Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZT 2,5 v6 Orchowo - z DE
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZT 2,5 v6 Orchowo - z DE
Autor Wiadomość
Cjapek 



Dołączył: 02 Lis 2015
Posty: 30



Wysłany: Pon Lut 01, 2016 19:01   MG ZT 2,5 v6 Orchowo - z DE

Panowie,
wpadł mi w oko MG z allegro. Po wyglądzie - cud, miód i orzeski. Rok - idealnie, przebieg - doskonale (poza tym,że pewnie rorzad i sprzęgło będzie do roboty. Opon brak)
Ale pytanie czy ktoś widzi coś, co nie pasuje?
Auto na tablicach DE, nie wiem jak z tym tematem, a trochę się obawiam.

No i link
http://allegro.pl/mg-zt-1...5938708693.html

Sporo zdjęć w aukcji.

Będę wdzięczny za porady :)

[ Dodano: Pon Lut 01, 2016 19:01 ]
Ale grzmi w temacie... chyba wsyzstkim się spodobał :mrgreen:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 01, 2016 19:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 01, 2016 19:57   

Moim zdaniem cena wysoka...jeszcze opłaty trzeba doliczyć i zapewne porządne LPG.
Aczkolwiek wygląda bardzo atrakcyjnie- przynajmniej z perspektywy telefonu ;)
 
 
aimp12 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 386
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 01, 2016 20:14   

Ogólnie piękne są ZT polifty i ten też ładny. Nawet bardzo.

Ale:
-końcówka z Rovera z tego co widzę. MG miało raczej proste końcówki, nie krzywione i były wyraźnie widoczne w zderzaku.
- nie wiem czy fotele nie są z przedlifta, ale mogę się mylić. Myślałem że przedflity miały ten wzór
- i drugiej rzecz której nie jestem pewien, to tarcze hamulcowe. Wizualnie wyglądają tak samo jak od normalnej wersji, chyba że taka niewielka różnica w średnicy

A co do ceny to nie jest zła. Za ten rok, za polifta i 190..
Jeżeli wszystko gra to chyba warto
_________________
Sprzedam siedzenia od ZT!
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pon Lut 01, 2016 20:16   

kurfa... niebieskie podświetlanie licznika i w ogóle wszystkiego. Santa Klara :D
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Cjapek 



Dołączył: 02 Lis 2015
Posty: 30



Wysłany: Pon Lut 01, 2016 20:41   

Faktycznie, tłumik od rovera.Mam taki sam w 45 v6.

Z tymi fotelami to już nie wiem, nawet google nie wie za bardzo co pokazać :/
Z tym poswietleniem faktycznie coś naybane, bo po lewej przełaczniki światel na czerwono, konsola i zegary na niebiesko.

Btw, wyśtwietlacz nie pokazuje żadnych komunikatów, tylko odtwarte drzwi? To normalne?

Auto opłacone, z dołożeniem LPG się liczę, nawet z wymianą rorządu. Byle nie spawany z 4 :wink:
 
 
aimp12 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 386
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 01, 2016 20:59   

Z fotelami to poczekaj na wypowiedź AdaskoC. On będzie wiedzieć :D

Z tego co kojarze to zegary niebieskie na pewno mają być i chyba sam zegarek
_________________
Sprzedam siedzenia od ZT!
 
 
Kermit 




Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 26



Wysłany: Pon Lut 01, 2016 21:05   

Cena jak na Polskę wysoka, ale w Niemczech prawdopodobnie była to jedna z tańszych sztuk. Ja myślałem nad sprowadzeniem MG ZS i przy aucie za 2500 euro (11000 zł) opłaty, czyli przede wszystkim akcyza oraz tymczasowe tablice, przegląd techniczny, tłumaczenie dokumentów i rejestracja w kraju windują cenę do prawie 14000 zł. Sprzedający pewnie wiózł ZT na lawecie z innymi samochodami i rejestrację zostawia kupującemu, więc zaoszczędził 500 zł z hakiem, które normalnie zostawił by w urzędach, co oczywiście nie oznacza, że nie poniósł innych kosztów. No i wiadomo, że też chce zarobić.

A abstrahując od powyższego to auto na zdjęciach prezentuje się ładnie. :-)
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lut 01, 2016 21:53   

Jeśli auto jest zadbane i zdrowe, to cena jest jak najbardziej akceptowalna.
Podświetlenie jest białe w ZT, a nie niebieskie.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Lut 01, 2016 22:19   

Co do liczników to w polifcie zazwyczaj były niebieskie, sporadycznie trafiały się białe.

Fotele to różnie było, co prawda ja zazwyczaj inne modele foteli miałem w liftowych ZT, ale tutaj widać że troche ma z przedlifta, jak np felgi przedliftowe.

Kermit, Akcyza za to auto to ok 700zł, tłumaczenie 80zł(cena u mnie w mieście), przegląd 100zł(cena u mnie w mieście).

Takie auto w Niemczech to ok 800-2000€, w zależności co i jak było uszkodzone.

Więc powiedzmy że takie auto mozna mieć za 8 Tyś + te opłaty które zrobił to 9 tyś. I cena za to auto by się zgadzała, bo tak często jest że wychodzi ok 1000zł zysku za każde 5000 wartości auta. No i kilka zł na zbicie dla klienta trzeba pozwolić
 
 
aimp12 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 386
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 01, 2016 22:29   

Siedzenia jednak się zgadzają. Alcantara wychodziła w przed i po lifcie.

Potwierdzenie:
http://www.the75andztclub...ead.php?t=60989

Charakterystyczne dla przedlifta są wcięcia innych kolorów na boczkach i to mnie zmyliło. Jednak w przypadku alcantary identycznie dla przed i po lifta
_________________
Sprzedam siedzenia od ZT!
 
 
qwe12318 




Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 44
Skąd: Barlinek



Wysłany: Pon Lut 01, 2016 22:58   

Hah dosłownie przed chwilą tą aukcję przeglądałem... i myślałem czy się te 200km nie przejechać :P

Co do pokazanych tarcz niech mnie ktoś poprawi ale ZT i R75 na tylnej osi mają to samo i tak też przedstawia to zdjęcie.
Nie podoba mi się to podświetlenie - zegary jeszcze ok mam wrażenie, że ten panel klimy jakoś dziwnie świeci - no i dwa kolory są a to mi już nie pasuje...

A tłumik może skorodował i był do wymiany i wstawili po prostu od Rovera...
 
 
Kermit 




Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 26



Wysłany: Pon Lut 01, 2016 23:20   

AdaskoC napisał/a:

Kermit, Akcyza za to auto to ok 700zł, tłumaczenie 80zł(cena u mnie w mieście), przegląd 100zł(cena u mnie w mieście).

Takie auto w Niemczech to ok 800-2000€, w zależności co i jak było uszkodzone.

Więc powiedzmy że takie auto mozna mieć za 8 Tyś + te opłaty które zrobił to 9 tyś. I cena za to auto by się zgadzała, bo tak często jest że wychodzi ok 1000zł zysku za każde 5000 wartości auta. No i kilka zł na zbicie dla klienta trzeba pozwolić

Taka akcyza to przy optymistycznym wariancie, że kupisz auto do zrobienia za 800 euro. Kupisz droższe to dostaniesz po kieszeni, bo to prawie 1/5 wartości auta. Ja patrząc ma MG ZS celowałem w cenę nieco poniżej średniej i tak to wygląda. Znajomy sprowadza auta z Niemiec i prawda jest taka, że zdecydowana większość nawet nie była wystawiana na aukcji, a prawdziwe okazje znikają równie szybko jak się pojawiają.

Ja bym jednak radził uważać i dobrze sprawdzić auto, a przede wszystkim się nie napalać. :mrgreen:
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Pon Lut 01, 2016 23:51   

qwe12318 napisał/a:


Co do pokazanych tarcz niech mnie ktoś poprawi ale ZT i R75 na tylnej osi mają to samo i tak też przedstawia to zdjęcie.


W ZT 190 w sedanie są tarcze wentylowane czyli inne niż w R75. Z tego co się orientuję już w wersji kombi są zwykłe. No i przód też inne, większe, zamiast 285mm - 325mm (z pamięci)

[ Dodano: Pon Lut 01, 2016 23:51 ]
Cjapek napisał/a:

Btw, wyśtwietlacz nie pokazuje żadnych komunikatów, tylko odtwarte drzwi? To normalne?



Jeśli jest jakaś informacja do wyświetlenia jak właśnie otwarte drzwi to domyślnie wyświetla właśnie to co na zdjęciach.
 
 
lesny81 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sty 2016
Posty: 21
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZS

Wysłany: Wto Lut 02, 2016 08:05   

Jeżeli chodzi o ZT-T, czyli kombi z silnikiem 2,5v6 to tarcze z przodu i z tyłu są wentylowane.
 
 
Cjapek 



Dołączył: 02 Lis 2015
Posty: 30



Wysłany: Wto Lut 02, 2016 12:39   

Kurde... Trudno. Jak to mówią NO RISK, NO FUN
Jadę w sobote.
Zobaczymy :)
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Lut 02, 2016 17:35   

Kermit, trochę tego się z Niemiec przywiozło, wiem ile wynosi akcyza mniej więcej :) Nie będę nic więcej opowiadał, bo bym za dużo powiedział :) I masz rację, prawdziwe okazje znikają szybko, ale podobnie jest na każdym rynku.
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Wto Lut 02, 2016 22:05   

Cjapek teraz ładniej wygląda, jest umyty, odkurzony, sam się interesowałem tym autem jeszcze z pierwszego ogłoszenia (trochę gorzej wyglądał, zwłaszcza środek strona kierowcy), ostateczne zrezygnowałem

Sprzedający wydaje się być ok, przynajmniej przez telefon, sprzedaje też inne auta.

Auto przyjechało na lawecie. Jest trochę niewiadomych w tym aucie:

To co mnie zniechęciło to m.in niedziałający wentylator (mowa o "jedynce"), następstwa takiego stanu przez dłuższy okres są większości znane.

Auto nie było na kompie, nie wiadomo ja wygląda od tej strony. VISy nie wiadomo. Sprzedający zapewnia ze zawieszenie ok, trzeba sprawdzić.

Opony do wymiany. Rozrząd do wymiany. Tłumik jakiś lewy z jedna rurą. Sprzedający wspominał coś o elektryce, ale nie rozwinął myśli i na końcu stwierdził, ze jest wszytko ok.

Jeżeli się trochę orientujesz w cenach napraw to sumka wyjdzie sporaaaaa +/- 4000-5000tys.

Fotele fakt, jeszcze nie widziałem w polifcie takich, ale wyżej info ze występowały.... Liczniki w polifcie były niebieskie (jak w golfie - bez obrazy). Białe z przedlifta ciekawsze.

Raczej nie siedzi w Roverach/MG jak znany na forum handlarz z jego okolic.

W/g mnie auto wymaga solidnego sprawdzenia, jak ktoś kupuje MG ZT to aby nim poszaleć a nie zekac na licznik aby 50 nie przekroczyć, nie przekonują mnie zapewniane "auto od kogoś starszego", wręcz przeciwnie.

Tyle o tym aucie wiem, może jeszcze coś ;)
Ostatnio zmieniony przez R75 Wto Lut 02, 2016 22:38, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Lut 02, 2016 22:19   

R75 napisał/a:
jak ktoś kupuje MG ZT to aby nim poszaleć


Nie no tu przesadziłeś :P ZT nie jest jakimś autem do szaleństw.
Chyba że ktoś chce mieć 75 i coś pseudo-sportowego, to może wybrać ZT :)

Do szaleństw są o wiele fajniejsze auta, ale to nie o tym temat.
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Wto Lut 02, 2016 22:32   

AdaskoC to mnie zmartwiłeś, bo ja tylko dlatego myślałem o MG ZT.

Chyba trzeba pomyśleć w takim układzie o 4.6, swoja droga ostatnio był jeden Anglik z ArtBizar

http://allegro.pl/zobacz-...5921752238.html

albo sie sprzedał, albo zrezygnowali ze sprzedaży.
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 02, 2016 22:39   

Jak chcesz "poszaleć" za podobne pieniądze, to kup Honde Accord TYPE R ;)
Polecam ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink