Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 45] Od handlarza. Warto?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 45] Od handlarza. Warto?
Autor Wiadomość
donJJMastah 



Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 6
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Cze 09, 2014 17:35   [Rover 45] Od handlarza. Warto?

Poszukiwań pojazdu ciąg dalszy. Trafiłem ostatnio na coś takiego:

Link

czyli w sumie "wszystkomający" egzemplarz w benzynie z niskim przebiegiem. Jakie jest wasze zdanie?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 09, 2014 17:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 09, 2014 18:43   

- przebieg nierealny, z tym przebiegiem wg. mobile.de musiałby kosztować około 15k bez zysku handlarza i kosztów sprowadzenia, ewentualnie jest opcja że przebieg faktycznie taki, ale z HGF i Niemiec nie płakał jak sprzedawał
- auto jest totalnie odpicowane do sprzedaży, wszystko jest wytarte, wypolerowane, wymuskane i naoliwione - to zawsze wzbudza podejrzenia
- brak zdjęć silnika - należy sprawdzić koniecznie zbiorniczek z płynem i nie tylko, pod kątem HGF
- ESP - ZTCW to chyba to nie ma takiej możliwości - w R45 nie montowano
- generalnie dobrze wyposażony
- dywaniki - po nich zawsze poznaję czy ktoś dbał o auto - tutaj niestety wygląda na to, że nie bardzo
- skóry wyglądają na zadbane, ale też są dobrze przygotowane do sprzedaży auta
- po opłatach czyli do opłat

w sumie jechałbym oglądać, ale dokładnie bym sprawdzał bo od handlarza - ZTCW np. na Dekrze ostatnio 80 zł wołali za sprawdzenie, a przynajmniej w Trójmieście mam do nich zaufanie bo mnie ratują zawsze z pierdołami ;)
_________________
R400 -> R75
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Cze 10, 2014 10:15   

komarek napisał/a:
- dywaniki - po nich zawsze poznaję czy ktoś dbał o auto - tutaj niestety wygląda na to, że nie bardzo
Ja kupiłem Freela z pięknie zadbanymi dywanami i resztą a wsadziłem w niego więcej niż kosztował bo był zaniedbany mechanicznie na potęgę a nie było śladów na zewnątrz by się czegoś doczepić.

[ Dodano: Wto Cze 10, 2014 10:15 ]
Za to brudny i nie posprzątany suzuki jakiego miałem był wzorowo zadbany.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Wto Cze 10, 2014 10:21   

Dla mnie bomba :) Gdybym był na kupnie nie zastanawiałbym się ani chwili i jechałbym go szybko zobaczyć zanim ktoś zgarnie. Jak opchnę Forda będę szukał właśnie takiego. Z wyposażenia brakuje tylko szyberdachu. Jest trochę podpicowany+obróbka graficzna, ale ciężko oczekiwać, że handlarz będzie sprzedawał brudne auto. Oglądam poliftowe 45 od pewnego czasu i widziałem, że identyczny był do sprzedania gdzieś 2 m-ce temu ale miał założone blachy z Danii. Zdjęcia były bardzo podobne i to chyba ten sam egzemplarz wrócił ponownie do ogłoszeń. Trzeba to sprawdzić, jak wszystko pod maską ok to się nie zastanawiaj. Rzeczy typu klocki, drążki ogarniesz sobie później, wiele takich poliftów nie ma także nie ma co wybrzydzać.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Cze 10, 2014 10:27   

za duza cena jak dla mnie, od razu na miniaturce widac ze foto obrobione, chcesz pchac sie w klopoty, kup auto od Mirka Handlarza :ok:
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 10, 2014 10:49   

sknerko, dlatego napisałem, żeby jechać oglądać auto, a co do dywaników każdy ma inne doświadczenia, ja jestem perfekcjonistą i zwracam zbyt dużą uwagę na detale, jednocześnie nie znając się totalnie na mechanice (pozostawiam ją mechanikom) :)
_________________
R400 -> R75
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Cze 10, 2014 12:08   

komarek napisał/a:
ja jestem perfekcjonistą i zwracam zbyt dużą uwagę na detale, jednocześnie nie znając się totalnie na mechanice (pozostawiam ją mechanikom)

Od takiego kupiłem freela a że Zdzisie mechaniki robili go w bambuko na hajs to kupiłem technicznego trupa w pięknej wypicowanej kaście.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Wto Cze 10, 2014 12:12   

Ja tam nie widzę, żeby fotki były obrabiane. Tylko zmniejszone w Adobe, co wyodrębnia krawędzie w FotoForensics.
Można łatwo sprawdzić historię auta (VIN, tel. warsztatu i j.niemiecki-oczywiście dzwonić z nru niemieckiego bo inaczej nie odbiorą)

Aha i auto z Niemiec jest przeważnie bez tablic. Tutaj mamy jakieś wtórniki z Allegro ale to chyba większość wie.

Jechać i oglądać, bo mogą sprzątnąć sprzed nosa dobry egzemplarz.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 10, 2014 12:20   

sknerko, dlatego ja mam mechanika, który mnie nie wy**ma na mydle :D

pomyślałem, że nawet jeśli jest z HGF, ale wszystko inne ok to bym brał i zrobił uszczelkę, naturalnie po obniżeniu ceny, która jest wysoka IMO
_________________
R400 -> R75
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Sro Cze 11, 2014 10:02   

Nie przesadzajcie, że ta cena jest wysoka. :wink: Za takie wyposażenie jest bardziej niż w porządku. Popatrzcie jakie inne auto z tego rocznika z podobnym wyposażeniem można kupić. Zostaje chyba tylko Laguna i Meganka i ew Stilo. Wybór chyba jest oczywisty :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Cze 11, 2014 10:05   

szylozbi napisał/a:
Nie przesadzajcie, że ta cena jest wysoka.

to jest rover, kazda kwota przeznaczona na niego jest za wysoka, sprobuj sprzedac swoje auto przekonasz sie o czym mowa :ok:
 
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Sro Cze 11, 2014 10:15   

bociannielot, Sprzedałem już R25, poszedł po 2 dniach jako najdroższy ze swojego rocznika w ogłoszeniach. Z poprzednim ZS-em potrwało to trochę dłużej bo 2 m-ce, może dlatego że stał w komisie. Poza tym pora na sprzedaż nie była dobra bo był wystawiony w listopadzie bodajże a poszedł na początku stycznia. Kupiła go osoba z forum. Porównując do obecnego bujania się ze sprzedażą Forda (od połowy grudnia 2013!), to ze sprzedażą R/MG nie ma problemu. :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Cze 11, 2014 10:47   

szylozbi napisał/a:
to ze sprzedażą R/MG nie ma problemu.
niestety to były wyjątki które potwierdzają regułę, cwaniak długo byjał się z R, kz wciąż nie może sprzedac swojego, nawet jakby ten egzemplarz kupowac to nie za ten $$
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 11, 2014 12:33   

szylozbi napisał/a:
Nie przesadzajcie, że ta cena jest wysoka.
To dlaczego nie chce się sprzedać ?? Bo to ROVER, a wiadomo jak jest w naszym kraju spostrzegana ta marka.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Sro Cze 11, 2014 13:53   

To ogłoszenie jest od niedawna, spokojnie sprzeda się. Wcześniej był wystawiony za 12900. Teraz znaleźć konkretnego kupca na cokolwiek jeśli wystawiasz w uśrednionej cenie jest bardzo ciężko. Ludzie nie dość, że bardzo się liczą z każdym groszem to i wymagania mają często nierealne. Żeby coś na szybko sprzedać trzeba wystawić jako najtańszy i jeszcze będą się targować, żeby opuścić. Jak już pisałem wyżej sprzedaję obecnie Forda już pół roku, przez ten czas były takie telefony od niby zainteresowanych, że opisanie tego wymaga założenia osobnego tematu. Cwaniactwo handlarzy to jedna strona medalu, ale obecnie zmagam się z tą drugą stroną i powiem że jednak podziwiam cierpliwość handlarzy w stosunku do niepoważnych potencjalnych kupców. Ludzie koniecznie muszą mieć w aucie klimę, ale potem i tak jeżdżą z otwartymi szybami bo z klimą auto więcej pali i zamula. ;-)
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Cze 11, 2014 13:58   

szylozbi napisał/a:
Jak już pisałem wyżej sprzedaję obecnie Forda już pół roku
e tam, poloneza sprzedałem w kilka godzin, po prostu ford gówno wort :D .
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 11, 2014 13:58   

szylozbi, pamiętam jak kolesie przyjeżdżali oglądać auto szwagra - Meganka z 98 r., za 3.000 zł, 300.000 przebiegu, 1 właściciel - paaaanie co tam się działo

najlepiej za 3.000 nowe auto bo tu panie rdza, a tu rysa, a tu nie wiem k***a co :D
_________________
R400 -> R75
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Sro Cze 11, 2014 14:13   

komarek, Teraz jestem już wyczulony na idiotów, na początku mnie takie sytuacje bawiły bo myślałem, że na wiosnę auto szybko pójdzie. Jedna z nich to taka, że przyjechał pan starym Renault 5 i chciał mi ją zostawić w rozliczeniu dopłacając 5000 zł. :hahaha:
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Sro Cze 11, 2014 21:23   

Ja swojego wystawiłem rok temu, na początku dla zabawy za 12kzł, potem stopniowo obniżałem cenę. W międzyczasie coś naprawiłem, coś się popsuło... teraz cena jest 8500 i nawet nikt nie zadzwoni. Ktoś mi tylko proponował zamianę na Lagunę II :mrgreen:
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Czw Cze 12, 2014 10:35   

Wracając do tematu, jakby komuś udało się zdobyć nr VIN tego Roverka niech na wszelki wypadek sprawdzi przebieg tutaj:

http://selvbetjening.traf...r/soegning.aspx
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [Rover 25/MG ZR] Warto czy nie?
Dylemat Chcę kupić ROVERka 29 Wto Maj 24, 2011 16:38
bociannielot
Brak nowych postów [Rover 25] Warto?
rem Chcę kupić ROVERka 21 Sob Sie 31, 2013 19:26
Vigoslaw
Brak nowych postów [Rover 25] Warto?
LastAttack Chcę kupić ROVERka 3 Pon Paź 21, 2013 22:11
Julek
Brak nowych postów rover 45 czy warto
Kaze Chcę kupić ROVERka 12 Sob Cze 07, 2014 14:04
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink