Forum Klubu ROVERki.pl :: Stacja ORLEN do pełna i paliwo zamarzło
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Stacja ORLEN do pełna i paliwo zamarzło
Autor Wiadomość
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 08:40   

Pawkaz napisał/a:
Poprzedni wlasciciel mojego SDi w kazda zime tankowla na Statoilu zimowe paliwo
Zapewne Diesel Gold a to jest nic innego jak Lotos Dynamic, bo Statoil zaopatruje się w paliwa od Lotosu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 02, 2012 08:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
borek88 




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 19:44   

Firq, i jak dzis
_________________
http://otomoto.pl/rov
er-...-C30959977.html
sprzedam
 
 
 
Firq 




Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Czw Lut 02, 2012 22:41   

tragedia rano miałem problem zeby auto zapaliło ale mówie mróz ok i jade do pracy i juz po paru km auto zaczeło sie dławić i po drodze do pracy zgasło mi kilka razy vmax 60km/h powrót z pracy jeszcze gorszy.... i auto poszło do ciepłego garażu a ja zabrałem od brata auto i pojechałem na stacje Orlen i coś mnie tkneło i włączyłem dyktafon i wszystko nagrywałem po kryjomu..... wchodze na stacje i mówie ze chce rozmawiać z kierownikiem a oni ze o co chodzi a ja powiedziałem ze o jakość paliwa które mi zamarzło... zadzwonili po szefa stacji a ja podpytałem w miedzy czasie kiedy mieli ostatnią dostawe paliwa i patrza w zeszyty i mówią ze dzien wcześniej jak ja zatankowałem mówie ok dobra po 15 minutach przyjechał szef i mówie ze zatankowałem do pełna u was i paliwo mi zamarzło a on wielce zdziwiony mów ze to jest nie możliwe bo mają czujniki w zbiornikch i wiedza czy nie ma wody i takich tam w zbiornikach a ja na to kiedy mieli dostawe odpowiedział ze 5 dni przed moim zatankowaniem (pracownicy mówili i pokazali na piśmie ze 1 dzien wcześniej) na to ten szef powiedział ze moze mi pokazać wydruk danych na temat jakości paliwa mówie ok pokazać i pokazuje mi to wszystko i mówi "gdzieś tu jest temp mętnienia -25*" szuka szuka patrzy jest ale do -10* i on na to ze to nie jest takie ważne i ze ważniejsze jest temperatura blokady i była ona na (wartość oznaczona -40*) obok (wymagania według normy -20*) wkoncu pytam kto jest odpowiedzialny za jakość paliwa i odpowiedział ze napewno nie on tylko ORLEN i dał mi nr na infolinie Orlenu i tam mi kazał przedstawić problem..... wróciłem do domu i ide do garażu gdzie moje auto sie grzało bo w garażu mam około 25*c i pojechałem prosto z garażu sie przejechać i auto idzie jak burza po wygrzaniu w garażu czyli powodem obstawiam jest jednak to felerne paliwo.... spuściłem z auta około 0.5l do czystego słoika i paliwo jest tak mętne ze nie widać nawet cienia dłoni przez słoik i wystawiłem słoik na dwór i zobacze co stanie sie z paliwem rano..... Powiedzcie czy stacja ORLEN naprawde nie jest odpowiedzialna za to co sprzedaje ??
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 23:11   

Ja bym im zrobił aferę. Bo się płaci jak za zboże a dostaje CHWC. Ostatni raz zalałem paliwo na Orlenie zeszłej zimy. Zamarzło po jednej nocy. A nie było akurat wtedy mega mrozów. Mam nadzieję że to będzie przestrogą dla tych co Orlen jest bogiem i carem. Precz z monopolem.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 23:28   

Ja bym to tez do jakieś gazety wysłał, Skandal normalnie :neutral:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 23:36   

alexi napisał/a:
Bo się płaci jak za zboże a dostaje CHWC


to że się płaci to akurat nie wina ORLENU, bo je się odebrać moje auto... ostatnio raz w listopadzie było zalane na orlenie
_________________
75 Red Edition
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 23:44   

Firq, możesz spróbować zgłosić sprawę do UOKiK nie wiem czy coś to do ale na pewno nie zaszkodzi. Całkiem możliwe, ze coś było nie tak na tej konkretnej stacji bo chyba wszystkie u nas w okolicy biorą paliwa z punktu w Ostrowie Wlkp. wiec na pozostałych kupujących od PKN Orlen było by to samo.
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Firq 




Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Lut 03, 2012 07:05   

panowie zlałem w słoik to paliwo i na noc było na dworze i teraz patrze i co równe pół słoika na dnie mazi chyba parafina i pół jakiegoś mętnego czegoś. Ide z tym do gazety i jeszczze raz na stacje. ręce opadaja
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
tuners 




Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Pią Lut 03, 2012 07:27   

Dodam coś od siebie w grudniu kupiliśmy prawie nową koparkę Doosan 190dx 2 letni od serwisu z gwarancją na 1 rok specjalnie zmieniliśmy stację i zaczęliśmy tankować na orlenie żeby nie było problemów problemy były od początku z zapalaniem itd w zeszłym tygodniu przy -5 już nie zapaliła wczoraj przyjechał serwis sprawdzili wszystko i wina paliwa zrobiła się jedna kasza i filtry zapchane parafiną powiedzieli nam żeby wsiąść próbki i dać do specjalistycznego badania ale mówią że szanse to jakieś 5% na jakąś rekompensatę, w pozostałych starszych maszynach i w bydłowozach vw odpala bez problemu mg też hula ale w listwach Common rail klapa na całości ;/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 03, 2012 07:57   

Ale to że verva wcale nie jest jakaś super na mrozy wiadomo nie od dziś.
Kumpel już w tamtym roku miał problemy.
Wczoraj jak szukał mi koleś łączników stabilizatora to przez 30 minut zjawiło się 3 czy 4 ludzi którzy mówili że dzień wcześniej zatankowali verve a teraz samochód stoi. Sytuacja taka sama. Jakoś zapalił ale później samochód stawał.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Lut 03, 2012 08:09   

Po tym co sie naczytalem (nie na tym forum) ja bym Orlena do diesla nie zatankował.
Z resztą mojego R też tam nie tankuje.

Aż sie dziwie że ma taką popularność.

Słyszałem pozytywne opinie o Lukoil i to niezależnie od dwóch osób z różnych miast (jedna miała dżapańską importowaną Yariskę na Pb, w której na paliwie z innych stacji komputer pokładowy pokazywał bład mieszanki, a na Lukoil nie, druga francuskiego diesla co na paliwie z orlenu kopcił jak lokomotywa, a na lukoil nie).
Ostatnio zmieniony przez sobrus Pią Lut 03, 2012 08:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kruszan 




Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pią Lut 03, 2012 08:12   

wg. mnie to raczej kwestia przypadku ile nachapać się chce właściciel stacji "prywaciarz", w tym roku, tydzień do tyłu niecały, ojcu unieruchomiło auto paliwo z Bliskiej orlen, moje skutecznie spowolniło paliwo ze stacji Shell, (lejemy skyyd itp.) ale ono jest po prostu letnie...

w tamtym roku sąsiada unieruchomiło paliwo BP Ultimate, najlepsze niby jaki można... poznałem kolegę, którego ojciec jest znajomym z właścicielem BP u mnie w mieście, śmiał że z Ultimate mówiąc że to normalne bierze i dodaje dodatek podnoszący liczbę cetanów/oktanów czy jakiś tam, w koncentracie to zalewa i już ma ultimate, tak samo paliwo zimowe to letnie lub przejściowe + koncentrat coś jak skyyd... do póki Polska się nie zmieni i w wielu dziedzinach nie będzie odpowiedzialności to właśnie tak będzie... tak samo z służbą zdrowia tam też potrzeba by dużego baaaata na nich...

oszustwo, kombinatorstwo, krętactwo, a wszystko w świetle prawa, bez odpowiedzialności i konsekwencji, co cóż nasi posłowie, ministrowie a nawet premier w wielu rządach wielokrotnie kłamali przed milionami słuchaczy a mino to dalej sprawują najważniejsze funkcje, więc przykład z kogo brać mamy!

kto wie może ten lukoil, w końcu to jedyna stacja która nie ma paliw z Polskich rafinerii...
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
tuners 




Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Pią Lut 03, 2012 08:14   

z orlenem nigdy problemów nie miałem dopiero pierwsza taka sprawa może to dlatego że koparki są tankowane z tzw. TIRa ;/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 03, 2012 08:17   

kruszan napisał/a:
kto wie może ten lukoil, w końcu to jedyna stacja która nie ma paliw z Polskich rafinerii...

Kumplowi też zamarzło.
Ostatnio mówił że tankuje na BP i jest dobrze.
Ja się cieszę że nie mam diesla ;)
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
szoso 




Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 03, 2012 08:24   

a ja nie mam problemów z paliwem :grin:
tankuje na pks-ach, skoro ojcu w autobusie nie zamarza to i mi nie zamarznie
była by wtopa jakby w autobusach zamarzło paliwo, straty dla firmy, widać że pilnują tego
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pią Lut 03, 2012 08:28   

kruszan napisał/a:
kto wie może ten lukoil, w końcu to jedyna stacja która nie ma paliw z Polskich rafinerii...


jasne, prosto z Norwegii ciągną ;) z Lotosu ma ;)
który notabene zimowy jest do -10 ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pią Lut 03, 2012 08:37   

Przez kilka lat tankowałem na Orlenie, głównie Vervę. Którejś zimy także parafina zablokowała mi auto ale wtedy zatankowałem zwykły ON. Od dłuższego czasu tankuję jednak na Neste. Jak mawia mój znajomy "tam nie ma kto oszukiwać", chyba że kierowca cysterny coś mógłby dolewać... Po zmianie stacji spalanie spadło mi znacząco także na Orlen już nie wrócę.
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Lut 03, 2012 08:56   

Ja Pb tankuje zawsze na neste, a z LPG przejde chyba na Statoil. Jest najdroższy ale organoleptycznie niezły.

Tankowałem na shellu i po 10 tys mam juz brudne wtryski.Tezet GAZ chyba jeszcze gorzej.

Masakra
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 03, 2012 09:05   

sobrus napisał/a:
Po tym co sie naczytalem (nie na tym forum) ja bym Orlena do diesla nie zatankował.
Z resztą mojego R też tam nie tankuje.

sobrus napisał/a:
Ja Pb tankuje zawsze na neste,


Zgadnij skąd bierze paliwo Neste? :rotfl: Tak bingo z Orlenu :lol:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
Ostatnio zmieniony przez Pływak Pią Lut 03, 2012 09:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Lut 03, 2012 09:12   

No to nieźle :D
Na szczęście benzyna słuzy mi tylko do rozgrzania reduktora :)

Bardziej mnie martwi jakość LPG.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Warsztat/stacja - Mysłowice
xROnx Offtopic 0 Pon Wrz 21, 2015 09:19
xROnx
Brak nowych postów SD/SDi Tanie paliwo ?
Raptile Offtopic 16 Wto Mar 22, 2011 06:34
Alexi
Brak nowych postów Ile wydajecie na paliwo miesięcznie
kpolski Offtopic 48 Nie Maj 06, 2012 23:39
xaoo
Brak nowych postów [Honda Accord 2.0 TDI 1997rok] Bio paliwo
maciej1 Offtopic 21 Sob Lip 17, 2010 23:55
Jordan87
Brak nowych postów Firmowe auto, firmowe paliwo - 210km/h
czyli jak Malina skasował toyote ;)
MaReK Offtopic 22 Sro Lut 03, 2010 02:16
faecd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink