Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zmieniarka USB
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zmieniarka USB
Autor Wiadomość
franki01 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 100
Skąd: Toruń

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 25, 2012 15:25   [R75] Zmieniarka USB

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem roverka 75 z roku modelowego 2000. Mam w nim możliwość zamontowania zmieniarki. W poprzednim samochodzie korzystałem z usb w radiu i bardzo komfortowo się go używało. Nie chciałbym przekładać tego radia do rovera, bo zepsuje ten angielski klimat :) Dlatego szukam zmieniarki USB/SD. Znalazłem na allegro za 400 zł jedną pozycję i zastanawia mnie, czy faktycznie wybór jest tak ubogi. Czy ktoś wie, gdzie indziej mogę dostać zmieniarkę USB? Może będzie pasować z jakiejś innej marki? Czy takie zmieniarki USB były fabrycznie montowane w jakiś rok modelowy? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 25, 2012 15:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Nie Mar 25, 2012 21:36   

http://caraudiosecurity.c...83/spd/bmw.html
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 27, 2012 23:23   Zmieniarka USB

Witam,

mam taką zmieniarkę z Allegro za 399pln, powiem krótko były z nią niezłe jaja, działała mi przez ok 3 miesiące potem przestała, w momencie gdy była sprawna to:

1. nie rozłączała wzmacniacza po wyjęciu kluczyków, kilka razy załatwiła mi aku, po przeróbce podłączenia plusa pod stacyjkę problem się rozwiązał
2. potrafiła się zawiesić podczas odtwarzania muzy, pomagało jedynie wyłączenie silnika
3. kilka razy przy nagłych/mocniejszych skrętach kierownicą przełączały się utwory
4. zaczęła się grzać i przestała działać

Nie wiem czy to na pewno wina zmieniarki (jest na niej naklejka BMW, ma dodatkową kostkę do podpięcia do R75), czy może mojej elektryki.

Jeśli ktoś z Wrocławia chętny do testów, mogę ją pożyczyć, nie używam jej od roku, a obecnie mam uszkodzone radio - zalane wodą :(
 
 
 
franki01 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 100
Skąd: Toruń

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 28, 2012 11:29   

Dzięki za pomoc. W takim wypadku zrezygnuję z USB i będę leciał na płytkach. Samą zmieniarkę udało mi się załatwić za grosze, tyle że była bez magazynku. Magazynek też nie kosztuje sporo. Płytka CD to koszt złotówki więc żadna strata :)
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 28, 2012 16:38   ?

Ale oryginalna zmieniarka nie czyta mp3 z tego co się orientuję, mam takową (kupiłem razem z autem) ale ma problemy z wysuwaniem "szuflady", tzn miała bo teraz jest odłączona i zalega mi razem z kilkunastoma częściami od R75 jaki mi się już nazbierały przy okazji wymiany.
 
 
 
franki01 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 100
Skąd: Toruń

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 28, 2012 18:05   

Zdaję sobie sprawę, że zmieniarka nie czyta mp3. Sam magazynek to nie taka prosta sprawa, jak mi się wydawało. Wpisanie samego modelu "xqe 100430" na googlach zwraca niewiele wyników. Zmieniarka jest teraz w serwisie car audio i czekam aż coś znajdą, co nadawałoby się do zamontowania w aucie. Chyba chcąc, nie chcąc skończy się na module z USB/SD :)

EDIT:
Mam jeszcze pytanko. W jednym miejscu doczytałem, że alpine xqe 100430 może zostać zastąpiona przez alpine xqe 105560. Czy to prawda?
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 16:02   

Witam,

muszę napisać małe sprostowanie co do mojego posta w tym wątku (z 27 marca 2012), otóż dzięki koledze z forum do którego udałem się na wymianę kół i kilka innych napraw/poprawek, udało się naprawić działanie mojej zmieniarki mp3. Obecnie nie mam z nią prawie żadnych problemów. Odszczekuję zatem:

"2. potrafiła się zawiesić podczas odtwarzania muzy, pomagało jedynie wyłączenie silnika"

Testowana ok 2 tygodnie (praktycznie codziennie przez 30-40 min) ani razu nie zawiesiła się podczas odtwarzania muzyki

"3. kilka razy przy nagłych/mocniejszych skrętach kierownicą przełączały się utwory"

Efekt jak do tej pory nie wystąpił

"4. zaczęła się grzać i przestała działać "

Nie grzeje się

Wszystkie powyższe przyczyny prawdopodobnie były spowodowane uszkodzonym przewodem zasilania od stacyjki (zamontowanym na tzn "szybkozłączkę")

Nadal sporadycznie występuje brak "zmieniarki" do tej pory 3 razy na > 40 prób. Czytając o układach/kabelkach K-Bus doczytałem iż w tego typu urządzeniach podobnie jak w zmieniarkach mp3 brak jest detekcji "kolizji" co może objawiać się odłączaniem/nie wykrywaniem urządzenia podczas komunikacji. Ale to już wina samego układu w tym przypadku zmieniarki mp3.
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sob Cze 02, 2012 17:17   

kbus dochodzi do zmieniarki?? a jakby tak go odciąć??
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 02, 2012 18:53   

O tutaj http://7er.pl/showthread.php/22021-Interfejs-I-bus doczytałem o "braku detekcji kolizji" w zmieniarkach mp3 co może powodować ich "zwieszanie".

cytuję:

"Układ na tranzystorach ma w d..ie czy to co wysyła nie nałożyło się akurat na jakiś telegram od innego urzadzenia.
To inne urzadzenie (oryginalne) kapnie się że była kolizja i powtórzy telegram - akcja dojdzie do skutku a nasz układ na tranzystorze jest ciemny w tej kwestii i transmisja nie dojdzie.

podsumowując do sporadycznych podłączeń - nie ma sprawy transyztorowy interface też jest ok - w koncu podlaczymy go na 5 minut - zrobimy co trzeba np NAVCODERem i odłączymy. Jednak jesli chcemy na stałe podlaczyć celem np obsługi CARX - to PEWNE jest że będą kolizje.

Dobrym miernikiem tego zjawiska są opinie o zmieniarkach MP3 - one też nie mają detekcji kolizji - wszyscy wiemy jak ten szajs się zachowuje (raz działa, raz zmiana plyty wywala go i jest cd check itp - słowem kiszka)"

@Sash997 podobne efekty mogą wystąpić na tej tańszej wersji K-Bus (IBus) którą zamówiłem, ale myślę że do tych zastosowań do których ma posłużyć, taka wersja wystarczy, przynajmniej na próbę.
 
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Nie Cze 03, 2012 11:06   

Tak prościej ujmując chodzi zapewne o brak bufora antywstrząsowego.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Cze 03, 2012 22:46   

HiS chodzi tu o detektor kolizji danych wysyłanych jednym kablem czyli na lini k-bus kturą są połączone różne moduły w aucie :smile:
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka
lukasz5992 Car-audio, nawigacje, radia CB 12 Sro Mar 23, 2011 19:51
krzys_ko5
Brak nowych postów [ALL] zmieniarka
jak odpalic cd bez magazynku
drlubicz Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Nie Maj 16, 2010 00:06
marynabiala
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka CD
klozi85 Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Nie Paź 17, 2010 20:02
maryba
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka CD
MARCONI13 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Wrz 13, 2009 22:28
MARCONI13
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka CD
arczi220 Car-audio, nawigacje, radia CB 26 Sro Lip 06, 2011 20:41
urzendnik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink