Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400SDi] Górny wąż chłodnicy, gdzie dostać?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400SDi] Górny wąż chłodnicy, gdzie dostać?
Autor Wiadomość
farek 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 224
Skąd: Międzylesie



Wysłany: Nie Maj 10, 2009 19:48   [R400SDi] Górny wąż chłodnicy, gdzie dostać?

Koledzy i koleżanki problem mam z Roverem. Pękł mi wczoraj górny wąż chłodnicy (taki z trójnikiem, idzie do termostatu, chłodnicy i silnika), wychlapał mi cały płyn chłodzący. Wiecie może gdzie taki dostane? Zależy mi zeby był nowy, nie chce używki. Sprawdzalem na stronie Tomateam i nie bylo tam takiego. Niedziela jest, więc nie chce tam dzwonić... Kurde bo auta cały czas potrzebuje ;/
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 10, 2009 19:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Maj 10, 2009 19:59   

Albo tomateam, albo możesz w serwisach hondy zapytać .... jedynie tam nówka pewnie ... a na szcybko nie dasię jakoś pokleić tego ?? wstawić kawałek rurki itp. ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
boosterr 



Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 16
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Maj 10, 2009 19:59   Re: [R400SDi] Górny wąż chłodnicy, gdzie dostać?

farek napisał/a:
Koledzy i koleżanki problem mam z Roverem. Pękł mi wczoraj górny wąż chłodnicy (taki z trójnikiem, idzie do termostatu, chłodnicy i silnika), wychlapał mi cały płyn chłodzący. Wiecie może gdzie taki dostane? Zależy mi zeby był nowy, nie chce używki. Sprawdzalem na stronie Tomateam i nie bylo tam takiego. Niedziela jest, więc nie chce tam dzwonić... Kurde bo auta cały czas potrzebuje ;/


Spróbuj może na motoneo.pl. Mają sporo do Roverków
 
 
farek 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 224
Skąd: Międzylesie



Wysłany: Nie Maj 10, 2009 20:06   

zadzwonie jutro do tomateam może coś znajdą... a w wałbrzychu jest może jakiś serwis hondy? jutro tam jade więc bylaby okazja... póki co jest to jakoś zaizolowane ale na dłuższą metę to ryzykowne... Chce mieć pewność przed każdym wyjazdem, że dotrę bez problemów na miejsce. Dlatego wolę mieć to szybko zrobione.

Edit:
a w ogóle to od R200 i 600 też podejdzie? nie jest tam jakiś inny układ? Chodzi mi o to czy są tak samo powyginane i czy bedzie pasować.

[ Dodano: Pią Maj 22, 2009 09:59 ]
wiem, że jeden pod drugim ale temat został zagrzebany.
Znalazłem taki jak na fotkach poniżej, jego stan na moje oko jest całkiem dobry. Wart jest ceny 100zł według was?
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 22, 2009 10:05   

up :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pią Maj 22, 2009 11:41   

W 600 jest taki sam, trojnik tak kosztuje od 80-120
 
 
 
boros 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 21
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pon Maj 25, 2009 10:37   

Co do serwisow hondy to nie wiem czy wszedzie ale napewno w bydgoszczy maja gleboko klientow 2 razy chcialem cos kupic i mi powiedzieli ze tylko z numerem nadwozia bo katalogow nie maja i nic mi nie pomoga.
 
 
alga 



Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 60

Rover 45

Wysłany: Pią Lut 08, 2013 16:12   

Odświeżę temat... pilnie potrzebuję górnego węża/przewodu chłodnicy do Rovera 45 a na allegro niestety ceny po 100 zł za ten kawałek gumy i ciężko to w ogóle dostać... więc pytanie czy jest jakiś zamiennik? czy jakiegoś innego rovera będzie podobny/będzie pasował? z tego co widzę po zdjęciach, w Roverach 400 czy 414 jest praktycznie taki sam co do 45.... ale to tylko zdjecia, dlatego proszę o pomoc i rade

jest jeszcze mozliwosc, ze dokupie kolanko i zacisk i się zmontuje z moim kawałkiem, ale czy to ma sens czy bedzie to tylko dobre "na chwile"?
_________________
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć..."
 
 
Lukasik 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 201
Skąd: Przysucha

Rover 45

Wysłany: Pią Lut 08, 2013 17:35   

alga, nie wiem jak w benzynie, ale w dieslu jest trochę inny niż w R400. W R45 diesel to jest taki czwórnik cały a w R400 diesel jest trójnik. Nikt nie chce sprzedawać samego górnego węża tylko cały komplet. Ja musiałem komplet kupić. Jeśli się nie mylę to w 400 nie jest możliwe podmienienie tylko tego górnego węża natomiast w R45 ten górny wąż można wymienić, bo jest na objemkę złapany.
 
 
kombinator 



Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 5



Wysłany: Sro Lut 13, 2013 16:07   

alga napisał/a:
Odświeżę temat... pilnie potrzebuję górnego węża/przewodu chłodnicy do Rovera 45 a na allegro niestety ceny po 100 zł za ten kawałek gumy i ciężko to w ogóle dostać... więc pytanie czy jest jakiś zamiennik? czy jakiegoś innego rovera będzie podobny/będzie pasował? z tego co widzę po zdjęciach, w Roverach 400 czy 414 jest praktycznie taki sam co do 45.... ale to tylko zdjecia, dlatego proszę o pomoc i rade

jest jeszcze mozliwosc, ze dokupie kolanko i zacisk i się zmontuje z moim kawałkiem, ale czy to ma sens czy bedzie to tylko dobre "na chwile"?


też dosc długo szukałem takiego węża .U mnie jest mały kawałek węża w kształcie s który wychodzi od chłodnicy i za pomocą opaski mocowany jest do trójnika obok alternatora. Zamówiłem używke od siostry hondy D okazało się jednak, iż ma mniejszy przekrój :sad: i delikatnie inny kształt. Po kilku godzinach ślęczenia na allegro namierzyłem bardzo podobny do mego od citroena xary . tylko niewiem jaki typ silnika . Po lekkim obcięciu końcówek ok. 1cm spasował i jest jak orginał . Koszt to 20 PLN +przesyłka :D
 
 
alga 



Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 60

Rover 45

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 19:54   

Ja kupiłam od R200 na szrocie, jakieś kolanko i miało niby pasować... koszt około 20 zł a jednak trzeba kupić oryginalny, taki sam wąż bo ten kawałek "dorobiony" nadaje się tylko na krótki okres użytkowania, także mnie również czekają przeszukiwania allegro. Dzieki za podpowiedz, moze uda mi sie coś znaleźć podobnego od tej xary... ;)
_________________
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć..."
 
 
Marcin1642 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 126
Skąd: Zamość



Wysłany: Czw Lut 14, 2013 00:01   

Różnica mogła wynikać z tego że w jednym aucie była klimatyzacja a w drugim nie lub wąż który kupiłaś już był wymieniany i nie był oryginalny. Bo ogólnie to powinien pasować bo nawet chłodnice są takie same.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400SDi-99]-Przekaźnik świec żarowych - gdzie jest?
MIRAS34 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Gru 18, 2009 22:03
Jugol
Brak nowych postów [R45] górny wąż chłodnicy
Ashu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Wrz 03, 2015 15:45
Ashu
Brak nowych postów [416] Górny wąż chłodnicy.
fredii Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Lut 11, 2015 20:55
fredii
Brak nowych postów [R 416] Wąż chłodnicy (górny)
kmc Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sob Kwi 10, 2010 18:52
uciu_85
Brak nowych postów [ROVER 414] Wąż do chłodnicy górny
rodziu81 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Wto Cze 29, 2010 17:57
benio_bicos



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink