Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover streetwise 2.0 TDi] sciaga na prawa strone
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover streetwise 2.0 TDi] sciaga na prawa strone
Autor Wiadomość
talar 



Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 15
Skąd: sochaczew



  Wysłany: Wto Sty 17, 2012 15:30   [Rover streetwise 2.0 TDi] sciaga na prawa strone
Typ: TDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

CZy moglby ktos kto mial podobny przypadek z roverkiem mi pomoc...

Mianowicie auto sciaga na prawa strone i jest bardzo wyczuwalne zwlaszcza przy przyspieszaniu!!! Wczesniej nie bylo tego problemu pojawil sie po wymianie kol na zimowe, sezon wczesniej nie bylo problemu.

dodam ze wymieniany zostal lewy przegub, i mechanik powiedzial ze jest to jakas podroba chinska i musial dac jakas podkladke, mimo wszystko po wymianie auto nie sciagalo i wszystko bylo ok.

Czego moze byc to przyczyna, mozliwe ze to wina tego przegubu czy poprostu kola sa zle wywazone???

Prosilbym o jakies rady
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 17, 2012 15:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
arczi83 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 310
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Sty 17, 2012 16:30   

Dzieje się tak jak nie miałeś opisanych kół i pozamieniałeś je miejscami. Jeśli masz opony kierunkowe to pół biedy bo możesz zamienić koła przód z tyłem. Każda opona zużywa się inaczej i stąd właśnie teraz tak się dzieje. Jak ściąga Cię w prawo to zamieniłbym najpierw koła na prawej osi(czyli tylne do przodu a przednie do tyłu) i zobaczył czy będzie lepiej. Ostatnią rzeczą jaką można jeszcze zrobić to jechać na kontrolę i ewentualne ustawienie zbieżności.
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Sty 18, 2012 02:25   

arczi83 napisał/a:
Ostatnią rzeczą jaką można jeszcze zrobić to jechać na kontrolę i ewentualne ustawienie zbieżności.


A nie prościej po prostu jechać i wyważyć koła?

Przecież zamiana kół to ponad 10 kombinacji :/ A jak trafi na właściwą za 10 razem :P

Polecam wyważyć koła. Zresztą przed każdym założeniem kół powinno się to robić. Druga sprawa jak koła były przechowywane też robi swoje. Przy okazji wyważenie można pooglądać felgi czy nie są gdzieś przygięte od krawężnika.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
talar 



Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 15
Skąd: sochaczew



Wysłany: Sro Sty 18, 2012 14:57   

dzieki za rady

pozamieniam kola, bo przy zamianie na zimowe byly wywazane dlatego odrzucilem opcje ze sa zle wywazone.

Auto raczej nie bylo nigdzie walniete ani nie ma skrzywionych felg takze jedyne co tam bylo robione to ten przegub.

dam znac czy pomoglo
dzieki
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Sro Sty 18, 2012 18:52   

Jak masz możliwość jedź na komputerową zbieżność i geometrię ja zapłaciłem 80zł i dowiedziałem się wszystkiego :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kangaroo69 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 562
Skąd: Lubelszczyzna



Wysłany: Sro Sty 18, 2012 22:11   

Ja mam tak samo i też rzecz się stała na zimowych kołach :???: Pojechałem na ustawianie zbieżności(komputerowe, bo na kij to już chyba mało kto potrafi ustawić) na alufelgach ,wszystko bylo dobrze dopóki zimówek nie założyłem, pomimo tego że wyważone to ciągnie w lewo kierownicą :razz: Nawet jeśli opona jest ścięta to da się to razem z felgą wyważyć ale na kierownicy to zawsze będzie odczuwalne :razz:
_________________
http://www.ekmoto.pl/KONKURS-a13_0.htm
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Sro Sty 18, 2012 22:22   

ja pytałem się gościa jak wygląda nie komputerowe bo o dziwo w krk sporo ich i mówi że na lampki na sznurki :shock: itp. ale jak ktoś szuka oszczędności nieraz na bezpieczeństwie to niech jeździ :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tommek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 151
Skąd: Przemyśl / Kraków



Wysłany: Sro Sty 18, 2012 23:58   

mi się wydaje, że zależy to od opony. Mi na letnich alusach też ściągało na prawo. Po wymianie na felgi z zimówkami, auto jedzie prosto jak trzeba.
Może to w jaki sposób opona była trzymana gdy auto było na zimówkach.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 19, 2012 11:54   

Najwyraźniej macie coś z felgami/oponami. U mnie ten problem nie występuje ani na letnich ani na zimowych oponach, a dodam że felg co roku nie wyważam. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
talar 



Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 15
Skąd: sochaczew



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 13:51   

Zamienilem dzis kola tyl na przod po prawej stronie, nie jestem do konca pewny ale jest jakby poprawa bo auta nie sciaga juz tak drastycznie ale w dalszym ciagu zjezdza na prawo.

Przypuszczam ze to wina opon, jak pisalem wczesniej auto malo uzytkowane a po wymianie przegubu wszystko bylo ok, problem sie zaczal po zamianie na zimowki.

Dzieki wszystkim za komentarze

Pozdrawiam
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 19:53   

Cytat:
ja pytałem się gościa jak wygląda nie komputerowe bo o dziwo w krk sporo ich i mówi że na lampki na sznurki itp. ale jak ktoś szuka oszczędności nieraz na bezpieczeństwie to niech jeździ


Ojjj widać nie widziałeś jak ustawia się w optycznych przyrządach z zarówką lub nowocześniejszej ich wersji z laserem. Jest t o świetny sprzęt , prosty w obsłudze i umożliwia łatwe kombinowanie z zbieżnością w przypadkach gdy auto jest troche krzywe i wymaga regulacji innej niż książkowa by nie ściągało a wyniki są porównywalne z komputerowym.

Co innego sznurek czy listewka, choć i tak ustawiali kiedyś fachowcy ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [r 25 tdi 2001 r 2.0 ] ściąga na lewa strone
koziarzumyslu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Paź 12, 2009 22:18
Kefir_85
Brak nowych postów [Rover 216 96-00r] Delikatnie ściąga na lewo.
bizon9ek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Wrz 19, 2007 08:16
Kris
Brak nowych postów [ROVER 220SDI] PRAWA PODUSZKA ŚILNIKA
KWT Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Mar 09, 2012 12:39
7Tomi
Brak nowych postów [Rover 25] a [Rover Streetwise] Pytanie o światła przednie
piwko57 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Kwi 03, 2010 20:18
Ciufa



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink