Forum Klubu ROVERki.pl :: [R623] Problem obroty H23A3
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R623] Problem obroty H23A3
Autor Wiadomość
KatoSBE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 71
Skąd: Wojkowice

Rover 600

  Wysłany: Pią Lip 01, 2011 15:28   [R623] Problem obroty H23A3
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.3 Rok produkcji: 1994

Witam jest to mój pierwszy temat, więc proszę o wyrozumiałość :) Więc tak od razu mówię samochód pali od tyku przez zimę zero problemów, lecz martwi mnie jedna rzecz podczas gwałtowniejszego dodawania gazu czy to pali na benzynie czy na gazie w zakresie od biegu jałowego silnika do 2,5 tys czasami 3 tys obrotów silnik szarpie, nie mocno ma takie przerwy jakby hmmm nie wiem nie dostawał paliwa czy coś w tym stylu, powyżej 3tys już takie objawy nie występują, nie występują również gdy obroty są zwiększane bardzo lekko, na biegu jałowym pracuje równo, czasami gdy się go przegazuje (cały czas słychać wyżej wymienione przerwy) to na biegu jałowym można też takie przerwy usłyszeć lecz trwają krótko. Po prostu chodzi mi o to od czego zacząć szukając przyczyny? Silniczek krokowy? Świece? Przewody wysokiego napięcia? Kompletnie nie wiem od czego zacząć :/ W jeździe nie odczuwam spadku mocy lecz denerwują takie przerwy i taka nierównomierność oraz to, że potrafi nagle spaść z obrotów i zgasnąć tak sam z siebie... prosiłbym o pomoc ;)
Ostatnio zmieniony przez KatoSBE Pią Lip 01, 2011 19:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 01, 2011 15:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bastek 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 364
Skąd: Racibórz



Wysłany: Pią Lip 01, 2011 17:59   

KatoSBE napisał/a:
Silniczek krokowy?

nie
KatoSBE napisał/a:
Świece?

do sprawdzenia
KatoSBE napisał/a:
Przewody wysokiego napięcia?

do sprawdzenia ale ona zazwyczaj jak już to nie dają napięcia na wyższych obrotach

Zacznij od sprawdzenia błędów w komputerze.
 
 
KatoSBE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 71
Skąd: Wojkowice

Rover 600

Wysłany: Sro Lip 06, 2011 12:00   

Witam po raz drugi... świec jeszcze nie sprawdziłem nie mam klucza takiego w garażu :/ ale za to podkusiło mnie i odkręciłem kopułkę rozdzielacza w celu sprawdzenia styków i zaśniedzeń... syf straszny wyczyściłem i palec i styki w kopułce wychodzące z przewodów wysokiego napięcia... i teraz pojawił się jeszcze gorszy problem po odpaleniu jest to samo co było wcześniej tylko że tak jakby mocniej po jakiejś chwili pracy silnika dodanie gazu wiąże się z dławieniem i na końcu zgaszeniem silnika :/ Co to może być?
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lip 06, 2011 12:22   

Wszystko co piszesz wskazuje na układ zapłonowy, a, jak dla mnie, szczególnie na przewody.

Sprawdziłeś przewody?

Najłatwiej - odpal samochód z otwartą maską w nocy i popatrz, czy nie przeskakują iskry między przewodami.

Do tego sprawdź "fajki" przewodów - w moim 623 przebicie było przez przepaloną fajkę, tak, że dopiero po jej wyjęciu było widać iskrę przeskakującą z boku fajki do głowicy, i po przyjrzeniu się, było widać że fajka ma wypaloną dziurkę wielkości pewnie z 0,3 mm, przez którą iskra uciekała.

Na Twoim miejscu, szczególnie, że jeździsz na LPG, wymieniłbym od razu kopułkę i palec (zamienników to pewnie ze 60 zł), przewody (ze 120 zł) i świece (ze 60 zł za komplet NGK, które są chyba najbardziej polecane do silników Hondy).

W swoim 623 wymieniałem świece co 30 tys. km (może jestem trochę nadgorliwy, ale co tam ;) ), a "po drodze" wymieniłem też kopułkę, palec i przewody i od czasu wymiany przewodów i kopułki nie miałem żadnych tego typu przypadłości.

Z innych rzeczy (raczej nie jest to przyczyna Twoich problemów), to pomyśl kiedy regulowałeś zawory - w tym silniku robi się to ręcznie i należy to robić bodajże co 40 tys. km - to może mieć wpływ na spalanie, falowanie obrotów i ewentualne wypalanie zaworów w przyszłości (szczególnie na LPG).
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
KatoSBE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 71
Skąd: Wojkowice

Rover 600

Wysłany: Sro Lip 06, 2011 13:03   

Przewody z pewnością sprawdzę ;) odkręciłem i skręciłem jeszcze raz kopułkę i auto z powrotem pracuje już nie gaśnie... dalej szarpie, ale już mniej... auto mam od niedawna więc sam nie wiem co było robione a co nie jedyne co wymieniłem ostatnio to olej ;) ale znajdę trochę czasu teraz to posprawdzam wszystko na spokojnie i głowa spokojna ;)
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Lip 06, 2011 23:01   

KatoSBE napisał/a:
odkręciłem i skręciłem jeszcze raz kopułkę i auto z powrotem pracuje już nie gaśnie... dalej szarpie, ale już mniej...
To wymień tą kopułkę razem z palcem na nową.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
KatoSBE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 71
Skąd: Wojkowice

Rover 600

Wysłany: Nie Lip 10, 2011 22:10   

Witam dzisiaj wziąłem się za sprawdzanie co w końcu z tymi obrotami konkretniej z tym przerywaniem więc zacząłem od przewodów i na nich się skończyło ;) a konkretniej dojrzałem że jeden przewód jest owinięty taśmą izolacyjną takim tylko paskiem z ciekawości odwinąłem i co się ukazuje... troszeczkę poszarpany, jeszcze nie wiedząc czy to przyczyna moich problemów wziąłem owinąłem tak porządnie taśma izolacyjną sprawdzić czy jak wsadzę z powrotem coś się zmieni... odpalam i problem znikł, wkręca się super na obroty i wszystko w porządku :) Więc problemem jest przewód wysokiego napięcia, jutro wymieniam i będzie gites ;) Aha jeszcze jedno nie wiem czy to was zainteresuje, nie wiem czy był już może taki temat na forum, parę miesięcy temu miałem stłuczkę podczas której rozwaliło lampy tzn klosze :/ używki są drogie więc trochę motywacji i chęci i zmieściłem do Roverka lampy z BMW 524 E34 ;) Jakby ktoś był zainteresowany jak to wygląda i jak to zrobiłem to pisać na PRIV ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R623] Problem ubytek oleju H23A3
KatoSBE Rover serii 600, Honda Accord 12 Sob Wrz 03, 2011 12:58
Perez
Brak nowych postów [R623] Nierówne obroty, pali się check
check bląd43 blad skrzyni automatycznej 12,wywala płyn ze wspomagania
gufer Rover serii 600, Honda Accord 3 Sro Kwi 07, 2010 07:56
Mayson
Brak nowych postów [R623] falujące obroty , zapala się i gaśnie CHECK
Gość Rover serii 600, Honda Accord 13 Pon Cze 20, 2011 21:55
600Rover
Brak nowych postów [R623] Dziwny huk przy pracy silnika i wysokie obroty
Gość Rover serii 600, Honda Accord 2 Pią Mar 04, 2011 14:14
Perez
Brak nowych postów [R623] Problem z odpaleniem
polok4 Rover serii 600, Honda Accord 1 Pon Cze 11, 2007 12:34
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink