Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 8V '96] niepewna awaria, być może HGF. Warszawa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4 8V '96] niepewna awaria, być może HGF. Warszawa
Autor Wiadomość
kamilmak88
[Usunięty]






Wysłany: Pon Mar 14, 2011 12:55   [R200 1.4 8V '96] niepewna awaria, być może HGF. Warszawa
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1996

Witam,
od jakiegoś czasu ubywa mi płynu chłodniczego ze zbiorniczka. Działo się to regularnie, co jakieś 150km dolewałem do MAX, a po 150km znów dno zbiorniczka było ledwo pokryte. Patrzyłem czy w zbiorniczku są jakieś ślady oleju lecz nie ma. Zaglądałem pod korek wlewu oleju też nie ma tam żadnych zabrudzeń czy "masła". Najdziwniejsze że nie działo się do podczas pracy silnika lecz płyn znikał na postoju. Pod silnikiem nie widziałem żadnych plam. Ostatnio patrzę na wskaźnik ilości oleju na bagnecie, a tam niemiła niespodzianka. Zobaczyłem iż płynu bo zakładam, że nie jest to już sam olej jest w nadmiarze, ponad miarkę. Wychodzi go już sporo ponad MAX na bagnecie. Jakiś miesiąc temu kontrolowałem olej i wszystko było wporządku. Jakiś dziwnych zachowań podczas pracy silnika też nie zauważam. Samochodu nie ruszam od jakiegoś czasu. Wczoraj zapaliłem go kontrolnie. Przyglądam się pracy silnika, zaglądam pod samochód, a tam na długości wydechu pod 1 tłumikiem widzę plamę cieczy. Zakładam, że jest to ubywający płyn. Teraz pytanie do forumowiczów.

Czy jest to awaria uszczelki pod głowicą? Czytałem na forach o uszczelkach kolektora ssącego? Czy to może być to? Czy ktoś wie gdzie w WARSZAWIE mogę to zrobić w miarę przystępnej cenie i przede wszystkim pewnie?

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 14, 2011 12:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Pon Mar 14, 2011 13:23   

kamilmak88 napisał/a:
Czy jest to awaria uszczelki pod głowicą? Czytałem na forach o uszczelkach kolektora ssącego? Czy to może być to?
jak najbardziej może to być uszczelka pod kolektorem ssącym ale żeby w takiej ilości uciekało pierwszy raz czytam.
_________________
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
 
 
 
kamilmak88
[Usunięty]






Wysłany: Pon Mar 14, 2011 16:06   

do pewnego momentu wogóle nie wiedziałem gdzie odkłada się płyn. Ale po zapaleniu silnika i chwili rozgrzania z wydechu w pewnym miejscu kapie płyn. Nie wiem czy doszukiwać się przyczyny właśnie w uszczelce pod głowicą czy kolektora ssącego.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Mar 14, 2011 16:44   

kamilmak88 napisał/a:
z wydechu w pewnym miejscu kapie płyn

A na pewno jest to płyn ?? Bo może to być również woda. :wink:
kamilmak88 napisał/a:
Zobaczyłem iż płynu bo zakładam, że nie jest to już sam olej jest w nadmiarze, ponad miarkę. Wychodzi go już sporo ponad MAX na bagnecie

No bo jak piszesz, stan oleju się zwiększył, to dla mnie to wygląda na uszczelkę pod głowicą.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
kamilmak88
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lip 18, 2011 10:29   

Masz rację sprawdzę co to za płyn, jak będę miał chwilę to podłożę jakąś pokrywkę żeby sprawdzić kolor cieknącej cieczy.

A zna ktoś dobry warsztat niedaleko BEMOWA w WARSZAWIE żeby naprawić tam awarie??

[ Dodano: Pon Lip 18, 2011 10:29 ]
Aktualizuję po długim czasie.
HGF zrobiony samodzielnie. Jak narazie 10tys bez problemu. Łączny koszt naprawy około 600zł razem z rozrządem i uszczelniaczami. Do planowania głowicy użyłem szlifierki oscylacyjnej.
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Awaria Pilota
KapitanAmeryka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Pią Mar 14, 2014 22:09
kezmanq
Brak nowych postów [r200 1.4 16v 99r.] awaria recznego
marcze83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sro Lip 08, 2009 13:40
marcze83
Brak nowych postów [R200] awaria sprzęgła??? ja czy on?
namiko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Pon Gru 14, 2009 17:53
kasjopea
Brak nowych postów [R200 1.4 8v 99r] awaria skrzyni
mackol Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Sty 26, 2011 15:20
yorker



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink