Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Fotele - podgrzewanie foteli
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Fotele - podgrzewanie foteli
Autor Wiadomość
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 29, 2011 10:25   

No i i ja się zabrałem za naprawę grzania . ale mam chyba coś czego tu jeszce nikt nie opisał :(
otóż , swiatełko świeci, ale na zółtym kablu nie ma minusa, , podanie minusa na kostke fotela powoduje ze fotel zaczyna grzać , jest podejrzenie żę to styki we włączniku mogły sie popalić czy macie jakieś inne pomysły ?


EDIT no i jestem po diagnozie :

dwa włączniki uwalone + jedna mata (z siedziska) - czy ktos sie bawił wymiane maty na siedzisku ? trzeba wyjmować fotel ? czy mozna na aucie to zmienic
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 29, 2011 10:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jacex1 



Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: kraków



Wysłany: Nie Paź 30, 2011 17:46   

wymieniałem matę z siedziska nie trzeba wyjmować fotela tapicerka łatwo schodzi
z tyłu po bokach fotela są klipsy a pod spodem plastiki naciągające i trzeba zdjąć sterowanie
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 12, 2011 15:48   

jacex1 napisał/a:
wymieniałem matę z siedziska nie trzeba wyjmować fotela tapicerka łatwo schodzi
z tyłu po bokach fotela są klipsy a pod spodem plastiki naciągające i trzeba zdjąć sterowanie


mnie czeka i oparcie i siedzisk bo wymieniam na nową - czy na cos trzeba uważać szczególnie ? czy poprostu wyjąc gfotel. pościągać tapicerkę i wymienic maty ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
jacex1 



Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: kraków



Wysłany: Nie Lis 13, 2011 00:40   

oparcie i siedzisko są oddzielnie wpinane i oddzielnie grzeją siedzisko robiłem nie namęczysz się. Jeżeli chodzi o oparcie to nie robiłem ( nie chciało mi się) kolega mi tłumaczył że łatwo się zdejmuje ale naciągnąć już trudniej. Najlepiej nałożyć worek foliowy i dopiero naciągać oparcie a potem wyciągnąć worek ( nie sprawdzone) powodzenia
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 13, 2011 09:37   

jacex1 napisał/a:
oparcie i siedzisko są oddzielnie wpinane i oddzielnie grzeją


osobne maty, ale połączone szeregowo jak padnie jedna to druga tez nie będzie grzać. przewody są dość delikatne , zwrócić uwagę aby nie urwać zwłaszcza przy macie z siedziska
_________________
75 Red Edition
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 13, 2011 10:55   

jacex1 napisał/a:
oparcie i siedzisko są oddzielnie wpinane i oddzielnie grzeją siedzisko robiłem nie namęczysz się. Jeżeli chodzi o oparcie to nie robiłem ( nie chciało mi się) kolega mi tłumaczył że łatwo się zdejmuje ale naciągnąć już trudniej. Najlepiej nałożyć worek foliowy i dopiero naciągać oparcie a potem wyciągnąć worek ( nie sprawdzone) powodzenia


ja akurat oparcie rozbieałem jak kładłem elktrykę pod monitory .czeka mnei siedzisko do zrobienia .




longer86 napisał/a:
jacex1 napisał/a:
oparcie i siedzisko są oddzielnie wpinane i oddzielnie grzeją


osobne maty, ale połączone szeregowo jak padnie jedna to druga tez nie będzie grzać. przewody są dość delikatne , zwrócić uwagę aby nie urwać zwłaszcza przy macie z siedziska


u mnie też oddzielnie grzeją. jak padła mi ta z siedziska to oparcie nie grzeje
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
preux 



Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 3
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lis 21, 2011 18:39   

W kupionym niedawno roverze mam fotele skórzane z podgrzewaniem, ale na kokpicie był tylko przycisk tempomatu.
Kupiłem przyciski do foteli, niestety wewnątrz kokpitu znalazłem wyłącznie kable do ASR i rolety.

Czy kable/kostki do podgrzewania foteli powinny być w kokpicie seryjnie, gdzie ich szukać?
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 21, 2011 19:53   

nie wiem czy są seryjnie , ale jeśli zdjałeś panel to powinno byc widać takie kostki z dwoma grubszymi kablami jedne pomaranczowo - biały drugi żółty + chyba 3 cieńsze ( w tym jesden czarny . Jeśli nie masz to pewnie wiązki brak. , możesz zajrzeć tez pod fotel szukaj zółtej wtyczki z kablami : pomaranczowo - biały i żółty
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 21, 2011 20:40   

maryba napisał/a:
chyba 3 cieńsze ( w tym jesden czarny .

2 cienkie (czarny i czerwono biały)

instalacja nie koniecznie musi być w aucie
_________________
75 Red Edition
 
 
preux 



Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 3
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lis 21, 2011 20:47   

Pod fotelami są po 2 wtyczki - żółta i niebieska. Do żółtej dochodzą kabelki biało-pomarańczowy i biało-fioletowy (lub biało-czarny). To chyba od podgrzewania.
Natomiast w kokpicie ani śladu kabli od foteli ;/ jeszcze przed chwilą walczyłem z latarką. Dziwne bo wszystkie inne kable (ASR, roleta) były na miejscu i spięte taśmą poliuretanową.

W związku z powyższym proszę o pomoc gdzie mogę zakupić takowe kable?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 21, 2011 21:04   

najprosciej szukać na allegro ze ściągniętego angola na części, podzwonić popytać, będą pewnie wołali koło 100. Kilka postów wyżej kolega VMatas zamieścił schemat elektryczny, trochę chęci i można pociągnąc instalację samemu
_________________
75 Red Edition
 
 
preux 



Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 3
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lis 22, 2011 16:20   

Takie mam kable pod siedzeniem pasażera. Od czego one są? Poduszka i podgrzewanie czy może coś innego?

 
 
DJMordziak 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Płock



Wysłany: Wto Lis 22, 2011 23:10   

poduszka i napinacz pirotechniczny pasów
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 17:10   

No i się wziąłem za fotele bo przydały by sie teraz w te dni, i polutowałem kable przy termostatach bo pourywane były , i pod jednym z foteli dwa kable miały przetopioną osłonkę i zwierały się co powodowało od czasu do czasu że fotel ni z tego ni z owego zaczynał grzać, jednak lutowanie nic nie dało , przyciski się świecą, zasilanie do kostek dochodzi jakieś, ale nic nie grzeją te fotele, więc moje pytanie jak sprawdzić czy przyciski są sprawne? bo rozebrałem je ale wyglądają ok.
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 29, 2013 19:51   

W zeszłym weekend nareszcie zakupiłem do siebie komplet elektrycznych i podgrzewanych skór. Wziąłem się za wymianę przednich siedzień - elektryka działa , podgrzewanie nie.

Przyciski na konsoli się świecą. Dla pewności sprawdziłem bezpiecznik - jest cały.

Sprawdzałem napięcie na czarnej kostce . Gdy przekręcam stacyjkę napięcie jest na dwóch przewodach , wnioskuje ze to od sterownia fotelami. Gdy wciskam przyciski od grzania- lampka się zapala- a na kostce bez zmian. Czarny to pewnie masa, ale na żółtym też nie ma napięcia. Czy własnie żółty odpowiada za podgrzewanie ?

[ Dodano: Pon Lip 29, 2013 19:51 ]
longer86 napisał/a:
w kostce pod fotelem powinno być napięcie pomiędzy kablem żółtym pin 1 i pomarańczowym z białym paskiem pin 2.
więc w żółtym powinno być napięcie.

W przycisku da rade jakoś sprawdzić czy napięcie "wychodzi" w stronę kostki ?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Lip 30, 2013 09:00   

Legwan1989 napisał/a:
elektryka działa , podgrzewanie nie.
podgrzewanie działa gdy siedzenia mają temp. mniej niż 20 st.C i najlepiej jak silnik pracuje (napięcie baterii ma znaczenie) , spełniłeś te warunki ?.Nie działa też przy temp. siedzenia wyższej od 40 st. C.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Lip 30, 2013 10:03   

możesz SeniorA napisac jak to jest rozwiązane? bo na moje to jest tylko czujnik nagrzania fotela tzw. zerojedynkowy i nic więcej czyli wyłącza fotel przy określonej temperaturze i tyle.

[ Dodano: Wto Lip 30, 2013 10:03 ]
Czyli na kablach napięcie być powinno zawsze po wciśnięciu przycisku.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Lip 30, 2013 16:06   

w obwodzie maty jest sensor temperatury elementu grzewczego, który włącza lub wyłącza zasilanie do maty.
sknerko napisał/a:
Czyli na kablach napięcie być powinno zawsze po wciśnięciu przycisku.
tak ,z tym , że żółty to masa maty a pom/biały prądowy sensora.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 30, 2013 22:02   

SeniorA napisał/a:
podgrzewanie działa gdy siedzenia mają temp. mniej niż 20 st.C i najlepiej jak silnik pracuje (napięcie baterii ma znaczenie) , spełniłeś te warunki ?.Nie działa też przy temp. siedzenia wyższej od 40 st. C.


Tych warunków na pewno nie spełniłem, bo i w ostatnich dniach trudno o takie.

Więc pozostaje mi czekać do chłodnych dni by sprawdzić podgrzewanie czy jest jakiś sposób na test grzanych foteli ?
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lip 31, 2013 09:06   

SeniorA napisał/a:
w obwodzie maty jest sensor temperatury elementu grzewczego, który włącza lub wyłącza zasilanie do maty.

To wiem bo to wynika z schematu. Co to wg. ciebie za sensor? Bo wg mnie termostat który wyłącza przy 40stC i tyle tam nie ma regulacji temperatury żadnej. Jak wyłączy to zadziała spowrotem jak wystygnie tylko diabeł wie ile musi się studzić by zadziałał, bo na pewno nie do 20stC. Ciekawi mnie tez jak jest rozwiązane to że np. w moim aucie fotele grzeją jakiś czas że są mocno ciepłe a potem stygną i już nie włączają się do takiej temperatury jak na początku a wręcz mam wrażenie że jak auto się nagrzeje to nie grzeją już wcale, chyba że one po jakimś czasie same się wyłączają, :hm: bo na to nie zwróciłem uwagi.

[ Dodano: Sro Lip 31, 2013 09:06 ]
Poszukałem w Rave i siedzenia grzeja zawsze i utrzymują temp na poziomie 33-45 stC jest tam napisane ze biorą dużo prądu i powinny być uzywane na odpalonym silniku. Nie znalazłem zadnych informacji co by miały nie działać powyżej 20st.C i że w jakikolwiek sposób jest kontrolowane napięcie akumulatora. Ze schematu to również wynika wiec nie wiem skąd teorie
SeniorA napisał/a:
podgrzewanie działa gdy siedzenia mają temp. mniej niż 20 st.C
SeniorA napisał/a:
(napięcie baterii ma znaczenie)

a z tym sie zgodze
SeniorA napisał/a:
Nie działa też przy temp. siedzenia wyższej od 40 st. C.
ale Rave podaje temperature 45 st.C.
Kiedyś miałem wrażenie że fotele startują z grzaniem jak silnik się rozgrzeje ale wybito mi to z głowy i faktycznie jak temat zgłębiłem to tak jest jak pisali miedzy innymi SeniorA ale teraz to mnie tu zadziwia.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Podgrzewanie foteli
trawis25 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Lip 29, 2008 21:36
christopher7
Brak nowych postów [R75] Podgrzewanie foteli nie działa
arczi220 Rover serii 75, MG ZT 11 Sro Lis 29, 2017 07:50
arczi220
Brak nowych postów [R75] Podgrzewanie foteli - zrób to sam
Kris Rover serii 75, MG ZT 28 Sob Lut 01, 2014 22:52
geffi
Brak nowych postów [R75] Włączniki - podgrzewanie foteli
longer86 Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Lut 17, 2011 22:10
VMatas
Brak nowych postów [R75] Nie działa fotel pasażera i podgrzewanie obu foteli
SzymionMaster Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Sty 13, 2017 17:49
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink