Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] radio, głośniki? KONKRETNIE
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] radio, głośniki? KONKRETNIE
Autor Wiadomość
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 24, 2016 12:14   

Ok, już wszystko wiem. Zakupiony ten starszy model z 2015 roku, bo rzeczywiście ma lepszy wzmak, lepszy tuner radiowy i fajniejszy interfejs.

Teraz pytanie, bo zupełnie mi z głowy wypadło, do anteny potrzebne mi przejście BMW - ISO, czy BMW - DIN?

Druga sprawa - każda kamerka cofania będzie współpracować? Nawet te chińczyki z alledrogo?

No i kwestia sterowania z kiery - plug&play, czy rzeźba?
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 24, 2016 12:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lut 24, 2016 18:46   

odpowiem wieczorem

[ Dodano: Sro Lut 24, 2016 18:46 ]
U mnie nie potrzeba było żadnego przejścia antena w gniazdo antenowe a iso w kostki radia.
Sterowanie z kiery jest plug & play jedynie trzeba w radiu zaprogramować w instrukcji jest jak to podłączyć ja przedłużyłem kable i wpiąłem w oryginalne kostki w tutorialu jest opisane.
Kamery powinny działać dowolne jedynie w instrukcji poszukaj jak je aktywować jak co to moge cos podpowiedziec ale jak już bedzie konkret
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 25, 2016 09:33   

sknerko napisał/a:
odpowiem wieczorem

[ Dodano: Sro Lut 24, 2016 18:46 ]
U mnie nie potrzeba było żadnego przejścia antena w gniazdo antenowe a iso w kostki radia.
Sterowanie z kiery jest plug & play jedynie trzeba w radiu zaprogramować w instrukcji jest jak to podłączyć ja przedłużyłem kable i wpiąłem w oryginalne kostki w tutorialu jest opisane.
Kamery powinny działać dowolne jedynie w instrukcji poszukaj jak je aktywować jak co to moge cos podpowiedziec ale jak już bedzie konkret


Dzięki bardzo za odpowiedzi :) Mam nadzieję, że odnajdę się w tych przewodach od sterowania, bo w wątku o montażu radyjka napisałeś, że w szarej kostce ISO są 2 niebieskie kabelki - rozumiem, że obojętnie który połączę z którym ze sterowaniem w Radiu?
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Lut 25, 2016 09:41   

cin1391 napisał/a:
napisałeś, że w szarej kostce ISO są 2 niebieskie kabelki - rozumiem, że obojętnie który połączę z którym ze sterowaniem w Radiu?
tak obojętne który niebieski jedynie w radiu trzeba wpinać w masę sterowania opisane GROUND i KEY A od sterowania, bo są dwa KEY i masa
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 25, 2016 09:45   

I jeszcze ostatnie pytanie - który kabel w Roverku jest od radia FM? Bo u mnie są dwa - jeden grubszy, a drugi cieńszy.

Szukam przejściówki na zwykły DIN i zastanawiam się, która to będzie:
http://allegro.pl/przejsc...6008838128.html
czy
http://allegro.pl/redukcj...5840288490.html
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Lut 25, 2016 12:34   

Oba sa do radia FM jedynie że cienkim zbierało informacje Trafic.
Ciebie interesuje grubszy kabel i pierwsza z podanych przejściówek
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 26, 2016 11:57   

sknerko, bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)

]
Mam jeszcze jedno pytanie.

Zakupiłem głośniki Hertz DSK 165 - woofery + tweety + zwrotnice. Czy naprawdę warto wymieniać tweetery na te z DSK?

Czy konieczne jest podpinanie zwrotnic, czy wystarczy woofery za woofery, a tweetery za tweetery powymieniać?

Jak jest zrobiona oryginalna instalacja w R75 - czy kable idące do tweetów podają taki sam sygnał, jak te do wooferów, czy są cięte np częstotliwości?

Z góry dzięki za odpo :)
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Lut 26, 2016 13:34   

Warto wymienić komplet i dać zwrotnice. nie widziałem na własne oczy ale tu na forum gdzieś czytałem że tweetery są przez kondensator podłączone ale pewności nie mam bo na schemacie nie ma nic na ten temat

[ Dodano: Pią Lut 26, 2016 13:34 ]
a miałem te głośniki z zwrotnicami w R200, dawały rade naprawdę wyśmienicie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 26, 2016 15:01   

Jeśli jest kondensator to w samym tweeterze, na kablach nie ma nic... Zwykle rozgałęzienie
_________________
75 Red Edition
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 28, 2016 06:43   [R75] radio, głośniki? KONKRETNIE

W R75 w oryginalnej konfiguracji każdy wysokotonowy wyposażony jest w kondensator. W przypadku Harman&Kardon analogicznie tylko kondensatory sa inne. Na wiązce audio nie widac żadnych kondensatorów chyba że schowali je w jakimś wyjątkowo wrednym miejscu.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Lut 28, 2016 11:51   

Sprawdziłem bo akurat wczoraj boczki do mnie dojechały i kondensatory są w samym tweeterze, instalacja to same kable i wtyczki. Jak bym miał wymieniać głośniki to bym zostawił oryginalne kable w spokoju, jedynie główny dopiął do zwrotnicy a dalej poprowadził sobie nowe, zawsze by była możliwość przywrócenia serii.
christopher7 napisał/a:
W przypadku Harman&Kardon analogicznie tylko kondensatory sa inne.

Co znaczy inne? inna pojemność? czy wygląd?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 28, 2016 12:36   

cin1391, spokojnie możesz podmienić tweetery na te z DSK, mam tak u siebie i nie żałuję, wydają się piszczeć lepiej niż HK, które miałem oryginalnie. :-) Użyłem też zwrotnic dołączonych do zestawu, zrobiłem dokładnie jak napisał sknerko.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Nie Lut 28, 2016 15:07   

Zwrotnica powinna składać się z cewki i kondensatora o dobrze wyliczonych parametrach.
Sam kondensator to wg mnie półśrodek rzutujący na jakość brzmienia.
Ja zamontowałbym cały dedykowany zestaw.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 28, 2016 19:18   

Witajcie. Wszystko złożone do kupy. Dystanse MDF dedykowane R75 pasują świetnie i są naprawdę solidne.

Zamontowałem cały zestaw DSK i nie żałuję - brzmienie naprawdę fajne. Tłusty kick-bass, całkiem czysty niski bass, góra krystaliczna. Rewelacja.

Radio GMS trochę mnie wkurza, bo mistrzem szybkości działania nie jest, ale jakość brzmienia jest naprawdę fajna. Wzmocnienie wystarczające, aby pociągnąć DSK z pazurem.

Wygłuszone przednie drzwi nadały całości mocy. Jednak drzwi kierowcy zaczęły mi niepokojąco trzeszczeć przy niskich i mocnych bassach - trzeszczą środkowe mocowania boczka - takie dwie wypustki metalowe, które są niechlujnie przynitowane do drzwi. Chyba je rozwiercę i skręcę gipsiakiem, klejąc pod spód butyl, aby nie rezonowało.

Mniejsza o to.
Jutro przyjdzie mi ramka 2DIN do radia. Już je ogarnąłem właściwie, brakuje tylko ramki.

Antenę GPS wrzuciłem na sufit nad lampką kabinową -kabla starczyło NA STYK.
Mikrofon na kolumnę kierowniczą na wprost zegarów.

Zastanawiam się tylko, jak przymocować radio? Półkieszeń montażowa jest naprawdę mała, a jest tam ogromna dziura. Jak ją przytwierdzić? Do czego? Do ramki plastikowej, która mi przyjdzie? Jakoś średnio to wszystko widzę, heh.
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Lut 28, 2016 19:54   

nasze radia nie są mocowane w zaden sposób. Poprostu gumowy kołek wchodzi z tyłu w otwór a przód unieruchamia ramka 2DIN jedynie trzeba odpowiednio wykręcić gumowy kołek żeby ramka zaparła radio o ścianę za radiem. Nie używaliśmy kieszeni ani ramek co sa z radiem bo nie trzeba

[ Dodano: Nie Lut 28, 2016 19:54 ]
NoPE napisał/a:
Zwrotnica powinna składać się z cewki i kondensatora o dobrze wyliczonych parametrach.
Sam kondensator to wg mnie półśrodek rzutujący na jakość brzmienia.

Cewka to filtr dolno przepustowy a kondensator górno, w jaki sposób sam kond bez cewki ma rzutować na brzmienie (jeśli jest prawidłowo dobrany)?
Konensator ogranicza żeby tylko wysokie częstotliwości szły na tweeter i tyle. Cewka powoduje że nisko-średniotonowy nie dostaje wysokich do przetworzenia, których i tak nie odtworzy bo nie da rady więc cewka konieczna nie jest. Bez kondensatora wysokotonowe mogą pójść z dymem bo one są w stanie odtworzyć niższe częstotliwości i wtedy będą przesterowane.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 28, 2016 20:34   

sknerko, Jak będę miał je w ręku to sczytam parametry. Wizualnie są do odróżnienia właśnie po kondensatorze i numerze. Widziałem kiedyś na allegro spryciarza który wsadzał w sam koszyk z napisem Harman Kardon standardowy tweeter Rovera i sprzedawał to jako głośniki premium. Jak ktoś to kupił to zapewne teraz uważa,że tweetery H&K grają tak samo jak seryjne Rovera :smile:
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Mar 05, 2016 17:29   

cin1391 ogarnąłeś już radio na tip-top? jak tak to napisz wrażenia, może jakieś fotki, i chętnie bym się dowiedział czy navi w tej tańszej stacji też jest tak szybka. co do wolniejszego interfejsu jak pisałeś, to ja brałem droższą stacje bo sprzedawca powiedział że 6401 działa płynnie i się nie zawiodłem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 06, 2016 20:11   

sknerko napisał/a:
cin1391 ogarnąłeś już radio na tip-top? jak tak to napisz wrażenia, może jakieś fotki, i chętnie bym się dowiedział czy navi w tej tańszej stacji też jest tak szybka. co do wolniejszego interfejsu jak pisałeś, to ja brałem droższą stacje bo sprzedawca powiedział że 6401 działa płynnie i się nie zawiodłem.


Tak, już ogarnąłem. Radio prezentuje się świetnie. Gra fajnie. Logo startowe Rover robi wrażenie. Brzmienie jak najbardziej ok - czysto i tłusto. Sterowanie z kierownicy działa. Fajny EQ, jakość rozmów przez BT wyśmienita.

Nawigacja - po wciśnięciu przycisku trzeba czekać około 3s zanim się włączy. Potem kolejne 5s się ładuje. Natomiast sam sygnał GPS po włączeniu i wykrycie położenia to dosłownie 2-3s czyli szybko.

Nakręcę krótki filmik i wrzucę na YT, jak to hula. Tymczasem dwie fotki :)
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 06, 2016 22:22   

Bardzo fajnie to wygląda.
Dobrze, że zdecydowałeś sie na GMSa. Ja powoli dojrzewam do tego ;)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Mar 07, 2016 09:24   

No fajnie że navi też w tym niższym modelu zapitala że aż iskry idą
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [rover 75] Radio Harmony - jakie głośniki pod radio?
umiem dłubać w samochodach, na audio sie nie znam nic.
hvil Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Lut 15, 2010 17:22
Gość
Brak nowych postów [R45] Radio + głośniki
ketchup1 Car-audio, nawigacje, radia CB 31 Pią Sie 17, 2012 06:57
alga
Brak nowych postów Głośniki pod fabryczne radio [r25]
vanish Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Nie Kwi 13, 2008 23:05
Gość
Brak nowych postów [R214 Si 97`] Radio + głośniki
RadekAniol Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Czw Sty 29, 2009 20:47
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink