Witam
Chciałbym zmienić nagłośnienie w Roverku , generalnie wstawić wzmacniacz oraz jakieś głośniki na przód i woofer . Obecnie w przodzie posiadam fabryczne głośniki , na tylnej półce zamontowane są LG LAS-6940 (dość dobrze grają) a radyjko to LG LAC 5900RNU . W jaki sprzęt Waszym zdaniem najlepiej zainwestować ? za całość mogę dać około 600-700 zł
Podliczając chcę zmienić oryginalne głośniki przednie (średnica 165mm) oraz wstawić wzmacniacz i woofer
Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Cze 15, 2011 13:29, w całości zmieniany 1 raz
SPAMU¦
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 18:11 Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)
adylth,
1. Wycisz drzwi matami. Załóż dystanse. (150 PLN na to pójdzie)
2. Kup głośniki np. GMS 960 XT + GMS 25 C (180 PLN na to)
3. Kup okablowanie do wzmacniacza (ok. 100 PLN)
4. Poszukaj na allegro używanego wzmacniacza czterokanałowego (200-250 PLN powinno wystarczyć)
Zrób w pierwszej kolejności tak jak kolega AdrianWWL radzi, a następnie sprzedaj głośniki z półki i za zgromadzoną kaskę wymień radio na jakieś bardziej cywilizowane (JVC, Kenwood, Clarion jeżeli ma być tanio). Z 4-kanałówki dwoma kanałami napędzasz przód a 2 następne zostawiasz sobie na mostek pod subwoofer, który kupisz w przyszłości Nic sensownego taniej nie wymyślisz, efekt możliwie najlepszy
[ Dodano: Sob Lis 13, 2010 17:35 ]
Co do wzmacniacza to w bardzo niskich cenach (ok 200-250zł) można kupić Philipsa DAP6040/XP640. Uważam, że jak na to co oferuje powinien kosztować o wiele więcej, spokojnie brzmieniowo bije piece 2x droższe i zapewnia warunki odpowiednie do napędzenia dwudrożnego systemu plus skromnego suba w mostku jako uzupełnienie niskich rejestrów dla zestawu przedniego.
michone, zestawiasz zupełnie różne wzmaki, a to 2, a to 4-ro kanałowe, możesz zargumentować swoje wybory? W dodatku kopią niby jakiego modelu Alpine jest DAP/XP? Philipsy z tamtych lat były robione w kooperacji z Alpine, nie są kopiami modeli drugiego producenta, dla mnie to jednak różnica. XM, o ile dostanie się w dobrej cenie warto przytulić, np 5540f. Dobra, mam na myśli <200zł, chociaż nie tak dawno temu kosztował jeszcze sporo mniej, niemniej jednak wzmacniacz gra poprawnie i tak samo jak Philips w przypadku autora spisze się do napędzenia pierwszego ludzkiego zestawu 2+1.
Co do zasilania w przypadku budżetowych instalacji wychodzę z założenia, że nie ma co się doszukiwać perfekcji i szukać różnic w zawartości miedzi rzędu 0,0x%, kup te w dobrej cenie i o odpowiednim przekroju. Sygnały nie są najgorsze Phonocar na podwójnym ekranie, jednak mają wrażliwe końcówki. Generalnie znaczka nie musi być, ważne, żeby występował dobry ekran, były w miarę elastyczne i miały przyzwoite końcówki.
Życzę powodzenia w modach, pozdr
balcer jesteś w błędzie przecież DAP 4020 to nic innego jak MRP-T220 po minimalnym lifcie.
Nie chce mi się dalej szukać porównań. Te wzmacniacze wychodziły nawet z jednej fabryki Alpine. Wystarczy trochę poczytać.
Co do zestawiania czterokanałówek z dwu kanałówkami to jaki widzisz tutaj problem? Nie widze problemu aby np xm-4040 zasilać w mostku jeden zestaw odseparowany a i tak zagra to o niebo lepiej niż połowa 2 kanałowców w tej cenie.
Jedynie mogę dodać, że przy subwooferze w bagażniku powinno się wygłuszyć klapę, wystarczą nawet te tanie panele akustyczne. Tak jak kolega wyżej pisał, wywal te głośniki z półki, dobre przody to podstawa, a głośniki w półce to więcej mogą dawać niepożądanego efektu, niż pożądanego. Co do mat do drzwi to poszukaj na forum, bo gdzieś było jakie najlepiej. Dużo tanich lubi brać wilgoć i obciążać drzwi, czego efektem będzie ich opuszczenie.
michone, w dalszym ciągu wydaje mi się, że nie są to te same konstrukcja, jak sam zauważyłeś jedna jest poliftowa, czyli zmodyfikowana. Co do robienia Filipów w fabyrce Alpine zgodzę się, bo jak napisałem wcześniej te firmy przez jakis czsa ze sobą kooperowały, co pozwoliło poza dobrymi odtwarzaczami robić Philipsowi i sensowne wzmacniacze, które wyciągnęły dział Car Audio marki z dołka. Moim zdaniem różnice w brzmieniu między Alpine i Philipsem są. Porównując wyższe modele, np 3544 i Dapa6040, mogę śmiało stwerdzić, że Alpine jest zadziorniejsza, Philips jest moim zdaniem znacznie bardziej zrównoważony tonalnie. Są to smaczki, bo obydwa piece są niewątpliwie okazyjnymi ofertami w swoim przedziale cenowym, ale obalam mit, że są to te same konstrukcje i brzmią tak samo.
Ja ni napisałem, że nie ma różnic. Ale alpine jak pojawia się na allegro to jest dużo droższy niż DAP a konstrukcja jest bliźniacza. Fakt, że są inne elementy zastosowane które wpływają na charakter dzwięku ale przy konstrukcjach budżetowych te różnice można uznać prawie za pomijalne.
Pamiętam swego czasu temat z elektrody gdzie ktoś pokazywał różnice pomiędzy philipsem a alpine i tam praktycznie było to samo. Jak odnajde to podrzuce dla czystej ciekawości
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum