Forum Klubu ROVERki.pl :: Chorwacja - ktoś jechł autem?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Chorwacja - ktoś jechł autem?
Autor Wiadomość
lineumaciel 



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 18:36   

MaReK napisał/a:
Byc moze pierwsze dwa tygodnie sierpnia my z Violka pojedziemy do Chorwacji.
Najprawdopobniej pojedziemy MG :D



No my z moją połową 4-17 sierpień urlop mamy więc i tak pojedziem
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 18, 2008 18:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zetes 




Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 09:25   

z tym odwolywaniem wyjazdow do Corwacji to nie tak, bo ja zalatwilem sobie z kapitanem jachtu, ze jak Chorwacja bedzie mistrzem Europy to przez tydzien bedzie stawial napoje alkoholowe. Tak wiec jestem zainteresowany tym aby Chorwaci wygrali euro :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 00:08   

znajomy mi mowil ze sierpien jest zawalony przez wlochow . nam polakom nic nei przeszkodzi w wyjazdach ;) polakow pozna sie z daleka :D ale K^@$ , no ja pie^#$@$ :rotfl:

osobiscie uwazam ze 7 dni to malo na zwiedzenie, jak ktos chce jechac na plaze , to czemu akurat chorwacja ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
lineumaciel 



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Pią Cze 20, 2008 07:49   

Cytat:
osobiscie uwazam ze 7 dni to malo na zwiedzenie, jak ktos chce jechac na plaze , to czemu akurat chorwacja


Czemu? bo ładnie, ciepło i nie tak drogo ;-)

fakt 7 dni to mało ale lepsze niż nic ;-)
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Cze 20, 2008 08:59   

pykalodaniel napisał/a:
Cytat:
osobiscie uwazam ze 7 dni to malo na zwiedzenie, jak ktos chce jechac na plaze , to czemu akurat chorwacja


Czemu? bo ładnie, ciepło i nie tak drogo ;-)

fakt 7 dni to mało ale lepsze niż nic ;-)


7 dni... jeśli w to wliczać dojazd to chyba za mało, na pewno za mało... ja jadę Roverkiem w lipcu 10 - 25 do Baśki Vody, mam już kwaterkę.
 
 
 
lineumaciel 



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Pią Cze 20, 2008 09:05   

Kris napisał/a:
pykalodaniel napisał/a:
Cytat:
osobiscie uwazam ze 7 dni to malo na zwiedzenie, jak ktos chce jechac na plaze , to czemu akurat chorwacja


Czemu? bo ładnie, ciepło i nie tak drogo ;-)

fakt 7 dni to mało ale lepsze niż nic ;-)


7 dni... jeśli w to wliczać dojazd to chyba za mało, na pewno za mało... ja jadę Roverkiem w lipcu 10 - 25 do Baśki Vody, mam już kwaterkę.


7 dni to mam być na miejscu na powrót i dojazd zostawiam sobie 3-4 dni z małym zwiedzaniem
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Cze 20, 2008 10:29   

No to można już trochę posiedzieć jak to 7 dni bez dojazdu, coś o Czarnej pisałeś, był wątek o Chorwacji jakiś czas temu, Argali chwalił Czarną pod niebiosa... może rzeczywiście warto... cos wspominał że browarek tani ;)
 
 
 
lineumaciel 



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Pią Cze 20, 2008 10:50   

Kris napisał/a:
No to można już trochę posiedzieć jak to 7 dni bez dojazdu, coś o Czarnej pisałeś, był wątek o Chorwacji jakiś czas temu, Argali chwalił Czarną pod niebiosa... może rzeczywiście warto... cos wspominał że browarek tani ;)



kolega michone mocno się zastanawia, ja natomiast wiem tyle co z opowieści mojego kolegi.


a co do browarka ja ostatnio zapijam się Litewskimi piwkami

- SVYTURYS Ekstra Draught
- SVYTURYS Baltas dobre piwko pszenne ;-)
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 10:54   

tylko ze do czarnej to jest kawalek :/ ja mam 2 tyg na caly wyjazd i nie wiem czy zdaze o czarna zachaczyc, bo mam zamiar przejechac glownie chorwacje i tam miasteczka , ciekawe meijsca zwiedzic.

nikt nic nie podpowie co jest godnego obejrzenia ? w necie pelno jest informacji , ale ciekawe jest ... wszystko , wiec ciezko polegac na tym co sie znajdzie bo to i rok bylby malo na zwiedzenie ;)

akurat bro nie jest moim motorem napedowym. w chorwacji jest tolerancja 0,00 promila przypominam ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Cze 20, 2008 12:26   

maniaq napisał/a:
.....
akurat bro nie jest moim motorem napedowym. w chorwacji jest tolerancja 0,00 promila przypominam ;)


I tu się mylisz i to bardzo, w tym roku parlament Chorwacki czy co oni tam mają uchwalil 0,5 promila! - TYLKO dla turystów, krajanie dalej mają zakaz.
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 12:30   

dziwne to bardzo , ale skoro tak mowisz O_o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Cze 20, 2008 12:43   

Jeżeli chodzi o ładne miejsca to jest ich całkiem sporo, polecam Park Narodowy KRKA :-) Poza tym Chorwacja wygląda zupełnie inaczej na morzu, dużo małych wysepek, a jeżeli chodzi o kąpiele w morzu, to trzeba uważać na jeżowce, więc albo kalosze na nogi przed wejściem do wody, albo od razu w płetwach :-) Trzeba się koniecznie wykąpać w morzu, świetna woda, przynajmniej pod względem czystości, dno widać spokojnie przy głębokości około 6m, we wrześniu woda była trochę zimna, ale można było się przyzwyczaić, wcześniej zimny prysznic na jachcie i dawało radę :-)

maniaq napisał/a:
dziwne to


Myślę że to nie jest dziwne pod względem podejścia samej policji do przyjezdnych :-)
 
 
 
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Cze 20, 2008 16:21   

Ja polecam na odpoczynek południe - woda czystsza... :)
Najlepiej wyspy - Hvar, Korcula... Pięknie jest i chłodniej nieco, niż na kontynencie...
Pod namiot na końcu świata polecam jedno miejsce na Hvarze - Jagodna. Na życzenie Ci napiszę, gdzie to jest :)
Uwaga - jeśli chcesz po drodze zwiedzić w Słowenii Postojną, to potem w drodze na południe wylądujesz w Rijece i dalej wzdłuż wybrzeża tzw. magistralą adriatycką... Fajne widoki z samochodu, ale średnia prędkość wyszła nam UWAGA! 40 km/h - przejechaliśmy 400 km w 10 godzin! Masakra - cały czas ciągła linia, a jak się trafi camper - wymiękniesz za nim...
Jak się tylko da, odskakuj w głąb lądu na autostradę, która wiedzie teraz prawie do Makarskiej :)
Plitvice, Krka, Dubrownik - program obowiązkowy :) do tego może Split+Trogir, Paklenica...
Już Ci zazdroszczę tych wakacji, wspominając swój wypad autem do Cro kilka lat temu :)
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 18:04   

Przemek_Docent napisał/a:
Fajne widoki z samochodu, ale średnia prędkość wyszła nam UWAGA! 40 km/h - przejechaliśmy 400 km w 10 godzin!

Jardanskomorska magistrala jest przepiękna - w jedną stronę warto ją przejechać - jesli z namiotem to najlepiej w małych odcinkach po 150-200 km rano lub wieczorem i rozbicie na kampinu na 2-3 dni i następny skok.
W drugą stronę to już warto w głębi lądu. :)
Przemek_Docent napisał/a:
Makarskiej
Plitvice, Krka, Dubrownik - program obowiązkowy do tego może Split+Trogir, Paklenica...

Hehe... Wszędzie byłem (nie jestem pewien Krka, ale chyba też). :)
I ze wszystkim się zgadzam. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
lineumaciel 



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sob Cze 21, 2008 00:13   

Przemek_Docent napisał/a:
Pod namiot na końcu świata polecam jedno miejsce na Hvarze - Jagodna. Na życzenie Ci napiszę, gdzie to jest


To ja poproszę na te życzenie ;-)

[ Dodano: Sob Cze 21, 2008 00:15 ]
Panowie dziękuje za wszystkie wskazówki, mogę sobie jakoś teraz ułożyć plan podróży ;-)
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 00:25   

to widze, ze mam dobrych informatorow ;)

bo plan jest taki ---> przez mniejsze miesciny nad morzem i wrocic glebiej ladem przez wieksze miasta :)

bede dokladniej planowal po powrocie z pracy kolo 5 lipca, wiec bede sledzil ten watek na pewno ;) mnie te groty ciagna, bo bawie sie foto i to podobno swietne miejsce do robienia zdjec, a przy okazji mozna rozlozyc podroz na 2 etapy :D

chorwacja i hiszpania to dwa kraje ktore od zawsze mnie interesowaly , ale nie mialem nigdy czasu podrozowac po europie , wiec odkladalem i odkladalem. USA zjezdzone to trzeba zaczac europe odkrywac ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
lineumaciel 



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sob Cze 21, 2008 00:31   

maniaq napisał/a:
to widze, ze mam dobrych informatorow



heheheh masz racje mamy dobrych informatorów

[ Dodano: Sob Cze 21, 2008 00:32 ]
Cytat:
mnie te groty ciagna, bo bawie sie foto i to podobno swietne miejsce do robienia zdjec, a przy okazji mozna rozlozyc podroz na 2 etapy :D


Groty? hmm ciekawy temat.

A na ile tak planujesz pojechać?

[ Dodano: Sob Cze 21, 2008 00:38 ]
maniaq napisał/a:
akurat bro nie jest moim motorem napedowym. w chorwacji jest tolerancja 0,00 promila przypominam


co do alko przypomina mi się jedna kwestia z "U Pana Boga w ogródku".
mniej więcej szło to...

-przepraszam chyba pan nie zamiaru wracać samochodem
-a co? pijany mam wracać pieszo!

Co do tolerancji mogło by być i 0.50 i tak jak ktoś ma głowę na karku i trochę rozsądku nie wsiądzie
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 01:04   

jezeli pytasz o chorwacje to 2 tyg, jaqk o groty to 1 dzien ;)

ja jzu znajomych od kilku miesiecy mecze zeby mi ktos podpowiedzial co i jak. mam jakies przewodniki , ale malo czasu na przejrzenie wszystkeigo O_o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
lineumaciel 



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sob Cze 21, 2008 08:33   

maniaq napisał/a:
jezeli pytasz o chorwacje to 2 tyg, jaqk o groty to 1 dzien ;)

ja jzu znajomych od kilku miesiecy mecze zeby mi ktos podpowiedzial co i jak. mam jakies przewodniki , ale malo czasu na przejrzenie wszystkeigo O_o



to tak jak ja ciągły brak czasu.
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Cze 21, 2008 17:20   

pykalodaniel napisał/a:
Przemek_Docent napisał/a:
Pod namiot na końcu świata polecam jedno miejsce na Hvarze - Jagodna. Na życzenie Ci napiszę, gdzie to jest
To ja poproszę na te życzenie ;-)
OK :) Jadąc z promu od Sucuraja dojezdzasz w okolice Jelsy. Tam kierujesz sie szosa w lewo na Pitve/Zavala.
Przejezdzasz przez wioske Pitve i pniesz sie droga do gory.
Na górze, kiedy myślisz, że to musi być koniec drogi, bo nic już nie ma... widzisz tunel :D
Mały, wykuty w skale, ale ze światłami, bo w środku nikt się nie minie :)
Na zielonym wjeżdżasz - końca nie widać :) Jedziesz z kilometr może więcej i wyjeżdżasz na drugą stronę, na skarpie nad morzem :)
Ciężarówki bardzo słabo przejadą, campery na 100% nie :D Jest więc spokojnie.
Zjeżdżasz serpentynami - doradzam zewnętrzną stronę drogi, nawet skręcając w prawo, lewą stroną, pod prąd - wewnętrzną nie zjedziesz - tak ostry spadek - asfalt nie wyrabia - pionowo prawie wisi :)
Na dole możesz albo w lewo na wioskę Zavala albo w prawo na Ivan Dolac i Sveta Nedela.
Jeśli pojedziesz w prawo, to w Ivan Dolac można znależć kwatery, są knajpki etc, ale dalej za Ivan Dolac, w połowie drogi do Svetej Nedeli jest chyba mała strzałka w lewo nad morze z napisem Jagodna.
To zalesiony kemping nad plażą w skalistej zatoczce. Sklepik u gospodarza, domowe wino, barek z obiadkami, czyściutkie prysznice i sanitariaty i święty spokój i zajedwabiście czysta woda :)
Uwielbiam to miejsce :) Koniec świata :)
Rozbić namiot, otworzyć piwo, wyłączyć komórkę i zapomnieć o całym świecie :)
POLECAM!
Mapka w Google
W lewym dolnym rogu mapki widać ostre zakręty - patrząc od Ivan Dolac pierwszy w prawo, potem ostry w lewo i w prawo - taki dziubek.
Tam właśnie jest zjazd w lewo, w dól nad morze do kempingu Jagodna :)
To miejsce "wyczytałem" kiedyś na cro.pl :)
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Chorwacja - proszę o info
Kris Offtopic 7 Pon Lut 11, 2008 16:14
piter34
Brak nowych postów Polska - Chorwacja - jaka trasa??
michone Offtopic 19 Wto Wrz 16, 2008 08:36
MaReK
Brak nowych postów [R75] Autem na słowację
markozalko Offtopic 23 Czw Paź 03, 2013 19:08
szoso
Brak nowych postów Co zrobić z starym, idealnym autem?
memphisto Offtopic 7 Pią Wrz 27, 2013 14:47
Pawkaz
Brak nowych postów Widział ktoś to?
Stare ale jare
jaro12 Offtopic 2 Sro Mar 10, 2010 23:32
TIGER



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink