Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 620Ti prosze o opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 620Ti prosze o opinie
Autor Wiadomość
arc 



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: KR



Wysłany: Sob Lut 23, 2008 01:10   

Sam celuję w 620Ti, ale tego jest tak mało w ogłoszeniach, że zaczynam mieć obawy co do własnego rozsądku, no ale zobaczymy...


Jeśli w 2.0 turbo piszą, że odzywa się łożysko w sprzęgle, to co może się za tym jeszcze kryć? Kto wie?



P.S. Czy są w ogole rovery z niezajeżdzonym silnikiem 2.0Ti ? Czy mam złudną nadzieję?
Mam silne przeczucie, że doładowane 2.0 średnio znosi takie obciążenie i te, co się pojawiają w ogłoszeniach to już tylko padaki. Bo przecież kto kupuje auto z 200KM, żeby się toczyć...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 23, 2008 01:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 23, 2008 09:46   

napewno sa nie zajezdzone!! musza byc :mrgreen: chodzi Ci o takiego szarego/myszkowego z 1996r.?? juz 2 razy slyszalem o tym od sprzedajacych ale to moze byc normalne...przeciez to az 200koni...
 
 
 
tony_finger 



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: mrągowo / olsztyn



Wysłany: Wto Lut 26, 2008 22:18   

ROVER 620 ti to po prostu boska bestia drodzy koledzy!!!
Kupiłem 3 tyg temu, miałem trochę problemów, z którymi już się wszystkimi uporałem i jak już wszystko gra to jestem pewny że dokonałem dobrego wyboru!!

Przebieg mam 134 tys udokumentowany, silnik pracuje przepięknie, żadnych stuków czy klekotów, turbo świszczy jak trzeba.
Ogólnie, to ma zajebis**** kopa, wymiata!!!
Jak się przekonałem, lepiej wywalić katalizator, bo tylko zamula auto, od razu lepiej pracuje po wywaleniu kata

Bardzo polecam Roverka Turbo!!!
_________________
Mój pierwszy Roverek - 600 ti
PIĘKNY I BESTIA :)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 26, 2008 22:28   

sluchaj ogladalem takiego naprawde piekny jest!!! tak samo jak 623Si ktorego mialem ale ten konkretny ktorego ogladalem to kicha :neutral: przy dodawaniu ewidentnyi bardzo slyszalny stuk w silniku cos jakby panewka?? do tego u mnie musi byc LPG bo jednak paliwo kosztuje...a truc takiego monstera gazem?? szkoda;( obecnie mam Vectre V6 i szczerze to nie narzekam, zero problemow a i dzwiek 6 cylindrowego widlaka przy 7tys obr powala na kolana:P jak sie trafi to czego szukam to kupie a jak nie...ze 170 konikami pod maska tez sie jakos da jechac... :mrgreen:
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 26, 2008 22:29   

Markzo napisał/a:
woooow...ekstra:) a czy to cuda ma cos takiego jak kontrola trakcji?? wiem ze ma Torens'a czyli mechanizm roznicowy o zwieksoznym tarciu czy jakos tak, ale w mojej Viki 2,5V6 mam Tc, wciskam guzik i wlanczam lub wylanczam, czy tu jest tez cos takiego?? co myslicie o tym turbolocie?

A po co ma mieć. Ten samochód służy do jazdy i dawania przyjemności z jazdy. Torsen jest idealnym rozwiązniem (choć drogim). Znacznie lepszym rozwiązaniem od elektroniki, która "kastruje" silnik lub gotuje hamulce.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 26, 2008 22:41   

np po to zeby sie na mokrym nie meczyc:) bo nie zawsze jest jazda do odcinki na maxa;) czasami podczas normalnego uzytkowania TC sie przydaje;) a jak chcesz uciechy to guzik na desce sie zaswieca TC i jedziesz :twisted:
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lut 27, 2008 02:07   

Markzo napisał/a:
np po to zeby sie na mokrym nie meczyc:) bo nie zawsze jest jazda do odcinki na maxa;) czasami podczas normalnego uzytkowania TC sie przydaje;)


A to nie wystarczy wtedy spokojnie ruszać?!

Markzo napisał/a:
a jak chcesz uciechy to guzik na desce sie zaswieca TC i jedziesz :twisted:

I co Ci wtedy zblokuje mechanizm różnicowy?? No chyba, że dla Ciebie jest frajdą buksować wewnętrznym kołem w zakręcie. A jak w trakcie zabawy będzie trzeba, aby oba koła wyciągnęły, szybko włączysz przycisk?!

Jeszcze jedno, najważniejsze. Torsen jest urządzeniem mechanicznym i działa błyskawicznie (niezauważalnie dla prowadzącego), podczas gdy elektronika zawsze musi mieć chwilę aby przetrawić informację... czasem o chwilę za późno :(

P.S. Przestań wierzyć w elektroniczne cuda techniki, bo na te prawdziwe cuda, ani Ciebie, ani nikogo na tym forum nie stać.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 27, 2008 07:18   

Tomi.....ale skoro w Verci mam TC to co mam ją wywalic?? czy co?? jest to niech sobie bedzie;) akurat vectra na mokrym sie zahcowuje tak ze wystraczy troche szybciej ruszyc i juz kola miela i ta kontrola jest calkiem fajnym wynalazkiem;)
ja sie tylko zapytalem ze on cos takiego ma;) u sibie mam jestem zadowolony i juz;)

TC i Torsen sa malo wazne mnie bardziej interesi pytanie na ktore do tej pory nie uzyskalem odpowiedzi....czy przy wkrecaniu silnika 2.0T w RVR600 slychac dosc glosne stuki w silniku??na wolnych i task do 2500 jest ok a potem wraz ze wzrostem obrotow wzrasta natezenie tych stukow:/ to chyba nie jest norma?
 
 
 
Przemek_Docent 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Sie 19, 2008 11:25   

Markzo napisał/a:
(...) TC i Torsen sa malo wazne mnie bardziej interesi
Tylko Ci się tak wydaje - Tomcat turbo i 620ti prowadziłyby się bardzo źle bez Torsena :D
Markzo napisał/a:
pytanie na ktore do tej pory nie uzyskalem odpowiedzi....czy przy wkrecaniu silnika 2.0T w RVR600 slychac dosc glosne stuki w silniku??na wolnych i task do 2500 jest ok a potem wraz ze wzrostem obrotow wzrasta natezenie tych stukow:/ to chyba nie jest norma?
Zdecydowanie nie jest to norma! Pachnie czymś bardzo niedobrym... Nie daj Boże panewki?
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
Marshall7 




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 124
Skąd: Bytom/Katowice



Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 21:00   

Podepnę się pod ten temat :)

W przyszyłm tygodniu na 99% zakupuję zadatkowany już samochód 620 ti.
Dwa raz oglądałem, jazda próbna odbyta, turba też nie słyszałem.

Mam pytanie - czy Waszym zdaniem warto jest dać 9 tys za samochód z 1997 roku ?? Udokumentowany przebieg 145 tys kupiony od pasjonata wg mnie, przykrwany folią w garażu itd. :)
Powiedział mi o usterkach czli o tym, że gaśnie na wolnych obrotach przy zimnm silniku. Wygląd igła - prawdopodobnie bez dzwona jak na moje oko. Gościu go ma prawie od nowości. Skóry nie przetarte itd, czysty zadbany, na gazie.

Co myślicie o tej cenie???

Czy każdy ten model ma torsena ?? Samochód krajowy od nowości.


Jeszcze jedno - oglądam zdjęcia w galerii i silnik wgląda tak samo jak na jednyym ze zdjęć, ale nie pamiętam żeby miał ten plastik z napisem turbo nad napisem DOHC 16V. Jest to możliwe ?? ??? Czy to na pewno 2,0 ti jesli tak nie jest ??
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 22:02   

Marshall7 napisał/a:
czy Waszym zdaniem warto jest dać 9 tys za samochód z 1997 roku

Tu nie liczysz rocznika, a stan egzemplarza. Jeśłi faktycznie "igła", to warto dać i 11kzł.
Marshall7 napisał/a:
Udokumentowany przebieg 145 tys

A jak jest udokumentowany?
Marshall7 napisał/a:
igła - prawdopodobnie bez dzwona jak na moje oko

Na oko to chłop w szpitalu umarł ;) Sprawdź go miernikiem grubości lakieru, najlepiej zainwestuj 50zł w przegląd przed zakupem w jakimś warsztacie.
Marshall7 napisał/a:
na gazie.

Powinna być minimum IV generacja LPG
Marshall7 napisał/a:
Czy każdy ten model ma torsena

Tak
Marshall7 napisał/a:
Samochód krajowy od nowości.

To mnie zastanawia... wydaje mi się, że wersja ti nie byłą oferowana w naszym kraju nigdy. W cenniku z 1998 roku nie ma tego modelu. Przy okazji sprawdź sobie VIN w sprawdzajce na stronie.
Marshall7 napisał/a:
ale nie pamiętam żeby miał ten plastik z napisem turbo nad napisem DOHC 16V. Jest to możliwe ?? ? Czy to na pewno 2,0 ti jesli tak nie jest

Przed liftem był napis INJECTION, a po lifcie napis TURBO (albo na odwrót ;p )

Szkoda, że nie podajesz jakichś zdjęć do oceny autka, albo linka do ogłoszenia.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Marshall7 




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 124
Skąd: Bytom/Katowice



Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 22:10   

DZięki za odpowiedź :)


wycofany z licytacji na moje żądanie


http://allegro.pl/show_item.php?item=1536383025



proszę o opinie....

udokumentowany książką i dokumentami. A na oko to sprawdzałem szczeliny międz elementami itd. Rdza - jeden wyprysk na prawym tylnim nadkolu. Poza tym nie miałem do czego sie doczepić. VIN nie wziąłęm. Nie pomyślałem :/
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 22:17   

Z przodu brakuje paru elementów (n.p. halogeny). Do tego albo za niskie opony, albo zbyt wysokie zawieszenie.

Zdjęcia zbyt słabej jakości.
Ostatnio zmieniony przez Tomi Wto Kwi 05, 2011 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marshall7 




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 124
Skąd: Bytom/Katowice



Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 22:19   

halogen są.... prostokątne!!


Nie ukrwam, że się napaliłem jak na żonę gdy ją pierwszy raz zobaczłem...
Usterki wyszły przy dalszym użytkowaniu :D
_________________
Jestem bo mnie nie ma...
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 22:31   

Marshall7 napisał/a:

Powiedział mi o usterkach czli o tym, że gaśnie na wolnych obrotach przy zimnm silniku.


Czujnik temp., silnik krokowy, nie wiem co jeszcze.

Marshall7 napisał/a:
Wygląd igła - prawdopodobnie bez dzwona jak na moje oko. Gościu go ma prawie od nowości. Skóry nie przetarte itd, czysty zadbany, na gazie.


Pewnie dlatego nie ma halogenów/zaślepek i pewnie auto kupione w Polsce w salonie...

Marshall7 napisał/a:
Czy każdy ten model ma torsena ?? Samochód krajowy od nowości.


Jeśli dobrze pamiętam, to ta wersja nie była do Polski sprowadzana. U którego dilera kupiony?


Marshall7 napisał/a:
Jeszcze jedno - oglądam zdjęcia w galerii i silnik wgląda tak samo jak na jednyym ze zdjęć, ale nie pamiętam żeby miał ten plastik z napisem turbo nad napisem DOHC 16V. Jest to możliwe ?? ??? Czy to na pewno 2,0 ti jesli tak nie jest ??


Na tym plastiku (pokrywie świec) powinno być jedynie chromowane "ROVER". Napis turbo był na kolektorze ssącym w wersjach przed liftem. W wersjach po lifcie (z grubym kluczykiem) na kolektorze ssącym jest napis "Injection".

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2011 22:31 ]
Marshall7 napisał/a:
halogen są.... prostokątne!!


Na zdjęciu widzę "siatex"
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 22:32   

Klawisz włączania halogenów jest nieoryginalny, więc i halogeny są zapewne nieoryginalne. Wydaje mi się że właśnie szczelina maska/prawy błotnik rozszerza sięprzy reflektorze, i cała maska odstaje nad reflektorem. Faktycznie - wysoko dość stoi. To model po lifcie `97, a wtedy fabrycznie był obniżony, a ten wygląda jak na szczudłach - może sprężyny jakieś nieodpowiednie ma...?
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Marshall7 




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 124
Skąd: Bytom/Katowice



Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 22:35   

Kurde.. ja tam widzę halogen.. na żywo nie pamiętam.. emocje....

Na szbie z tyłu/boku naklejka ASO że był serwisowany w ASO gdzieś w Katowicach...

Nie pamiętam tej listw nad świecami....


Tomi to nie siatka.... od razu by odpadł przy takiej kiszce na przedbiegach. Chyba że nie zwróciłem uwagi. Poza tym to gość po 40 patrzący na to auto jak fanatyk. Nie sądzę żeby siatkę zakładał gdziekolwiek. Raczej to wkluczam na 99%.
Ostatnio zmieniony przez Marshall7 Wto Kwi 05, 2011 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 22:37   

Poza tym ma 200KM, a nie 212...

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2011 22:37 ]
Marshall7 napisał/a:
Na szbie z tyłu/boku naklejka ASO że był serwisowany w ASO gdzieś w Katowicach...

Naklejkę mógł nakleić serwis, który auto odwiedzało np. 7 lat po zakupie ;) To nie żadne potwierdzenie.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Marshall7 




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 124
Skąd: Bytom/Katowice



Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 22:40   

No właśnie szukam jakiś danch na to 212 kuc i nic w necie. Ale podobnie pomylił 1997 pojemność :) Może to jakaś literówka/niewiedza.
Odstawania nad reflektorem nie stwierdziłem na żywo,a przyglądałem sie starannie szukając bubla :)
Obejrzałem trochę autek ostatnimi czas i ten jest najlepszy z nich. Aha jeszcze jedno. Gość mówi że cieknie olej :/
_________________
Jestem bo mnie nie ma...
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 22:41   

Marshall7 napisał/a:
ASO gdzieś w Katowicach...

Może AUTO-ZLATEX? Tam był kupiony mój... Zerknij tutaj na skan podpisany WYPOSAŻENIE, nie ma tam wersji "ti"
http://www.roverki.pl/pro...tegory/154.html
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [620Ti] chcę kupic proszę o opinie
piatus Chcę kupić ROVERka 3 Sob Lip 09, 2016 12:24
slax
Brak nowych postów [620Ti] Szczere opinie i rady na temat 620Ti
tomii620si Chcę kupić ROVERka 41 Pią Kwi 13, 2012 00:05
tomii620si
Brak nowych postów [Rover 620ti] Proszę o ocenę ...
deim-s Chcę kupić ROVERka 15 Pon Sie 20, 2012 17:29
greg-si
Brak nowych postów [ROVER 75] Proszę o opinię
papug Chcę kupić ROVERka 28 Czw Mar 12, 2015 20:31
papug



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink