Forum Klubu ROVERki.pl :: Jaką "cyfrówkę" polecacie?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką "cyfrówkę" polecacie?

Czyli stary dylemat, co najlepiej kupić...;)
Autor Wiadomość
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Gru 10, 2008 09:34   

Viniu napisał/a:
no własnie zależy co to za kompakt

już Ci mówię/pisze -> Olympus SP 510 UZ ;)
znając moje szczęście takie nakładki nie istnieją dla tego modelu...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 10, 2008 09:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Gru 10, 2008 09:44   

xROnx napisał/a:
Olympus SP 510 UZ
hmm... no nie jest to szczyt techniki... ;)
xROnx napisał/a:
znając moje szczęście takie nakładki nie istnieją dla tego modelu...
Konwertery sa uniwersalne... conajwyżej trzeba poszukać tulei na którą nakręcasz konwerter... zaraz coś znajdę w temacie... :)

[ Dodano: Sro Gru 10, 2008 09:55 ]
http://www.allegro.pl/ite...tulejka_52.html

plus

http://www.allegro.pl/ite...mc_fz7_fz8.html

Twój Olek ma wyjątkowo wąski kąt... 38mm dla małego obrazka to wąsko, ale po zastosowaniu takiego konwertera otrzymujesz ogniskową 26mm, a to już ciutke mniej niż standardowy popularny KIT, który ma najczęściej 28mm.

Ale gdybyś miał kompakt z szerokim kątem na dzień dobry np. fuji s6500 z 28mm (czy inny kompakcik z takim katem) to po zastosowaniu takiego konwertera robi Ci się 19mm a to już szeroko.

[ Dodano: Sro Gru 10, 2008 10:04 ]
Nie wiem czy widziałeś fotki mojego mieszkania... robiłem je obiektywem Tamron 17-50 f2.8.. świetne szkło. Po przeliczeniu 17mm razy crop czyli 1.6 daje rzeczywistą ogniskową 27mm. Po zastosowaniu tego konwertera na swojego Olka miałbyś takie same fotki.. zobaczy czy Ci to wystarczy... link do fotek puściłem Ci na PW
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11396
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Gru 10, 2008 10:07   

Viniu napisał/a:
hmm... no nie jest to szczyt techniki... ;)


dyplomata :mrg:
_________________
Pozdrawiam - Brt
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Gru 10, 2008 10:09   

Brt napisał/a:
dyplomata
Leżącego sie nie kopie :hahaha:
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Dziekan 




Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 142
Skąd: Łomża



Wysłany: Pon Gru 22, 2008 15:51   

Jesli mowa o lustrzankach i Olympusie to pamietajcie ze crop w lustrach Olympusa to 2x a nie 1.6 jak u Canona czy 1.5 jak u calej reszty.
Tak czy inaczej po przeliczniku kitowe obiektywy i tak sa sporo szersze niz to co daja typowe kompakty z ogniskowa 35 w ekwiwalencie. Polecanie rybiego oka dla architekta wnetrz...nie widze w tym sensu. 18mm na poczatku wystarczy, jak ma niby architekt praktycznie wykorzystac tak szeroki kat jak fisheye?

Co do kitowych obiektywow... mimo wszystko staja sie coraz lepsze niemniej tak jak koledzy mowia, lustro daje mozliwosci dalszej rozbudowy i faktycznie wiekszosc kitow nie dorasta to mozliwosci aparatow. Niemniej kupno lustra ma sens na lepsza szklarnie przyjdzie pora a na plus odrazu ma sie wieksza fizycznie matryce dobra swiatloczulosc i nizsze szumy niz w przypadku wiekszosci kompaktow.

Widze ze chyba nikt jeszcze nie polecil Pentaxa
poczytaj sobie na internecie o K200D i obiektywie kitowym SMC DA II 18-55
:)
 
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Gru 22, 2008 16:55   

Dziekan napisał/a:
jak ma niby architekt praktycznie wykorzystac tak szeroki kat jak fisheye?

a taki że stojąc np w łazience która ma 1.5mx2m chce sfotografować jak najwięcej a nie tylko sama baterie na umywalce...
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pon Gru 22, 2008 17:00   

zmienie formułę pytania - po co w ogóle architektowi wnętrz aparat?? No chyba, ze jest bardziej dekoratorem niż architektem, bo archtekt woli rzut do archiCADa lub podobnego programu i wszystko widzi :P
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Gru 22, 2008 17:17   

mylisz pojęcia pomiędzy dekoratorem, architektem wnętrz a architektem.
po co aparat?
Po to żeby podczas inwentaryzacji pomieszczenia nie tylko pomierzyć pomieszczenia dalmierzem ale też sfotografować stan istneijący, po to żeby robić po prostu dokumentacje fotograficzną danej inwestycji oraz gdy dojdzie już do ukończenia zlecenia porobić zdjęcia i dołączyć je do własnego portfolio.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Gru 22, 2008 17:22   

Dziekan napisał/a:
18mm na poczatku wystarczy, jak ma niby architekt praktycznie wykorzystac tak szeroki kat jak fisheye?


tylko z powodu cropa te szerokie nie sa az tak szerokie ;) ja smigam z sigma 10-20 i to jeszcze nie jest fish, zakrzywia delikatnie, ale do wyciagniecia w kompie ;) nie wyobrazam sobie kompakta ktory by cos takiego zrobi w takiej jakosci :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Dziekan 




Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 142
Skąd: Łomża



Wysłany: Pon Gru 22, 2008 19:22   

maniaq napisał/a:
tylko z powodu cropa te szerokie nie sa az tak szerokie

wlasnie dlatego pisalem zeby pamietac ze w olku crop jest wiekszy, w ogole ciekawy system ;)

xROnx napisał/a:
mylisz pojęcia pomiędzy dekoratorem, architektem wnętrz a architektem.
po co aparat?
Po to żeby podczas inwentaryzacji pomieszczenia nie tylko pomierzyć pomieszczenia dalmierzem ale też sfotografować stan istneijący, po to żeby robić po prostu dokumentacje fotograficzną danej inwestycji oraz gdy dojdzie już do ukończenia zlecenia porobić zdjęcia i dołączyć je do własnego portfolio.

ani tym ani poprzednim postem nie przekonujesz mnie do niezbednosci kata szerszego niz 18 (przed cropem). Majac lazienke o ktorej piszesz wystarczy do niej nie wejsc i spokojnie obejmiesz calosc na 18, chyba ze chcesz zrobic zdjecie calosci lazienki z poziomu wody w kibelku, ale to dosc niszowe sytuacje i nie wydaje mi sie by wydawania prawie dwoch tysiecy na taki obiektyw bylo zasadne
-wydaje mi sie ze to masochizm sprzetowy.

Kolega kupi aparat przykladowo ten ktory podalem i w zupelnosci mu to wystarczy, nie mieszajcie mu w glowie, na poczatek trzeba kupic aparat popracowac z kitem i dopiero ktos moze z czasem pomyslec SWIADOMIE czego mu brakuje

PS
xROnx napisał/a:
Ja się podepne troche pod temat chociaż mam gorzej bo nie mam żadnego bladego nawet pojęcia o sprzęcie, parametrach (oprócz wielkości matrycy i xxx zoomie )

jestes zatem pewien ze swiadomie uznajesz kat 18mm za zbyt maly? Sprawdzales to?

xROnx napisał/a:
Mówię "nie" wszelkim Sony, Panasonic bo jak już coś mam od nich kupować to tylko telewizor ani żadnym Pentax'om.

az dziwne ze rovera kupiles :p Pentax to taki Rover w swiecie aparatow, uwierz mi :D
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Wto Gru 23, 2008 08:28   

xROnx napisał/a:
mylisz pojęcia pomiędzy dekoratorem, architektem wnętrz a architektem.
tak Xronx...szczególnie jako małżonek pani Architekt Wnetrz nie mam o tym kompletnie zadnego pojęcia.
Do portfolio to wizualki wstaw :P Chyba ze sa za cienkie ;)
Interesujace jest tez to Xronx ,ze przyznajesz się do swego laicyzmu w kwestiach fotografii i sprzetu do niej a potem krzyczysz o "NIE" dla Sony, Lumix i Pentax.

1.Pentax to sa naprawde niezłe aparaty...porównałbym do Olympusów - po prostu mniej popularne, choćby ze wzgl. na własne patenty niewymienne z innymi markami.
2.Jeka wg. ciebie jest róznica między dobrej klasy aparatem Sony a Dobrej klasy aparatem Nikon? Wg. mnie...róznica polegać bedzie bardziej na cenie niż parametrach i możliwościach obu aparatów.

Na marginesie...Sony robi lepsze monitory niż telewizory :P Za to nie miałem jeszcze nic od Panasonica co działało dłużej jak 2-3 lata.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4534
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 23, 2008 09:15   

xROnx, nie do końca tak jest z tymi firmami. :)

Sony DSC, to rzeczywiście nic rewelacyjnego, ale Sony Alfa to dawna Konica-Minolta, a to już zupełnie co innego - nie skreślałbym absolutnie z listy.

To samo dotyczy Pentax'a - w Polsce rzadkość, ale generalnie to firma z dużą tradycją, umiejąca robić aparaty, do tego do nich można kupić używany osprzęt, nawet w Polsce, bo lustrzanki analogowe Pentax'a były sprzedawane w Pewex'ie, a stare obiektywy pasują.

Na Twoim miejscu, przy takich funduszach, kupiłbym tanią puszkę i pojechał do Berlina (daleko nie masz) na giełdę uzywanego sprzętu.

Kompakt wogóle odpada do takich celów - za duże zniekształcenia, kiepska optyka, chyba, że nad każdym zdjęciem chcesz spędzać kilka godzin w PhotoShop'ie.

Ja wybrałem Canon'a, ale to przez przywiązanie do marki i możliwość pożyczania obiektywów i innego osprzętu, bo mam wielu znajomych mających Canon'y.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Wto Gru 23, 2008 11:30   

maciej napisał/a:
Na Twoim miejscu, przy takich funduszach, kupiłbym tanią puszkę i pojechał do Berlina (daleko nie masz) na giełdę uzywanego sprzętu.

:)
Póki co zakupiłem konwerter Raynox'a do mojego kompaktu i sobie na razie z niego korzystam. Póki co zadowolony jestem... kwestia na jak długo ;)
Tylko lampe musze sobie jeszcze dokupić bo ta wbudowana powoduje że powstaje cień konwertera na zdjęciu ;)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Gru 23, 2008 12:03   

odnosnie dyskusji nad katami widzenia zaleznie od ogniskowej ;)

http://www.fotografuj.pl/...obiektywu/id/68

ciekawy kalkulator i rozne amtryce do porownania ;)

tu troche bardziej "naukowo " o zagadnieniu :

http://www.optyczne.pl/27...cyfr%F3wki.html


tylko XR pamietaj ze uzywajac konwerterow tracisz na jakosci - ZAWSZE. tylko pytanie co znaczy dla ciebie wystarczajaca jakosc >? jak duze robisz powiekszenia , czy tylko w necie zdjecia pokazujesz?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 805
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 31, 2010 19:41   

temat trochę archiwalny. Osobiście polecałbym:
1) w kategorii jak najniższa cena: olympus C7070 supercena i zdjęcia w jakosci porównywalnej z najnowszymi modelami.
2) w kategorii megawypas: czyli D700 Nikona. Nietstety przy lustrzankach trzeba pamiętać, że wymagają one jeszcze paru... drobiazgów do robienia profesjonalnych zdjęć.
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sro Mar 31, 2010 19:53   

sony h10
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
bambi 




Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 101
Skąd: Jasło

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 10:01   

możecie jeszcze coś polecić? bo jestem na kupnie aparatu, cenowo max 1500zł, dodam, że nigdy się fotografowaniem nie interesowałam oprócz standardowego pstrykania zdjęć w trybie auto :P
_________________
...heaven can wait, belt up...
 
 
 
tomirek 



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 68
Skąd: Z szuflady



Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 11:11   

za zbliżone pieniądze masz lustro z KITem, no ale niestety wiąże się z kolejnymi wydatkami. jakiś obiektyw spacerzoom, zewnętrzna lampa... Ani się człowiek obejrzy jak wyda na sprzęt parę tysiaków. Kiedyś przez to przechodziłem więc wiem co piszę ;) Ale ostatnio zamiłowanie fotograficzne minęło i sprzedałem wszystko w cholerę. Za coś koło 1300 czy 1400 zeta kupiłem sobie zaawansowany kompakt Sony Cybershot DSC-HX1 (w tej grupie cenowej przetrzepałem chyba wszystko i na placu boju pozostał jeszcze Canon SX1 IS ale w końcu padło właśnie na Sony.



Robi naprawdę przyzwoite foty, jest lekki i łatwy w użyciu no i posiada dwie genialne funkcje: panorama z ręki (rewelacyjne rozwiązanie) i nocne fotki ze statywu. A jak komuś mało to pozostają jeszcze doskonałej jakości filmy.
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 12:46   

za chyba 1300zł sprzedałem Nikona D70 Klubowiczowi - WildWeasel ;) mi się wydaje, że lepiej kupić dobra używkę niż takie coś ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
tomirek 



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 68
Skąd: Z szuflady



Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 13:33   

a z jakim obiektywem/obiektywami? Tak czy siak body + szklarnia to niestety skarbonka bez dna :) Co rusz cos nowego człowiek chce. I weź to potem noś wszystko ze sobą.

Pamiętam moje urlopy z plecakiem pełnym sprzętu. Zawsze miałem dylemat czy brać ze sobą wszystkie obiektywy, czy brać statyw, czy brać lampę.
I po tym jak ze dwa razy okazało się, że nie wziąłem czegoś co było mi potrzebne, zabierałem już wszystko i łaziłem jak wielbłąd objuczony hehehe. Potem żonglerka obiektywami, kombinowanie z plecakiem, pilnowanie wszystkiego jak oka w głowie... Urlop podporządkowany sprzęcichowi :sad:
A odkąd mam małego i lekkiego fotopstryka Sony odzyskałem radość zwiedzania, a pamiątka w postaci ładnych zdjęć i tak pozostaje a do tego bardzo przyjemne filmy w wysokiej jakości :mrgreen:

no ale faktem jest, że jak człowiek chce czegoś więcej od fotografii, chce się rozwijać... Wtedy szklarnia jest nieodzowna.
Ale prawdą jest też, że zdjęcia robi człowiek a nie aparat i jak ktoś nie ma "oka" i umiejętności to i najlepsze lustro nie pomoże a inny zwykłym kompaktem wyczaruje coś, co bije wiele szklarni o głowę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zakup auta - "pchełki";) Jaki polecacie?
Nie o Roverkach, więc w OT:D
Azazel85 Offtopic 6 Wto Maj 13, 2008 19:45
michone
Brak nowych postów nowe stawki akcyzy od 2017 według "dobrej zmiany"
WitekWawa Offtopic 23 Pon Lut 27, 2017 11:14
bociannielot
Brak nowych postów Dyskusja o cenach paliwa - z "Chcę kupić Roverka"
thef Offtopic 29 Czw Cze 25, 2009 15:52
Viniu
Brak nowych postów Co mogą znaczyć słowa "może świadczyć tylko o tym"
Mayson Offtopic 8 Wto Paź 26, 2010 11:14
piter34
Brak nowych postów [Android] "Pusta karta"..ktos cos pomoze?
Wydryszek Offtopic 6 Wto Lis 26, 2013 18:40
Wydryszek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink