Forum Klubu ROVERki.pl :: Rejestracja auta z zagranicy - wszystko ok?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja auta z zagranicy - wszystko ok?
Autor Wiadomość
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 13:08   

Gadałem, ale mówił że wyjdzie to 2x drożej przerejestrowanie, czyli chciał jakieś 1100zł za to że na siebie zarejestruje.

Czyli 12000zł auto + 2200 rejestracja, 300zł paliwo, 600zł malowanie, 100zł emblematy.
W sumie 15'200zł a nie liczyłem ubezpieczenia, podatku itd.
Czyli zabawa ponad 16'tys, raczej auto tyle nie warte.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 31, 2012 13:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 13:36   

ADI-mistrzu napisał/a:
czyli chciał jakieś 1100zł za to
Za to, czy na to?
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 14:07   

Nie wiem, pewnie też na to, bo musiał bym podatek dochodowy odprowadzić.
Jeśli auto ma za powiedzmy 8500zł, to dochód wynosi 3500zł czyli 350zł podatku.
Do tego koszty rejestracji itd. ale nie wychodzi 1100zł, ja wiem że chcą w trombę zrobić.

Trochę strach po prostu od nich kupować, żeby się nie okazało że brief drukowany, a umowa będzie pomiędzy mną a jakimś tam niemcem czy turkiem, wtedy kaplica...
On nigdzie nie będzie wpisany jako pośrednik i może po prostu do auta się nie przyznać, że nigdy go nie widział.

Dlatego wolał bym mu żadnej zaliczki nie wpłacać, potem się okaże w rozmowie "a ja nie wiem o co panu chodzi, jaka zaliczka?"
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Lip 31, 2012 14:13   

ADI-mistrzu napisał/a:
Do tego koszty rejestracji itd. ale nie wychodzi 1100zł, ja wiem że chcą w trombę zrobić.

koszty rejestracji to jest okolo 1100 zł ----> akcyza, recykling, przeglad, tlumaczenia, i rejestracja w urzedzie
ADI-mistrzu napisał/a:
Trochę strach po prostu od nich kupować, żeby się nie okazało że brief drukowany, a umowa będzie pomiędzy mną a jakimś tam niemcem czy turkiem, wtedy kaplica...

brief na pewno ma oryginalny ale umowę podpiszesz z Niemcem na 99%
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 14:35   

Daruj sobie ten egzemplarz, jest ładny ale za dużo z nim problemów w kwestiach formalnych. Podobno urzędy teraz sprawdzają właśnie takie umowy "na Niemca" i jeśli okaże się że auto jest potem na Ciebie zarejestrowane, ale to nie ty wywoziłeś je z Niemiec (mają w to wgląd) mogą być kłopoty.
Nawet nie wiedziałem, że te tzw. "wyklejanki" są nielegalne. Ja też tak kupiłem samochód i nawet te plastikowe rejestracje zostawiłem na pamiątkę w garażu :) Dla mnie jest to dziwne, bo przecież masz wszystkie dokumenty do rejestracji potrzebne przy sobie, więc OC to może i zbyt mało ale badanie techniczne auta chyba upoważnia do poruszania się na drodze, przecież jest sprawne, a do domu jakoś trzeba dojechać. A transport na lawecie to jakaś abstrakcja dla mnie. Nie wyobrażam sobie że ktoś kupując sprowadzony samochód bez blach wiezie go na lawecie, przecież to się kompletnie nie opłaca ! :shock:
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 14:59   

Tu chodzi raczej o co innego, jeśli np. fotoradar zrobi zdjęcie to auto jest niczyje, niemiec wyrejestrował a następnego właściciela brak...
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 15:59   

szylozbi napisał/a:
przecież to się kompletnie nie opłaca ! :shock:


Czy ja wiem wypożyczenie lawety na dobe 350 zl + paliwo
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 18:35   

1000km w obydwie strony, to wyjdzie jakieś 600/700zł (chyba) paliwo, więc 1000zł sama laweta, ale trzeba mieć na nią prawko.
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 18:38   

ADI-mistrzu napisał/a:
ale trzeba mieć na nią prawko
Eeeee tam. Szukasz czegoś takiego i jazda po furę...

http://otomoto.pl/renault...t-T3066344.html
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 18:51   

Doklanie jak Adrian napisal. Przeciez Marek taką ściągał Tomiego 75 ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 18:55   

1. Waha -> 700zł
2. Laweta -> 600zł
3. Auto -> 12'000zł
4. Rejestracja -> 1'500zł (wszystko)
5. Malowanie -> 600zł

W sumie 15'400zł, pod warunkiem że nie trzeba do auta jeszcze dokładać. Nie wiem czy jest on warty tej ceny.

Z przodu był lekko stuknięty, bo centralnie po środku zderzaka jest wgniecenie i uchwyty od reflektorów są wyłamane i przyklejone.
Pękł "skórzany" boczek w fotelu kierowcy, więc też dobrze by było to naprawić.
Do wymiany 2 klamki i kto wie czy nie był cały malowany i zaraz wszędzie zacznie złazić lakier i wpakuje się kolejne tys.

Ogółem koleś mnie odstrasza, przez telefon kłamie... auto niby ok ale wiadomo... kolesiowi nie zależy.
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 18:58   

ADI-mistrzu, Marek za lawete 350 placil ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 19:14   

Będzie uczciwszy koleś to mogę na lawetę wziąć, ale jakoś nie mam ochotę dofinansowywać tego człowieka...
Będę gadał z kolesiem który sprowadza auta zza granicy (głównie fordy) to może rozejrzy mi się za jakimś cacuszkiem.
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 20:26   

ADI-mistrzu napisał/a:

On nigdzie nie będzie wpisany jako pośrednik i może po prostu do auta się nie przyznać, że nigdy go nie widział.


Dlatego ja nigdy nie kupiłbym auta w ten sposób.

Cytat:

Dlatego wolał bym mu żadnej zaliczki nie wpłacać, potem się okaże w rozmowie "a ja nie wiem o co panu chodzi, jaka zaliczka?"


W przypadku wpłacenia zaliczki otrzymasz pokwitowanie. Innej możliwości nie widzę ;)
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
sowa1993 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 39
Skąd: Szprotawa/Legnica

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 01, 2012 00:47   

myk jest taki: kupując auto za zachodnia granicą nie zawsze dostaniesz umowę kupna sprzedaży z Niemcem. Ja kupując swoją 416 dostałem tylko mały i duży brief z anmeldungiem. Ich to nie obchodzi czy to ty wywiozłeś auto czy nie. Nikt się nie dosra za umowę pisaną z Niemcem "na kolanie". Taka umowę wypisujesz kiedy Ci wygodnie i stać cie na cala kwitologie. Akcyzę musisz zapłacić w ciągu 5 dni od daty kupna pojazdu, potem tłumaczenia i do skarbówki. Jeżeli masz auto z instalacja gazowa to jeszcze musisz się dowiedzieć czy masz POLSKĄ homologacje na butle. Jeżeli nie to masz dwa wyjścia: Zrobienie polskiej legalizacji lub wymiana zbiornika. Po tym możesz pojechać na przegląd i do Wydziału komunikacji zarejestrować auto.

Co do kolesia to jest dziwny, ponieważ prowadząc komis i mając to wpisane w działalność gospodarcza każde auto musi mieć przerejestrowane na komis. Inaczej nie mógł by wziaść ubezpieczenia na miesiąc czasu aby klient mógł odbyć autem jazdę testową. Chyba że jest ważny niemiecki TIV. Wtedy takim autem można poruszać się po polskich drogach po wykupieniu miesiecznego ubezpieczenia (koszt 120zł) i posiada niemieckie tablice (są takie przypadki że niemcy nie zabierają ;) ) wtedy wracasz autem na kołach. Anmeldung nie oznacza nie ważnego TIVu!
_________________
Rover 416 Si + sekwencja BRC = <3
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sro Sie 01, 2012 05:42   

sowa1993 napisał/a:
Akcyzę musisz zapłacić w ciągu 5 dni od daty kupna pojazdu

od daty przekroczenia granicy
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Sob Sie 04, 2012 20:30   

sowa1993 napisał/a:
Chyba że jest ważny niemiecki TIV. Wtedy takim autem można poruszać się po polskich drogach po wykupieniu miesiecznego ubezpieczenia (koszt 120zł) i posiada niemieckie tablice (są takie przypadki że niemcy nie zabierają ) wtedy wracasz autem na kołach.

Nie musisz kupowac tylko na miesiąc. Możesz od razu na cały rok. Taniej wychodzi.
Sprowadzając seata w skarbowym mi robili jakieś problemy i termin rejestracji sie oddalał. Wykupiłem roczne OC na VIN pojazdu i tak sobie jeździłem z nieważnymi żółtymi tablicami.
Po zarejestrowaniu w polsce ubezpieczyciel zrobił aneks do OC wpisując właściwy nr.rej.
Warunkiem takiej operacji jest jak juz wyżej napisali koledzy ważny niemiecki TUV oraz tablice rejestracyjne,mogą być nieważne żółte lub czerwone, bo wiadomo że auto po drogach bez tablic nie może się poruszać
Ważne jest również to aby niemiecki TUV był ważny ponad rok, bo w polsce krótsza ważność nie jest akceptowana i równoznaczna z potrzeba dokonania przeglądu technicznego w PL

[ Dodano: Sob Sie 04, 2012 20:30 ]
Ciufa napisał/a:

sowa1993 napisał/a:
Akcyzę musisz zapłacić w ciągu 5 dni od daty kupna pojazdu

od daty przekroczenia granicy


teoretycznie od dat przekroczenia ale w praktyce jest to 7 dni od daty na umowie, dlatego podczas kupna nie wpisujesz daty.Wpisujesz ją potem, wygodną dla siebie
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sob Sie 04, 2012 21:35   

magneto napisał/a:
teoretycznie od dat przekroczenia ale w praktyce jest to 7 dni od daty na umowie, dlatego podczas kupna nie wpisujesz daty.Wpisujesz ją potem, wygodną dla siebie

nie! kupiłem R45 w 2007 roku jeździłem nim przez dwa tygodnie po Niemczech a jak opłacałem akcyzę to powiedziałem celnikowi, że wczoraj przyjechałem tym autem
wiec datę sobie mogę wpisać nawet 10 lat wstecz i powiedzieć, że godzinę temu granice przekroczyłem :]
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Nie Sie 05, 2012 09:59   

magneto, to że jeździłeś na nie ważnych blachach to nie znaczy że tak wolno - wg prawa pojazd musi mieć ważne blachy i tyle - miałeś szczęście że nikt się o to nie doczepił po prostu - no ale jak to w Polsce bywa nie takie rzeczy tu przechodzą ;-) .
sowa1993 napisał/a:
Wtedy takim autem można poruszać się po polskich drogach po wykupieniu miesiecznego ubezpieczenia (koszt 120zł)
hehehe u mnie na aucie było 35 zł za miesiąc :D auto ubezpieczone na firmę która we wpisie do ewidencji miała auto handel a nigdy na nią zarejestrowane nie było, a dlaczego nie rejestruje ten koleś z komisu? Bo nikt go za to nie ściga a on unika płacenia podatku i innych związanych z tym kosztów- proste. Dodatkowo jest przepis który to ułatwia - Ty jako osoba prywatna musisz przerejestrować auto w ciągu miesiąca - prowadząc firmę i kupując je na nią nie masz tego ograniczenia czasowego.
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Nie Sie 05, 2012 10:39   

bociannielot napisał/a:
Ty jako osoba prywatna musisz przerejestrować auto w ciągu miesiąca -
ale nie ma kary jeżeli tego nie zrobisz :]
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów rejestracja auta
(jak ja niecierpie tej biurokracji:P)
leenaa Prawo i ubezpieczenia 36 Pią Paź 26, 2007 09:32
piter34
Brak nowych postów Rejestracja sporwadzonego auta.
seku145 Prawo i ubezpieczenia 1 Sob Gru 28, 2013 16:48
komoss
Brak nowych postów Ubezpieczenie i rejestracja auta
Sabz Prawo i ubezpieczenia 22 Wto Sty 29, 2013 23:14
chudson
Brak nowych postów Rejestracja uszkodzonego auta
farek Prawo i ubezpieczenia 11 Pon Kwi 02, 2012 21:41
chudson
Brak nowych postów REjestracja auta ze współwłascicielem..
arszenick Prawo i ubezpieczenia 7 Wto Lip 24, 2007 09:44
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink