Forum Klubu ROVERki.pl :: [Roverek 75] Proszę o opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Roverek 75] Proszę o opinie
Autor Wiadomość
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 17:26   [Roverek 75] Proszę o opinie

Witam,

Ponownie przymierzam się do zakupu R75, tym razem znalazłem interesujący mnie model blisko mojej miejscowości i to jest duży plus :)

Wygląda dosyć ładnie, nie zauważyłem niczego niepokojącego, ale zdjęcia tez nie są najwyższej jakości, zresztą koledzy z forum fachowym okiem potrafią wyłapać to, co inni przeoczą, już nie raz się o tym przekonałem :mrgreen:

Proszę o oceny, spostrzeżenia, opinie i sugestie również na temat komisu, może ktoś miał z nim doczynienia i może coś o nim powiedzieć.

http://otomoto.pl/rover-7...-C21968825.html
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 01, 2011 17:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PawelSki99 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 146
Skąd: Aalsmeer-Holandia

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 18:31   

albo zdjęcie tak zrobione albo odstępy miedzy tylną klapą a lampami są mocno nie równe
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 18:53   

zdjęcia są bardzo kiepskiej jakości poproś o lepszej jakości zdjęcia, dość duża szpara jest miedzy grilem a maską ... u mnie takiej szpary nie ma, co do tyłu to jak poprzednik troszkę dziwnie to wygląda ale zdjęcia słabej jakości
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 19:11   

Zdecydowałem, że zamiast prosić o zdjęcia, to jutro przejadę się i oglądnę go na żywo, nie jest daleko jakieś 25 kilometrów więc nie ma problemu.

Jeśli chodzi o dużą szparę miedzy maską a grilem, to trochę dziwne, ale z wystawionych R75 po lifcie na allegro i otomoto tylko jeden nie miał szpary, oglądałem go (był uderzony w bok miernik ledwo się przyczepiał) a reszta tak samo jak tutaj.

Przyjże się również tyłowi czy to jest przez zdjęcie słabej jakości czy rzeczywiście są takie różnice w odstępach.

Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś spostrzeżenia to proszę o informacje :)
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
andyhell 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 234
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 19:14   

jak dla mnie to ta klapa była wymieniana( inny odcień, nierówno dopasowane) i najpewniej zderzak przedni był wymieniany( tak jakby był za nisko umocowany), no i bardzo uboga wersja:(
_________________
***Warrior's of the world***
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 19:24   

więc jeśli będziesz go oglądać to sprawdź czy wiatrak włącza się przy klimatyzacji załączonej i inne podstawowe rzeczy które warto sprawdzić przy oglądaniu sprawdź wszystkie szpary i porób dużo zdjęć samochodu dobrej jakości tak samo silnika pod maską itp ;) to może jakoś uda się nam tobie bardziej pomóc
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 840
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 19:37   

Ciemne plastikowe drewno na desce, przy drążku zmiany biegów i "daszek" nad radiem sugerowało by wnętrze w wersji Contemporary (ciemne z fotelami jak w MG ZT - foto). Przyjrzyj mu się BARDZO dokładnie ;)
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 20:05   

Postaram się przyjrzeć mu dobrze, nie wiem jak ze zdjęciami jeśli wyjdą dobrej jakości to wrzucę na forum.
Nie zgodzę się z andyhell, że jest to bardzo uboga wersja. Uboga wersja byłaby gdyby były tylko 2x elektryczne szyby i tyle, a tutaj są podgrzewane fotele, kontrola trakcji, tempomat, komputer itp. Natomiast zgodzę się, że tylna klapa wygląda dziwnie może to przez światło, ale trzeba się przejechać i zobaczyć.
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
andyhell 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 234
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 21:36   

encor napisał/a:
Nie zgodzę się z andyhell, że jest to bardzo uboga wersja

Faktycznie, nie jest to bardzo uboga wersja :wink: Mój błąd :oops:
_________________
***Warrior's of the world***
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 02, 2011 13:14   

Byłem, oglądałem i opiszę to w miarę jak najlepiej, chociaż oglądałem go na szybko bo nie miałem dużo czasu, to jednak udało mi się wychwycić dużo rzeczy.

1. Zacznijmy od przodu auta, jeśli chodzi o zderzak, to sprzedawca w komisie powiedział, iż zderzak był wymieniany, lewy boczek auta był malowany z powodu zarysowania. To by się zgadzało, tym bardziej, że badałem auto miernikiem lakieru i wszędzie wychodziło, że lakier jest oryginalny, a w tym miejscu lekko było poniżej normy, czyli sprzedający mówił prawdę. Na masce jest mały odprysk lakieru po kamyczku, ale to pikuś :mrgreen:

2. Klimatyzacja działa, włącza się także wiatrak i leci zimne powietrze. Jednak po przeprowadzeniu diagnostyki wyświetlały się błędy 21 i 22 czyli wychodzi na to, że czujniki nasłonecznienia. Nie wiem do czego one służą i czy są potrzebne do poprawnego działania klimatyzacji?

3. Idąc dalej, rzeczywiście są duże różnice w odległościach klapy bagażnika od świateł.
Z jednej strony klapa prawie styka się z lampami, a z drugiej jest duża przerwa i w miejscu gdzie jest koło zapasowe, po tej stronie co jest duża przerwa jest mokro. Myślę, że może udałoby się ustawić klapę na zawiasach, aby nie było tak dużych różnic, jeśli się mylę to mnie poprawcie :P

4. Akumulator do wymiany, był tak słaby, że silnik nawet nie przekręcił, trzeba było odpalać od kabli, ale sprzedawca powiedział, że w cenie auta dadzą nowy aku.

5. Wyposażenie, które sprawdziłem działa tj: tempomat, kontrola trakcji, czujniki parkowania, podgrzewane fotele, komputer.

6. Jest również webasto, niestety nie wiem czy chodzi, bo nie ma pilota ani panelu sterującego, sprzedawca mówił, że działa i włącza się jedynie gdy silnik jest włączony, aby go dogrzać.

7. Opony z przodu strasznie starte i kwalifikują się do wymiany, z tyłu jeszcze w dobrym stanie.

Chyba wszystko opisałem jeśli coś sobie przypomnę to dopiszę, wstawiam takżę zdjęcie komory silnika i proszę o Wasze opinie :)
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
Ostatnio zmieniony przez encor Czw Lut 09, 2012 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 02, 2011 14:15   

encor, co do klapy bagażnika jeśli to jest oryginalna klapa z tego samochodu od nowości to z ustawieniem klapy nie powinno być problemu, trochę się pomęczysz ale efekt będzie dobry, co do wody w bagażniku na 100% winna listwa ozdobna po stronie gdzie był malowany i szpachlowany uszczelnij listwę, sprawdź czy klatka wentylacyjna jest dobrze włożona, jak kupowałem swojego R po lifcie miałem też tam wodę i szybko sobie poradziłem, ale przecież deszczów ostatnio brak wiec chyba koleś musiał auto myć że woda tam się dostała ? sprawdzałeś czy nie ma wody z przodu pod dywanikami jakieś oznaki wilgoci? co do silnika nie mam się do czego doczepić, test klimatyzacji robiłeś jak już szarawo się na dworze robiło? Opony zapewne przełożone do sprzedaży, a sprzedawca mówił dlaczego przedni zderzak był wymieniany? w sumie zderzak da radę dobrze spasować, w sumie miałbyś przy nim trochę pracy ale moim zdaniem chyba warto się nim zainteresować sprawdzałeś dokumenty auta? są 2 kluczyki? spisałeś nr VIN? żeby sprawdzić auto w naszej vin-owskiej wyszukiwarce? czy to nie przekładka itp
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 02, 2011 16:22   

Jeśli chodzi o zderzak, to był porysowany i pęknięty, dlatego został wymieniony, taką wersję usłyszałem. Może auto było myte, bo na nim kurzu nie było, więc mogła być woda w bagażniku. Test klimatyzacji robiłem około godziny 9:30 i słońce świeciło co prawda w tył auta, ale o tej godzinie jest już widno, dlatego nie wiem czy błąd tych czujników jest czymś poważnym czy tylko jakaś błahostka?
Są dwa kluczyki, dokumenty, niestety nie ma książki serwisowej, ale był jakiś wydruk z serwisu i w 2008 roku auto miało 120 tys km. Roverek jest już opłacony wystarczy go tylko zarejestrować, spisałem również numer VIN, auto jest "nasze europejskie" z kierownicą po lewej stronie i według VINu wszystkie parametry się zgadzają. Wyposażenie klasa 3.1 czyli szału nie ma, ale to czego potrzebuję jest więc innych gadżetów nie trzeba najwyżej kiedyś mógłbym go doposażyć w navi i tv.

Siedzenia są ładne nie poprzecierane, w środku przydałoby się go dopieścić, ponieważ nie jest odpicowny jak inne auta, że świecą się, aż razi po oczach, tutaj widać, że był użytkowany i nie jest specjalnie wyczyszczony w środku.

Gdy przejechałem się 75-tką i przesiadłem się do mojej 600-tki, to myślałem z początku, że jadę na hamulcu ręcznym taka jest różnica :P W 75 wszystko jest czułe, ledwo dotknąłem pedał hamulca i już mocno hamowały, pedał sprzęgła chodzi lekko, pierwszy raz jak wcisnąłem sprzęgło, to myślałem, że dziurę w podłodze zrobię tak mocno wcisnąłem, a się okazało, że nie potrzebnie bo wszystko chodzi lekko, no ale jak człowiek jeździł 3 lata tylko jednym autem roverkiem 600, to już się przyzwyczaił :razz:

Ogólnie auto wygląda i prowadzi się dobrze, jest kilka rzeczy do poprawek także poprawek lakierniczych, odprysk na masce, drugi odprysk na nadkolu trochę większy około 2x3 cm, ale myślę, że nie jest źle a przez te niedoróbki można zejść z ceny.

Jeszcze jedno sprzedający zgodził się na układ, abyśmy razem pojechali do Tarnobrzega (czyli jakieś 25 km w jedną stronę), abym mógł sprawdzić auto u swojego mechanika i podpiąć go pod komputer, to mi się spodobało.
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 02, 2011 16:44   

encor, więc w sumie ciekawe auto z tego co wiem to w Sigmie? dobrze mówię w Tarnobrzegu mają a raczej kiedyś mieli komputer pod R75, 3.1 wyposażenie? pewnie dlatego że nie ma chromowanych lusterek i skóry bo tak to w sumie fajne ciekawe wyposażenie, więc właściciel fajnie współpracuje więc coś czuje że sfinalizujesz transakcję pozytywnie
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 02, 2011 17:00   

Zgadza się w Sigmie, widzę haszczyc, że dosyć dobrze znasz Tarnobrzeg, wyposażenie nisko sklasyfikowane, może właśnie dlatego jak mówisz, dodatkowo dodam, że nie ma elektrycznych foteli są ustawiane ręcznie, to też pewnie przyczynia się do słabej oceny.
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
kaktus 



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 6
Skąd: Tarnobrzeg



Wysłany: Pią Gru 02, 2011 17:24   

Od siebie dodam, że są 2 kluczyki, podłoga sucha i ogólnie fajna fura:) . Ma radio JVC z nawigacją (bez anteny i ekranu co prawda no ale ma :D ) a hamulce naprawdę żyleta :D Myślałem, że przelecę przez cały samochód :D Ten R 75 bardzo mi się spodobał, szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze 75tki na sprzedaż w tak fajnym stanie gdzie całe wyposażenie działa bez zarzutu. Mechanicznie też wydaje się być spoko, silnik chodzi naprawdę bdb zawieszenie nie wybite nie puka nie stuka nie szumi :P Fajnie, że zgodzili się na dojazd do Tbg, będzie można obejrzeć auto od dołu i ogólnie lepiej mu się przyjrzeć ;) Sprzedający spoko goście, bezproblemowi i nie spierający się z faktami :) Co więcej z rzeczy wizualnych to na prawie całej długości maski i kawałku błotnika jest coś co trudno troche opisać :P Nie jest to rysa, jest to delikatnie ciemniejszy odcień koloru szerokosc moze 2mm a na błotniku odrobinę to spękane?złuszczone? W kazdym bądź razie efekt taki jakby na drewniany wypolerowany blat ławy kapnęła wódka :P Miernik jednak pokazał że element ten nie był malowany.
Ostatnio zmieniony przez kaktus Pią Gru 02, 2011 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 02, 2011 17:25   

ja bym go brał jeśli mechanik potwierdzi że wszystko jest ok, resztę bajerów których brakuje możesz bez problemu z czasem sobie zamontować, w Tarnobrzegu dość często jestem jak i na całym Podkarpaciu
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 06, 2011 18:58   

Roverek został kupiony, dziękuję wszystkim za dobre rady i opinie.

Auto wymaga kilku poprawek i ogólnie dopieszczenia, ale jest bardzo fajne i naprawdę daje przyjemność z jazdy :mrgreen:
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Roverek 200] Proszę o opinie
sowus Chcę kupić ROVERka 11 Sro Wrz 19, 2012 16:21
sowus
Brak nowych postów [Roverek 75] Proszę o opinie - hep me, plisssss ;-)
kosinsky999 Chcę kupić ROVERka 5 Czw Gru 15, 2011 18:41
kosinsky999
Brak nowych postów [Roverek 75] Proszę oceńcie ten samochód
adzior86 Chcę kupić ROVERka 5 Sob Mar 27, 2010 16:42
adzior86
Brak nowych postów ROVER 200Vi 1.8 VVC+gaz- roverek forumowicza -proszę o opini
wieczny2002 Chcę kupić ROVERka 9 Czw Cze 03, 2010 13:40
Mosiek
Brak nowych postów [MG ZR] Proszę o opinie
kerol Chcę kupić ROVERka 22 Pią Kwi 10, 2015 20:32
j0zek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink