Forum Klubu ROVERki.pl :: [WWW] NOWA STRONA - uwagi dot. OBECNEJ TREŚCI I BŁĘDÓW
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[WWW] NOWA STRONA - uwagi dot. OBECNEJ TREŚCI I BŁĘDÓW
Autor Wiadomość
Gites 




Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 01:34   

kasjopea napisał/a:
Gites, moim zdaniem nie masz racji. Dla mnie z tego wynika, że 16' nie podejdą, a jeśli już (jak pisze MaReK) to tylko niektóre.

Nie żebym był uparty czy coś podobnego. Zwróciłem na to uwagę wyłącznie dlatego, że wcześniej "gdzieś" po anglojęzycznej stronie internetu znalazłem artykuł zawierający tabelę. Było to zestawienie wszystkich modeli serii TF, gdzie w wierszu obejmującym zastosowane felgi 15", dla modelu 160 było napisane "not possible". Niestety nie mogę znaleźć dokładnie tego samego artykułu ale na poparcie swoich racji pozwolę sobie przytoczyć to zestawienie. Mniej więcej w 1/3 tego zestawienia są podane dane dla kół 15" i 16". Proszę sprawdzić co jest podane dla modelu 160 (ostatnia kolumna).
Poza tym tak na chłopski rozum biorąc, jeśli twierdzicie że nie można wsadzić obręczy 16" ze względu na powiększone tarcze i zaciski to jakim cudem wejdą tam 15"?
Pozdrawiam,
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 01:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 12:22   

Gites napisał/a:
Poza tym tak na chłopski rozum biorąc, jeśli twierdzicie że nie można wsadzić obręczy 16" ze względu na powiększone tarcze i zaciski to jakim cudem wejdą tam 15"?

Teraz to ja czegoś nie rozumiem ;)
Gdzie twierdzimy, że 16 nie wejdą, a wejdą 15?
15 nie wejdą na 160 z brembo na pewno, a 16 wejdą, ale nie wszystkie z tego co mi wiadomo. Chyba nie pozostanie nam nic innego, jak przyjechać na Zlot TFem i będziemy przerzucać obręcze ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Gites 




Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 17:11   

MaReK napisał/a:
Gites napisał/a:
Poza tym tak na chłopski rozum biorąc, jeśli twierdzicie że nie można wsadzić obręczy 16" ze względu na powiększone tarcze i zaciski to jakim cudem wejdą tam 15"?

Teraz to ja czegoś nie rozumiem ;)
Gdzie twierdzimy, że 16 nie wejdą, a wejdą 15?
15 nie wejdą na 160 z brembo na pewno, a 16 wejdą, ale nie wszystkie z tego co mi wiadomo. Chyba nie pozostanie nam nic innego, jak przyjechać na Zlot TFem i będziemy przerzucać obręcze ;)


Tutaj - cała dyskusja rozbija się dokładnie o ten tekst:

Cytat:
Układ hamulcowy.
Dzięki zmianie tylnego zawieszenia stało się możliwe zwiększenie siły hamowania kół tylnych. W modelu 160 zastosowano większe (304-mm) tarcze hamulcowe. Spowodowało to niemożność zamontowania kół 16-calowych - inne zaciski (większe, czterotłoczkowe).


Poza tym to, że wspomniałem w ostatnim poście o felgach 15" miało na celu zwrócenie uwagi że jeśli zgodnie z błędnym (moim zdaniem) zapisem we wspomnianym artykule nie można wsadzić 16" to że niby można 15"? No bo 17" to chyba raczej nie wejdą ze względu na szorowanie po nadkolach.
Czy teraz już wiadomo o co mi dokładnie chodzi?
Pozdrawiam,
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 18:17   

Uwaga do osób śledzących ten wątek.
Włączyliśmy na stronie klubowej Strefę R i Strefę MG. Informacje znajdujące się w naszych zasobach dopiero będą tam umieszczane, więc proszę na razie nie zgłaszać żadnych uwag o błędach, brakach itd. ;)
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 23:48   

Gites napisał/a:
Czy teraz już wiadomo o co mi dokładnie chodzi?

Nie wiem już sam czy Cię rozumiem ;)
Tobie chodzi o to, że artykuł powinien być napisany dla ciemnej masy i zawierać treść jasno określającą, że 15' nie wejdzie żadna felga, a z 16' wejdą tylko wybrane kształty? ;)
W ogóle to jak się tak wczytać w tę treść, to informuje nas ona o tylnych hamulcach, a tam akurat zarówno 15' jaki 16' cali podejdzie. Nie wejdą na te zaciski brembo z przodu...

Ja bym poczekał na opinie np. Tomiego, który chyba w tej kwestii będzie miał więcej do powiedzenia, ew. poprosił kogoś z Rave'em żeby przekopiował co tam jest napisane ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Gites 




Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 19:21   

MaReK napisał/a:
[...] Tobie chodzi o to, że artykuł powinien być napisany dla ciemnej masy i zawierać treść jasno określającą, że 15' nie wejdzie żadna felga, a z 16' wejdą tylko wybrane kształty? ;) [...]

No może bez obrażania ludzi ;) ... ale tak, mniej więcej o to mi chodzi. Dam sobie paznokieć obciąć że widziałem gdzieś oryginalny artykuł po angielsku, z którego to było tłumaczone i tam wyraźnie było napisane że ze względu na powiększone zaciski i tarcze nie da się założyć felg 15". Co do tego że tylko niektóre 16" wchodzą - zupełnie się nie orientuję ale to zapewne kwestia dobrania felgi z odpowiednim ET (jak przy każdym innym aucie zresztą). No dobra... nie ma co ciągnąć tej historii w nieskończoność. Zrobicie jak będziecie uważali.
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
adamsky 




Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 22:58   

Gites napisał/a:
Dam sobie paznokieć obciąć
tak tak... Czarek też tak MÓWIŁ :D

a tak z innej paki. odnośnie tematu "Avatar przy postach" to podany link do władz klubu działa, ale przy nickach forumowych tych w nawiasach są znaki zapytania.
Jakby ktoś miał chwilę to może je pousuwać :)
_________________
Driving is believing !
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 23:04   

To nie jest kwestia pousuwania. Coś się wysypało, bo w artykułach też tak jest. Poznikały cudzysłowy i myślniki. Ale to już może MaReK będzie wiedział jak temu zaradzić :/ .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
adamsky 




Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 23:09   

kasjopea napisał/a:
może MaReK będzie wiedział jak temu zaradzić :/ .

może nie kombinować to tak się nie bedzie robiło ? ;)
_________________
Driving is believing !
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 03:26   

adamsky8811 napisał/a:
może nie kombinować to tak się nie bedzie robiło ? ;)

Coś sugerujesz? ;)
Strona i forum to dwa oddzielne podwórka.

Zaraz spojrzę co się tam dzieje ;)

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2011 03:26 ]
Problem wynikł najprawdopodobniej przy imporcie bazy danych.
Nie wiem jak były skonstruowane te artykuły i co zawierały przed sobą znaki " i -, ale stały się dla serwera niezrozumiałe, stąd "?". Takie kwiatki trzeba poprawiać ręcznie.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
adamsky 




Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 10:25   

Cytat:
Coś sugerujesz? ;)


nie nie nie :) robisz robotę i to jest :ok:
_________________
Driving is believing !
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 10:29   

adamsky8811 napisał/a:
nie nie nie :) robisz robotę i to jest :ok:

Hehe, ale nie tam ;) Tam się popsuło przy konwersji, pewnie różnice w wersji oprogramowania bazy. Takie kwiaty tylko ręcznie można poprawić. Co ciekawe, "-" przy dwu członowym nazwisku zostało nietknięte. Prawdopodobnie w samym artykule był niewidoczny znaczek przed, który został przez serwer potraktowany jako "ufo" i stąd krzaki.

Przy stronie będę wszak dłubał niedługo, bo trzeba upublicznić artykuły tylko dla oczu Klubowiczów :) Ale to nocami będzie się działo więc luz ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 12:11   

UWAGA! Prośba do osób chętnych do pomocy przy tworzeniu strony klubowej.

Jak zauważyliście (i już wcześniej w tym temacie wspomniałam), włączyliśmy na stronie klubowej strefy R i MG. Właściwie poumieszczałam już w nich większość materiałów znajdujących się w naszych zasobach i nadających się do umieszczenia tam. Oczywiście jest jeszcze sporo do zrobienia, między innymi dopieszczenie menu, ale tym zajmę się pewnie dopiero po świętach.

Nie da się nie zauważyć, że niestety mamy duże braki w materiałach na temat poszczególnych modeli. I tutaj prośba do Was. Osoby, które byłyby chętne do opracowania brakujących informacji bardzo proszę o kontakt. Nie ukrywam, że liczę na Waszą pomoc :grin: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
fafnir
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 19:19   

Jeżeli wytyczycie mi jakiś kierunek działania,to jakby co zgłaszam się na ochotnika do pomocy.
 
 
martens 




Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 692
Skąd: Lublin

Rover 25

Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 19:43   

Ja nie czuje sie na silach aby opracowywac informacje ale jesli bedzie taka potrzeba chetnie bede sprawdzac i zglaszac ewentualne bledy i braki- jak dotychczas ;) .
Jesli bedzie potrzebna pomoc grafika takze chetnie pomoge w wolnej chwili :D .

pozdrawiam
Marta
 
 
 
fafnir
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 20:55   

Skąd mogę wiedzieć jakich informacji potrzeba i na jaki temat?
 
 
adamsky 




Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 21:03   

Cytat:
Skąd mogę wiedzieć jakich informacji potrzeba i na jaki temat?

napisz PW do Kasjopea, ona da Ci potrzebne informacje.
_________________
Driving is believing !
 
 
 
fafnir
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 21:07   

Ok,dzięki wielkie.Pozdro
 
 
adamsky 




Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 11:22   

a co to za motywy na autkach na górze strony ? ;)
MaRek - Twoja inwencja ?
fajnie to wygląda ;P
_________________
Driving is believing !
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 11:39   

adamsky8811 napisał/a:
a co to za motywy na autkach na górze strony ? ;)

Podobno jakieś święta idą... :)

adamsky8811 napisał/a:
MaRek - Twoja inwencja ?

Nie. Leya.

adamsky8811 napisał/a:
fajnie to wygląda ;P

Czy ja wiem ;) Nie chciałbym mieć tak pomalowanego auta, nawet na święta ;P
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink