Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 75, prośba o zaopiniowanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 75, prośba o zaopiniowanie
Autor Wiadomość
imperialista 




Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 30

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 01, 2014 00:41   Rover 75, prośba o zaopiniowanie

Witam serdecznie,

po dwuletniej, fantastycznej przygodzie z "sześćsetą" planuję kupno 75 i pozwalam sobie prosić o opinię forumowiczów!

1.) http://allegro.pl/show_item.php?item=4461263171 - czy oprócz blacharki, szczerbatego grilla i braku znaczka jest coś, co mogłoby budzić wątpliwości? Dodam, że nigdy nie jeździłem w automacie, ale słyszałem dużo dobrego ;)

2.) http://allegro.pl/show_item.php?item=4450853748 - samochód dwa lata starszy, droższy, ale i (jeśli wierzyć sprzedawcy), mocno doinwestowany.


Co sądzicie, panowie? Warto się fatygować?
Ps. i w jednym i drugim przypadku dobrze byłoby utargować minimum tysiaka.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 01, 2014 00:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 01, 2014 10:46   

srebrny
imperialista napisał/a:
czy oprócz blacharki, szczerbatego grilla i braku znaczka jest coś, co mogłoby budzić wątpliwości? Dodam, że nigdy nie jeździłem w automacie, ale słyszałem dużo dobrego

- IMO nie ma kontroli trakcji - są trzy przyciski na konsoli, dwa od grzania stołków i jeden od tempomatu
- za 13,5 k z tym progiem, drzwiami, zderzakiem i nadkolem do zrobienia to trochę drogo
- przebieg niemożliwy, chociaż z drugiej strony wnętrze b. zadbane, skóry w bdb stanie i kierownica w stanie bdb, ale reflektory już dość zużyte
- z doświadczenia wiem, że takie nakładki na drzwi powodują rysy na całej swojej powierzchni
- wkłady reflektorów lakierowane na czarno
- automat to brak problemów z zestawem wysprzęglika, ale oznacza większe spalanie - no i pamiętaj, że należy go dokładnie sprawdzić przed zakupem

granatowy
imperialista napisał/a:
samochód dwa lata starszy, droższy, ale i (jeśli wierzyć sprzedawcy), mocno doinwestowany.

- pytanie czy na wszystkie naprawy są faktury
- auto ma naklejki forumowe na ramkach tablic - ciekawe kto sprzedaje
- nieoryginalne czujniki cofania
- blacharka w bdb stanie
- reflektory w bdb stanie
- linie na wyświetlaczu
- przebieg - mi się zawsze wydaje nierealny :-]

w sumie wygląda dobrze, ale cena jest wysoka

znalazłeś dwa całkiem nieźle wyglądające egzemplarze - gratuluję ;)
pamiętaj, że zawsze należy sprawdzić wszystko na warsztacie :!:
_________________
R400 -> R75
 
 
imperialista 




Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 30

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 01, 2014 11:22   

Dziękuję bardzo! Masa cennych informacji.

Poproszę również o zerknięcie na to ogłoszenie: http://olx.pl/oferta/rove...html#3f8d462635 . Bardzo boli cena w zderzeniu z rocznikiem, a jak z resztą? Jeżeli nie byłoby w ogłoszeniu nic niepokojącego, wówczas zrobiłbym trasę Wałbrzych - Głogów i po wizycie na warsztacie podjął decyzję.


Jeszcze raz dziękuję za zaangażowanie!

Ps. Na przebiegi zawsze patrzę z mocno przymrużonym okiem. Zresztą, mój R600 na samym liczniku miał już grubo ponad 300 tysięcy i nie wykazywał oznak zmęczenia.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 01, 2014 11:44   

- do pakietu chrom brakuje mu podkładek pod klamki
- brak zdjęć wyświetlacza komputera - czyli prawdopodobnie linie standardowo wypalone
- jak na rok produkcji 2000 to cena wydaje mi się być mocno wygórowana
- przebieg standardowo
- reflektory zużyte
- dokładnie obejrzyj kierownicę, bo chyba lakierowana, ale głowy nie dam sobie uciąć
- dywanik pasażera zaginął w akcji, w ogóle jakieś dziwne dywaniki
- ciekawe co to za kabelek z konsoli po prawej stronie idzie pod dywanik
- albo to wrażenie i efekt zdjęcia albo coś jest nie tak z klamką wewnętrzną kierowcy
- coś tam się chyba połamało pod sterowaniem nawiewami, nad włącznikiem ogrzewania fotela pasażera
- piękny lakier, który aż prosi się o polerowanie (bo go chyba nigdy nie widział)

w sumie: za tą cenę nie porwał mnie wcale

imperialista obejrzyj też auta w dziale giełda, stoi tam taki jeden doinwestowany z pięknymi felgami :-] (- tylko skóra fotela kierowcy do wymiany/renowacji i jazda :mrgreen: )

PS tylko się nie napalaj na żadnego za mocno i pamiętaj, żeby wszystko sprawdzić na warsztacie, do tego standardowe wszystkie drobne pierdolety
wybierasz auta nie najtańsze - to dobrze, ale to nie zawsze oznacza lepszy stan od tych najtańszych niestety
_________________
R400 -> R75
 
 
imperialista 




Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 30

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 01, 2014 22:39   

Masa informacji, chylę czoła.

Niestety, po rozmowie z dziewczyną doszliśmy do wniosku że na rovera w takim progu cenowym machniemy się jednak już po ślubie. Pozostaje mi czekanie, bądź "rwanie" czegoś tańszego.

Niestety, sporo tańszych egzemplarzy odrzuca po pierwszym spojrzeniu. Ten jednak wydaje się być okej http://allegro.pl/show_item.php?item=4450853748 , chociaż nie wiem czy spasowanie maski nie jest podejrzane?

Pozdrawiam, na tym kończę poszukiwania!

Tak czy inaczej odwiedzę te samochody powyżej, by mieć później punkt odniesienia :)
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 01, 2014 23:04   

imperialista, weźcie przede wszystkim pod uwagę, że utrzymanie 75 będzie dużo droższe niż 600

co do auta:
- pomyliłeś linki - prawidłowy - http://olx.pl/oferta/rove...html#3c78602719
- "Witam, mam do sprzedania naprawdę godnego polecenia Rovera 75. Jestem drugim właścicielem od nowości. Serwisowany był przez pierwszego właściciela do przebiegu 134,000 km. Użytkowałem go przez 4 lata." - jeżeli da się to potwierdzić to super, książka serwisowa raczej nie ginie przy dwóch właścicielach - zatem przebieg może być realny (wnętrze nie jest zużyte i reflektory też w dobrym stanie)
- jeżeli wszystkie naprawy potwierdzone fakturami to b. dobrze - szczególnie wysprzęglik i pompka - pytanie jeszcze czy zostało to fachowo zrobione
- opis brzmi jak by ktoś faktycznie interesował się autem trochę bardziej niż wlać i jechać
- wygląda prawie jak mój :D - to plus :-]
- blacharsko IMO maska źle spasowana - za bardzo się chowa w nadkola - zdjęcie nr 1
- wnętrze zadbane
- źle spasowana zaślepka uchwytu na kubek
- straszny golas - tylko tempomat i to wszystko
- IMO stoi na oponach zimowych - dodatkowy koszty opon - na te felgi dobre opony komplet 800-900 zł
- hak to plus i minus
- b. skąpe zdjęcia - brak na wprost, tyłu i lewego boku
- pytanie jeszcze dlaczego stoi w handlu :?: i dlaczego taki pedantyczny właściciel nie korzystał z naszego forum ;)
- cena niewygórowana

- masz niedaleko - obejrzyj, tylko nie kupuj na hurra i sprawdź w warsztacie :)
_________________
R400 -> R75
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [Rover 75 CDT] Prośba o opinie
Slimjim Chcę kupić ROVERka 5 Pią Sie 19, 2011 15:54
szoso
Brak nowych postów [rover 75] prośba o ocene
p4nd1 Chcę kupić ROVERka 5 Czw Sie 08, 2013 22:17
brkzzz
Brak nowych postów [Rover 25] Prośba o opinię
armadilo Chcę kupić ROVERka 2 Wto Lis 11, 2014 21:09
armadilo
Brak nowych postów [Rover 45] Prośba o opinie
adamsky Chcę kupić ROVERka 2 Nie Sty 23, 2011 14:57
adamsky



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink