesoria&c=1382

W tych trójkątach mam u siebie gwizdki Helixa. Można je ustawić pod żądanym kątem, ale nie spodziewaj się jakiejś super regulacji :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 21:25   

Mixtated, cudów się nie spodziewam :wink: .
Chodzi mi głównie o to żeby było gdzie zamontować głośniki wysokotonowe, a jeśli już je tam włożę to chciałbym żeby chociaż trochę byłe skierowane w stronę jadących, a nie w deskę rozdzielczą. :smile:
Te Helixy co masz u siebie to z zestawu Dark Blue 62.1?Myślę właśnie nad Blaupunktem lub jeśli będzie więcej gotówki to wtedy Helix albo może Hertz...
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 02, 2010 17:07   

Hertze nawet bez wzmacniacza pokażą pazurek (oczywiście wiele zależy od radia ) ale znowusz są jeszcze droższe niż Helixy :roll:
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Mar 02, 2010 17:21   

Robert_ napisał/a:
Chodzi mi głównie o to żeby było gdzie zamontować głośniki wysokotonowe, a jeśli już je tam włożę to chciałbym żeby chociaż trochę byłe skierowane w stronę jadących, a nie w deskę rozdzielczą. :smile:


Jeśli tego właśnie oczekujesz, to trójkątne maskownice dadzą radę :wink:

Robert_ napisał/a:
Te Helixy co masz u siebie to z zestawu Dark Blue 62.1?


Tak. Pasują prawie idealnie. Od oryginalnych gwizdków przekręciłem blaszkę, która dociska głośnik do maskownicy. Gwizdki weszły na styk, ale od ponad roku grają i mają się dobrze :grin:
Z Helixów jestem zadowolony, chociaż na Twoim miejscu poszukałbym jakiegoś używanego odseparowanego zestawu w tej cenie. Nie twierdzę, że Helixy są ble, ale straciły w moich oczach (w zasadzie uszach), jak kupiłem Focala :grin:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 02, 2010 18:48   

Cytat:
Nie twierdzę, że Helixy są ble, ale straciły w moich oczach (w zasadzie uszach), jak kupiłem Focala :grin:

a no wiadomo :mrgreen: u mnie też straciły jak w ich miejsce weszły Hertze ESK :cool: , ale w kwocie do 300zł te Helixy to jedne z lepszych grajków :wink:
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 03, 2010 00:12   

To teraz poproszę konkretnie, czy dźwięk doznaje zniekształceń od początku kiedy grają czy po pewnym czasie?
A może trzeszczą? Czy może po prostu nie radzą sobie z większą mocą/głośnością?
O co kaman?
Chodzi o Helix'y.
Aha, radyjko mam Pioneer'a DEH-2200UB, wzmacniacz też jest(niezamontowany) BOSCHMANN XR-888 ,a całość dopełni skrzynia basowa http://www.blaupunkt.de/i...s_pi1[view]=309 .
Wzmacniacz i skrzynka z poprzedniego auta i całkiem nieźle to gra :twisted: .
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 03, 2010 00:38   

Robert_ napisał/a:
To teraz poproszę konkretnie, czy dźwięk doznaje zniekształceń od początku kiedy grają czy po pewnym czasie?
A może trzeszczą? Czy może po prostu nie radzą sobie z większą mocą/głośnością?
O co kaman?
Chodzi o Helix'y.

nie wiem to chyba efekt późnej godziny ale nie kumam o so hoci w tym poście :roll:

[ Dodano: Sro Mar 03, 2010 00:38 ]
Robert_ napisał/a:
To teraz poproszę konkretnie, czy dźwięk doznaje zniekształceń od początku kiedy grają czy po pewnym czasie?
A może trzeszczą? Czy może po prostu nie radzą sobie z większą mocą/głośnością?
O co kaman?
Chodzi o Helix'y.

nie wiem to chyba efekt późnej godziny ale nie kumam o so hoci w tym poście :roll:

jeśli teraz co z tego rozumiem chyba , to masz teraz helixy tak? i one ci harcza tak? jeśli charczą niezależnie od głośności to albo coś z nimi albo z resztą sprzętu co z resztą latwo sprawdzić , a jeśli pierdzą jak podgłośnisz mocniej to jest to efekt braku mocy :cool: choć pod wzmacniaczem to trochę dziwne
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 03, 2010 01:00   

dafit, nie, nie, chodzi mi oto jakie minusy w nich widzicie.
Jeśli pogarsza się im jakość dźwięku albo w ogóle jakoś marnie grają to ich nie będę kupował.
Aktualnie nawet nie wiem co u mnie siedzi- za zimno i mokro na rozbieranie, a garażu niet...
ich, nich - mam na myśli Helix'y :razz: .
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 03, 2010 12:53   

Robert_ napisał/a:
dafit, nie, nie, chodzi mi oto jakie minusy w nich widzicie.
Jeśli pogarsza się im jakość dźwięku albo w ogóle jakoś marnie grają to ich nie będę kupował.
Aktualnie nawet nie wiem co u mnie siedzi- za zimno i mokro na rozbieranie, a garażu niet...
ich, nich - mam na myśli Helix'y :razz: .

heh to kompletnie się nie zrozumieliśmy :razz: ja też ich wad nie wypisywałem to co napisałem wyżej przy każdym głośniku może się dziać, a napisałem tak bo myślalem że ty już sobie owe helixy kupiłeś , co do Helix'ów to nie spotkałem się z tym żeby sie ich jakość pogarszała albo żeby były z nimi jakieś problemy na paru forach Car-Audio jestem zarejestrowany i nikt się na te głośniki nie skarżył :wink: a twój sprzęt powinien spokojnie dać sobie radę z tymi głośnikami i powinno być wszystko :ok:

Robert_ napisał/a:
albo w ogóle jakoś marnie grają

tak jak wcześniej pisałem są to jedne z lepszych w cenie do 300zł :ok: więc zagrają ładnie zresztą sam je miałem i mogę potwierdzić że są cacy :wink:
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Mar 03, 2010 18:50   

Dokładnie tak jak pisze dafit. To dobre głośniki w tej cenie. Nadal mam je u siebie z przodu. Przeglądając okazje, myślę o zmianie, tylko z tego względu, że apetyt rośnie w miarę jedzenia :grin: Natomiast stanowczo odradzam zakupu niskich modeli Blaupunkta (miałem, wymieniłem na Helixy). W poprzednim aucie grały znośnie, ale w tym nie mogłem wykrzesać z nich krztyny niskich tonów. To samo się tyczy głośników chińskich firm...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Czw Mar 04, 2010 12:22   

Mi sie zachciało w matizie kiedys głosniki wymienić,pomijajać zabawe w zmianę formatu, bo matiz mogł miec 10 cm lub 16,5 cm a ja chciałem 13 cm, to miałem blaupunkty i fajnie brzdąkały, ale nie można było za głośno dawac, bo lusterko na drzwiach niemiłośrnie się telepało od basów :rotfl:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów [R-Kochanica]Pytanko odnośnie konkretnych głośników
Jugol Car-audio, nawigacje, radia CB 90 Pią Paź 29, 2010 15:00
greg-si
Brak nowych postów [R400] Wymiana głośników
Artu Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Pon Kwi 27, 2009 23:22
Artu
Brak nowych postów [R400] Podłączenie głośników
des Car-audio, nawigacje, radia CB 23 Czw Sty 22, 2009 02:14
own
Brak nowych postów [R400] Wymiary głośników?
Trostak Car-audio, nawigacje, radia CB 26 Czw Lut 04, 2010 17:05
Mix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink