Forum Klubu ROVERki.pl :: Konto - jaki bank wybrać?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Konto - jaki bank wybrać?
Autor Wiadomość
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 11:08   

azer napisał/a:
Rodzice chcieli ulokować pieniądze tam na koncie mocno oszczędzającym i na stronie jak i na ulotce w oddziale jest napisne, że można założyć do 3 kont mocno oszczędzających do jednego zwykłego i że przy kasie 0-20tyś zł jest oprocentowanie 6,5%. A idąc do oddziału okazuje się że to nie jest prawdą i można założyć jedno konto mocno oszczędzające i takie oprocentowanie jest tylko do kwoty 13.5tyś (powyżej tej kwoty mniejsze jest oprocentowanie)


Aż przejrzałem moją umowę z początku 2008 roku.
Do 1 mln zł mam oprocentowanie 6%, powyżej miliona 5,75%
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 11:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 18:24   

Ja sobie założyłem konto w końcu w mBanku jako obcokrajowiec :mrgreen: Bo dużo na allegro kupuje lub ludzie coś od mnie kupują a ja nie mam konta Polskiego :twisted: :mrgreen:

Mam nadzieje ze będzie wszystko za free jak opcje wybrałem, wybrałem tylko eKonto i bezpłatna kartę.

Mozę nie będę żałował i nie mogę się kuriera doczekać :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 18:33   

jedynie co będzie płatne to przelewy na zagraniczne konto...

mam jako drugie (a było trzecie) aby ułatwić przelewy kupującym
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 18:56   

azer, Ja na zagraniczne konta mam swoje w Austrii :razz: mi to trzeba tylko dla waluty Zloty :wink:

Nie zrozumiałem do końca o co to chodzi z tymi różnimy rachunkami eMax itd. ale nic z tego nie wybrałem bo po co mi takie coś.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 18:58   

no, ale chodzi mi o transport gotówki, od kupcow, z mbanku do kieszonki
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 19:04   

Krzysi3k napisał/a:
no, ale chodzi mi o transport gotówki, od kupcow, z mbanku do kieszonki

Z tym nie ma problemu - mBank nie nalicza żadnych prowizji od wypłat gotówki z bankomatu za granicą (chodzi o karty debetowe, a taką zamówił Remi55, skoro pisze, że ma za darmo do eKonta, to ma Visę Electron).

mBank tylko przelicza z PLN na EUR po kursie sprzedaży waluty w banku, więc nie za dobrym, ale uwzględniając, że to jedyna strata, to nie jest źle - na pewno jest to dużo tańsze niż przelew zagraniczny, szczególnie przy niewielkich kwotach.

Z innymi walutami jest trochę gorzej, bo wtedy przeliczenie jest PLN => EUR => waluta i za to ostatnie przeliczenie jest jeszcze 2% opłaty, ale to i tak nieźle wychodzi.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Verneur 




Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa/Piaseczno

Rover 25

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 19:04   

Remi55 napisał/a:


Nie zrozumiałem do końca o co to chodzi z tymi różnimy rachunkami eMax itd. ale nic z tego nie wybrałem bo po co mi takie coś.


Różnica polega chyba głównie na tym, że eKonto to rachunek osobisty, a eMax i eMax plus to rachunki oszczędnościowe :wink:
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 19:27   

maciej napisał/a:
Z tym nie ma problemu - mBank nie nalicza żadnych prowizji od wypłat gotówki z bankomatu za granicą (chodzi o karty debetowe, a taką zamówił Remi55, skoro pisze, że ma za darmo do eKonta, to ma Visę Electron).

mBank tylko przelicza z PLN na EUR po kursie sprzedaży waluty w banku, więc nie za dobrym, ale uwzględniając, że to jedyna strata, to nie jest źle - na pewno jest to dużo tańsze niż przelew zagraniczny, szczególnie przy niewielkich kwotach.


z tabeli opłat i prowizji wynika, że wypłata jest rzeczywiście darmowa, ale zawsze biora do 2%, ciekawe co znaczy to 'do'
Cytat:
W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej ni0 waluta rozliczeniowa, mBank, pobiera dodatkowo prowizje za przewalutowanie transakcji w wysokosci do 2% wartosci transakcji.
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 19:37   

Z tego co na ich stronie czytałem w niektórych bankomatach można wybrać sobie z ta karta darmowa na eKonto bez prowizji. A tak to jak wybiorę w innym banku to sobie doliczają 2zl prowizji tylko. Wiec nie jest tragicznie.

Bo jest tez możliwość za 5zl/miesiąc ze w każdym bankomacie można za darmo sobie wybierać ale mi to nie jest potrzebne :wink: Chce to konto bardziej do przelewu na allegro używać, niż niego wybierać :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 19:50   

Remi55 napisał/a:
Z tego co na ich stronie czytałem w niektórych bankomatach można wybrać sobie z ta karta darmowa na eKonto bez prowizji. A tak to jak wybiorę w innym banku to sobie doliczają 2zl prowizji tylko. Wiec nie jest tragicznie.
Bo jest tez możliwość za 5zl/miesiąc ze w każdym bankomacie można za darmo sobie wybierać ale mi to nie jest potrzebne

Używam 2-ch kont w mbanku od 2000r. i wierz mi, że z bankomatami jest bardzo dobrze. Bez prowizji wypłacisz w BZWBK, EURONET, CASH4YOU, ECARD, a tych bankomatów jak psów... Oczywiście piszę o Polsce :]
EMAX PLUS to rachunek oszczędnościowy o takim sobie oprocentowaniu (4,5% chyba obecnie) ale dość wygodne; każdy nadmiar wrzuca się tam, to zawsze coś z tego "leżakowania" jest ;)
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 19:55   

To jam mam do Was pytanko czy zmieniło się coś w kwestii transakcji elektronicznych za pomocą karty debetowej w mbanku czy nadal trzeba płacić za osobna kartę aby móc korzystać np. z paypal'a?
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 19:58   

Mayson, hehe.. dziękuje dobrze wiedzieć. No ja tam duże kwoty nie będę leżakował raczej :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 20:00   

Mayson napisał/a:
4,5% chyba obecnie
przy tym oprocentowaniu po odliczeniu belki i inflacji raczej się traci, ale wiadomo że nie ma za dużo opcji
 
 
 
dukat11 




Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 20:04   

Remi55 napisał/a:
Mayson napisał/a:
4,5% chyba obecnie
przy tym oprocentowaniu po odliczeniu belki i inflacji raczej się traci, ale wiadomo że nie ma za dużo opcji


od tego jest lokata jednodniowa
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 20:19   

Pływak napisał/a:
To jam mam do Was pytanko czy zmieniło się coś w kwestii transakcji elektronicznych za pomocą karty debetowej w mbanku czy nadal trzeba płacić za osobna kartę aby móc korzystać np. z paypal'a?

Można korzystać ale najpierw trzeba ustalić sobie limity na tranzakcje.

[ Dodano: Wto Kwi 20, 2010 20:19 ]
azer napisał/a:
przy tym oprocentowaniu po odliczeniu belki i inflacji raczej się traci, ale wiadomo że nie ma za dużo opcji

Aż tak źle nie jest, ale jeśli ktoś chce faktycznie oszczędzać i unikać "belki", to rozwiązaniem jest "poliso-lokata" ;)
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 20:21   

To dobrze bo jak kiedyś wybierałem konto to jedyna Visa electron Polskiego banku która banglała bez problemu z Paypalem to była karta od Inteligo, niby teraz można przelewać na konto paypal jak na zwykłe konto ale z karty jest o wiele szybciej. Jako, że w wlkp jest masa bankomatów WBK, a w samym Poznaniu chyba łatwiej trafić na WBK niż PKO muszę sobie sprawić konto właśnie albo w WBK albo w mbanku tym bardziej, ze w inteligo przez ostatnie 6 lat chyba nic się nie zmieniło jak pobierali opłaty ze przelewy do innych banków tak obierają...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 10:54   

Cytat:
z tabeli opłat i prowizji wynika, że wypłata jest rzeczywiście darmowa, ale zawsze biora do 2%, ciekawe co znaczy to 'do'
Cytat:
W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank, pobiera dodatkowo prowizje za przewalutowanie transakcji w wysokosci do 2% wartosci transakcji.

A walutą rozliczeniową dla kart Visa wydanych przez mBank jest Euro.

Niestety, dokumenty bankowe trzeba czytać od początku do końca. ;)
Remi55 napisał/a:
Z tego co na ich stronie czytałem w niektórych bankomatach można wybrać sobie z ta karta darmowa na eKonto bez prowizji.

Za granicą z każdego masz za darmo.
Remi55 napisał/a:
A tak to jak wybiorę w innym banku to sobie doliczają 2zl prowizji tylko. Wiec nie jest tragicznie.

ZTCP to w Polsce za darmo masz w bankomatach niezależnych sieci eCard, Euronet i Cash4U oraz banku BZ WBK, a z pozostałych 5 zł, ale sieć tych darmowych jest bardzo duża - przez 8 lat posiadania konta w mBanku chyba tylko 3 lub 4 razy wyjmowałem gotówkę z innego bankomatu (dwa razy w jakichś bardzo małych miejscowościach, a reszta, to mi się spieszyło i nie miałem czasu szukać innego bankomatu, tylko wyjmowałem z pierwszego, który znalazłem).
Remi55 napisał/a:
Bo jest tez możliwość za 5zl/miesiąc ze w każdym bankomacie można za darmo sobie wybierać ale mi to nie jest potrzebne :wink:

Ooo... To nowość - muszę poczytać, choć chyba też mi nie potrzebne. :)
Pływak napisał/a:
To jam mam do Was pytanko czy zmieniło się coś w kwestii transakcji elektronicznych za pomocą karty debetowej w mbanku czy nadal trzeba płacić za osobna kartę aby móc korzystać np. z paypal'a?

ZTCW zmieniło się, ale nie próbowałem. Widziałem tylko ogłoszenie na ich stronie, że to będzie możliwe od kiedyś tam, a to było chyba z pół roku temu.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Spiro 



Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 204
Skąd: Warszawa

MG ZR

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 09:36   

ja polecam konto w DB, jedno z tych kont które są darmowe i nie ma dziwnych prowizji, bankomaty, wplaty wyplaty,przelewy, wyplaty na calym swiecie - free + 4.5 % np inteligo ma 0.1% alior 2.5% wiec jest przewaga:)
_________________
Music Sounds Better With...Me ;-)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 09:54   

Warunki bardzo podobne do oferty mBanku - warto porównać konto dbNET + konto oszczędnościowe z zestawem eKonto + eMax + eMaxPlus - diabeł tkwi w szczegółach - co komu pasuje. :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
des 



Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 23:38   

Pływak napisał/a:
To jam mam do Was pytanko czy zmieniło się coś w kwestii transakcji elektronicznych za pomocą karty debetowej w mbanku czy nadal trzeba płacić za osobna kartę aby móc korzystać np. z paypal'a?
Jeśli masz kartę chipową to ZTCP nie ma z tym problemu.
_________________
Był --> Rover 400 1.6 LPG 1999
Jest --> Audi A4 Avant 1.8T LPG 1999
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Konto walutowe-jaki bank?
Przemas83 Offtopic 6 Pon Lut 13, 2012 21:52
Przemas83
Brak nowych postów Telewizor LCD - jaki wybrać a jaki unikać szeroookim łukiem
problem z wyborem:)
xROnx Offtopic 37 Pon Maj 04, 2009 23:11
xROnx
Brak nowych postów Jaki telewizor wybrać ?
Paul Offtopic 52 Nie Lis 07, 2010 18:56
TomC
Brak nowych postów Jaki router wybrać?
Pomóżcie bo ja nie mam bladego pojęcia
Dam-Kam Offtopic 23 Czw Mar 19, 2009 20:35
Dam-Kam
Brak nowych postów Jaki wybrac telefon do kwoty 500 zl
Pawkaz Offtopic 31 Nie Lip 31, 2011 11:49
Pawkaz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink