Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Czujnik cofania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Czujnik cofania
Autor Wiadomość
Jogger 



Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 2
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Gru 26, 2010 15:15   [R45] Czujnik cofania
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Witam!
Zakupiłem do Rovera 45 tylny zderzak z czujnikami parkowania i centalką (biała skrzynka z głośnikiem). Oryginalny zderzak nie posiadał tych czujników. Wprowadziłem przewody od czujników do bagażnika po lewe stronie (stronie kierowcy). Jest tam też taka nieduża wtyczka z czterema pinami. A w aucie nie ma takiej złączki.
Może ktoś wie, gdzie powinna być zamonotawa/przykręcona ta centralna? Skąd wziąć zasilanie?(tzn. myślałem o zasilaniu od lampy cofania, ale do jakich pinów tej czteropinowej wtyczki podłączyć plus i minus? I dlaczego są aż cztery piny?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 26, 2010 15:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Nie Gru 26, 2010 21:13   

Siema

Wydaje mi się, że R45 nie miał na wyposażeniu czujników cofania, w żadnej opcji. Także pewnie czujniki które kupiłeś wraz z zderzakiem ktoś sobie sam dołożył (tak jak ja w moim R400), u mnie w centralce są cztery gniazda na czujniki, jedno na zewnętrzny głośnik i jedno od zasilania. Zasilanie bierze sie ze światła cofania i to cała filozofia jeśli chodzi o podłączenie tego ustrojstwa.

Piszesz, ze u Ciebie od zasilania są 4 piny, może wystarczy podłączyć tylko dwa, jeśli możesz wrzuć fotke tej centralki. Jak znajdę chwile czasu zerknę do instrukcji montażu moich czujników,pewnie będzie to wyglądało bardzo podobnie.

pozdrawiam
 
 
Jogger 



Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 2
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Gru 28, 2010 20:19   

Centralka i cała instalacja wygląda na oryginalną, ma napis ROVER PARKING AID, a wygląda tak jsk na załączniku
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Gru 28, 2010 20:46   

slax napisał/a:
Siema

Wydaje mi się, że R45 nie miał na wyposażeniu czujników cofania, w żadnej opcji. Także pewnie czujniki które kupiłeś wraz z zderzakiem ktoś sobie sam dołożył (tak jak ja w moim R400), u mnie w centralce są cztery gniazda na czujniki, jedno na zewnętrzny głośnik i jedno od zasilania. Zasilanie bierze sie ze światła cofania i to cała filozofia jeśli chodzi o podłączenie tego ustrojstwa.

Piszesz, ze u Ciebie od zasilania są 4 piny, może wystarczy podłączyć tylko dwa, jeśli możesz wrzuć fotke tej centralki. Jak znajdę chwile czasu zerknę do instrukcji montażu moich czujników,pewnie będzie to wyglądało bardzo podobnie.

pozdrawiam


byla obcja ze mozna bylo dokupic nawet RAVE podaje ta obcje ale niestyety rozpiski tych pinow nie potrafie zlokalizowac :(

[ Dodano: Wto Gru 28, 2010 20:46 ]
Jogger napisał/a:
Centralka i cała instalacja wygląda na oryginalną, ma napis ROVER PARKING AID, a wygląda tak jsk na załączniku

z tego co zauwazylem w RAVE to jedna wtyczka idzie od czujnikow a druga powinna byc do glosnika i podlaczenia pod instalacje od samochodu
ps znalazlem takie cos moze to pomoze :)
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 28, 2010 22:36   

w dokładanych centralkach złącze jest dwupinowe,a może tu jeszcze istniała możliwość podłączenia wyświetlacza?
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Gru 28, 2010 23:34   

trzeba by rozebrac te centralkę, myslę ze masę "+" da sie po ścieżkach rozpoznać
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Sro Gru 29, 2010 10:07   

Jogger, mam chyba taką samą centralkę. Jak Ci się bardzo nie spieszy to mógłbym kiedyś pomierzyć napięcia na kostce co z grubsza powinno wyjaśnić sytuację. Nie bardzo chce mi się po mrozie z miernikiem biegać, w dodatku mam zamiar wstawić autko do lakiernika... stąd może wyniknąć pewien poślizg co do tych pomiarów. Na pewno mam kostkę czteropinową.
 
 
Reranber 



Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Bochnia

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 03, 2011 20:27   

Ja tydzień temu zamontowałem czujniki cofania w moim R45. Podłączyłem bezpośrednio zasilanie do kabla świateł cofania (o ile pamiętam zielono-czarny) a "0" do byle śruby. Działa jak złoto!
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 05, 2011 07:18   Re: [R45] Czujnik cofania

Jogger napisał/a:
Witam!
Zakupiłem do Rovera 45 tylny zderzak z czujnikami parkowania i centalką (biała skrzynka z głośnikiem). Oryginalny zderzak nie posiadał tych czujników. Wprowadziłem przewody od czujników do bagażnika po lewe stronie (stronie kierowcy). Jest tam też taka nieduża wtyczka z czterema pinami. A w aucie nie ma takiej złączki.
Może ktoś wie, gdzie powinna być zamonotawa/przykręcona ta centralna? Skąd wziąć zasilanie?(tzn. myślałem o zasilaniu od lampy cofania, ale do jakich pinów tej czteropinowej wtyczki podłączyć plus i minus? I dlaczego są aż cztery piny?


znalazlem cos co ci moze bardzo pomóc :)
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 05, 2011 08:55   

slax napisał/a:
Siema

Wydaje mi się, że R45 nie miał na wyposażeniu czujników cofania, w żadnej opcji. Także pewnie czujniki które kupiłeś wraz z zderzakiem ktoś sobie sam dołożył (tak jak ja w moim R400), u mnie w centralce są cztery gniazda na czujniki, jedno na zewnętrzny głośnik i jedno od zasilania. Zasilanie bierze sie ze światła cofania i to cała filozofia jeśli chodzi o podłączenie tego ustrojstwa.


W R45 i MG ZS była taka opcja. Ja mam czujniki cofania fabryczne.

ZTCP podłącza się je pod światła cofania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r420] czujnik cofania
b.j Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Czw Gru 06, 2012 10:09
b.j
Brak nowych postów [R416] Światła cofania
bobi_vip Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sro Sie 13, 2008 19:01
bobi_vip
Brak nowych postów [r45] bezpiecznik - swiatla cofania
yagher Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 25 Sro Sie 12, 2009 14:53
yagher
Brak nowych postów [R416] Światła cofania.
totolotek---są albo nie.
Lechos Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Kwi 10, 2008 10:26
sTERYD
Brak nowych postów [r45] Nie świecą światła cofania
marek.09 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Czw Paź 18, 2012 20:41
marcin316



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink