Forum Klubu ROVERki.pl :: camaro17 - R400
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pią Maj 20, 2011 09:36
camaro17 - R400
Autor Wiadomość
zippermann 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 129
Skąd: Hajnówka



Wysłany: Wto Lis 17, 2009 12:19   

A co zyskasz pchając tam taki filtr ?
Magicznie zmieni się w turbo i cudownie pojawi się dodatkowe 100KM ?

Identyczny dolot jest stosowany od 1.4 8V do 1.8 VVT. Jeśli dla tego ostatniego wystarczy powietrza, to i dla tego pierwszego...

Większe "tjuningowe" efekty da wymiana przewodu masowego łączącego akku z budą.
Lepsze światła, łatwiejsze odpalanie itp...


Niby co jest złego w fabrycznej konstrukcji ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 17, 2009 12:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Foczes 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 101
Skąd: Kalisz

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 17, 2009 12:26   

hmm...według (niemojego) wykresu z hamowni... taki filtr z dolotem daje w silniku 1,6 16V +/-5Km i +/- 12Nm (zależy od kondycji silnika) :wink: może nie jest to efekt zastraszający...ale ...od grosza do grosza...i będzie kokosza :mrgreen: w dodatku fajny jest dźwięk zasysanego powietrza :mrgreen:
_________________
...::: Streetracing Team Kalisz :::...
http://www.e-xtreme.info/index.php
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 17, 2009 12:32   

Temat wałkowany na forum wiele razy i wychodzi na to, że różnicy przy takich mocach między dobra wkładką (K&N, JR itp), a stożkiem nie ma no chyba, że ten dźwięk ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
zippermann 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 129
Skąd: Hajnówka



Wysłany: Wto Lis 17, 2009 12:37   

A sprawdzałeś jaka będzie różnica między różnymi stanami czystości tegoż filtra ?

Jaka będzie różnica między standardowym starym a nowym? Jaka będzie jak ten stożek oblepi się syfem dzięki olejowi na nim ?
Ile zyskasz np. montując inaczej fabryczną rurę pod filtrem ?

A dźwięk ? Ja różnicy nie słyszę... może tyle, że jest głośniej. Ale żeby to zaliczyć in +, to nie wiem...
 
 
kpt 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 132
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Lis 17, 2009 13:18   

Foczes napisał/a:
taki filtr z dolotem daje w silniku 1,6 16V +/-5Km i +/- 12Nm

czyli np ze 111KM zrobi sie 116 lub 106? ;)
 
 
 
Foczes 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 101
Skąd: Kalisz

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 17, 2009 14:55   

Okej ...zamiast +/- powinno byc "~" :razz:
_________________
...::: Streetracing Team Kalisz :::...
http://www.e-xtreme.info/index.php
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Nie Maj 02, 2010 10:12   

Witam po dłuższej przerwie, wreszcie ciepełko się zrobiło i można zabrać się za swego Roverka, na razie zrobię mała aktualizację co tam nowego wleciało do środka.

Co prawda modzik z podświetlanymi nogami już dawien dawna zrobiłem dokładniej przed zimą ale jakoś zapomniałem o aktualizacji tematu :wink:

Obecnie w samochodzie wszystkie elementy podświetlenia są wymienione za diodowe zamienniki a prace nad poprawieniem tylnej przestrzeni pasażerskiej trwają. :mrgreen:





 
 
 
zippermann 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 129
Skąd: Hajnówka



Wysłany: Nie Maj 02, 2010 11:50   

Szczerze, to mi się nie podoba. Światło jest zbyt zimne i jest go zdecydowanie za dużo...
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 02, 2010 12:22   

cool :) musze się zabrać i to u siebie zrobić :D tylko mógłbyś te diody schować bardziej po stronie kierowcy, żeby ich widać nie było ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
LU 



Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 99
Skąd: Bielsko-Biała/Kraków



Wysłany: Nie Maj 02, 2010 12:31   

zippermann napisał/a:
Szczerze, to mi się nie podoba. Światło jest zbyt zimne i jest go zdecydowanie za dużo...


+1
 
 
 
olek997 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 516
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Maj 03, 2010 13:55   

camaro17, piękne podświetlenie, że żadne niebieskie tylko białe! jest git, też coś takiego będę zakładam. pięknie podswietlenie będzie wyglądać jak kupiz sobie jasne dywaniki:)
_________________
moja 600-tka "ślicznotka"
http://www.autocentrum.pl...rover-600-1998/
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 18:26   

Dzięki olek997, co do dywaników, wiadomo trzeba jak najszybciej zmienić na coś nowego w beżach a nie te szajsy co mam :!: Jednak będę dywaniki robił sam a nie kupował gotowe.

Co do samego podświetlenia zrobiłem dzisiaj mały filmik kom. widać na nim ewidentnie jak działa ściemnianie w całym układzie podświetlenia wnętrza, od razu mówię że w lampce sufitowej jest taka sama listwa led zwinięta w podkowę .

http://www.youtube.com/watch?v=bUuCFbHoVtY
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 29, 2010 22:04   

up up up co tam ciekawego? ;>
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
monia0023 




Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Sie 2009
Posty: 371
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 29, 2010 22:39   

camaro17, Imponujące :brawa: Nie wszystkie zmiany przypadły mi do gustu :> , jednak szacunek dla włożonej pracy. Widać, że z tym samochodem łączy Cię szczególna więź :mrgreen:
_________________
Monika
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Lip 01, 2010 21:30   

monia0023, dzięki za dobre słowa :)

Wreszcie przyszedł czas na montaż halogenów zakupionych rok temu :)
Nie było by w tym nic dziwnego jeżeli owe halogeny były by oryginalne, jednak ja musiałem jak zwykle zrobić inaczej i kupiłem co prawda nowe lecz uniwersalne polskiego producenta firmy Wesem.
Montaż, nie powiem żeby było prosto, trochę trzeba było pogłówkować ale wyszło OK, dodatkowym utrudnieniem był brak wiązki elektrycznej, jednak tu nie było co myśleć tylko pociągnąć nowe kable. :)
Oceńcie sami.







Teraz pytanie do was, pamiętacie przedtem miałem tzw. siatexa w miejscach na halogeny, obecnie jest to ściągnięte, jednak muszę zrobić jakieś maskowanie, raczej chyba niczego nie wymyśle nowego. Pytanko do was czy siatkę prysnąć czarną farbą czy pozostawić w kolorze siatki? Podpowiedzcie coś :)
 
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Sob Lip 03, 2010 23:57   

Moim skromnym zdaniem-kawał dobrej roboty.
A co do siatki, to pomaluj na czarno, będzie się lepiej komponowało z tym czarnym plastikiem poniżej rejestracji.
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 04, 2010 10:34   

jest moc :ok: wstaw czarną siateczkę jako obudowe halogenu i powinno być spoko :ok:
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 20:15   

Witam, dobra pogoda sprzyja ciągłym nowym pomysłom i pracy na świeżym powietrzu przy samochodzie :) A oto kilka nowych robótek które się ostatnio wykonało. :)

Ciągle mnie męczyło woskowanie swego samochodu i tak oto się zdecydowałem na taki mały zestawik z allegro.pl kosztował mnie ok. 50pln z wysyłką co prawda nie uzyskałem aż takich zamierzonych efektów po woskowaniu jednak jest lepiej niż było :)



od lewej :

- wosk z nanotechnologią
- koncentrat zapachowy, jak dla mnie genialny produkt, każą go mieszać 1:30 ja zastosowałem od razu po mocnym wymieszaniu na wszystko co we wnętrzu można spryskać, zapach genialny i utrzymuje się już 3 tydzień :)
- aktywna piana
- nabłyszczacz do opon również bardzo trwały i nadaje się do nabłyszczania plastików na zderzakach :)
- dwie miktrofibry
- dwie gąbeczki do nakładania wosku

Dzisiaj natomiast odnowiłem wcześniej zakupiony drążek stabilizatora tylnego od MG ZS 2,5 V6 jednak z montażem poczeka do kompletu customowej rozpórki dolnej tylnego zawieszenia którą niebawem ktoś dla mnie powinien wyprodukować :)



Z nowych rzeczy to jeszcze nowe, lepsze uziemienie na karoserię i silnik bo jakoś nie palił za bardzo dobrze a teraz od przysłowiowego dotyku :)



I rzecz która mnie najbardziej cieszy a mianowicie zegary od MG ZS w milach :razz:



Pozdrowionka dla wszystkich :)
 
 
 
michu1123 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 147
Skąd: Środa Wlkp.

Rover 400

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 23:04   

Świetne zegary :) daj fotkę jak to wygląda z dalszej perspektywy. Chcę zobaczyć czy się nie zlewają te białe tarcze z jasną tapicerką.

Jak tam spoglądanie na prędkość w milach ?? ??? Nie przeszkadzają wieczorkiem, bo km/h nie są podświetlane wieczorkiem prawda ?? ????
_________________
Na sprzedaż 4 szt opon Uniroyal Rally 550 - 205/55/R15 - bieżnik 6,4mm cena 400zł za kpl.
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 14:05   

Po prawie roku czasu użytkowania stożka...... i jego testach powróciłem w pełni zadowolony do standardowej puszki z świeżym "papierzakiem" :mrgreen:
Śmiało mogę stwierdzić że w najbliższym czasie nawet nie będę myślał o ponownym zakładaniu tego bajeru pod maskę, prócz głośności w czasie rozpędzania i "lepszej" dynamiki w górnych partiach obrotów której i tak większości sytuacjach nie wykorzystuje nie ma innych zalet.
Reasumując lepiej 2 razy w ciągu roku załączyć świeży papierowy filtr za 15-20 pln niż pakować się w stożek a na pewno nie w sportową wkładkę :razz:
Jednak wcale nie odradzam testowani tego innym, niech sami się przekonają jak to będzie wyglądać na dłuższa metę :wink:

Jedynie z nowych gadżetów pod maską to zawitało kolano 90 st w 3 warstwowym oplocie w kolorze niebieskim oraz wymiana wszystkich śrub na śruby z łebkiem imbusowym :mrgreen:



 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink