Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 45] Brak kierunkowskazów i awaryjnych
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 45] Brak kierunkowskazów i awaryjnych
Autor Wiadomość
evita 



Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 88
Skąd: Kowal

Rover 45

  Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 14:17   [R 45] Brak kierunkowskazów i awaryjnych
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2004

Witam!
Problem jak w temacie: podczas skręcania kierunkowskaz nagle przestał klikać i zniknęły strzałki na wyświetlaczu, okazało się, że także awaryjne nie działają.
Następnego dnia wszystko wróciło do normy, ale na krótko. Przekopałam forum i wczoraj po południu posprawdzałam wszystkie bezpieczniki w skrzynce i pod kierownicą ( nie było przepalonych) i przekaźniki ( też raczej w porządku, bo po zamianie miejscami nadal kierunki i awaryjne nie działały). Na wszelki wypadek potraktowałam przekaźniki i włącznik awaryjnych sprayem kontaktowym i nadal nic. Dzisiaj rano pojawiły się awaryjne i działają nadal, więc to pewnie przerywacz kierunkowskazów, ale gdzie on jest??? Niestety mój zaufany mechanik wyjechał na urlop, więc chwilowo jestem zdana na siebie. Może ktoś bardziej rozgarnięty niż ja mógłby mi pomóc? Będę wdzięczna.
_________________
Pozdrawiam wszystkich miłośników ROVERków!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 14:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 14:28   

Przerywacz kierunkowskazów jest za bezpiecznikami pod kierownicą, takie czarne pudełeczko. Miałem podobny problem i w końcu wyjąłem go, rozebrałem, przelutowałem luty i teraz wsjo działa :mrgreen:
 
 
evita 



Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 88
Skąd: Kowal

Rover 45

Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 15:40   

Dzięki gregor13!
Po zejściu do garażu okazało się, że działają zarówno awaryjne, jak i kierunki. Niestety moja radość trwała bardzo krótko, zanim usłyszałam skąd dochodzi klikanie-wszystko padło. Ale chyba udało mi się zlokalizować to ustrojstwo. Wczoraj go nie zauważyłam za gąszczem kabli. Na zdjęciu niezbyt dobrze widać, ale to pewnie takie czarne pudełko po lewej stronie za bezpiecznikami? Tylko jeśli dobrze kombinuję, to żeby się do tego przerywacza dobrać, trzeba odkręcić listwę z bezpiecznikami albo powypinać te kolorowe kabelki z gniazd? :evil:
_________________
Pozdrawiam wszystkich miłośników ROVERków!
 
 
Marcin1642 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 126
Skąd: Zamość



Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 18:35   

Sprawdź włącznik awaryjnych jeżeli nie działają awaryjne to może on być przyczyną problemu, jeżeli nie działa włącznik nie działają też kierunkowskazy. Jeżeli masz możliwość to zrób podmiankę włącznika awaryjnych z jakiegoś innego R 400 lub R 45 (ewentualnie sprawdź tam styki) wtedy będziesz szukała dalej jeżeli to nie pomoże.

Tak się zastanawiam a czy przypadkiem przerywacz kierunkowskazów nie jest wbudowany właśnie we włącznik świateł awaryjnych?

A to co wskazujesz na zdjęciach to nie wygląda tak jak ten przedmiot na zdjęciu poniżej?
Bo jeżeli tak wygląda, to nie jest przerywacz kierunkowskazów tylko uderzeniowy wyłącznik bezpieczeństwa.
 
 
evita 



Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 88
Skąd: Kowal

Rover 45

Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 19:24   

Styki włącznika są czyste, ale na wszelki wypadek potraktowałam je kontakt spreyem. Niestety bez skutku. Zwykle po kilku godzinach odpoczynku załącza się wszystko, potem znów pada. Jutro będę działać dalej. Dzięki za podpowiedzi!
_________________
Pozdrawiam wszystkich miłośników ROVERków!
 
 
Marcin1642 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 126
Skąd: Zamość



Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 21:06   

Doczytałem że może to być wina albo włącznika awaryjnych bo tam jest przerywacz kierunkowskazów lub przekaźnika kierunkowskazów który znajduje się w skrzynce z bezpiecznikami (przynajmniej u mnie tam był rover R45 z 2000 roku bo widzę, że skrzynka bezpieczników się delikatnie różni)
 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Sob Wrz 07, 2013 16:03   

Jak szukałem przerywacza, też nie działały kierunki -> wsadziłem rękę za bezpieczniki i ruszałem czym popadnie ażtrafiłem. Ten przerywacz wygląda jak zwykły przekaźnik. Początkowo myślałem, że jest słaby styk i "przywiązałem" przerywacz do gniazda gumką, ale to było na krótką metę (czasami, jak nie działały kierunki musiałem walnąć porządnie w dół deski, żeby się "odezwały"). Po przelutowaniu działają bez gumki :mrgreen: U mnie jak nie działały kierunki, awaryjne działały normalnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400]Brak awaryjnych,
tomkoq1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Nie Mar 18, 2012 12:40
tomkoq1
Brak nowych postów [R45 1,6 2003r.] Brak kierunkowskazów
gregor13 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Wto Maj 18, 2010 21:28
gregor13
Brak nowych postów [R420] Pomocy brak świateł awaryjnych i Odpalanie
sadeczek_ Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Sob Kwi 11, 2009 21:46
thef
Brak nowych postów [r400]brak kierunkowskazow / nie odpala...
pablo773 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Nie Paź 09, 2011 09:56
Adrian
Brak nowych postów [R400] Gaśnie po odpaleniu, wysokie obroty, brak awaryjnych
zym Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Sob Wrz 14, 2013 16:31
zym



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink