Forum Klubu ROVERki.pl :: KALENDARZ KLUBOWY 2011 projekt i opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: kasjopea
Wto Lis 23, 2010 07:35
KALENDARZ KLUBOWY 2011 projekt i opinie
Autor Wiadomość
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 14:14   

Nie jestem fotografem, z bokeh rzeczywiście pojechałem, bo siedze w pracy i klepie na szybko. Chodziło mi oczywiscie o małą głebię ostrości aby odizolować temat.

Wiem że nie kasa robi zdjęcia, ale wiesz... kompaktem czasem ciężko coś konkretnego strzelić. Sam przez długi czas robiłem zdjęcia FZ8 który właśnie cierpiał na duży niedobór dynamiki.

Po prostu w czasie dyskusji dotarło do mnie że cholernie ciężko będzie znaleźć 12 zdjęć które byłyby na prawdę "kalendarzowej" jakości. I troche odpuszczam zrzędzenia z pierwszego posta ;) Poprawcie co sie da i drukujcie. A jeżeli ktoś ma lepsze zdjęcia to niech nadsyła szybko :)

Ostatecznie to kalendarz klubowy a nie profesjonalna reklamówka firmy Rover.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 23, 2010 14:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 14:38   

sobrus napisał/a:
Ostatecznie to kalendarz klubowy a nie profesjonalna reklamówka firmy Rover.

dokładnie ... proponuję poprawić to co mamy i na najbliższy rok musi wystarczyć, a że do następnego kalendarza akurat wszystkie 4 pory roku przejdą, więc róbcie lepsze foty z myślą o kolejnym kalendarzu i będzie łatwiej to ogarnąć następną razą.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 14:46   

myśle, że na przyszły rok możemy spróbowac pomysłu Pływaka, czyli co miesiąc jest konkurs na najlepsze foto, zwycięzkie foto z każdego miesiąca ląduje w kalendarzu :) narazie poprawimy to co jest i tyle.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 16:22   

Brt napisał/a:
dokładnie ... proponuję poprawić to co mamy i na najbliższy rok musi wystarczyć, a że do następnego kalendarza akurat wszystkie 4 pory roku przejdą, więc róbcie lepsze foty z myślą o kolejnym kalendarzu i będzie łatwiej to ogarnąć następną razą.

popieram :ok:
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 16:40   

Marek, jak chcesz podeśle zdjęcia mojego MG z zimy, ale nie uważam nadal, by to się nadawało do kalendarza. Cieszę się, że współpraca się układa. Jeśli uda się zrobić poprawki, ja się wpisuję już na listę jako kupiec i to nawet 2x ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 16:41   

Markzo, :ok2: :brawa:
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 16:45   

Jugol napisał/a:
popieram :ok:

apples napisał/a:
:ok2: :brawa:

Bardzo bym prosił o jakieś bardziej merytoryczne, a przynajmniej rozwinięte wypowiedzi.
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 16:47   

...moja wypowiedź całkowicie pokrywa się z wypowiedzią Brt'a
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 16:55   

Jugol napisał/a:
...moja wypowiedź całkowicie pokrywa się z wypowiedzią Brt'a
Po co zatem zaśmiecać temat? Jeśli 100 osób będzie popierać w całości jakąś wypowiedź i skwituje to postem w takim stylu, to będzie się robił tylko śmietnik.
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 16:56   

To mam nic nie mówić ?? Skoro mam takie samo zdanie, to potwierdzam je swoim postem i tyle.
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 17:00   

Jugol napisał/a:
To mam nic nie mówić ??
Można się bardziej wysilić i napisać coś więcej od siebie. Koniec dyskusji, bo zamiast przyjąć moją prośbę, to rozwijasz offtop.
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 17:10   

MaReK napisał/a:
Marek, jak chcesz podeśle zdjęcia mojego MG z zimy, ale nie uważam nadal, by to się nadawało do kalendarza


w tym kalendarzu, żadne auto w zasadzie nie pasuje do pór roku, poprawmy co jest a na przyszły rok trzeba ruszyć pełnym ogniem. Own ma już wszystkie materiały, Pan Marcin też o zmianach już powiadomiony, także czekamy na poprawki :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 18:03   

No to git, ale proszę Cię! Chociaż styczeń zmieńmy ;)
No i na pewno przykryj N I G E R A czymś.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 19:16   

Patrzcie znalazłem na naszym forum:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=550378

Srebrne R200. Nie wiem czy rozmiar/jakość jest OK do kalendarza, sprzęt nie był najlepszy ale fotki mi sie podobają.
Na lato do kalendarza IMO jak ulał...

Markzo oczywiście bardzo ładne, ale jedno już jest.
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 21:20   

Co do pomysłu Pływaka to miałby on moim zdaniem rację bytu gdyby każdy był zawodowym fotografem. Co jeśli kogoś nie stać na Nowego EOSA lub Alfe ? Tzn jego zdjęć nie będzie w kalendarzu czy tu raczej ma się liczyć pomysł (w co wątpię). Wiadomym jest ze z kału bata nie ukręci jak to mawia mój znajomy i aparatem typu Media Teh TOOTH (jakiego do niedawna używałem) szałowych zdjęć nie da się po prostu zrobić.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 21:56   

alexi napisał/a:
Co do pomysłu Pływaka to miałby on moim zdaniem rację bytu gdyby każdy był zawodowym fotografem.

Pomysł w żadnym wypadku nie jest mój, podpatrzony na forum Alfy i nie wydaje mi się aby tak każdy był zawodowym fotografem i chociaż szału nie ma to jakość zdjęć zdecydowanie lepsza niż u nas...

Cytat:
Co jeśli kogoś nie stać na Nowego EOSA lub Alfe ? Tzn jego zdjęć nie będzie w kalendarzu czy tu raczej ma się liczyć pomysł (w co wątpię).

To robi tym co ma bo nie sam sprzęt czyni nas dobrym fotografem...

Co do kalendarza to powiem tylko, że mi się w ogóle nie podoba i jeśli w przyszłym roku nadal będzie ograniczenie tylko do zdjęć klubowiczów wybór zdjęć może być podobny... jak chcecie startować z comiesięcznym konkursem to już powinien być rozpoczęty...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sro Lis 24, 2010 01:18   

Proponuję poprawić to co mamy i na najbliższy rok musi wystarczyć, a że do następnego kalendarza akurat wszystkie 4 pory roku przejdą, więc róbcie lepsze foty z myślą o kolejnym kalendarzu i będzie łatwiej to ogarnąć następną razą. Thef, taka jest moja opinia w tym temacie. Był jeden post z mojej strony o treści popieram i to była moja opinia, za to teraz jest 6 postów dzięki Tobie. Więc nie wiem kto tu robi śmietnik ??

[ Komentarz dodany przez: thef: Sro Lis 24, 2010 10:10 ]
Nie wiem co chcesz osiągnąć takim postępowaniem, ale nie zrzucaj na m nie winy za śmietnik, skoro sam nie potrafisz napisać zdania swojej opinii i zamiast zastosować się do próśb moderatora, prowadzisz niepotrzebną dyskusję.
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Lis 24, 2010 07:45   

Było ograniczenie tylko do zdjęć klubowiczów? Dziwne moim zdaniem.
Zazwyczaj dobre zdjęcia są w cenie i jak ktoś chce oddać takie za darmo to nie powinno sie mu tego utrudniać...

Poza tym Sierpień nie wygląda na klubowy :D
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 24, 2010 09:13   

sobrus napisał/a:

2) samochód spoko, ale tło nie bardzo pasuje. Można spróbować zmniejszyć głębie ostrości przez post processing (gaussem polecieć).


Tak się zastanawiam, czy wiesz o czym piszesz? Samochód nie jest płaski, Zmniejszenie jeszcze głębi ostrości spowoduje, że ostry będzie tylko grill... a nie miała to być fotografia makro, która ma uwydatnić tylko i wyłącznie jeden szczegół.

nie zmienia to jednak faktu, że zdjęcie było robione bardzo w pośpiechu. Na szczęscie nie widać jakie było wtedy brudne.

W kwestii zdjęć nie wypowiem się, gdyż obawiam się, że wszyscy zaczną krytykować i radzić, domagać się poprawek... nikt zaś nie wyciągnie pomocnej dłoni i skończy się na niczym.

Do Dobryziom stwierdzenie, że robić dobrze lub nie robić jest conajmniej od czapy. Bo idąc tym tropem zrezygnujmy z klubu, bo przecież są lepsze... więc po co robić cokolwiek i się starać?
Może po prostu zróbmy kalendarz Pirelli :)
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Lis 24, 2010 09:42   

Cieżko ocenic aktualną głębie ostrości przy oglądaniu miniaturki, ale wydaje mi sie ze gdyby ja troche zmniejszyć zdjęcie by zyskało na przejrzystości.
Oczywiście nie mówie o zmniejszeniu jej do kilku cm, czemu od razu taka skrajność?

Choć zauważyłem teraz jeden szczegół - na billboardzie jest wklejone zdjęcie tego samego Roverka od tyłu?
W takim razie rzeczywiście nie bardzo jest sens zmniejszać głębię, bo trzebaby z tego zrezygnować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie
Czy przyda się coś takiego?
piter34 Offtopic 421 Pią Gru 20, 2019 23:12
adam665
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi KALENDARZ KLUBOWY 2011 projekt i zapisy
Markzo Offtopic 0 Pon Lis 22, 2010 23:42
Markzo
Brak nowych postów Kalendarz Klubowy na rok 2011
Markzo Offtopic 82 Sro Paź 27, 2010 12:46
ZiGi
Brak nowych postów Kalendarz Ferrari 2011
Mietkowski Offtopic 0 Nie Sty 09, 2011 21:56
Mietkowski
Brak nowych postów MS ACCESS - projekt
Radziszok79 Offtopic 7 Sob Sty 09, 2010 12:15
Radziszok79



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink