Forum Klubu ROVERki.pl :: [r620]elektryka ? rozrusznik ? a moze akumulator ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r620]elektryka ? rozrusznik ? a moze akumulator ?
Autor Wiadomość
grubywp 



Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Pru



  Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 21:49   [r620]elektryka ? rozrusznik ? a moze akumulator ?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam ,
wiec szybko zwiezle i na temat , mam oproblem dotyczacy odpalania samochodu ,
akumulator Bosh Silver ble ble ble dwu letni (w innym samochodzie smiga az milo ) , wchodzac do samochodu chcac odpalic daje oznaki ze chce krecic ale nie odpala , pobor mocy na poziomie 0,11a z miernika , ladowanie jest , podlaczenie super ,

pierwsze obkrecenie jest ok drugie slabiej a potem juz padaczka :sad:

myslac o slabym akumulatorze z rana zaczolem uzywac urzadzenia rozruchowego naladowanego na maxa czyli dodatkowy prad jest

- tak mi sie wydawalo lecz nadal to samo :sad:


nastepna mysl , hmmm rozrusznik podlaczajac samochod na kable od disla pali jak wsciekly (dodam iz maciora przy innych silnikach zdaje egzamin prawidlowo przy rozladowanych aku na maxa ) na pych z dwojeczki to samo pali jak ta lala ale przeciez ciagle nie bede pchal rovera ;/


jeszcze jedno co mnie zastanawia jest to ze czasami odpala normalnie a czasami poprostu ma takie dziwne bajki , jak myslicie co to moze byc ja juz nie daje rady :bezradny:
Ostatnio zmieniony przez grubywp Sob Kwi 21, 2012 10:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 21:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 21:59   

Sprawdziłbym kabel masowy od akumulatora i jego mocowanie do nadwozia.
 
 
grubywp 



Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Pru



Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 22:02   

klemry jak i przewod masowy poprawilem wraz z uzyciem kontakt spray , polaczenia jestem pewiem strat nie powinno , chodz jutro zrobie to ponownie ;)
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 07:40   

Ewentualnie jeszcze połączenia na rozruszniku, szczególnie tzw. spinka, no ale skoro z dawcy odpala bez problemu, to nie powinno mieć to znaczenia.
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 09:05   

grubywp napisał/a:
pierwsze obkrecenie jest ok drugie slabiej a potem juz padaczka

Mialem identycznie jak Ty-u mnie okazalo sie, iz rozrusznik sie zawiesil.Potraktowalem go kluczem od kol i juz ponad tydzien dziala idealnie
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 11:38   

grubywp: zrób sobie test - podłącz pomiędzy ujemny biegun akumulatora a jakiś punkt masy woltomierz, najlepiej analogowy lub z pamięcią wartości szczytowej. Jak nie masz takiego miernika to możesz wpiąć żarówkę (jakąś małą, może być taka jak od podświetlenia schowka, albo od licznika). Jeśli przy odpalaniu będziesz miał spadki napięcia na kablu masowym to żarówka zacznie się żarzyć(bardziej lub mniej zależnie od wielkości spadku napięcia na połączeniu masy).

Tak samo możesz przetestować dodatni biegun - podłączasz się między klemę dodatnią i zacisk tego grubego kabla na rozruszniku.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 13:52   

sprawdź stan złączki grubego kabla plusowego przy rozruszniku (elektromagnesie). Może tam trochę skorodowało
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
grubywp 



Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Pru



Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 10:53   

wczoraj udałem się do zaufanego mechanika znajomych w Bremen ,
mówiąc mu o problemie powiedział mi ze pomoże mi zdiagnozować problem lecz naprawa na pewno się nie zajmie ponieważ nie zajmuje się silnikami hondy , młody chłopaczek który u niego pracuje słysząc o problemie zaczol opowiadać o swoim problemie w H prelude , mówiąc ze miał podobny problem z odpaleniem samochodu , ze działo się przez zalana świece przez olej , i iskra uderzała w silnik i prąd wracał na rozrusznik w drugim kierunku blokując rozrusznik , by sprawdzić czy to bankowo to zostawiłem samochód do dzisiejszego poranka , chłopaczek zadzwonił wiec pojechałem ,
okazało się ze trafił , z rana gdy chciał odpalić rozrusznik znów się blokował a jedna ze świec była zalana olejem ,
diagnoza = 50 e ;/

z tego co mi powiedzieli ze naprawa i tak będzie droższa niż to opłacalne stwierdzili bym wstawił aku z disla by miał dużo mocy i przy odpalaniu bo każdego poranka będę musiał kręcić trochu by odpalić samochód , lecz nie chce kombinować tylko porostu zahamować ten olej ,

co będzie do wymiany :?: ,
tu roboczo godzina tych gadów kosztuje majątek :!:
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 16:04   

grubywp napisał/a:
co będzie do wymiany :?:
To: http://www.iparts.pl/czes...acje-produktowe
a zwłaszcza te uszczelki pod świece.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Rozrusznik czy akumulator ?
wiecho65 Rover serii 600, Honda Accord 10 Pią Sty 15, 2010 09:00
wiecho65
Brak nowych postów [R620] Rozrusznik ?
Tomasz620 Rover serii 600, Honda Accord 16 Nie Paź 25, 2009 15:03
Tomek1212
Brak nowych postów [R620] Rozrusznik
BorysOpole Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Mar 26, 2010 17:24
Konix
Brak nowych postów [R620] Rozrusznik?
wiecho65 Rover serii 600, Honda Accord 5 Pią Lis 27, 2009 17:09
staf
Brak nowych postów [R620] Rozrusznik
siema977 Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Lut 13, 2010 23:59
mcjg



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink