Forum Klubu ROVERki.pl :: Regulamin forum Klubu ROVERki.pl
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kasjopea
Czw Sie 25, 2011 18:58
Regulamin forum Klubu ROVERki.pl
Autor Wiadomość
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

  Wysłany: Czw Sie 25, 2011 18:58   Regulamin forum Klubu ROVERki.pl

Regulamin forum Klubu ROVERki.pl

1. Użytkowanie Forum, w tym rejestracja i logowanie się na Forum Klubu ROVERki.pl oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

2. Jedynym właścicielem i dysponentem Forum jest Stowarzyszenie Klubu Miłośników i Użytkowników Samochodów Marki ROVER i MG. Posty napisane przez użytkowników stają się własnością serwisu. Nie można ich kasować lub zmieniać ich sensu po wysłaniu do serwera bazy danych. Jednocześnie użytkownicy biorą odpowiedzialność za wszystkie swoje posty.

3. Na Forum obowiązuje niniejszy regulamin, netykieta oraz ogólnie przyjęte zasady etyki, kultury osobistej i dobrego wychowania.

4. Warunkiem pełnego korzystania z Forum jest wcześniejsza rejestracja Użytkownika.

a) osoba korzystająca z Forum może posiadać tylko jedno konto użytkownika. Zabronione jest korzystanie z Forum za pośrednictwem kilku kont użytkownika. Dodatkowe konta będą blokowane/usuwane.

5. Forum służy do prowadzenia dyskusji tematycznych i wymiany poglądów w obrębie udostępnionych kącików tematycznych.

6. Wiadomości umieszczane przez Użytkowników w kącikach tematycznych mogą dotyczyć tylko i wyłącznie tematów związanych z danym kącikiem. Konieczne jest:

a) zapoznanie się z opisem tematów poruszanych w danym kąciku tematycznym przed napisaniem w nim wiadomości,

b) trzymanie się tematu, zarówno ogólnego dla określonego kącika tematycznego, jak i w stosunku do konkretnego wątku,

c) nadawanie odpowiedniego tematu nowym wiadomościom na Forum, związanego z treścią wiadomości,

d) niepowielanie treści wątków. Zanim Użytkownik napisze nowy wątek powinien sprawdzić, czy ktoś inny nie założył identycznego lub bardzo podobnego,

e) nieużywanie koloru czerwonego w swoich postach. Kolor czerwony jest zarezerwowany dla Administratorów i Moderatorów.

7. Kąciki mogą być wykorzystywane tylko zgodnie z obowiązującym prawem i ogólnie przyjętymi zasadami etyki. Zabronione jest wykorzystywanie kącików do celów powszechnie uznanych za szkodliwe, niewłaściwe, nielegalne lub niemoralne, w tym:

a) przesyłanie wiadomości zawierających wyrażenia, treści lub załączniki powszechnie uznane za obraźliwe, wulgarne lub niezgodne z dobrymi obyczajami,

b) wyrażanie i przekazywanie na Forum prywatnych niecenzuralnych opinii pod adresem innych osób,

c) rozpowszechnianie prywatnej korespondencji w kącikach bez zezwolenia jej autora,

d) publikowanie wiadomości pozbawionych treści merytorycznych oraz wiadomości zawierających treści o charakterze prowokacyjnym, prowadzących do kłótni i wzajemnej wrogości wśród Użytkowników Forum,

e) umieszczanie tematów namawiających do podawania adresów mailowych, klikania w linki i każdej tego typu pomocy od Forumowiczów, mające na celu uzyskanie własnych korzyści, a także pośrednio poprawienie statystyk stron i portali prowadzących gry, konkursy i tego typu podobne zabawy.

f) umieszczanie w postach i stopce przekazu zmierzającego do promocji, sprzedaży albo innych form korzystania z towarów lub usług, popierania określonych spraw lub idei w celach zarobkowych lub w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z wyłączeniem Instytucji Wspierających, które umieszczają tego rodzaju treści na zasadach uzgodnionych z Zarządem Klubu. Zarząd Klubu w szczególnym przypadku może zezwolić na umieszczanie tego typu treści przez Klubowicza lub Sympatyka na zasadach uzgodnionych z władzami Klubu.

8. W wybranych kącikach mogą zostać wprowadzone dodatkowe zasady, ustalane przez Moderatorów Forum. Są one obowiązujące pod warunkiem, że nie kolidują z niniejszym regulaminem.

9. Administratorzy i Moderatorzy Forum zastrzegają sobie prawo do przenoszenia wiadomości do innych kącików tematycznych w przypadku, gdy ich treść jest niezgodna z tematem kącika, niniejszym regulaminem, lub w innych przypadkach według uznania Administratora lub Moderatora Forum.

10. Administratorzy i Moderatorzy Forum zastrzegają sobie prawo do kasowania wiadomości w przypadkach, gdy zawierają one treści niezgodne z niniejszym regulaminem, gorszące, niezgodne z prawem lub w innych przypadkach według uznania Administratora lub Moderatora Forum.

11. Administratorzy i Moderatorzy Forum zastrzegają sobie prawo do zablokowania Użytkownikowi czasowo lub na stałe dostępu do Forum w przypadku, gdy Użytkownik łamie niniejszy regulamin, netykietę, zasady kultury, stwarza napięta atmosferę lub w innych przypadkach według uznania Administratora lub Moderatora Forum. W szczególności karane będą:

- niestosowanie się do uwag/upomnień Moderatora;
- ubliżanie uczestnikom dyskusji; ośmieszanie ich zachowań lub wypowiedzi; używanie porównań uznawanych ogólnie za obraźliwe; naruszanie dóbr osobistych; szkalowanie; grożenie; molestowanie;
- wszczynanie lub branie udziału w kłótni prowadzonej publicznie; stwarzanie napiętej atmosfery;
- wypowiedzi nie na temat; zaśmiecanie tematu;
- zamieszczanie nieodpowiednich treści w stopce, w profilu lub postach (dotyczy treści niezgodnych z prawem, nakłaniających do wykroczeń, treści pornograficznych, rasistowskich itp.);
- niepoprawienie tematu przez jego autora mimo upomnień Moderatora;
- notoryczne niestosowanie się do zasad polskiej pisowni i uwag o używanie modułu sprawdzania pisowni;
- upominanie się o punkty "pomógł";
- umieszczanie w tematach ofert sprzedaży (do tego służy dział „Sprzedam”);
- publikowanie prywatnej korespondencji bez zgody autora;
- spamowanie zarówno na Forum, SSB, jak i w prywatnych wiadomościach do Użytkowników Forum.

Wszystkie wymienione zachowania nie będą tolerowane zarówno w przypadku ich zaistnienia na Forum, jak i na SSB.

12. Administratorzy i Moderatorzy Forum nie ponoszą odpowiedzialności za:

a) treść publikowanych przez Użytkowników wiadomości, są one prywatnymi opiniami Użytkowników,

b) przerwy w funkcjonowaniu Forum,

c) utratę danych zawartych na Forum,

d) jakiekolwiek straty, utracone korzyści i szkody pośrednie poniesione przez Użytkowników w związku z korzystaniem z Forum,

e) jakiekolwiek straty, utracone korzyści i szkody pośrednie poniesione przez Użytkowników w związku z niemożliwością korzystania z Forum.

13. Treści zamieszczanych na Forum wiadomości są chronione prawem autorskim.

14. Kwestie nie ujęte w niniejszym regulaminie będą każdorazowo rozstrzygane przez Moderatorów (definicja - patrz poniżej) lub Administratorów (definicja - patrz poniżej). Decyzję podjętą przez Moderatora Forum może podważyć tylko Administrator, natomiast decyzję podjętą przez Administratora, mogą podważyć tylko pozostali Administratorzy Forum wspólnie.

Moderator – osoba odpowiedzialna za jakość dyskusji oraz przestrzeganie regulaminu na Forum. W związku z tym status Moderatora jest obowiązkiem, a nie przywilejem.
Do obowiązków Moderatora należy przede wszystkim (choć nie tylko) dbałość o poziom i kulturę dyskusji, dbałość o przestrzeganie podziału tematycznego Forum oraz innych zasad, takich jak odpowiedni format tematów, zamieszczanie zdjęć, kontaktów, cen, opisów, itp., w kącikach, które tego wymagają.
Funkcja Moderatora nie ma związku z wiedzą merytoryczną na tematy moderowanych kącików, a jedynie ze szczególną dbałością o kulturę i poziom Forum, porządek oraz przestrzeganie jego zasad.
Na funkcję Moderatora zostaje powołany Klubowicz na podstawie długości aktywnej obecności na Forum, zasług dla zachowania kultury osobistej, porządku i czystości wypowiedzi na Forum. Nominacja jest uzależniona od możliwości czynnego uczestnictwa w moderacji, tzn. ilości czasu spędzanego na Forum i ilości odwiedzanych wątków.
Kandydaturę nowego Moderatora może wysunąć Administrator lub czynny Moderator. Kandydatura jest dyskutowana w gronie Moderatorów i Administratorów, a w przypadku decyzji pozytywnej proponujący kandydaturę przekazuje propozycję osobie przez siebie zaproponowanej i odbiera jej zgodę lub odmowę na pełnienie takiej funkcji.
W przypadku zgody osoby zainteresowanej Administrator nadaje jej status i uprawnienia Moderatora wybranych w czasie dyskusji kącików.

Administrator - osoba odpowiedzialna za techniczne działanie Forum. Ma prawo użytkować wszelkie funkcje Forum w celu zapewnienia przestrzegania regulaminu oraz sprawnego działania Forum. W związku z tym status Administratora jest obowiązkiem a nie przywilejem.
Na funkcję administratora zostaje powołany Klubowicz na podstawie długości aktywnej obecności na Forum, umiejętności technicznych. Bierze się także pod uwagę wyrażenie chęci pomocy w zapewnieniu jak najwyższego poziomu działania Forum, zasługi dla zachowania kultury osobistej, porządku i czystości wypowiedzi na Forum oraz możliwości czynnego uczestnictwa w administracji i moderacji, tzn. czasu przebywania na Forum i ilości odwiedzanych wątków.
Funkcja Administratora nie ma związku z wiedzą merytoryczną na tematy moderowanych kącików, a jedynie z wiedzą techniczną niezbędną do działania Forum oraz szczególną dbałością o kulturę i poziom Forum, porządek oraz przestrzeganie jego zasad.
Kandydaturę na Administratora może wysunąć Administrator lub czynny Moderator przy poparciu jednego z Administratorów.
Kandydatura jest dyskutowana w gronie Moderatorów i Administratorów, a w przypadku decyzji pozytywnej proponujący kandydaturę przekazuje propozycję osobie przez siebie zgłoszonej i odbiera jej zgodę lub odmowę na pełnienie takiej funkcji.
W przypadku zgody osoby zainteresowanej Administrator nadaje jej status i uprawnienia Administratora.

15. Administratorzy Forum zastrzegają sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w dowolnym czasie i bez podania przyczyn.
 
 
 
SPAMU¦


Wysłany: Czw Sie 25, 2011 18:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink