Forum Klubu ROVERki.pl :: Co może ITD...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Co może ITD...
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 16, 2009 14:06   

giewu napisał/a:
nie, gdyż kontrolę paliwa przeprowadzają jedynie pośród "przedsiębiorców" ;) czyli w swoim zakresie kontroli (chodzi o olej opałowy nalewany zamiast napędowego i oszustwa podatkowo, akcyzowo, skarbowe z tym związane) ...

To nie jest tak do końca.
ZTCP to w przypadku osób prywatnych za "lanie opału" też jest mandat i domiar podatku:
http://wyborcza.pl/1,75248,2852070.html
Tylko to są kwestie podatkowe, więc dla osobówek władna jest Służba Celna, a nie ITD.
Tu są wyjątki z Ustawy o podatku akcyzowym.
http://www.gazetaprawna.p...php?f=6&t=45659
giewu napisał/a:
wydaje mi się, że mamy ;) jest to właśnie USTAWA z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym

Tak, ale chodziło mi o konkretny przepis, ale już go znalazłem - za bardzo skupiłem się na samej Inspekcji, a kwestia dotyczy właściwości samej ustawy, a nie Inspekcji:
Cytat:
Art. 3.
1. Przepisów ustawy nie stosuje się do przewozu drogowego wykonywanego pojazdami samochodowymi lub zespołami pojazdów:
1) przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą – w niezarobkowym przewozie drogowym osób;
2) o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony w transporcie drogowym rzeczy oraz niezarobkowym przewozie drogowym rzeczy;
3) zespołów ratownictwa medycznego oraz w ramach usług transportu sanitarnego.


Teraz tylko pozostaje pytanie, czy w przypadku kolegi Mombrey'a i jego kilkakrotnych kontroli paliwa, był w pobliżu funkcjonariusz Policji lub Służby Celnej, a jeśli nie, to jakie były podstawy kontroli i jak to jest z "dobrowolnym" poddaniem się takiej kontroli...

SC też jeździ zielonymi autami, ale generalnie, to trudno ich pomylić... ;)

[ Dodano: Pon Lut 16, 2009 14:08 ]
giewu napisał/a:
taki zlepek informacji na szybko :oops:

No to doszliśmy do tych samych wniosków w tym samym czasie. :)

[ Dodano: Pon Lut 16, 2009 14:14 ]
OT z tego wątku przeniosłem do: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=36425
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 16, 2009 14:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 16, 2009 23:58   

maciej napisał/a:
A najlepsze jest, że ZTCP to ITD może kontrolować każdego.
Wtrace się bo aktualnie jestem w temacie - robie Kat.D i dzis własnie mieliśmy spotkanie 3h z "krokodylkiem" - nie może - to dokładnie wyjasnił sam pracownik tej instytucji. Moga każdego ZATRZYMAĆ...ale nie kontrolować...ani jednego dokumentu nie może dotknąc pan z ITD jeśli zatrzymuje zwykłe auto osobowe...od tego jest policja i jeśli już to musza ich o to łaskawie poprsic po zatrzymaniu. Inna sprawa, że "Krokodylki" w ramach wymiany jeżdżą czasem z Policjaa policjanci z nimi..i...Białostockie ITD otrzymało właśnie autko z wideorejestratorem i systemem 2 kamer (z tyłu i z przodu)...i teoretycznie nic nam, zwykłym userom zrobić nie mogą...o ile nie mają ze sobą policjanta.
Nie moga tez panowie z ITD (wbrew temu co niby podaje ustawa i artykuły tu cytowane) kontrolować rodzaju paliwa itp w autach poniżej 3,5t...nawet jeśli te wykonują transport drogowy czegoś tam...ogólnie wszystkie pojazdy poniżej 3,5t sa poza jurysdykcją ITD - naprawde 3h maglowania gościa, który już swoje w ITD odrobił w "warunkach bojowych" daje odpowiedzi na tego typu pytania.
To co jest wazne w związku z ITD i świadczy przeciwko tym, którzy sa nastawieni anty to fakt, że:
1.W tej służbie nic nie podlega wolnej interpretacji funkcjonariusza, "krokodylki" mają swoje regułki i tabelki, wartosci, terminy i definicje (dokładne) podane w przepisach i tego musza się trzymać.
2.Po zobaczeniu przykładów z zapisu karty kierowcy z tacho elektronicznego trochę zaczyna się rozumieć dlaczego i po co oni sa bo taki Wegier walący z rocji w ciagu ostatnich 24h zrobił sobie "az" 3h przerwy (i oczywiście nie jest powiedziane ze wtedy spał) to się naprawde włos na głowie jerzy, bo co stanowi taki kierowca prowadzacy zestaw 40tonowy lub autobus pełen ludzi na dordze - bombe zegarową.
3.Dziąki pewnym jasno okreslonym zasadom i powołaniu ITD skończyło się masowe zatrudnianie kierowców na umowy o dzieło i inne wynalazki, jezdżacego 24h/dobe za 1000zł w transporcie cięzkim, czyli tym robiącym największe spustoszenie w razie wypadku.

Ba..ja jestem nawet za tym, żeby powołać oddzielny odłam ITD który mógłby zająć sie porzadkowaniem tego co dzieje się aktualnie w firmach kurierskich, które zazwyczaj zatrudniają na zlecenie kierowców z rozpadającym się Lublinem, który aby coś naprawde zarobić tez musi napier...ć dobe za dobą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów i5 czy może i7 ?
Gites Offtopic 21 Wto Maj 17, 2011 16:38
tomason
Brak nowych postów A może mieszkanko ??
Kraków.. nowe budownictwo.. tarasy... ehh.. pomarzyć można...
Viniu Offtopic 9 Sro Paź 21, 2009 11:37
Gość
Brak nowych postów Jak nie R to moze Merc?
Zukowaty Offtopic 43 Sob Lut 14, 2009 14:27
Mayson
Brak nowych postów Może Kogoś zainteresuje to MG
boss.007 Offtopic 6 Sob Kwi 25, 2009 18:40
Krzysi3k
Brak nowych postów Zlot ogólnopolski - a może by tak...?
Markzo Offtopic 21 Sro Kwi 22, 2009 14:17
Markzo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink