Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Dodatkowe lusterka przy ciągnięciu kempingu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: MaReK
Pon Wrz 16, 2013 10:04
[R75] Dodatkowe lusterka przy ciągnięciu kempingu
Autor Wiadomość
ruta 



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 14
Skąd: Wrocław



  Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 11:06   [R75] Dodatkowe lusterka przy ciągnięciu kempingu
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam wszystkich.

Pytanie dotyczy sposobu montowania dodatkowych lusterek. Charakterystyczny tył (pół-elipsa) lusterek w R 75 powoduje, że paski mocujące zsuwają się z lusterka. Może macie jakiś patent na tą niedogodność? Może, ktoś ma już sprawdzony model lusterek z innym rozwiązaniem mocującym?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez ruta Pon Wrz 16, 2013 19:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 11:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 20:02   

Miałem fajne lusterka z poprzedniego auta-takie zakładane na błotnik,ale w zeszłym roku "dźwignęli" mi na stacji benzynowej pod Koszalinem i musiałem coś wymyślić.
Kupiłem najzwyklejsze lustra po ok.40 zł. sztuka,ale faktycznie nie da się tego założyć do R75.Doskonale leżą np. w peugeocie 307.
Wpadłem na pomysł żeby odwrócić uchwyty podkładając sprężyny jako dystanse i wkręcając nieco dłuższe wkręty. Mocowanie do lusterka załatwiam długimi opaskami nakablowymi (w kolorze czarnym). Robię coś w rodzaju "pajączka" z trzech takich opasek na każdym lusterku i trzyma się znakomicie.
W tym roku zrobiłem tak ok. 3,5 tys. km po kraju,miałem dwie kontrole drogowe i wszystko OK. Po powrocie do domu opaski odciąłem i nawet śladu na lakierze nie ma.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 20:47   

Ja mam takie dokładane na górę panorama mocowane na klamerkę i sprawdza się rewelacyjnie.
 
 
ruta 



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 14
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 15:06   [R75 Tourer] Dodatkowe lusterka przy ciągnięciu kempingu

Dziadek napisał/a:

Wpadłem na pomysł żeby odwrócić uchwyty podkładając sprężyny jako dystanse i wkręcając nieco dłuższe wkręty. Mocowanie do lusterka załatwiam długimi opaskami nakablowymi (w kolorze czarnym). Robię coś w rodzaju "pajączka" z trzech takich opasek na każdym lusterku i trzyma się znakomicie.


Odwrócenie uchwytów to ciekawy pomysł ale ten niby "pajączek" jakoś u mnie też się ześlizguje. Może masz jakąś fotkę zamontowanego lusterka?
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 16:59   

Niestety nie mam fotki,a po sobotnio-niedzielnych występach nie jestem w stanie zejść do garażu,więc postaram się to opisać:
Dwie opaski przekładam przez te otwory na gumy,tak żeby opasywały lusterko po lewej i prawej stronie Nie zaciskając ich do końca,a następnie krótką i węższą opaską łączę je na wybrzuszeniu lusterka. Powstaje coś w rodzaju X patrząc od przodu auta.
Ta trzecia opaska napręża dwie poprzednie i zapobiega ześlizgiwaniu się.Połączenie jest na tyle mocne,że po postawieniu kempingu nad jeziorem jeździłem z taką "broszką" kilkanaście dni odwiedzając wybrzeże i Hel.Dopiero po powrocie do domu dwoma ruchami ucinaczek zlikwidowałem pajęczynkę.
Może to kogoś śmieszyć,ale najprostsze rozwiązania często ratują twarz i życie,a mnie umożliwiło swobodne wyprzedzanie tirów na dystansie 2 tys.km,bo w tym roku dwa razy byłem na Kaszubach (ponad 500 km w jedną stronę).
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
ruta 



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 14
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 19:45   [R75] Dodatkowe lusterka przy ciągnięciu kempingu

Dzięki.
Po sobotnich próbach dam znać czy "pajączek " u mnie też się sprawdzi.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 20:58   

Życzę powodzenia i gwarantuję że da się zrobić.
Przejrzałem wszystkie zdjęcia z wakacji,ale jak na złość nie widać dokładnie mocowania,a w najbliższym czasie nie będę potrzebował lusterka,więc z powodów ekonomicznych szkoda mi opasek na jedną prezentację- kupiłem za krótkie,więc musiałem "sztukować",czyli 2 po każdej stronie zaokrąglenia lusterka (ta łącząca może być cieńsza i krótsza).
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
ruta 



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 14
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Lis 06, 2013 09:33   

Opaski ściągające dałem dwie (od góry i od dołu lusterka). Przy jednej opasce całość mocowania wydawała się mniej stabilna. W efekcie końcowym zamiast opisywanego X wychodzi < >, ale działa, że aż miło.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Lis 06, 2013 10:58   

Zwróć uwagę,żeby opaski nie miały luzów i mocno dolegały. Jeśli nie będą mocno dociągnięte,to mogą porysować lakier (jeśli nie masz chromów) pod wpływem drgań.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
ruta 



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 14
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lis 07, 2013 15:34   

Mam chromy. Wszystko dociągnięte, żadnych luzów, żadnych drgań nawet przy 120km/h. Nie wiem czy przy większej prędkości nie wystąpiły by drgania, ale ciągnąc budę nie próbowałem tego sprawdzać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [75] przerwy w ciągnięciu
j_zuzia Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Gru 25, 2017 15:11
adas07072a
Brak nowych postów [R75] Wyposażenie dodatkowe
Kizashi Rover serii 75, MG ZT 53 Pią Sty 16, 2009 00:34
Kizashi
Brak nowych postów [R75 all] dodatkowe wygłuszenie wytłumienie
kmisiowy Rover serii 75, MG ZT 35 Sro Mar 07, 2012 18:44
kmisiowy
Brak nowych postów [R75] Dodatkowe światło stop (trzecie)
Junglos Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Wrz 19, 2007 08:00
Olo12
Brak nowych postów [MG ZT-T] Dodatkowe (trzecie) światło stop.
HarryVip Rover serii 75, MG ZT 14 Czw Sty 15, 2015 21:34
HarryVip



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink